10/10
renicicus 2018 jún. 03. - 13:47:17 10/10
(56/136)
Nagyon jó lett. Sokkal jobb, mint vártam. Nem voltak nagy igényeim ezzel a filmmel kapcsolatban, de nagyon tetszett. Az első 5 percben féltem, hogy nem sikerül hitelesen eljátszani a főszereplőnek Han Solo-t, de utána hiteles lett számomra.
3/10
cellasto 2018 jún. 03. - 06:12:47 3/10
(55/136)
azért már sokaknak tele a hócipője a dizni féle sw mocsokkal:

Budget:$300,000,000 (estimated)
Opening Weekend USA: $84,420,489, 27 May 2018, Wide Release
Gross USA: $119,592,692, 31 May 2018
Cumulative Worldwide Gross: $201,892,692, 31 May 2018

épphogy nullszaldós lesz, talán....
Querelle82 2018 jún. 02. - 20:14:49 Előzmény Ljerk
(54/136)
Querelle82
június 02. 20:13:37
Előzmény (Ljerk)
Nem lett volna jobb, sőt Indiana Jonesnak sem lett volna jobb Fordon kívül. Lásd a későbbi utánzásokat ( Queterman, Hunter ) , meg sem közelítik, ez is tény.
Ázsiai filmeknél néhány jobb is mint az amerikai változat : Nem csak a Kör ( amit egyébként nem szeretek ) de az Árnykép, Szem, Tükrök.
Kurosawa filmjeinél számomra nagyon érződik a kabuki vagy a kjógen színház hatása.Ez Japánban biztosan nagyon hatásos, de európaiként, még ha értem is, de nem igazán kedvelem.
Ljerk 2018 jún. 02. - 18:25:37 Előzmény Querelle82
(53/136)
Végül is el lehet gondolkozni, hogy ki tudott volna még úgy flörtölni Leia hercegnővel abban az időben amikor a film készült, hogy elhiggyük azt, hogy Leia szívét meg is dobogtatta? :) A helyzet hogy hasonló karakterű színészek közül nekem csak egy 10-20 évvel fiatalabb Clint Eastwood vagy Sean Connery jut az eszembe (igaz ők egy klasszissal valóban jobbak mint Harrison Ford) - de hát épp ő volt olyan korban, hogy elhiggyük a vonzalmat kettőjük közt - és ez nem lényegtelen része a filmnek.

Európai szemmel valóban jobbak lettek a későbbi feldolgozások - mondjuk én rengeteg japán és koreai filmet láttam, azzal a szemmel - nekem az eredetiek is igen tetszettek.
Querelle82 2018 jún. 01. - 20:44:01 Előzmény Tompop72
(52/136)
Mint ahogy egyik szereplőé sem volt az, de a filmben abszolúte telitalálatok voltak, ami a prequelekről és sequelekről már nem mondható el....Na jó, talán Csubi és Greedo azért megért volna egy Oscart....
Querelle82 2018 jún. 01. - 19:57:30 Előzmény Ljerk
(51/136)
Előzmény (Ljerk)
Ez nem vitás, többek között ezért is nem szeretem az "új" Han Solót, mert mindannak a híján van, ami Fordban megvan....De Ford mégis nyavalygott , hogy nem szereti ezt a szerepet, és mint tudjuk, azért is fagyasztotta le a Birodalomban a rendező , mert nem volt biztos, hogy aláírja a következő Solo szerepre a szerződést.Hiába volt a megjelenése, sem az American Graffitiben, sem a Magánbeszélgetésben, sem az Apokalipszisben nem tűnt fel, ezért is ment el ácsnak.Ezért írom, hogy "qurvára örülhetne annak, hogy ő volt Han Solo, mert a SW-nélkül a picsában sem lenne". Egyébként Lucas sokkal jobb filmet készített mint Kurosawa, legalábbis európai szemmel, csakúgy, mint Leone Az egy maréknyi dollárért című filmje a Yojimbo lenyúlása, de klasszisokkal jobb annál.
7/10
szookedorina 2018 jún. 01. - 19:09:51 7/10
(50/136)
Nagyon látványosra sikerült! Olyan Galaxis őrzői beütése lett, ami csak jót tett a történetnek.
Ljerk 2018 jún. 01. - 13:41:01 Előzmény Querelle82
(49/136)
De az SW azért lett sikeresebb bármely korabeli űroperánál, mert Lucas bevallottan lenyúlta Kurosawától nemcsak a történetet - de ami még fontosabb: Kurosawa érzelmi/kapcsolati elemeiből is sokat átvett. Harrison Ford lehet, hogy nem volt senki előtte - de ő pont hozta azt a ritka adottságot, hogy egyszerre volt vonzó a lány nézőknek és férfiasan vagány a férfi tinédzser nézőknek. Leia hercegnő kicsit vagány alakja is egyértelműen A rejtett erőd japán szamuráj hercegnőjének a koppintása. Videóban az összehasonlítás: https://www.youtube.com/watch?v=4g8r0LhpMzk
Querelle82 2018 jún. 01. - 12:55:56 Előzmény Tompop72
(48/136)
Harrison Ford qurvára örülhetne annak, hogy ő volt Han Solo, mert a SW-nélkül a picsában sem lenne.Emiatt kapta meg Indiana Jonest, és a többi főszerepet.A SW előtt nem volt sehol.

Tompop72 2018 máj. 31. - 07:19:00
(47/136)
Teljes mértékben osztom a véleményed! Kisgyerek voltam, amikor megérkezett a Star Wars először a mozikba! Lenyűgözött, mert annyira új volt és más, mint a többi sci-fi.Pont ezért mert már nem hozhat olyan mértékű újdonságot a folytatás, ezért nem kellene ezt elvárni minden alkalommal! Nem értem a sok "kritikust, elemzőt, szakértőt" , miért nem élvezik a filmet?! Kritizálják az előzmény trilógiát, közben meg nyomják a Battlefrontot nagy erőkkel és imádják a Clone katona szerepet! A Solo számomra teljes mértékben hozta a 10-et. A színészi játék megfelelt a filmhez. Nem egy Cannes-i drámát néztünk, hanem egy sci-fi mesét. Egy "kezdő" csempész srácról!.... Harrison Ford már a Birodalom visszavág idején sem akart Solo lenni, mellesleg elismerhetjük, hogy az ő színészi alakítása sem volt Oscar várományos!
Egyszóval ezeket a Star Wars filmeket lehet szeretni! Nagyon is! 10p.
8/10
blood.1 2018 máj. 31. - 01:30:31 8/10
(46/136)
Jó!
Meg volt benne a katarzis, mikor Chewi és Han először vezeti a sólymot. Nyitva hagyott kérdéseket szereplőket illetően: SPOILER Darth Maul jelent meg a hologramban? Miért volt akkor gépteste? Túlélte Obi-Wan szeletelését? Mit is fog kezdeni Kirával Darth Maul? Kira kapcsolódhat a jelenleg futó trilógiához? Esetleg Sith lesz belőle? Mikor feltűnt - mi, mint nagy Baljós árnyak és különösen Maul-fanok - összemosolyogtunk. Szerintem szenzációs ötlet volt. SPOILRE VÉGE
A háttérszereplők nagyon jók. Hozza a Star Wars világot. A sokszemű kártyás és a négykarú pilóta volt a kedvencem. :)
Többet kaptam, mint amire számítottam!

10/7.5
3/10
cellasto 2018 máj. 28. - 17:03:09 3/10 Előzmény ddorcsii
(45/136)
ha nem szarwarsz címen futna, ugy kb senki nem fanyalogna okoska...
ja, dögöljön meg a dizni továbbra is
9/10
Okulare 2018 máj. 28. - 09:23:03 9/10
(44/136)
Nekem nagyon tetszett, mert pontosan azt az élményt kaptam, amit vártam. Egy klassz, pörgős kalandfilmet sci-fi köntösben, Star Wars univerzum díszletei között. Nekem tetszett, ahogy Ehrenreich "hozza" Solo megszokott gesztusait, abszolút el tudtam fogadni, hogy ő a fiatal "Ford". Nem volt olyan katartikus az élmény, mint a Zsivány Egyesnél, de azért, amikor Chewbacca beül Solo mellé az Ezeréves Sólymon, akkor az egy kicsit megbizsergetett. És persze volt egy csomó ismerős geg, pl, amikor Landót a végén megszívatja, de aztán átöleli. Nekem a Disney érában eddig jobban bejöttek a "Star Wars történet"-es filmek, mint a Star Wars részek.
10/10
ddorcsii 2018 máj. 27. - 23:13:15 10/10
(43/136)
Nem értem a fanyalgókat. Nagyon jóra sikeredett, egy pillanatig nem unatkozik az ember :)
1/10
István Pityu Herczeg 2018 máj. 27. - 20:28:30 1/10
(42/136)
Nem értem még mindig hogy miért kellett külön Solo film. Ezt a karaktert csak Harrison Ford tudta jól megformálni, ő viszont már öreg és nem akar SW-ben játszani. Szépen engedjék el Solót. Dehát ugye kell a pénz.
sofi 72 2018 máj. 27. - 11:46:16
(41/136)
Támogatom az ötletet, hogy elmennek mellékvágányokra is. Szerintem teljesebb lesz a kép magáról a történetről, ráadásul nem kell éveket várni egy következő SW epizódra. ;)
A film közepesen kötött le, de nem maradhatott ki. Nőként viszont számomra fontos, hogy a HŐS legyen férfias, szexi, nem egy akkora kis manó, mint egy kutya ülve, és fizikum tekintetében legyen már feljebb, mint egy nő. Pláne egy olyan moziban, ami egy mese. Nincs szükség ilyen szempontból sem a realitásra, mint ahogy manapság az utcán nem lehet megkülönböztetni a férfiakat a nőktől. A SW-ra totál jellemző, hogy tele van kreténekkel, mintha direkt selejteket gyűjtöttek volna be a válogatáson.
Mark Hamill is egy vicc volt, de ez az új Han, borzalom. Harrison Ford 100 évesen is sármosabb fickó, mint ez az Alden gyerek.... Kíváncsi lennék, mit szólt a "fiatalkori énjéhez". Nem hiszem el, hogy nem kopognak be magas, jó testű, vonzó srácok... :( Emilia Clarke meg fatális tévedés.
10/10
Hulkman 2018 máj. 27. - 10:41:25 10/10
(40/136)
Nos, nekem tetszett. Régen élveztem ennyire filmet. Nem fogok belemenni a részletekbe, hiszen én szórakozni járok a moziba. Úgy mint régen, gyerekkoromban. Ott láttam 3 fotót a mozi vitrinjében és már meg akartam nézni a filmet. A lényeg, hogy élvezzem. A Darh Maul-os dolog nem izgat, biztos megtudunk valamit a következő részből. Nálam 10-es. :D
10/10
Kalodav 2018 máj. 26. - 19:20:01 10/10
(39/136)
Szerintem rendben van ez a film.

SPOILER
Ami szerintem el van benne rontva az az időbeli elhelyezése a karaktereknek. Pl. Ha darth maul életben van (azaz a fiatal obi-van még nem ölte meg) akkor azt azt jelenti, hogy kb egyidős obi-van és solo. A másik észrevétel mikor megemlítik, hogy chewbacca népét leigázta a birodalom és a maradék vukit rabszolgasorba állították. Emlékeim szerint a sith-ek bosszújában még nem voltak leigázva a vukik. Ez a történet pedig darth maul megjelenése miatt, a baljós árnyakkal egyidőben vagy még kicsit előtte játszódik.

Összeségében 10/7
Bigpapa 2018 máj. 26. - 13:23:39 Előzmény Andriska07
(38/136)
Azért az új SW filmekben kevés színészről mondható el, hogy teli vigyorral a képén játszik. Ők is látják, hogy hulladék, amit kiadnak a kezükből!
Ford meg eleve alapja volt a IV-V-VI- nak, így gondold el, ő mit érezhetett, hogy egy klasszikusból Barbie disney-t csináltak. Csoda hogy nem cserélik le a Vukikat Eccarvúakra :D :D Vagy én kicsi pónim szerű hajzuhatagra, gyöngyökkel a hajukban.

Fésülhető Chewbacca a boltokban: gyártja a Matel $49.99 :D :D
9/10
gandalf1 2018 máj. 26. - 11:06:33 9/10
(37/136)
7.1 Ezek az amcsik biztos idióták :)