Téma: Hang nélkül

7/10
Hegyirabló 2018 júl. 09. - 00:10:10 7/10
(69/129)
Egy film a világ legidiótább családjáról. Szinte már fáj, hogy milyen idióta benne mindenki.
3/10
iroL_ 2018 júl. 02. - 08:27:27 3/10
(68/129)
Teljesen logikátlan a film. Az elképzelés jó volt, de sikerült elrontani. Ha nem figyelsz a logikátlan dolgokra, akkor talán élvezhető.

(Innentől Spoiler)

1. Ahogyan mások is írták ha a vízesésnél bárhogyan ordibálhattak miért nem oda költöztek? Vízforrás pipa, élelem pipa, és még beszélhetnek is hangot is csaphatnak.

2. Hogyan vetették el a kukoricát? Mert ha traktort nem használhattak mire kézzel 2-3-man eldugdosták addigra megrohadt volna a fele.

3. Ha már egyszer beleléptek a szögbe miért nem szedték egyszerűen ki?

4. Amikor a kiscsaj látta, hogy a hallókészülék zavarja a "lényeket" (főleg már a kocsis résznél) miért hagyta hogy megölje a faterját? Teljesen kikövetkeztethető lett volna az egész.

5. A kisgyereket miért hagyták 50m-rel lemaradni?

6. Ha kiirtottak mindenkit ezek a "lények" akkor hogyan fognak ketten legyőzni egy egész hadsereget egy sörétes segítségével?
1/10
Gaddemon 2018 júl. 01. - 16:27:38 1/10 Előzmény m3246
(67/129)
Ezen sírtam, annyira jó :D
1/10
Gaddemon 2018 júl. 01. - 16:23:17 1/10
(66/129)
Hát ez valami borzalom. Ha lehetne lejjebb pontozni, bizony megtenném. Logikátlan, értelmetlen zagyvaság, tele a szokásos amerikai érzelgős nyekergésekkel. Sokat vártam, nagyot csalódtam. A szereplők visszataszítóak és ellenszenvesek - Emily Blunt ugyan csinos, mint mindig, de attól még ez egy elpazarolt másfél óra marad az életemből. **SPOILER**: amúgy már az betette a kaput, hogy egy környezetben, ahol síri csendben kell lenni 24/7-ben, első dolga a két hülyének, hogy összehoz egy csecsemőt... WTF??
10/10
LanyUs 2018 júl. 01. - 13:07:30 10/10
(65/129)
Sci-fi thrillerbe bújtatott dráma Emily Blunt tökéletes alakításával. Szavak nélkül tökéletesen átadta az érzelmi állapotokat. Egy idegen faj-kitalált történet, nem is kerestem gigantikus összefüggéseket, inkább koncentráltam a játékra. Egy kevéske izgalom is akad benne, szép próbálkozás!
1/10
BENCE553 2018 júl. 01. - 12:41:44 1/10
(64/129)
Életem egyik legnagyobb csalódása ez a film. Leültem megnézni, és elpusztította egy csomó agysejtemet. Iszonyatosan értelmetlen, logikátlan, borzalmasan hányadék és még csak ki sem érdemli a horror jelzőt. Nem ijesztő, szimplán csak szar. Lehet, hogy nyers egy picit a kritikám megfogalmazása, de olyan szörnyű volt, ami felért egy kínzással. Szégyent hoz a műfajra, semmi értéket sem képvisel. 2018 legrosszabb filmje. Szomorú, hogy ma már az ilyen szánalmas alkotásokat is filmnek merik nevezni. Nem tudom, hogy még meddig fajulhatnak a dolgok, de nekem ez már sok.
3/10
Ferike168 2018 jún. 30. - 20:54:49 3/10
(63/129)
Hát szörnyű. Az IMDb pontozása lassan utoléri a "Forrest Gump"-ét.
Nálam ott akadt el először a film, amikor 472 nap után ott a 2-3 hónapos vetésű kukorica....
Abszolút egyet értek a negatív kritikákkal.
k11zoltan 2018 jún. 29. - 00:27:05
(62/129)
Se eleje, se vége.
kaposznyak 2018 jún. 27. - 18:29:49 Előzmény m3246
(61/129)
A SZÖG! Megérte elolvasni:-)
2/10
m3246 2018 jún. 22. - 23:11:16 2/10
(60/129)
Láttam már pár szar filmet, de ez viszi a prímet... pedig fogékony vagyok az efféle dolgokra, sőt az alapsztori alapján kifejezetten érdekesnek ítéltem a sztorit. Szóval miután az extroveltáltak, a náthásak és bélpanaszokkal élők már rég kihaltak pár ember még elszigetelten él tök csöndben... én az a típus vagyok aki két napig úgy elvan egyetlen szó nélkül, hogy fel sem tűnik, szóval még érdeklődve is vártam mi fog történni. A lagymatag kidolgozás és a tonnányi logikai - a baki már nem is jó szó - temető után nagyon hamar feladtam a filmet. Ki bír rendezni ennyire gagyi szart... Michael Bay a Transformerses-agyfosásos lábával kelt fel mikor ezt a szart csinálta. Tehát azt ugyan nem tudjuk ezek a csodalények honnan jöttek, de mivel összevissza egy érzékszervük működik normálisan, az is érzékeny egy frekvenciára... ez ugyan senkinek soha nem tűnt fel :) Kb mint a Támad a Mars című műremekben, bár abban legalább szándékosan hülyülnek... Szóval ezek a szörnyek teljesen esélytelenek lennének egy hardsereggel szemben, de úgy tűnik mégis sikerül legyőzniük mindent és mindenkit... persze a vízesés mellett kényelmesen lehet dumcsizni, de az fel nem merül senkiben miért nem ordít nagyjából mindenhol a Prodigytől a Poison például... problem solved :) a házban is kuss kell legyen, de a ha a pincének a tetejére rádobsz egy csöves matracát már kész is a csöndszoba... Az egész filmben az a legrosszabb, hogy a nyilvánvaló gyengeségüket meg sem próbálja senki kihasználni és tőrbe csalni a lényeket (szóval ez a film olyan inverze annak, mint amikor Schwarczi kínjában végül a sárba fetrengve próbál elrejtőzni egy baromi intelligens, halálos érzékszervek tömkelegével felvértezett szuper-ragadozó elől és az istenért sem adja fel az utolsó lélegzetvételéig), inkább az emberek bujkálnak és menekülnek, mint a patkányok... Jut eszembe az ember nem süllyed el a kukoricába, úgy meg pláne nem, hogy pálcikalábú haverunk szilárdan megáll rajta... de ez már csak szőrszálhasogatás... az egész filmben egyetlen egyszer szorult ökölbe a segglyukam... mégpedig akkor, mikor mezténláb beleléptek a deszkából kiálló szögbe! Szóval nyugodtan lehetne a film címe: A SZÖG! A lény ugyan jól néz ki (olyan Cloverfield koppintás) a film pocsék... meg ne nézd 2/10
go84 2018 jún. 03. - 22:24:12
(59/129)
A legnagyobb problema, hogy ilyen jellegu filmeket (thriller, horror) eleve nem moziban kell nezni! Hanem otthon, este es legfobbkeppen egyedul! Akkor jon ki mi a valosag ilyen filmel kapcsolatban. Na es ki mennyire "tokos". Egy teremben ahol eleve van 200 ember na meg a fele csamcsog vmi szart ugy meg a legkemenyebben beszaratos filmen is arcosan jon ki mindenki es fanyalog. Hat meg ilyen filmrol... Mas kategoria de jo pelda anno a Sinister. Egyedul nezve, nem 1x abbahagytam mas meg atlagos horrornak titulalta.
5/10
gizmoboy 2018 máj. 27. - 00:35:28 5/10
(58/129)
Csatlakozom a kritikus hangot megütőkhöz, a trailer alapján sokkal többet vártam ettől a filmtől. És igen, jól mondják, sokat számít, hogy a moziban a vetítés alatt képesek-e csendben maradni a nézők. Nálunk szerencsére csak kb. 8 fő, és egy kis zacskózörgés volt néha.

Innentől SPOILER (bocsánat, de hosszú lesz)

1) Furcsállom, hogy a logikai buktákról szóló felsorolásokba nem került bele az áramellátás kérdése. Honnan volt áramuk? És ha a pincében volt áram, akkor a földszinten miért nem? Vagy csak merő kalandvágyból használtak lámpást társasjátékozás közben?
2) Azt tudja valaki, hogy miért voltak pirosak a kinti izzók? Ez jelezte, hogy szülés in progress? Vagy ők hagyományosan így szülnek invázió idején? :))
3) Mit tudott az az új hallókészülék, amit az előző(ek) nem? Mit bütykölt az apa velük? Miért nem akarta a kis csaj, hogy az apja kicserélje a régit az újra?
4) A (bizonyára mérnök vagy hangtechnikus) kislány, aki még soha nem jár(hatot)t a pincében, milyen jól felmérte a terepet, és szempillantás alatt tudta, hogy a mikrofon élesítve van, sőt, rá is van dobva a kakaó :D Miért is? Az apa karaoke bulit tartott a pincében, ezért a mikrofon jele alapból ki volt pakolva a hangfalakra? Az nekem inkább egy amatőr rádiózáshoz használt mikrofonnak tűnt. Csak hát az a bökkenő, hogy a morzézáshoz nem kell mikrofon :)
5) Szerintem már az is bugyuta dolog volt, hogy a gyerekeket flangálni hagyták a boltban, ahol millió zajveszélyforrás van, az meg tényleg minősíthetetlen baki, hogy a boltból hazafelé mindkét felnőtt elöl baktatott, le se szarták a mögöttük vánszorgó gyerekeket. Ész, hova mész? És szerintem a kisgyerek se lehetett teljesen komplett. 3 hónapja be van feszülve a család, őt is beleértve még tüsszögni se mernek (Apropó, tüsszögés: azt hogy oldották meg másfél éven keresztül?), erre a kiskrapek csakazértis belerakja az elemeket a repcsibe. Ha nem tudta, hogy hangot fog kiadni, minek ragaszkodott az elemekhez? Nem a repcsi volt a lényeg önmagában? Ó, tudom már, mi lesz erre az érvetek: azt hitte, csak világítani fog. Erre csak azt tudom mondani, hogy remélem, nekem ennél okosabb gyerekem lesz, különösen invázió esetén :)
6) Miért nem csináltak a pincéből egy hangszigetelt, jól zárható bunkert? De a vízezéshez való költözés is egy nagyon logikus lépés lett volna, főleg a szülés idejére. Most akkor túlélni akartak, vagy inkább pengeélen táncolni? Az volt az érzésem, hogy az utóbbit.
7) Ahogy már többen is leírták, a zajok nagyságával és a hallással kapcsolatban a következetesség teljes hiánya volt tapasztalható. Hogy lehet, hogy ezek a szuperhallású szörnyek többszáz méterről meghallják a kis és közepes zajokat, de amikor pár méterre vannak egy embertől, akkor annak légzését, mozgását nem hallják? Emlékeim szerint kétszer még jó kis ropogós tüzet is gyújtott a család. Az se annyira halk, mégse mentek rá a szörnyek. Amikor pedig felborítják a lámpást, és összetörik, az a (be nem csukott ajtajú?) házban történik, és nagy zajnak sem mondható, mégis meghallják a szörnyek. Az apa torkaszakadtából való kültéri kiáltására nem jön több szörny, de mikor az anya lő egyet a pincében, az máris odavonzza a többieket. Igencsak szelektív hallású szörnyek ezek, na :D
8) Az ajtó nem csukása nem magyarázható azzal, hogy annak hangja van, mert meg lehet azt úgy is csinálni, hogy ne legyen, ne lehessen hangja. Filc/szivacs/gumi ütközők, zsanérok gyakori olajozása, mágneses megoldás, vagy bármi más okosság, ami egy pincében forrasztgató, túlélésért küzdő embertől elvárható. És az ajtót nem csak a szörnyek miatt kellett volna zárni, hanem az időjárás miatt is. Vagy ezeknél a klíma mindig szobahőmérsékletű és szélcsendes volt, meg sosem esett csapadék? Meteorológus Mihálynak akkor ott nem sok dolga lehetett a tévénél az invázió előtt.
9) Látás nélkül a szörnyek hogyan tudnak tájékozódni? Jó, tudom, a denevérek megoldják ultrahanggal. Hiába a jó hallás, még Daredevil se látott aktív hangok nélkül, kellett neki a zaj, hogy a hangok visszaverődéséből alkosson képet, bezzeg ezek a szuperhallású szörnyek csendben is pontosan tudják, merre menjenek, hol van lépcső, hogyan kerüljék ki a tárgyakat stb. Legalább ha néha nekimentek volna ennek-annak, de hát így... mese habbal. És hogyan tesznek különbséget aközött, hogy az egyik szörny társuk csap zajt (közlekedik, lever vagy összetör valamit, támad, üldöz stb.), vagy egy földi élőlény, netán csak simán az időjárás? Egy mennydörgés után elkezdik támadni az eget? :))
10) Írták korábban, hogy a rendező azt mondta, azért nem látnak, mert a saját bolygójukon sötétben éltek. Jól van, ez logikus. És a szaglás? A nő a kádban fekve már vérzett. Ezt egy valamire való ragadozó kiszagolta volna, nem? Ne is feszegessük inkább.
11) Tudom, nem példa nélküli, hogy egy szörnyes filmben ne tudjunk meg a szörnyekről vagy magáról az invázióról szaftos részleteket, de itt nagyon is hiányoltam a bemutatást, hiszen nem pótolta semmi más az emiatt érzett űrt. Írták itt korábban, hogy a rendező ezt meg azt mondta a szörnyek Földre kerüléséről... elhiszem, hogy ezt mondta, de ezt nem a filmből kéne megtudni? Vagy én voltam túl felkészületlen, mielőtt beültem mozizni? Máskor még a rendező vérképét meg adóbevallását is átnézem vetítés előtt :))

Szóval lehet azt mondani, hogy ehhez a filmhez lazán kell hozzáállni, nem szabad fennakadni a logikai hibákon, de gondolom, hozzám hasonlóan ez még sok más emberben csak akkor működik, ha a készítők elérik, hogy a nézők ne érezzék azt, hogy a film a valóságban játszódik. Mivel erre még kísérletet sem tettek, így komolyan vettem a filmet, és nem tudtam elvonatkoztatni a minket körülvevő alapvető dolgoktól és a józan észtől.
1/10
levai113 2018 máj. 26. - 23:29:50 1/10 Előzmény mérvadó
(57/129)
100%-ig egyetértek
1/10
levai113 2018 máj. 26. - 23:26:11 1/10
(56/129)
Egy retenetesen gagyi, minden logikát nékülöző nevetségesen gyenge film.
rockjano 2018 máj. 25. - 00:04:59
(55/129)
Szerintem zseniális volt...én majd beszartam pedig nem vagyok ijedős...
Nem is láttam ennyire rémisztőt már nagyon régóta.

Remélem nem folytatják mert ez már csak rosszabb lesz ennél...

Nagyon-nagyon jó volt...
(lehet kisebb hibákat keresni benne de teljesen felesleges a film alapvetően logikus és jól végigondolt...)
10/10
mókamuki76 2018 máj. 22. - 11:32:40 10/10
(54/129)
Nekem nagyon tetszett! :) Kicsit tartottam a hozzászólások miatt attól, hogy nem lesz jó, de pozitívan csalódtam. :)
9/10
e-baby 2018 máj. 22. - 08:49:47 9/10
(53/129)
Izgalam, érdekes, tetszett.
6/10
pgsqueallove 2018 máj. 20. - 13:56:18 6/10 Előzmény M.Evelin93
(52/129)
Sosem értem, hogy ha valaki még nem látott egy filmet, hogy veszi a bátorságot, hogy egy filmfórumon olvasgassa a film alatti hozzászólásokat...Ilyenkor nem tudlak sajnálni. Mit gondoltál? Sok ember van aki nemtörődömségből simán spoilerezik egy - egy kommentben, de ezt te el tudnád kerülni, szimplán, ha a film után olvasgatnál itt...Vagy ha annyira akarsz olvasni róla a megnézése előtt, keress spoiler mentes kritikát..
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 19. - 16:02:44 3/10 Előzmény jmisi31
(51/129)
"3. Az ablak és ajtó nyitása/zárása elég nagy hanggal szokott járni, szóval talán ezért hagyták nyitva, persze bele lehet kötni, én biztos nyitva hagytam volna... betéved csak úgy egy ilyen akármi, akkor ne kelljen már a zárral vagy akár a kilinccsel szarakodnom, hogy kijussak! "

meg amúgy tök logikus direkt nyitva hagyni az ajtót, hogyha betéved egy, akkor kijuss könnyebben a nyitott ajtón (...) - a TÖBBI közé. minthogy kizárd őket minimális hangerővel. ami kb annyi hangerővel jár, mint mezítláb lépegetni a homokon. de te inkább ki akarsz jutni... és akkor nem is alszol benn a házban, te rambo
6/10
pgsqueallove 2018 máj. 19. - 14:14:43 6/10
(50/129)
Na..hol is kezdjem. Nem vagyok az az ember, aki örül, ha másnak nem sikerül valami, viszont most mégis örömmel tölt el, hogy sok olyan hozzászólást olvasok itt, amiben gyakorlatilag ugyanazokat a bakikat és logikai hibákat fedezik fel a filmben, amiket én is. Ez megnyugtat abban a tudatomban, hogy képes vagyok valamilyen szinten hozzáértőként szemlélni egy filmet. megpróbálok spoiler mentesen írni. Nem mondhatom, hogy tetszett a film. Nagyon nagy várakozásokkal ültem be a moziterembe, mert tetszett a film alapötlete, a csendben maradás kötelezettsége. Ezt egyedi ötletnek találtam a filmvászonra vinni. Leszögezném gyorsan a film pozitívumait, tényleg volt abban valami különös báj, ahogy a film elején szinte egy szót sem hallottunk, és csend honolt a teremben, nem is evett senki. Továbbá Emily Bluntról továbbra is azt tartom, hogy csodás színésznő, ebben a filmben is jól játszott, de a pozitívumok listája gyakorlatilag ennyi. Az eleje jól indult, behelyezett az atmoszférába, de az első logikai buktató már itt kizökkentett.
SPOLIER
Olvastam tesz-vesz hozzászólásában, és igazat adok neki. Mennyire logikátlan az, hogy egy utopsztikus roppant veszélyes világban a család aki állítólag rohadtul fel van készülve erre a világra, szimplán kisétál a boltból hátrahagyva a kisfiukat...Nem az lenne a magától érthetődő, hogy az anyja mellett vagy előtte megy és egy másodpercre sem tévesztik szem elől? Ez már egy intő jel volt, hogy jobban át kellett volna gondolni a történetet. Nem szeretnék liturgiákat írni, de nem bírom szó nélkül hagyni, amit már mások is leírtak, hogy ha adott egy lény, ami roppant éles és érzékeny hallással rendelkezik, akkor nem egyértelmű, hogy valszeg érzékeny a hangra, vagy különféle frekvenciákra? Továbbá sok ilyen apokaliptikus filmet ront el az, hogy logikátlan bennük, hogy a katonaság, a kormány a föld színén sincs már. Ne mondják nekem, hogy a mai világunkban nem tudnának valamit kifejleszteni eme lények ellen..Aztán a vége? Az is mi? Az apa a nagy túlélő, felkészült meg minden, aztán meg csak szimplán feláldozza magát? Sosem kerültek még hasonló helyzetben az elmúlt kb 400 nap során? ez volt az egyetlen megoldás? Meg a film közben is voltak olyan részek, pl hogy az apa óva inti a gyereket, majd szimplán elküldi robbantani, és kinn hagyja egyedül, és ha az anya nem szól rá, utána sem ment volna kb megkeresni? Csupa-csupa kizökkentő logikai értelmetlenség, pedig olyan jó film lehetett volna ez. egyszerűen nem éreztem kerek egésznek, rövidnek is hatott, de nem alakult ki egy egész történet, a film végi lezárás is fura, és nem érzi az ember, hogy ez egy méltó befejezése a filmnek. Olyan érzésem van, mintha kitalált volna valaki egy jó ötletet, majd elkezdte forgatni ész nélkül. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de a lényeg az, hogy így sajnos szinte élvezhetetlen volt a film.

6/10