Radeon92 2011 jún. 28. - 00:43:28
(62/182)
A mai estén leültem és keresgéltem a filmjeim között hogy mit nézzek meg.Végül ezt a Hanna-Gyilkos természet c. filmet választottam.Eleinte nem fûztem ehhez a filmhez semmit mert csak annyit tudtam róla hogy van és kész.Megnéztem és õszintén meglepõdtem hogy ez tényleg jó volt!Jó sok akció filmet láttam már de ez az elõzõ évek színvonalához képest messze felülkerekedett a többin!Ezt ha az ember megnézi nem csak annyit fog kapni hogy "lõ pisztoly és bumm-bumm mindenki meghalt,hanem egy érdekesebb és szokványosnak nem mondható filmet.
Örültem hogy megnéztem és fõképp hogy ezt választottam.

UI:Visszaolvasgattam a kommenteket a film végén hogy ki mit ír és csalódottan olvastam hogy a letöltés jobb mint a mozi mert ott beletekerhetek a filmbe és tudom mit nézek meg....ez nagy baromság..legutóbb moziban a forráskód c. filmet néztem meg úgy hogy nem tudtam jó-e vagy sem,azt hogy ki játszik benne,mirõl szól és hogy feliratos-e vagy szinkronos.Odamentem kértem egy jegyet beültem megnéztem és jó volt.Nem kell ezen parázni hogy megéri-e a film vagy sem.Beülsz,megnézed,kussolsz és örülsz hogy van mibõl választanod és nem neked kellet elkészíteni,leforgatni és szórakozni az egésszel(Ez csak a mozi ellen kampányolóknak szól).Amúgy a forráskód is nagyon jó volt!
VérSzöcske 2011 jún. 27. - 23:15:15
(61/182)
Hanna egy kedves, édes kamasz, aki könyörtelenül gyilkol. Izgalmas krimi, naturális világ és rengeteg pörgés. Nincs megállás, egy majdnem csók erejéig se, az ujjak pedig csuriba, hogy láthassuk még több filmben a fiatal hõsnõt. Nem minden fejünk feletti kérdõjel elégül ki a film végére, de azért örülünk Vincent? Örülünk. Folytatás itt:
http://presztizs.com/kultura/film/alkalmazkodj-vagy-meghalsz-hanna-gyilkos-termeszet
Egy a sokból.. 2011 jún. 27. - 21:58:51
(60/182)
Annak ellenére, hogy ez a film semmirõl sem szólt, mert én nem látom a lényegét / mire - miért - milyen célból fejlesztették ki a lányt, és mit akartak vele, aztán a múltban miért pusztították el, a többi kisérleti alanyt, ha céljuk volt vele stb / tetszett a film, a zene is jó volt, csak egyetlen idióta jelenet volt benne sztem, és most spoiler : mikor bezárta a profot a szekrénybe...nem igaz ,h. nem tudta volna kicsavarni Hannah kezébõl a fegyvert ?! Spoiler vége
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:55:55
(59/182)
.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:55:02
(58/182)
.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:53:35
(57/182)
.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:52:15
(56/182)
.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 jún. 27. - 14:49:23
(55/182)
Tulkepp azt mondod, hogy a film semmirol nem szol, de arrol legalabb szepen. Ezert 9/10. Te egeszen veletlenul nem vagy hivatasos film szakiro? Azok szoktak ilyen szepeket irni.
9/10
tünõ 2011 jún. 27. - 14:34:32 9/10
(54/182)
Jól sikerült film. Bár a történet egészen gyermeteg, egyszerû, a befejezés meg nem túl kiforrott, de nem ez a lényeg. FILM, minden szempontból: hosszú beállítások váltják a gyors vágásokat. Jó zene, jó rendezés, jó szinészi játék. Érdemes megnézni. 10/9 pont
9/10
Watchmen 2011 jún. 27. - 14:11:05 9/10
(53/182)
Hanna - Gyilkos természet (moziban)

Ha egy-két szóval kellene kifejeznem mit érzek, azt kell, hogy mondjam le vagyok nyûgözve.

Joe Wright nagyon szuggesztív filmet készített. A nagyon erõs képi világ beszél a nézõhöz és nem ereszti a végefõcím legördüléséig. Nagyon jó barátság ez nézõ és a film között.

Hiszen gondoljunk csak bele, itt van a 16 éves Hanna a fõhõs, akinek egyetlen célja a kiképzés és az életben maradás, apja támogatásával.

Eric Bana nagyon jól hozza az ügynök-apa figurát. Ami azért furcsa mert tõle nem vártam semmi minõségit, de most tényleg jó volt. Cate Blanchett, hát igen õ Cate Blanchett. Megint valami újat hoz, megint teljesen átadja magát a szerepnek. Nincs sok nála nagyobb kaliberû színésznõ, ez nem vitás. Így kell játszani egy igazán jó mellékszerepben, sokak tanulhatnának tõle.

Na és hát ejtsünk pár szót a fõszereplõ Saorsie Ronanrõl, akirõl csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Teljességében uralja a vásznat. Nincs túljátszva a szerep, nincsenek benne feleslege momentumok vagy mondatok. Sok tapasztaltabb és idõsebb kolléga túljátszotta volna. Remélem szép karrierrel büszkélkedhet majd 20 év múlva is.

Említettem, hogy nincsenek felesleges mondatok. Tény, hogy nem beszélnek sokat a szereplõk de, ahogy teszik az nem semmi. Legalább 5-6 nyelven szólalnak meg és játszanak a szavakkal. Ebbõl adódik, hogy csak az eredeti hang jöhet szóba, majd a dvd-n. Moziban persze felirattal adják, nagy örömünkre.

A rendezõ nem ragad le a felszínnél, sztoriját kicsit mélyebbre vájta. Ettõl lesz a film, több egy tucatterméknél. Nem fogjuk a filmet elfelejteni 2 nap múlva az biztos. A stílusjegyei megtalálhatók benne, azonban ennél is fontosabb, hogy hány más rendezõi momentumot idéz meg ezzel a filmmel.

Sok helyen olvastam, hogy néhány pillanatban mintha Lynch filmet néznénk. Én nekem ettõl több volt a dolog. A befejezés konkrétan Taratino filmjeit juttatta eszembe, talán Guy Ritchie. A berlini rész a házban, kicsit Tim Burton-i pillanat, és a Bourne széria is felüti a fejét néha. Ezek még élvezetesebbé teszik a filmet.

Ahogy a fõszereplõ tekint a világra, az õ szemén keresztül újra felfedezzük a dolgokat. Hol elõtör a gyermeki tisztaság, hol a véresen komoly felnõtt bújik elõ. Hiába 16 éves a karakter, nehezen lehetett szimpla gyerekként nézni rá, annyira fajsúlyosak a momentumai.

A zenét a Chemical Brothers szolgáltatta. Errõl nem is kell sokat írnom, egyszerûen tökéletesen passzol a filmhez. Itt látszik mennyire jó döntés néha elszakadni a filmzeneszerzõktõl, akik sokszor már megfáradtak vagy önismétlõk lettek. A spanyolos ritmusok felejthetetlenek, végig libabõrös volt a hátam.

Összességében nincs is más hátra mint a jól megérdemelt jutalom amit a nézõ kapott, a nem mindennapi film után.
90%
2/10
anetta982 2011 jún. 26. - 11:16:17 2/10
(52/182)
Unalmas volt
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 jún. 25. - 08:51:14
(51/182)
Némafilmeket, nátürlih.
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 jún. 25. - 08:50:18 Előzmény szangye puncog
(50/182)
Jaj annak, aki utálja a filmeket és a halakat... Tényleg, a halak szeretik a filmeket:)
Mr. D 2011 jún. 24. - 20:35:41
(49/182)
Hát igen a mai világban sajnos már az a szánalmas, aki moziba jár filmeket nézni és nem otthon tölti le stikában felkamerázott verzión.
szangye puncog 2011 jún. 24. - 18:51:35
(48/182)
ja és moziban néztem, ott az igazi. a popcorn zabálókkal meg azt kell csinálni, hogy felméred az esélyeket, ha kisebb mint te, vagy gyengébb akkor film után jól meg kell verni, ha erõsebb akkor marad a csendes duzzogás :-)
szangye puncog 2011 jún. 24. - 18:43:41
(47/182)
Szerintem nagyon jó kis film volt, akinek nem tetszett az hüje, akinek meg nincs akváriuma az buzi...
Mackey1 2011 jún. 24. - 13:07:43
(46/182)
Lol.Én vagyok szánalmas? Akkor hadd reagáljak a te "Moziba a következõk miatt nem jár az ember" reakciódra.

-Mindent szinkronosan mutatnak be? Hány éve nem voltám moziban barátom? A filmek jó ha 40%-a megy ma már szinkronnal (ebben benne vannak a gyerekfilmek) és legalábbis budapesten szinte mindig van mozi, ahol eredetiben is leadják. Arról nem is beszélve hogy ez a film is speciel feliratos
-Én sem szeretem a chipszajt, de hála az égnek, az emberek nagy része felzabál mindent még a film elõtt mialatt megy a reklám és a trailerparádé
-Van szád, ugasd le mint ahogy illik.
-Miféle hozzáállás ez, hogy sok film nem érte meg a pénzt? Akkor egyrészt tanulj meg választani és ha meg nem vagy benne biztos, akkor kockáztatsz. Boltban is ha van egy újfajta üdítõ, elõbb felnyitod és megkóstolod a boltban? Ha meg nem ízlik, akkor otthagyod? Jah, hogy üdítõt nem lehet letölteni? Akkor az teljesen más.

Ha az ember vidéki kisfaluban él, érthetõ, hogy letölt, de aki ilyen idióta magyarázatokkal jön mint itt egyesek (és még büszkék is rá) azok a szememben nem mások mint igénytelen élõsködõk. Akik nagy valószínüséggel iPhone-nal telefonálnak és a a hétvégi kocsmázáson 500 forintot fizetnek egy jägerért, de aztán sírnak, hogy nincs pénzük és eleve a rohadék moziknak milyen drágák a jegyei.

Köszöntem a figyelmet, jó hétvégét.
Ford Mustang 2011 jún. 24. - 12:45:09
(45/182)
Blu-ray jelölése: BD ;)
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 jún. 24. - 09:29:58
(44/182)
Nem szabad mindent pénzben méricskélni, és sztem mindenki azt vállalja, amit anyagilag megtehet. De vállaljon valamit, ez személyes felelõsség (remélem érzitek), az ingyen mindent biztos nem jófelé visz.
A pár hsz-el elõttem szólóval értek egyet, jobbhíján (pénzszûkében) nem lehet szembeállítani a letöltést és a mozit, elõbbi kényszermegoldás, nem vágyott valami. Ennek ára a gyíkabb minõség és a hangulattalanság, amit az is megfizet, aki nem fizet:)
10/10
tcsbp14 2011 jún. 24. - 08:43:15 10/10 Előzmény fmaci38
(43/182)
Nem lesz olyan az otthoni filmnézés, mint a moziban. MINÕSÉGRE nem. De...Anya v. apa két gyerekkel ( nem a HANNÁRA..) MOZIBA, FOS POPCORN, CUKROSLÖTTY, ÉS HOPP! KISZALAD 4-8 EZER FT. Ezzel szemben itthon egy 40"-os tévén, nem dobozos, 20 ezer ft.-os mûanyaghangszórós szar házimozival mennyivel szarabb az élmény ? Ha veszek egy premierfilmet DVD-n vagy BR-en, az rohadtul drága. Marad a torrent. Ezt a filmet másfél hónapja láttuk eredeti hanggal, opciós felirattal. Bekerülési költség:effektíve nulla ft. Amennyiben Te még soha,semmit nem töltöttél le „ingyér” , akkor hatalmas respect.