drProktor 2011 okt. 31. - 01:22:48
(20/40)
Érdekes, kis hazánkban, NagyMucsán ide is begyûrûzik az antiszemitizmus.
Bunkók!
Persze igazából az lenne furcsa, ha nem.
És megsúgok egy titkot, régebben nem szerettem ezt a filmet, túl „zsidósnak” véltem,
most már, hogy ez túl sokaknak ltt probléma(és nem olyan értelmben, mint akkor nekem),
most már másként látom.
Ahhoz azért még ragaszkodom, hogy a legjobb a Manhattan és az AnnieHall volt,
de ez is tetszett, kiemelendõ a fantasztikus sztárparádé.
Még az volt régebben kifogásom, hogy amikor kiderül,
hogy nincs agydaganata, az örömében ugrálós jelenet sztem kissé keresett volt,
de mára már nem vagyok annyira finnyás, szinte megbarátkoztam vele.
greghouse 2011 okt. 31. - 01:17:08
(19/40)
Azt hiszem, ebben volt utoljára Kern a szinkronhangja. Mással már messze nem ugyanaz.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 01:13:13 10/10
(18/40)
Most rakták fel, az elõbb még nem volt, azért írtam.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 01:09:27 10/10
(17/40)
Most nézem csak, hogy nincsenek feltüntetve a díjak és jelölések, pedig rengeteg van!
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 00:52:58 10/10
(16/40)
Nagyszerû film, remek rendezés, remek szereplõk. A szinte az egész film alatt lévõ zongora dúdolása fantasztikusan komponált zenei aláfestés, persze nem csak a zongora. Szinkron is jó volt.
offtopic
kata3 2011 okt. 30. - 21:25:07
(15/40)
Ennyire megosztja az embereket WA? Furcsa hozzáállás, hogy egy keresztény ne nézzen Woody Allen filmet...
WA gyakran kigúnyolja a saját vallásabelieket lásd: Fogd a pénzt és fuss!
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 30. - 19:00:18 10/10
(14/40)
Zseniális film, ezt látni kell, nem csak nézni.
10/10
Lara. 2011 okt. 17. - 22:55:51 10/10
(13/40)
Ez a film egy csoda! Nem lehet vele betelni. Itt a szereplõk a hibáikkal együtt is imádnivalóak. Holly (Dianne Wiest) és Elliott (Michael Caine) különösen.
Ez a vígjáték is megerõsíti, hogy Woody Allen nélkül elképzelhetetlen a filmek világa. :)
És még a keresztényeket is jópárszor kigúnyolja benne. Ennél jobb nem is lehetne. :)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 17. - 22:54:51 10/10
(12/40)
Megvolt a ma esti "Bergman - light". Ahogy elhangzik a filmben, mikor Dianne Wiest és W.A. kijönnek a punk vagy mi koncertrõl Allentõl: "Szép este volt...hát jobb, mint a nürnbergi per."
Másik kedvenc idézetem, amit Max von Sydow mond a prédikátorokról (Németh Sándor jutott eszembe) : "Ha Jézus visszajönne, és látná mit tesznek a nevében, nem tudná abbahagyni a hányást".
Michael Caine nagyon jó, de szerintem ez nem egy egyetlen fõszereplõs film. Ez az egész családról szól, ahogy a címe is mondja. Nem is fõszereplõi díjat kapott, mert nincs fõszereplõ.
Még az apró kis szerepekben is olyan játszik, mint John Torturro, vagy Mia Farrow igazi anyja (a filmbeli anya), Maureen O'Sullivan, aki minden idõk egyik legszebb nõje volt fiatalon. Ha láttatok Tarzan filmeket Johnny Weismüllerrel, fekete fehérben, õ volt Jane legtöbbször. Bombázó volt.

És: Woody Allen még szégyellte is, hogy mekkora nyereséget hozott a filmje, ellentétben az összes elõzõvel (6,5 millió költség, 40 millió bevétel, nem semmi.)
Na jóccakát, Count Basie-vel és Cole Porterral.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 17. - 20:56:32 10/10
(11/40)
Ha jobban megnézed, hajnalban a legtöbb csatorna ismétli az esti nagy filmet.
drabál 2010 dec. 17. - 20:20:26
(10/40)
Annyira jó,hogy alighogy vége van máris ismétli a Filmmúzeum? Ahhoz képest a pontszáma nem olyan magas.
W.A.egy idõ után már unalmassá válik,amikor az n. filmjében is hasonló poénokat nyomat.
10/10
RoKKfish 2010 dec. 17. - 18:30:26 10/10
(9/40)
W. Allen sziporkázó abszurdjával hibátlanra fûszerezett, egyik legnagyszerûbb "társas kapcsolatos, konfliktusos, bonyolítós, megoldós" film, amit valaha láttam. Mondjuk, má' vagy tízszer. Örök kedvenc. 10/10
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 17. - 17:46:54 10/10
(8/40)
Az biztos. Nem hiába kapott érte Oscart M. C. a legjobb férfi mellékszereplõ kategóriában.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 17. - 16:13:51 10/10
(7/40)
Nem hiszem, hogy ehhez van mit hozzátenni. Filmtörténeti klasszikus, kötelezõ irodalom. A legjobb Allen az Annie Hall mellett. És MICSODA SZEREPLÕGÁRDA!!!
Emlékszem, mikor elõször láttam az E.E. Cummings verssor ami többször is elhangzik benne, annyira bennem ragadt, hogy meg akartam keresni. Kiderült, hogy nincs magyar fordítása (legalábbis akkor nem volt). Nekiestem, és lefordítottam, ahogy tudtam. Nem mintha különösebben jó vers lenne, illetve én nem tudom, hanem a film kedvéért.
Tökéletes film. Tökéletes szinészek.
nusrath 2009 nov. 09. - 15:58:32 Előzmény Coleman
(6/40)
EZ A FILM EGY KINCS!
10/10
Coleman 2009 jún. 30. - 12:42:10
(5/40)
Woody egyik legteljesebb filmje, tökéletesen találja meg a vígjáték és a dráma közti egyensúlyt. A film kapcsán szinte csak Csehovot szokták emlegetni (még három nõvér is van), amiben persze van valami, Frederick és Lee kapcsolata is emlékeztet a sirályra, de hangulatában, stílusában nekem egy teljesen más író ugrott be: Salinger. Vélhetõen Allen Salinger életmûvének egyik legjobb tolmácsolója, anélkül, hogy bármely mûvét adaptálta volna, végeredményben azonban Woody egy szuverén alkotó, élõ klasszikus, zseni, a mai történetek nélküli filmvilágban egy nagy mesélõ.
8/10
zee944 2009 jún. 24. - 22:36:06 8/10
(4/40)
A filmben látottakra értem, azokat nyugtázom. Az embernek megnézi, és nincs túl sok hozzáfûznivalója. Ez maga az élet. Nagyjából tényleg csak a poénokat lehet idézgetni.
8/10
zee944 2009 jún. 23. - 15:53:46 8/10
(3/40)
Most, hogy benéztem a topikba, szinte szégyellem magam, hogy nem írtam semmit. De egy Woody Allen-filmben legtöbbször nincsenek olyan dolgok, amiket megvitatna az ember. Inkább csak nyugtázza õket magában, hogy igen, pontosan errõl van szó.
9/10
Obránszky Ármin 2008 aug. 01. - 00:13:25 9/10
(2/40)
"A neurotikus harmadik nõvérnek, Holly-nak viszont a füle cseng, még az is lehet, hogy agytumora van."
Hát ez így ebben a formában nem felel meg a valóságnak, mert a Woody Allen által alakított Mickeynél, Hannah exférjénél merül fel ez a nem túl szívderítõ eshetõség.

Amúgy a film tökéletes! Különleges filmélmény bárkinek, aki kicsit is fogékony a szerteágazó emberi kapcsolatokról szóló, Woody fergeteges humorával fûszerezett alkotások iránt. Regénynek se lenne utolsó a Hannah nõvérei (és akkor még a rémes frizuráktól és göncöktõl, a film egyetlen kellemetlen velejárójától is megszabadulnánk :-)). Ritka, h egy olyan õszinte és sokrétû film, mint a Hannah nem esik alkotóelemeire és az erõlködésnek a nyoma sem érzékelhetõ rajta. Talán csak annak okozhat ez a film csalódást, aki Woodytól csak szállóigévé vált gegek, poénok tömkelegét várja (azért ezekben sincs hiány) és úgy gondolja, h ehhez nincs szükségeltetik komolyabb kerettörténet.
Elképesztõ film életrõl, halálról, szerelemrõl, családról (még mielõtt mindent felsorolok, inkább leállok, aki látta a filmet, az úgyis tudja, h ez mind benne van, aki pedig nem, az úgysem hiszi, el ennyi kérdést felölel ez a másfél óra :-)) egy igazán eredeti és talán sokak számára meglepõen sokoldalú filmestõl, gondolkodótól. Kár, h nem hosszabb a film, elnéztem volna még egy darabig...
Dodida 2006 jan. 03. - 15:40:14
(1/40)
Hello!!!
Keresem Woody Allen: "Hannah és nõvérei", ill. a "Fogd a pénzt, és fuss!" c. filmjét!
Ha meg tudja valaki szerezni, az kérem írjon:
dodida@citromail.hu
Köszi!!!