Téma: Harag

kleavenae 2015 júl. 25. - 02:29:38
(338/418)
SPOILER**************

Az utolsó tankcsata elõtt a német SS század katonái k.rva sok Panzerfaust-ot vittek magukkal (kézben), ergo egy perc alatt elintézték volna a tankot, ha használták volna.
Jankaou 2015 júl. 24. - 12:23:32
(337/418)
Ha második világháborús filmrõl van szó, önkéntelenül is elõkerül a Ryan közlegény, és az ahhoz való hasonlítgatás. Nem véletlenül, hiszen Ryan telitalálat minden szempontból. Van története, vannak benne mélyreszántó filozófikus párbeszédek, van cél, van akció, korhûség, valóban behozza a II. világháború gyötrelmeit a nappaliba, ahol egy katonai különítmény kvázi külsõ megfigyelõ tagjaként, képesek leszünk megélni, milyen mélyre tud süllyedni az emberiség, és mit is jelent amikor az egész földgolyó lángba borul. A Ryan közlegény megmentésének további plusz pontot adok azért, hogy a németeket sokkal inkább embereknek, legyõzendõ ellenfélnek ábrázolja, nem tömegesen írtandó, üres, hülye, agyatlan kézivezérelt zombiknak, ahogyan az ilyen kaliberû made in USA háborús filmekben már megszokhattuk. (persze azért itt is vigyáztak arra, nehogy véletlenül szimpátiát érezzünk a németekkel) Hogy miért írom ezt le, a HARAG c. filmmel foglalkozó kritikánál? Azért mert a Haragból ez mind-mind hiányzik ! Kétórányi kongó, üres, monoton zakatolás egy tankon, amiben üdítõ színfolt a reggelizõs jelenet, ami szerintem a legérdekesebb jelenet a filmben, aztán olyan amerikaiasan elkent lesz. Aztán megy tovább a sablonos tankos daráló, az ember márcsak azért nézi, hogy megtudja mi lesz a vége, és ne vesszen kárba a filmnézéssel töltött idõ elsõ fele. Ha mindenáron egy másik filmhez akarnám hasonlítani, akkor sokkal inkább a 300 címû filmmel lenne pariban. Ahol mindenáron azt próbálják ábrázolni, hogy egy maroknyi embernek sem kottyan meg a fél világot lenyomni. Csak ott a gond, hogy a történelmi/háborús filmnek nem áll jól, ha túlságosan elrugaszkodik a valóság talajától. Itt fõleg a film zárójelenetére gondolok, ahol egy komplett német zászlóalj, alig bír el egy félig lerokkant harckocsival. A hõssé váló harckocsi legénysége pedig komolyan hiszi, hogy a konzervdoboz, amiben ülnek sérthetetlen. Engem lebilincselnek a II. világháborús történetek, de mostanában nem sikerült maradandót alkotni ezen a téren, pedig látszik a törekvés. Nálam a Harag bevonult az egyszer nézhetõ háborús filmek kategóriájába, kézenfogva a „Hõsök szakasza” c. filmmel, amiben mégennyi pozitívum sincs.
8/10
Veterano 2015 júl. 16. - 21:04:55 8/10
(336/418)
Érdekesebb csatát is megfilmesíthetnének, hasonlóan kiemelkedõ látványvilággal. Pl. a 3. harkovi csata nagyon jó lenne, mikor Manstein egy szétzilált, 70000 fõs sereggel rommá verte Zsukov 300000 fõs seregét.
8/10
egon12 2015 jún. 10. - 22:08:29 8/10 Előzmény idõjós1010
(335/418)
Nem a "szende lánya volt" , a kuzin még mindig Unokatestvért jelent, szerintem.Javíts ki ha tévedek(sajnálom,hogy ilyen felületesen szemlélted a filmet)tisztelt Idõjós!
8/10
egon12 2015 jún. 10. - 22:00:06 8/10
(334/418)
Szerintem nagyon jóra sikeredett,a sztori is rendben,mindenki kiválót alakított(még Brad Pitt is..)szórakoztató volt,és odaszögezett a székhez.Egy kicsit ugyan kapkodós film,olykor kicsit lassítani lehetett volna,de úgy gondolom nem állt túl messze a (lehetséges)valóságtól ahogy végigvezet a történéseken. Nagyon emberi,felvonultatja az emberi természet(viselkedés) széles spektrumát,ismételten sok a negatív,lehúzó vélemény a fenti kommentekben, (nem értem miért)no de hát nem vagyunk egyformák.Talán látni is kellene,nem csak nézni.Vitatkozni persze sok mindenen lehet, (a filmben történtekrõl)de ne legyünk már ilyen posztraumatikusak! :)Szórakozzunk egy jót,elemezzünk,mélyüljünk el,egyszóval talán nem ártana oda képzelni magunkat némely szituációba,vajon én, (mi) mit tennénk? Na ez az igazi kérdés!
6/10
katom 2015 jún. 05. - 13:07:48 6/10
(333/418)
A németek fölényben voltak 45-ben? Ez nekem új...
A csaták jók, aki hozzám hasonlóan a 4 páncélos és kutyán nõtt fel, annak újdonság, hogy nem egészen olyan volt ez a tankos dolog.
A vége béna, nem is értem, hogy miért gondolta, bárki is, hogy ez így ütõs lesz... Sokat ront az összképen és húzza lefelé az értékelést rendesen.
DeathAdder 2015 máj. 26. - 13:11:48
(332/418)
Megnéztem volna azért élesben, hogy 4 jenki katona mit csinál egy mozgásképtelen Sherman társaságában ami hamarosan egy állig felfegyverezett (nyelesgránát, páncélököl, sniper, rohamfegyverek etc..) többszáz fõbõl álló náci osztag útját keresztezi :D

A való életben is ekkora hõsök lennének? (költõi)
2/10
csontfej 2015 máj. 22. - 20:11:43 2/10
(331/418)
Az a baj hogy túl naiv vagyok, mert elkezdem nézni ezt a propagandafilmet, és csodálkozom rajta, hogy már megint tényleg ezt a százmilliószor lerágott csontot dobják oda a nézõknek? Tényleg hõs, okos, sebezhetetlen G.I.Joe katonák (akikbõl elég 5 db) kényszerítik térdre a köztudottan gyámoltalan, félénk, lõni nem tudó német katonák százait? Már megint ezt akarják lenyomni a torkunkon? Igen, sajnos még mindig itt tart a filmipar, de ha megnyerem a lottó 5-öst, olyan filmet rendezek, amely valamelyest történelemhû lesz, és helyükre kerülnek a dolgok. Pl. Brad Pitt, ha elvállalja a szerepet a filmemben, 42 másodperc után golyót kap a fejébe egy Kar98-ból, és garantálom hogy meg is fog halni, nem játssza majd itt nekem a Madárvédõ Golyókapkodót, mert kegyetlen fárasztó volt...
Querelle 2015 máj. 10. - 11:05:46
(330/418)
A forgatókönyv és a történet finoman fogalmazva is nem túl bonyolult, vagy mondjuk úgy, lineáris, ahol a személyek motivációja is egyértelmû, logikai csavarok nincsenek ( ez utóbbiak persze egy háborús filmbe nem is kellenek ) .Színészi játékról nem beszélhetünk, mivel igazi karakterek nincsenek, leginkább képregényfigurákról beszélhetünk.A film kivitelezése viszont hibátlan, jók a helyszínek, jók a csatajelenetek, kellõen brutálisak is néhol ( talán még túlságosan is ) Fentiek miatt az "egyszernézõs" kategóriába sorolom.
8/10
thegodfather18 2015 máj. 09. - 07:28:53 8/10
(329/418)
70 évvel a háború vége után is foglalkozik a filmipar is a nácikkal. Ezzel nem is lenne baj, ha ezt vígjátéknak szánták volna, rengeteg benne a pontatlanság, történelmi hiteltelenség. Értem én, hogy azt kell sugallni,hogy a nácik gyengék voltak és 5 amcsi meg tud ölni 100 nácit, de azért az már sok, hogy Brad Pitt például egy ideig golyóálló. Mondjuk azt is bemutatják, hogy az amcsik se voltak jobbak, gondolok itt az egy kocka csokiért kihasznált nõkre, fegyvertelen ember kivégzésére, meg a hasonlókra. A képi világ viszont kifejezetten jó volt, elég élethûen volt megcsinálva.
4/10
molnibalage 2015 máj. 04. - 10:07:30 4/10
(328/418)
Egy hobbinácinak ezt hiába magyarázod... Ma ez a divat...
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 04. - 07:10:30
(327/418)
"Ez a film legalizálni próbálja az ameriai katonák kegyetlenségét."?

SPOILER

Hogyan? Csak mert mutatja, hogy voltak köztük háborús bûncselekményt elkövetõk, attól ez már legalizálás?
Szerintem pont azt mutatta, hogy nem voltak õk sem szent, hõs katonák.
1/10
Bsmarcona 2015 máj. 04. - 01:17:26 1/10
(326/418)
Ez a film legalizálni próbálja az ameriai katonák kegyetlenségét. Úgy mutatja be mintha menõ lenne német katonákat gyilkolni Németországban, és az se gond ha néhány civil is belefér, ugye a "gonosz nácikat" csak ölni kell. Csak azt nem értem Brad Pitt miért ilyen haragos? Egyáltalán miért haragszik õ egy németre is? Az amerikai filmekbõl az is kiderül hogy a német katonák (pláne az SS) nagyon ostobák voltak. Hiszen a filmbõl megtudtuk hogy néhány jenki elég ahhoz hogy több száz SS katonát feltartóztasson. Nem is értem hogyha az amcsik ilyen jók voltak, a németek hogyan tudták 1945-ig kihúzni úgy, hogy egyszerre harcoltak a Szovjetunió, az USA, és az Egyesült Királyság ellen? Egyszer úgy megnéznék egy filmet ami mondjuk a Hitler jugendek és a Volkksturm elkeseredett harcát mutatja be a túlerõvel szemben. Ez a film viszont mondjuk ki nyíltan hogy propaganda. Hamis képet fest az 1945-ös nyugati frontról. A legszomorúbb az hogy az átlag amcsi ezt mind elhiszi, hiszen ezeknek a filmeknek a fõ célközönsége az átlag amerikai birka. Egyébként a történet nagyon gyenge, minden erõltetett, fake, egyáltalán nem korhû, még ezt a multikultit is beleerõszakolták a filmbe, még a bajsza sem hiteles a mexikói katonának.
8/10
Ze74 2015 ápr. 29. - 14:41:37 8/10
(325/418)
Nem vagyok oda a háborús filmekért,de ez nekem bejött!
8/10
Veterano 2015 ápr. 27. - 21:38:26 8/10 Előzmény Porker
(324/418)
Én is a háborús fenevadat ajánlom, abból kívül belül meg lehet ismerni egy szovjet t-55 tankot.
A Harag nem volt rossz film, az utolsó 20 perces mesebeli, akarom mondani hõsies jelenetet kivéve. Tetszett mellékszál, amikor az égen nézték az 1000 bombázós szövetséges köteléket, ami ellen 4-5 vadászgép indult. Jól szemléltette a németek esélyeit.
7/10
Rahar 2015 ápr. 26. - 22:11:34 7/10
(323/418)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban.
***SPOILER***
Egyrészt a film kezdõjelenetei megadják az alaphangulatot (hullákat dozerolnak be egy árokba), nagyon tetszik a háború embertelenségével találkozó szerencsétlen újonc bemutatása. Nem olvastam leírásokat, csak egy-két discovery-s dokumentumfilmet láttam, ahol még élõ, a háborúban részt vett veterán, tankban szolgált is meg lett szólaltatva. Emiatt nagyon tetszenek a harci jelenetek.
Viszont ha csak nem természetfilmet nézek, akkor nekem fontos a történet és a cselekményvezetés is, az alkotás végi,számomra értelmetlen döntést nem tudtam megemészteni, mintha a Brad Pitt által játszott karakter meg akart volna halni.
Összességében jó volt megnézni, nem bántam meg. Viszont a harckocsik taktikai hibáiról készült leírással egyetértek, semmi értelme nem volt a német tanknak elindulni elõre.
offtopic
giggs985 2015 ápr. 25. - 11:43:57 Előzmény giggs985
(322/418)
Igaz, ezt a filmben is elmondták, de látom nem sikerült megérteni... Imádom mikor saját magukat szégyenítik meg az emberek ilyen ostoba kommentekkel...
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 24. - 17:34:57 Előzmény Guatrau
(321/418)
"lézer"?! XD

Túl sok Star Wars-t nézel! ;)
giggs985 2015 ápr. 24. - 17:08:43 Előzmény Guatrau
(320/418)
Az a nyomjelzõs lövedékek miatt volt, de ne zavarjon...
Guatrau 2015 ápr. 19. - 22:44:42
(319/418)
---SPOILER---
-------------

Én, a 33. percnél, sírva röhögtem, mikor a németek zöld, az amcsik birodalmi, vörös lézerrel lõtték egymást. :D