Téma: Harag

giggs985 2015 ápr. 02. - 10:55:07
(298/418)
Hát ez a makogás elég szánalmasra sikeredett...
2/10
Tasuki 2015 ápr. 01. - 21:33:29 2/10 Előzmény Sz Peter
(297/418)
A WOT árkád játék természetesen, nem sok köze van a valósághoz, de egy szimulátorhoz sem. Mint tankszeretõ célközösségként taglózott le a látvány amivel szembesültem. Ezt a filmet pont az emelhette volna ki az ezermegegy háborús film közül, ha jóval nagyobb részt szentelnek a tankcsatá(k)nak, de REÁLISAN bemutatva azt, aztán mellette lehetett volna lelkizni, okosságokat puffogtatni stb. A legnagyobb baj a filmmel, hogy hiteltelen, de nem csak harci témában, hanem egészen apró dolgokban is. Csak egy mások által is említett apró példa. Emmácska, akit rejtegetnek a csúnya bácsik elõl, negyedóra elteltével angyali boldogsággal húzza magába az elsõ ellenséges "niggert", aki x napja nem barátkozott a szappannal. Hogyne... De végtére teljesen mindegy, a végjáték teljes sikerrel süllyeszti a Fury-t ZS kategóriába. Amen
Nagy1A 2015 ápr. 01. - 02:06:28
(296/418)
Spoiler! Amúgy ez egy rettenetesen sz@r film, aki írta, az egy épkézláb második világháborús filmet nem látott életében, de még csak nem is hallott róla!
Természetesen arról szó sem lehet, hogy autentikus forrásból származó információja legyen a Világháborúkról!
Tipikus hálivúdi forgatókönyv, a szokásosnál is idiótább ötletekkel tarkítva! Aki ebben a rettenetben részt vett, mint alkotó, annak fogalma sincs arról, hogy milyen is egy háború!
Legalább a vietnámi, vagy iraki katonákkal beszélt volna néhány szót, megnézhetett volna néhány dokumentumfilmet, vagy korabeli híradót, netán néhány jól sikerült játékfilmet, amelyikben néhány évvel, évtizeddel a háború után, még halál pontosan tudták, hogy mi is igazán a háború!
Akkor nem hordott volna össze ennyi baromságot, német fronti szinten!! Akkor legalább némi fogalma lett volna arról, hogy mit jelent a háború és a katonai fegyelem, aminek az amerikai katonák nem a példaképei, de amit itt összezagyvált ez az idióta stáb, az katasztrófa!
Ezen túlmenõen, a lánglekû amerikai katonák, mintha az anyaföldet védték volna, négyen szembeszállnak vagy sokszáz német katonával, akik, a kezdet kezdetén szépen masíroznak, a páncéltörõ gránátokkal a vállukon, majd röpke egy óráig, amíg többszázan meg nem halnak, ki sem lövik az egy helyben álló tankot!
Azt a randalírozást, amit a német lakásban csináltak, egy német, magyar, orosz, ....sorolhatnám tovább seregben, élõ ember meg nem csinálhatta volna, mert az elõljárója elõtt a német katona úgy állt volna vigyázzban, mint a cövek, a magyarban dettó, az oroszt, meg már a tiszt régen fejbe lõtte volna!
Ettõl függetlenül a Bred Pisti jól játszott, pontosabban jól látszott, hogy gyúr, mert a feje egy kölökgólyáé, de a felsõteste, mintha kicsit ki lenne koxolva!
Végül is az amerikai sztárcsapat megvédte a rendkívûl fontos keresztezõdést, a hitlerjugend kiccsávó késõbb a " Mentsük meg Willyt" címû filmben is szerepet kapott, mivel Õ igazi pacifista volt, meg most már új szemüveget is kapott, mert az elõzõvel egy méterig sem látott!
Annak aki az elõzõekben emlegette JFK-t üzenem, hogy tökéletesen igaza van, mert minden oknyomozás és egyéb tényismeret nélkül, nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy mi volt a gyilkosság rugója! Az amerikai történelem során, mindössze két elnõk ejtette ki a száján azt a bûvös mondatot, hogy az amerikai fizetõeszközt, amerikaivá kell teni, tehát az államnak kell birtokolnia! Magyarul, a dollárnak állami kézbe kell keülnie!
Mivel a dollár a Rotschild család tulajdona és Õk nyomják, akkor, amikor jónak látják ( kis túlzással)!! Ez kb olyan, mint a Magyar Nemzeti Bank esete volt, nem is olyan régen, amikor az IMF és ezen keresztül a Nagy Testvér mondta meg, hogy mit kell tenni, a magyar népnek és kormánymnak köze sem volt hozzá!!
Na ez is egyfajta háború..........csak sajnos most mi állunk vesztésre....
Nagy1A 2015 ápr. 01. - 01:26:09 Előzmény gyuri44
(295/418)
Te idióta barom! Hogy jön ide az Orbán Viktor, világmarhája!!
1/10
graw2 2015 ápr. 01. - 00:56:55 1/10
(294/418)
Ez a háborús filmek kategóriájának szégyene! Kimondottan gyenge, mû, erõltetett színészi játék miatt nem tudott rám semmilyen érzelmi hatással lenni ez a film, éppúgy mint Áder János újévi köszöntõje! Brad Pitt alakítása is szánalmas, erõsen citromdíj várományos. Nem is érdemes róla többet beszélni...
Pimpalini 2015 ápr. 01. - 00:47:02
(293/418)
SPOILER

Az utolsó - vége fõcím - képek viszont elég jók.

Mellesleg ha a végén a csatajelenet nem annyira valószerûtlen és szánalmas,
(kb. Rambo III., vagy Kommandó utánérzés (mondom ezt úgy, hogy azokat az akciófilmeket
kedvelem) azzal a különbséggel, hogy ez a film komolyan vette magát)
jó film is lehetett volna.

SPOILER vége

Ettõl még Brad Pitt helyenként egész jó.
Pimpalini 2015 ápr. 01. - 00:31:30
(292/418)
Meg kellett állnom a vége elõtt, s le kell írjam, ez ritka rossz film. A háromnegyede teljesen rendben van.
Egészen a végkifejletig.

SPOILER

De a vége egy valószerûtlen, túlzásokba esõ, szentimentális giccsparádé. Nevetséges.
Fõleg a következõ párbeszéd:
- "Sajnálom" (sebesülten a tankba roskadva).
- "Semmi baj. Maga mindent megtett"

Röhej.

SPOILER vége.

Úgy mondom ezt, hogy még nem láttam teljesen a végét.
2/10
Teddy Daniels 2015 márc. 31. - 19:08:23 2/10
(291/418)
OFF:

Olvasd vissza amit írtam, nem a történet miatt volt jó a "Ryan".
7/10
Findzs 2015 márc. 31. - 14:11:57 7/10
(290/418)
volt benne egy pár hülyeség de egynek jó volt 10/7

spoiler
pl.
-amikor kezdõdött akkor mondták, hogy a németek tankjai mennyivel korszerûbbek, jobbak voltak na gondoltam jó kis tankcsaták lesznek itt kérem szépen, erre 1 azaz 1 db német tankot lehetett látni amivel csatáztak is
-mikor kijönnek a német csajoktól persze hogy csak azt az épületet bombázták le és persze, hogy a csaj hullája ott fekszik a romok tetején .. pff legalább kicsit kotorhatta volna a romokat meg összeborulhatott volna még néhány épület
stb.
spoiler
2/10
ReignMan 2015 márc. 31. - 08:23:32 2/10
(289/418)
Nálam a Ryan már az alapoknál elvérzik, hiszen az egész történet szerint egy tucat katona csak azért teszi kockára az életét, hogy egy olyan katonát megmentsenek, akinek meghaltak a testvérei és így az anyjuk nem törik majd annyira össze... Normális, logikus, életszerû? Szerintem nem.
2/10
Teddy Daniels 2015 márc. 30. - 21:25:33 2/10
(288/418)
Tartom a véleményem, ritka rossz film, ebben a kategóriában, a "Ryan" volt jó. Profi rendezés, jó színészek, nagyszerû fényképezés. Viszont a mondanivalója ugyanaz, mint ennek.
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 30. - 21:09:10
(287/418)
Azért a World Of Tanks sem túl reality játék.
Akkor már inkább a Battlefield (hardcore). ;)
borkasztik 2015 márc. 30. - 21:03:16
(286/418)
Nem tudom ízlések és pofonok :) Nekem tetszett. Persze vannak sokkal jobb háborús filmek is de szerintem nem is olyan rossz mint ahogy sokan lefestik. Sõt a többségének még tetszett a film. Igen az tény hogy az amerikaiak -ban benne van ez az mindenkibõl hõst csinálunk mondanivaló, de azért vannak olyan kivételes esetek is amikor nem biztos hogy nincs igazuk.

Én jót szórakoztam rajta és szívesen megnézem máskor is. Se több se kevesebb :)
2/10
Tasuki 2015 márc. 30. - 19:32:57 2/10
(285/418)
Tegnap sikerült végigszenvednem ezt a mûremeket, elsõre behorkantottam rajta:). Rég láttam ekkora gagyi világháborús valamit. World Of Tanks-al játszom, ott is reklámozták, no meg 7.7-es imdb, mondom megnézem annyira nem lehet rossz. De. Halál unalmas, erõltetett, semmitmondó történet, "akció jelentek" egyenesen röhejesek, a vége meg maga a holivudirudi:) Miért? Hogyan? Merre? Mikor? Értelmet nagyon ne keress... A nagy tankász nekivezet fullfészben három meggymagköpködõ Shermant egy Tigrisnek, ami még 1 km-rõl is úgy lõtte volna ki bármelyiket frontból, hogy még hátul is kimeneti nyílást vág rajtuk. A vége az meg epic, de brutálból. Keménytökû amerikaiak hõsiesen helytállnak az agyhalottakat felvonultató SS ellen. Brühühü. Hagyjuk már. A többi mozzanat szintén hasonló színvonalat mutat fel, fogy a Lucky Strike piszkosul és szigorúan nézünk. Barátok közt és dél-amerikai sorozatfalóknak ajánlott.
Szigorúan egyszer nézendõ. 2/10
2/10
ReignMan 2015 márc. 30. - 18:43:56 2/10 Előzmény gyuri44
(284/418)
A háború összes borzalmát? Én inkább a jelenkor összes mozikészítési borzalmát láttam benne. Nézz meg egy második világháborús filmhíradót, vagy valamilyen spektrumos dokufilmet, zanzásítva kapod azt, amire itt 2 órát kell szánni.
Egyébként ez a film mi volt? Kik szerepeltek benne? Honnan jöttek, mit csináltak? Milyen emberek, mi a történetük? Hasonló részletekkel nem foglalkozik az rendezõ, belecsap a lecsóba, és gyakorlatilag 2 óra alatt látunk két tankütközetet, melyet romantikus vénával fellazít középen egy kis haborús erotikával. Vicc az egész film, a legviccesebb pedig a nézõk és a kritikusok pozitív hozzáállása. Ez nem film, csak néhány szuperlátványos és véres (hé, láttad, hogy robban szét a feje a németnek a golyótól?) demójelenet összefûzése pár magvas hollywood-i gondolattal:
"Hamarosan vége, de addig még embernek kell meghalnia." Vagy: "Én megpróbáltam..."
A vége röhej: Mint a Rambó 4ben, amikor beáll a golyószóró mögé, vagy egy vacak Castle Wolfenstein játékban, örök élet, full ammo, health pack-ek mindenütt. Csakhogy közbeszól a Sniper Elite. Egy filmben, aminek kevesebb a története, mint a jó magyar Panzers:Phase One egyetlen pályáján.
A közelmúltból a Lone Survivor jut eszembe, hasonló moslék az is, a szokásos amerikai shit a kõkemény katonáról, aki szánalom nélkül írtja az ellenséget, de legbelül érzõ lélek, még ha mások meg is õrülnek, õ férfi marad a talpán. A végére meg a szánalmas moralizálás jut, a jó lélek a karma segítségével túlél és hõssé válik, én meg mindjárt hányok...2/10
offtopic
giggs985 2015 márc. 30. - 18:24:28
(283/418)
"megint Amerika pózol a hõseikkel, holott semmi közük nem lett volna a világháborúhoz" - mert??? Megint egy alternatív történelem hívõhöz van szerencsénk? :D
2/10
Teddy Daniels 2015 márc. 30. - 16:33:46 2/10 Előzmény borkasztik
(282/418)
SPOILER

Persze hogy voltak haragosok. De itt 'mán' megint Amerika pózol a hõseikkel, holott semmi közük nem lett volna a világháborúhoz. Szóval ez a csõre írt "Fury" szó igazából nem kapott értelmet a filmben, de lehet hogy tévedek. B. Pitt sem volt meggyõzõ, alkonyodik neki sajnos. Az írnok fõszereplõ srác meg, hát nem tudom...:) Miért hagyták életben a végén?
giggs985 2015 márc. 30. - 09:58:50
(281/418)
Gratulálok, agysebész úr! :D :D :D
borkasztik 2015 márc. 29. - 22:24:47
(280/418)
Nekem pont az tetszett ebben a filmben hogy lelki oldalát akarták jobban elõtérbe helyezni. Az akciók itt is meg voltak, de sokkal nagyobb hangsúlya volt a harci jeleneteknek is, hogy nem egyfolytában csak lõttek benne.

nekem tetszett. Nem láttam még Ilyen szerepben Brad PItt-et és szerintem jól állt neki. Meg a Transformerszes srácnak is :)
Jó kis film volt.
borkasztik 2015 márc. 29. - 20:42:19
(279/418)
Miért szerinted kire haragudhat az egész világ a II. világháború kellõs közepén? :D Komolyan ilyen kérdést xd