Téma: Harag

offtopic
pmv34 2014 okt. 20. - 17:19:24 Előzmény xamax
(18/418)
teljesen igazad van!
Csaba Várfalvai 2014 okt. 20. - 08:58:07
(17/418)
Csak stratégiailag voltak (rettenetes) túlerõben az amcsik a németekkel szemben '45-ben, taktikailag, egyes lokális összecsapásokban egyáltalán nem mindig.
Hitler folyamatosan dobott át a keleti frontról nagy harcértékû, veterán egységeket nyugatra, ráadásul az utánpótlás nagy részét is oda irányították, mert abban reménykedett, hogy meg ha tudja állítani az angol-amerikai csapatokat, tûzszünetet, esetleg különbékét tud velük kötni és aztán minden erõvel a ruszkik ellen vonulhat (esetleg be tudja venni maga mellé Churhillt is, aki utálta a komcsikat).
Bár áprilisban már gyakorlatilag kapitulált a nyugati front, de egyes német alakulatok (ezredek, zászlóaljak..) még nagyon komolyan ellenálltak. Pl. Köln csak április 14-én esik el, kemény ellenállás után.
Szóval, így azért simán elõfordulhatott olyan helyzet, hogy egy nagyon gyorsan elõrenyomuló század/raj beleszalad egy komolyabb egységbe, akik megadás helyett ellenállnak, sõt kisebb-nagyobb ellenlökéseket is végrehajtanak.
Gondolom a film egy ilyen mikro-helyzetet dolgoz fel és nem az egész nyugati frontot mutatja be.
Megnézzük! Kíváncsi vagyok, Brad Pitt van-e annyira tökös, mint Buzzy Joe, vagy Csodabogár? :)
xamax 2014 okt. 19. - 19:00:43
(16/418)
Nézd, igazad lenne, amennyiben ez egy teoretikus kérédés lenne. De nem az. (Annyiban teoretikus, hogy nem láttuk a filmet.) Az ismertetõ rögzíti, hogy 1945 áprilisában járunk, tehát az európai háború utolsó napjaiban. Ekkor a német sereg már csak árnyéka önmagának, rommá vannak verve, a szövetséges csapatok mindenütt elsöprõ túlerõben vannak. Nos, ha errõl az idõszakról olyan film készül, aminek az az optikája, miszerint az amerikaiak esélytelenek a német túlerõvel szemben és csak az eposzi megszállottságuk és hõsiességük miatt gyõznek, akkor az nettó hazugság, függetlenül attól, hogy lehetett olyan - rövid - frontszakasz, ahol mondjuk 10 amerikaira 11 német jutott. Csak éppen nem ez volt a jellemzõ, nagyon nem. Persze értem én, hogy az amerikaiak nem fognak filmet csinálni a németekrõl, akik valóban túlerõ ellen küzdöttek, a németek meg nem csinálhatnak, de azért figyelhetnének arra, hogy ne lógjon ki ennyire a lóláb.
offtopic
hatareset 2014 okt. 18. - 18:56:43 Előzmény xamax
(15/418)
Kedves Xamax!

Teljességgel egyetértek veled a tekintetben, hogy a port.hu-n (és egyéb portálokon/kiadványokban) található ismertetõk silány minõségûek. Azt is sejtem, hogy az általad felvetett kérdéseket költõinek szántad, ugyanakkor egy késõbbi hozzászólásodban funkcionális analfabétizmust említesz (értem én, némiképp sértõ volt a kolléga mind tartalmilag, mind stílusban célt tévesztett válasza), ezért nem tudom megállni, hogy válaszoljak az általad felvetettekre:

- A náci Németország területe a háború során változott, így voltak olyan részei, melyeket igenis 'visszahódítani' kellett, nem pedig meghódítani.

- Az, hogy a németek úgy általában túlerõben voltak-e, valamint az, hogy egy alakulat az adott szituációban túlerõben van-e, két egymástól teljességgel független információ.

Végül pedig a "Tehát a háborút 5-en vívták meg a többszáz fõs német sereg ellen? Mások nem voltak ott?" kérdésedre: ez a film -tudtommal- nem a háborút meséli el, hanem egy 5 fõs csapat történetét. A filmek (és regények) többsége -eltekintve az átfogó eposzi mûvektõl, valamint a történelem tankönyvektõl- így van ezezl, egy nagy történésnek egy jól körülhatárolt részletére koncentrál. Szerintem nincs ezzel baj, de ízlés dolga.

Ne érts félre: nem bántani akarlak, de az, hogy ki mennyire 'érti', amit olvas, és mennyire látja bele mindazt, amit más szituációkból hoz, nagyon relatív.
xamax 2014 okt. 12. - 22:44:40 Előzmény gerybut
(14/418)
Beírásod sajnos jól mutatja, hogy Magyarországon a funkcionális analfabétizmus létezõ jelenség és komoly probléma.
Tankos 2014 okt. 07. - 00:42:20
(13/418)
Nézd, nekem is ez tûnt fel az ismertetõ alapján. Nem a filmet fikázta az elõttem lévõ, hanem az ismertetõt. Ja, amúgy ha valaki történelmi filmet csinál, akkor illik hûnek lenni valamennyire. Ja igen, film. Csakhogy itt az ismertetõ lett fikázva, az bizony így hitvány.
gerybut 2014 okt. 05. - 22:12:40
(12/418)
Atyaég ennyi amerikaellenes *moderalva*!
Xamax én sem olvastam még ennyi baromságot amit összehordtál. Egyébként miért ne lehetne túlerõben a német sereg Némethonban? Miért ne foglalhatna vissza területeket utolsó erõfeszítésében, és miért ne keríthetnék körbe az amerikaiakat (vagy bárkiket) a németek Némethonban (vagy akárhol)? Túl okos akartál lenni sztem. A film az film, nem teljes a valóságalapja, egy filmet élvezni kell, nem azon agyalni h huu ez de szaar, utálom az ilyen embereket, krikusak mindennel szemben csak magukkal nem, és osztják az észt, többnyire ide is csak ilyenek irogatnak,mindig csak a nagetivitás.
Én ezt a filmet moziban nézem meg.
xamax 2014 okt. 05. - 21:09:10
(11/418)
Az az igazság, hogy ennyi hülyeséget ilyen kevés helyen nem nagyon olvastam, mint ennek a filmnek a beharangozójában. Az második mondatban az van, hogy az amerikaiak a náci Németország kellõs közepén vannak. Ok. A harmadik mondatban meg az, hogy az utolsó leheletükig küzdenek a németek által elfoglalt területek visszahódításáért. Hol, Németországban?? A következõ mondatban meg az áll, hogy a túlerõben lévõ ellenséges csapatokkal szemben vonulnak Sherman tipúsú tankjukkal. Mi van?? Mikor voltak a németek túlerõben vazzeg?? Vagy az amerikánerek csak túlerõ ellen hajlandóak harcolni? De a legjobb mondat: "Az ötfõs legénység tisztában van vele, hogy nem sok esélye maradt a több száz fõs német sereggel szemben." Tehát a háborút 5-en vívták meg a többszáz fõs német sereg ellen? Mások nem voltak ott? (A többszáz német egyéként stimmel, mert a végére alig maradtak néhányan szemben a szövetséges hatalmak katonáinka ezreivel.) Õszintén kíváncsi lennék rá, hogy ki az a kretén, aki ezt az ismertetõt írta..Remélem, hogy nem látta a filmet, mert ha a film alapján írta, akkor nincs értelme megnézni.
offtopic
cellasto 2014 okt. 01. - 16:32:45
(10/418)
a tartalmát olvasva ez egy tizenkettõ egytucat háborús amcsi baromság lesz,amiben szokás szerint hazudnak,mint a víz folyás..
ennek ellenére sikeres lesz,mert bred pitty majd játssza megint a kemény fiút benne,aki kinyírja a gaz nácziakat..
komolyan ez a hállivúdi fostenger,ami elborít bennünket újabban....
ethan47at 2014 okt. 01. - 16:27:41
(9/418)
Sosem fogom megérti, miért kell értékelni egy filmet, akár negatívan, akár pozitívan, AZELÕTT, hogy bemutatták volna...És mi van, ha ez nem egy propaganda film? Na? Akkor? Lehet hogy az, lehet hogy nem, majd megtudjuk, ha megnéztük.
1/10
Bsmarcona 2014 okt. 01. - 04:54:48 1/10
(8/418)
Mellesleg nagyon érdekelne 1945-ben mégis milyen "harag" hajtott egy amerikai katonát? Tudtommal nem a németek foglalták el az USA-t, hanem fordítva. Az amerikai katonák magasról les*arták hogy mivan Franciaországgal. Ja igen persze ismerjük 5 "bátor amerikai hazafi" legyõz több száz németet. Véletlen se fordítva lenne reálisabb. Véletlenül se 40 ezer német katona védte Berlint napokig egy 3 milliós vörös hadsereggel szemben, hihetetlenül nagy áldozatokat hozva. Persze rájuk nem kell emlékezni mert "csúnya németek" voltak.
1/10
Bsmarcona 2014 okt. 01. - 04:54:44 1/10
(7/418)
Mellesleg nagyon érdekelne 1945-ben mégis milyen "harag" hajtott egy amerikai katonát? Tudtommal nem a németek foglalták el az USA-t, hanem fordítva. Az amerikai katonák magasról les*arták hogy mivan Franciaországgal. Ja igen persze ismerjük 5 "bátor amerikai hazafi" legyõz több száz németet. Véletlen se fordítva lenne reálisabb. Véletlenül se 40 ezer német katona védte Berlint napokig egy 3 milliós vörös hadsereggel szemben, hihetetlenül nagy áldozatokat hozva. Persze rájuk nem kell emlékezni mert "csúnya németek" voltak.
1/10
Bsmarcona 2014 okt. 01. - 04:47:29 1/10
(6/418)
Megint egy amerikai propaganda. Öljünk "nácikat" mert hú de jó. 1945-ben hatalmas túlerõben voltak már az amcsik, gyakorlatilag tízszeres számbeli fölénnyel kellett legyõzniük a németeket, akik az amerikai filmekben hülyék és nem tudnak célozni. A német tankok 80%-al pedig a légierõ végzett, hiszen a Sherman tankok nagyon gyengék voltak a Tigrisek vagy a Párducok ellen. Az amcsik csak kiakarták venni a részüket a háborúból és szerezni területeket, ezzel szemben a német katonáknak a saját országukat kellett megvédeniük, szóval én csak is kizárólag velük tudok azonosulni, és ezeket az amerikai filmeket propagandának tartom. Akármilyen jó a látványvilág.
offtopic
cellasto 2014 szept. 21. - 16:37:37
(5/418)
egy újabb"mi vagyunk a hõs usások"film?
kösz,de nem :P
10/10
robinho1983 2014 szept. 17. - 13:27:57 10/10
(4/418)
Ez a film látatlanban is 10-es.
9/10
Dualshock3 2014 aug. 25. - 22:02:09 9/10
(3/418)
Most már jöhetne valami hír a magyar premierrõl...
9/10
Dualshock3 2014 júl. 31. - 21:32:19 9/10
(2/418)
Remélem még idén bemutatják nálunk is.
somersby 2014 jan. 07. - 15:55:26
(1/418)
Kiszivárgott az elsõ fotó Brad Pitt második világháborús filmjébõl, a 2014 novemberében mozikba kerülõ Fury-ból ( http://2.bp.blogspot.com/-xHvkeQRg6rc/UjtGdhdEyKI/AAAAAAAAHxg/3sOEDB3hIaI/s1600/1268913_629484093749959_107408239_o.jpg ). A képen a zombivadászatot nácivadászatra cserélõ Brad Pitt mellett Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Pena és Jon Bernthal ücsörögnek amerikai katonai egyenruhában egy tankon. Pitt karakterét Wardaddy-nek hívják majd, és a történet szerint õ vezeti majd azt az ötfõs harckocsizó csapatot, akik 1945-ben kell egy húzós küldetést teljesítenek Németország közepén.

A rendezõ, David Ayer ezzel a filmmel szeretné feltámasztani a remake-ek és szuperhõsmozik áradatában kissé mostohán kezelt háborús zsánert. „Egy õszinte, összetett portrét szeretnék ezekrõl a katonákról, erõs karakterekkel és hihetetlen látványvilággal – nyilatkozta nemrég. – Meg akarom mutatni a mostani nézõközönségnek, milyen brutálisak tudtak lenni a mindennapos tankcsaták.” Ayer egyébként korábban olyan akciófilmeket rendezett, mint Az utolsó mûszak és Az utca királyai, de õ írta a S.W.A.T., a Kiképzés és a legelsõ Halálos iramban-mozifilm forgatókönyvét is.