Téma: Harag

5/10
Makk Marci 2016 jún. 11. - 07:37:54 5/10
(358/418)
Ez még a szépemlékû szovjet filmeken is túl tesz a mindenkit legyõzõ Pittel aki ráadásúl ugy néz ki itt, mint egy jólakott napközis az afrikai bevetésen, majd Belgiumon át Németországig csak hízott, esetleg a forgatás kedvéért ledobhatott volna pár kilót.Nálam ez sovány 5/10, de csak azért volt ilyen jó szívem mert közben a másik tévén néztem a foci EB-t.
1/10
myatom 2016 jún. 06. - 10:37:26 1/10
(357/418)
Borzasztó hiteltelen hollywoodi ócskaság/szemét. A vizuális effektek nem lettek volna rosszak, de így önmagukban semmit nem érnek.
olahmiki1959 2016 ápr. 07. - 10:46:14
(356/418)
Azt hiszem, ez a filmtörténet egyik legrosszabb háborús filmje!

Nem a szokásos amerikai filmes klisékrõl beszélek - amerikai tökös gyerekek könnyedén elintézik a fél világot, baromi vagányak, súlyosan sebesülten is a Bibliából idéznek (te jó ég!!!) - hanem arról, hogy a rendezõ valószínûleg csak videojátékokban láthatott háborút, vagy pedig a háborús filmek közül is a rosszakat nézte meg, de hogy fogalma sincs az igazi háborúról, a katonák éles helyzetben való viselkedésérõl, az tuti!
A film hemzseg a baromságoktól, életszerûtlen helyzetektõl, hihetetlen és hiteltelen fordulatoktól.

SPOILER - bár szerintem tök felesleges, úgyis mindenki elolvassa (én is el szoktam)...

Könyörgöm, az amerikai hadseregben ilyen a fegyelem?
A parancsnok mond valamit, erre mindenki állandóan visszapofázik neki, félvállról, tiszteletlenül beszélnek vele, nem teljesítik a parancsot - hangosan röhögtem, amikor az újoncnak megparancsolja Brad Pitt, hogy lõje le a náci katonát, a gyerek meg látványosan elkezd vele vitatkozni, mindenféle humanitárius dolgokra hivatkozva MEGTAGADJA A PARANCSOT, erre Pitt pofozgatni kezdi, megpróbálja észérvekkel meggyõzni, ecseteli neki a háború borzalmait, és hogy "ezekkel így kell bánni", stb. Mint egy fergeteges vígjátékban, ahol két idióta huzakodik egymással!
A valóságban egy magyar, német, vagy szovjet tiszt - a többi katona elõtt, teátrálisan, hogy mindenki tanuljon az esetbõl -, simán lelõtte volna a srácot. És a háborús körülmények között érvényben lévõ szabályok szerint teljesen jogosan tette volna!

Bemennek egy kisvárosba - elõtte hatalmas tûzpárbajt vívnak az ott rejtõzködõ német katonákkal, a házakon lévõ ÖSSZES ABLAK ÉPSÉGBEN VAN, HOLOTT AZ ELSÕ LÖVÉSEK UTÁN A LÉGNYOMÁSTÓL MINDEGYIK KITÖRT VOLNA! - utána felmennek egy lakásba, ahol egy német nõ az unokahúgával úgy él, mintha nem is lenne háború - a valóságban a két nõ már régen lemenekült volna a pincébe - a fiatal lány olyan kihívó ruhában van, mintha direkt azt akarná, hogy dugja már meg valaki, stb.
Ez meg is történik, persze szépen, kulturáltan, erõszak nélkül - ahogy azt a rendezõ elképzelte - talán még telefonszámot is cserélne a srác a lánnyal a történelem viharában...
Amikor megjönnek a többiek, akkor persze változik a helyzet, ott látható, hogy milyen bunkók is tudnak lenni a katonák.
Bicskanyitogató, ahogy beszélnek a felettesükkel, és ahogy fenyegetik a nõket.
A valóságban az elsõ rossz megnyilvánulásnál a parancsnok lelõtte volna azt a katonát, aki nem áll vigyázzba elõtte, és félvállról beszél vele.
Ez ilyen egyszerû. (A videojátékokon szocializálódott rendezõ ezt persze nem tudhatta...:)

A végén a csatajelenet látványos ugyan, csak éppen teljesen hiteltelen.
A németek EGY páncélököllel, messzirõl ki tudták volna lõni az úton veszteglõ, sérült tankot - annyi eszük lehetett volna, hogy csapdát sejtsenek a dologban - de akkor nem lehetett volna félóráig lövöldözni a németekre, mint a bábukra a céllövöldében.

SPOILER VÉGE

Rossz párbeszédek, Brad Pitt férfiasra maszkírozott figurája - aki egyébként jó színész, csak ez a mûkeménykedés áll neki baromi rosszul (lásd, Becstelen Brigantyk, amelyben élete talán legrosszabb alakítását nyújtotta egy szereposztási tévedés miatt) - látványos, de életszerûtlen csatajelenetek, és drámaiságot, katarzist nélkülözõ végkifejlet jellemzi ezt a filmet.
Kár érte.

Ajánlott filmes irodalom - ha valaki maradandó élményt okozó, második világháborús filmeket szeretne látni, amelyeket többször is meg lehet nézni, és az ember nem felejti el õket már másnapra, ahogyan ezt a vacakot -
Kelly hõsei
A Halál ötven órája
A Crossbow akció
A híd túl messze van
Ballada a katonáról
A piszkos tizenkettõ
Hideg napok
stb.
barna pólós 2016 ápr. 03. - 13:47:50 Előzmény Cisco
(355/418)
Hát nekem nagyon nem jött be a film. Tök erõltetetten patetikus akar lenni, el akarja érni, hogy átérezzük a háború borzalmát, de nincs rám semmi hatással. Tele van klisével (pl. önfeláldozó katona, aki a kézigránátra veti magát). A vége meg egy vicc, egy panzerfausttal simán kilõtte volna a tankot több száz német katona. Egyébként a Waffen SS nem feltétlenül volt gonosz, nem ugyanaz, mint az SS. Végülis õk csak elit katonák voltak. Nekem az akciók sem tetszettek, még a tankcsata sem. 6/10
5/10
Cisco 2016 márc. 27. - 00:13:47 5/10
(354/418)
Az uccsó 15-20' végleg komolytalanná tette a filmet.

S P O I L E R
Az amcsik komolyan gondolják, hogy egy lerohadt koporsóba szorult pár ember több száz ellenséges katonát kénye-kedve szerint lekaszál? A németek persze mindjárt idióta módon csak úgy simán kinyitnak egy útjukba kerülõ ellenséges tankot, aztán eszükbe sem jut páncélököllel azonnal kilõni, mikor kiderül, hogy vannak benne és lelõtték egy óvatlan társukat.
És ami végképp elszomorít, hogy német barátaink olyan ócska kgr-ekkel hódították meg Európát, amilyeneket végre behajigáltak a lõfegyverrel elpusztíthatatlan, de kissé megfáradt Brad 'Don Collier' Pitt mellé a tankba és azok semmilyen kárt nem tettek benne.(!) Ha a hõs amerikait nem viszi el a végelgyengülés, talán még most is a tank tetejérõl osztaná a halált. :)
A pontot az i-re végül az a jószívû SS-katona tette fel - ami nem meglepõ, hiszen õk errõl voltak felismerhetõk -, akinek végre eszébe jutott, hogy esetleg nem ártana benézni túlélõ után a tank alá és miután látta a magát kézfeltartással megadó Norman közlegényt, aki a több száz társát kinyírók egyike volt, szó nélkül tovább állt.

Igazi amerikai filmet láthattunk.
Nagy meglepi nem ért, azt eddig is tudtam, hogy a '40-es években kb. 50-60 millió katonája volt Hitlernek, volt mibõl ennyi nyomorultat halomra gyilkolásznia mindenekelõtt az amcsiknak és ruszkiknak. Meg mindenki másnak.
10/10
tik1 2016 márc. 26. - 22:11:52 10/10
(353/418)
A háború ostoba, értelmetlen, kegyetlen, az ember állattá lesz...
5/10
Cisco 2016 márc. 26. - 22:01:32 5/10
(352/418)
Tényleg, mi a szarral lövöldöztek ezek fényes nappal? Ez nem a II. világháború? Mintha kissé meglendült volna az amcsi filmesek fantáziája így 71 év múltán. :)
Ez a film kb. az egykori ruszki háborús filmek modern változata: a németek mind a szerencsétlen birka ágyútöltelékek szerepét töltik be. Csak azt nem értem, mitõl hülyültek meg a háború elõre haladtával, mitõl váltak a filmesek szerint ilyen dilettánsakká?
Pittet én még nem láttam ilyen ellenszenves szerepben. Ír szabadságharcosként sokkal szerethetõbb volt pl. az "Az ördög maga" c. nagyszerû filmben.
roogdky niombahn 2016 márc. 26. - 18:38:09 Előzmény exfevas
(351/418)
...esetleg lapozz föl egy történelemkönyvet...
10/10
mmili 2016 jan. 02. - 03:14:29 10/10
(350/418)
Remek film. Számom 2014 egyik legjobb filmje, de mindenképp a Top3-ban van. Lehet elfogult vagyok a 2. világháborús filmekkel kapcsolatban, de szerintem nagyon jól sikerült. Bemutatja a háború "mocskát" mindkét oldalon pl. a németek által felakasztott civilek, és hogy az amcsik sem ejtettek mindig foglyokat. A színészi alakítások jók voltak, bár néha az "újonc" , és "tuskó" is idegesítõ volt.
Sz Peter 2015 dec. 25. - 21:04:03
(349/418)
A fegyvertelen foglyokat legyilkoló amerikaiak mióta hõsök? ;)
exfevas 2015 dec. 25. - 21:00:48
(348/418)
nem gondolják, h már kis milliószor lerágott csont ez a hõs amerikai mítosz forszírozása és persze mindig a németek akik a rövidebbet húzzák...
1/10
clop 2015 dec. 07. - 10:54:46 1/10
(347/418)
Ez a Pitt gyerek számtalan jó filmben szerepelt. Mégsem sikerült megfigyelnie mit miért csinál a rendezõ. Olyan dilettáns mintha elsõ filmes lenne. Valószínûleg azt gondolja most már bepróbálkozhat valami koros, tapasztalt hõs szereppel, mint a nagy elõdök (Eastwood, De Niro.....), de nem. Gyerekes arc, gyerekes gondolatok. Maradjon színésznek. Keressen jó rendezõket maga mellé.
Sz Peter 2015 okt. 19. - 17:59:46
(346/418)
372
1/10
sawyerx 2015 okt. 19. - 17:56:20 1/10
(345/418)
20 percet néztem ezt az ótvar sz*rt, aztán pörgetgettem akciósabb jelentekhez, de még ezt az idõt is sajnálom nagyon. Amcsik a legyõzhetetlen istenek, németek az ostoba ratyik, mindez egy százszor lerágott csonton, érdektelen és sablonos karakterekkel, drága, de élvezhetetlen akciókkal. Ez nem egy II. világháborús film, hanem egy mai megszokott ZS kategóriás akciófilm a II. világháborúba helyezve, lézercsatával (?????????????????????????). Kíváncsi voltam, melyik "kötelezõ" befejezést sütik el, fél percet láttam, aztán kikapcs, nem is érdekel a vége. Hihetetlen, hogy mivé lett a filmmûvészet, mintha egy Asylum-filmnek kezdtem volna.

Senkinek nem ajánlom, és az ilyen filmek veszik el a kedvemet a mai alkotásoktól.
offtopic
Sz Peter 2015 okt. 06. - 18:02:13
(344/418)
Akkor csak annyit kérdezek tõled, hogy szerinted egy 0.50-es géppuskával mégis hogyan tartasz célra, mivel a nyílt irányzék (ha egyáltalán van rajta) konkrétan használhatatlan, a filmben is látott szituációkban?
I-Am-Weasel 2015 okt. 06. - 15:04:50 Előzmény Sz Peter
(343/418)
Én hallottam/láttam nyomjelzõs lövedékrõl, a filmben is megemlítik. De nekem is a star wars jutott eszembe, el ne hidd már hogy a 2. világháborúban ilyen fényjátékban lõdözték egymást az emberek.
Sz Peter 2015 szept. 28. - 07:08:08
(342/418)
"lézer lövöldözés"?

Nyomjelzõ lövedékrõl hallottál már? ;)
1/10
simus00 2015 szept. 28. - 00:42:54 1/10
(341/418)
Bele estem abba a hibába, hogy nem olvastam el az itt lévõ kommenteket, és úgy kezdtem el nézni ezt a mestermûvet. Egy szó: borzalmas. Brad Pitt már kezd kicsit unalmas lenni ezzel a megrögzött és brutális német gyilkolásával és gyûlöletével. A film szerintem rettenetesen gagyi ócska párbeszédekkel, egy sor amerikai keménykedéssel stb. A "Star Wars"-os lézer lövöldözésen kifejezetten jól mulattam. A németek voltak a birodalmiak zöld színû lézernyalábokat lõttek az amerikaiak pedig pirosat.

SPOILEREK!

A filmnek kb a feléig bírtam aztán beletekertem a végéig ahol azt látom, hogy egy német mesterlövész nem kapásból fejbe hanem 2x vagy 3x vállon lövi a halhatatlan Brad Pittet... oké.. bevergõdik a tankba ahol megy a vergõdés majd jönnek a németek látván hogy Brad visszamászott a tankba, hogy majd jól megölik õket. Nem kapásból gránát vagy valami hanem egy katona elöször bekukucskál a tankba hogy a hõs fejbe lõje. Ez után a németek bedobnak két gránátot rögtön Brad mellé akinek van még annyi ideje hogy szépen lassan elmondja a fiatal srácnak hogy tud észrevétlenül a tankból kimászni alul majd a gránátok megvárják amég a gyerek lassan kiszálL és utána robbannak. A srác utána visszamegy a tankba és látja hogy bár Brad meghalt a holttestének semmi baja, nem robbant fel és nem cafatolódott szét. Egy szó mint száz vérlázító számomra ez a film. Látványilag rendbe van de ez borzalmasan kevés. Tele valótlansággal és baromságokkal.

Aki igényes háborús filmet akar nézni az nézze meg a Ryan közlegény megmentését vagy az Elit alakulatot. Egyszer nézhetõsnek mondanám bár én nem tudtam végig nézni. Ajánlom azoknak akik szeretik az agyatlan amerikai filmeket ahol csak az a lényeg csöpögjön a vér.
6/10
Ignác Gufo 2015 aug. 22. - 20:46:40 6/10
(340/418)
Ha csak kikapcsolódásra vágysz, arra jó a film.
Egyszer megérte megnézni, mert a rendezés, a képek jók.
A történet faék egyszerûségû, tele logikai bakikkal.
Az utolsó fél óra ha akciójelenetként nézed, akkor nagyjából élvezhetõ, ha komolyan veszed akkor nevetséges.
Mindent összevetve egyszer nézhetõ, szórakoztató fil, ami azonban biztos nem lesz a gyüjteményem része.
6/10
DrAnthony 2015 júl. 29. - 20:54:38
(339/418)
A filmmel úgy vagyok, hogy valahol jó, de valahol (és tán összességében is) csapnivaló.
Jó: a csatajelenetek (fõleg az elsõ, amikor megrohamozzák a fasort) tényleg látványosak, jól kivitelezettek. Összességében még a sztori se volna rossz, sõt, azt mondanám, hogy még valahol "egyben is van". Sõt, talán még a harc kontra egyéb jelenetek súlyozása is eltalált. De.
DE!

Sajnos nagyon sok a "de"!

Ahogy több elõttem szóló is írta, sok olyan bárgyú és ostoba megoldást tartalmaz a film, ami teljesen hiteltelenné teszi az egészet. Sok olyan elem van, ami teljesen valótlan, ésszerûtlen, hiteltelen.

SPOILER-ek lehetnek!

Lássuk sorban: Amikor megrohamozzák a fasort. 75 mm-es német páncélelhárító ütegek lövik õket. Két eset van: vagy olyan pontatlanul lõnek, hogy méterekkel elvétik a Sherman-eket, vagy ha találnak, akkor meg lepattan. Egy mezei Sherman-rõl. Baromság. Ezek a lövegek (mint a 88-as) iszonyat pontosak, és erõsek voltak. 500 méterrõl 130 mm-es páncélátütõ ereje volt, a Sherman (vagy a Firefly) legvastagabb részen sem érte el a 100 mm-et. Azaz nem volt lepattanás, ha találat volt, akkor a Sherman ment a levesbe.

Aztán amikor a Tigrist támadják. Na az bár látványos volt, de a lehetõ legtöbb baromság ott volt. Elõször ugye meglövik füsttel. De nem akkor támadnak (vagy lõnek rá ismét füstöt), amikor még a füst védte volna õket, hanem a csupasz mezõn, a füst eloszlása után
támadtak csak. Öngyilkosság. Aztán: A Tigris eleinte fél percenként lõ egyet-egyet, majd hirtelen beindul, és 5 másodpercenként, de amikor közel érnek, akkor megint visszaesik a töltés fél percre. De a legdurvább: megkerülik a Tigrist, ami csak toronnyal forog utána. MIÉRT? Ha testtel is követte volna, soha nem kerülnek mögé. Elég lett volna annyit "bedobni", hogy sikerült lelõni a lánctalpát (ami még hihetõ is lett volna), de így??? A Tigriseket (kevés számuk miatt) csak a legképzettebb, legjobb pilótáknak adták ki.

No és a vége, az utolsó csata, mintegy koronája az összes elba.ott dolognak. Egyetlen Sherman legyaláz egy SS zászlóaljnyi katonát. Még ha azt mondták volna, hogy csak un. "népi felkelõk" (un. Volkksturm) lettek volna, de még ki is hangsúlyozták, hogy SS... Ahogy más is írta: amikor vonulnak, minden második katona vállán panzerfaust. De amikor odaérnek, akkor senkinél, és csak akkor veszik elõ ládákból (visszatették?? minek?), amikor a fél csapat odalett. Pedig a Sherman pár ilyentõl egy perc alatt lángokban állt volna. Na aztán meg. A "hõs" katona (Brad Pitt, a végén) egy szál 50-es géppuskával lealázza az egész támadó sereget. Hogyan, miképp? Ja, és tõ éjszaka... Na hagyjuk. Baromság.

Sajnos.

A látvány miatt egyszer meg lehet nézni a filmet. De többször nem, mert másodjára jobban "fájnak", sajnos sokkal jobban ütnek és hangolnak le az ilyen balfácán megoldások.