Téma: Harag

Stillnes 2015 ápr. 18. - 00:14:39
(318/418)
Michael Wittmann
Porker 2015 ápr. 16. - 11:22:50 Előzmény Sz Peter
(317/418)
Halált láttam, de nagyon rég, azt tényleg meg kéne még egyszer néznem. Háborús fenevad kimaradt. Szahara az, miben a Kutyám Jerry Lee-bõl játszik a csávó? Azt is láttam, ha igen. Tényleg, az is ilyen harckocsis, de valahogy nem emiatt maradt meg a film. Pluszegyrõl meg csak hallottam. ;) Köszi.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 14. - 19:59:44
(316/418)
A halál 50 órája (1965)
Háborús fenevad (1988)
Szahara (1985)

Ja, és egy klasszikus:
A négy páncélos és a kutya (1966)
:)
Porker 2015 ápr. 14. - 19:07:30 Előzmény HardGenerationz
(315/418)
Könyörgöm, mondjatok már egyéb harckocsis filmet. Mert ugye a régi Sztálingrádban van harckocsi, az árkokból telerakják aknákkal, aztán felrobbannak. De belülrõl nem látjuk, vagy hogy hogyan kezelik a benne ülõ katonák. Ryanben szintén nincs ilyen harckocsi, Elit alakulatban is csak vonuláskor látunk.

A Fury azért népszerû, mert végre hús-vér tankok közlekednek, lõnek, és tudjuk, hogy mennyire fontos, hogy meglegyen az emberszám, amennyi kezelni tudja, mitõl félnek, hogy manõvereznek stb. Ezekre melyik filmbõl tudtok példát? Láttam jó pár háborús filmet, de szinte mind gyalogosokról, haditengerészekrõl szólt, meg volt egy-két repülõs, tengeralattjárós is.

Szóval lehet itt mindenféle amcsi filmhez hasonlítani, de tankos filmet írjatok, légyszi.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 14. - 06:52:26 Előzmény Siegfried
(314/418)
A háborús bûncselekmény (foglyok agyonlövése) mióta "nagyság"?
idõjós1010 2015 ápr. 14. - 00:05:32
(313/418)
KB 90 perccel a hátam mögött, eddig azt tudom mondani, hogy a csatajelenetek kiválóak, a párbeszédek egyben vannak. Nem nevezném tucatfilmnek sem, viszont találkoztam benne egy nagyon bóvli jelenettel, amit nem tudok komment nélkül megállni.: (spoiler) Amikor Brad Pitt és a srác felmennek a német nõ lakására, és a nõ szende lánya vigyorogva kefél önként és dalolva egyet egy idegen amerikaival (Logan Lerman ) anélkül hogy legalább egyetlen szavát is megértette volna...., ez számomra több volt mint nevetséges. Elsõ látásra szerelem, és telefonszámcsere, nulla realitás mellett. Hát én nem tudtam ezt az egészet hová tenni. Abszolút nem illett oda. Két büdös, idegen katona betör egy házba, és még az anyuka is teljesen jópofát vág ahhoz, hogy a lányát épp felcsinálja egyikük.
Egyébként az ebédjelenet tetszik, a többi katona társaságában.
1/10
Siegfried 2015 ápr. 11. - 20:31:29 1/10
(312/418)
Egy újabba harmatgyenge Hollywoodi propaganda film nevetséges harci jelenetekkel, ami a "hõs" amerikai katonák nagyságát próbálja a sokszorosára nagyítani. Nem is tudom melyik a rosszabb ez vagy a Ryan közlegény megmentése.
Csonger 2015 ápr. 11. - 12:23:52
(311/418)
Emma pontosan úgy volt felöltözve, mint aki attól fél, hogy megerõszakolják. Jól belõtt haj, mély dekoltázs, és ahogy leült a fotelre, a szoknyája még fel is csúszott, hogy az egész combját lehessen látni. :) Meg sem próbálta a térdéig visszatolni a szoknya alját.
Hihetõ.. Ha én nõ lennék, és tudnám, hogy mindjárt jönnek a hódító kanos katonák, akkor a lehetõ legnõietlenebbül próbálnék kinézni. Nem annyival intézném el, hogy elbújok az ágy alatt.... Pfff...

A többi hihetetlen dolgot már nem is említem, azt megtették korábban más hozzászólók (a megkegyelmezõ katona, a robbanás után is ép holttest, stb.).

Tényleg röhejes ez a film.

Viszont a harci jelenetek jók lettek. Valahogy azért át lehet érezni, hogy a háború szar dolog, és bárki bármikor meghalhat, a legváratlanabb helyzetekben. És nem mindig a legszebb módon.

A latin csávó mondja, hogy minden ötödik töltény nyomkövetõs, hogy lehessen látni, hova lõnek vele. Emiatt nézett ki minden csata úgy, mintha a Csillagok háborúját látnám? Komolyan, én eddig még nem láttam második világháborús filmet, amiben lézerfegyverekkel lövöldöztek volna. :)

A fõszereplõ neve Don. Annyiszor mondogatták a nevét, hogy már vártam ezt a párbeszédet:
- És mi a vezetékneve, Don?
- Kanyar.
2/10
Tasuki 2015 ápr. 08. - 20:27:44 2/10
(310/418)
HSZ1:"Már a nyitó szövegrész is kaptiális állatság. A német tankok szinte semmivel sem voltak fejlettebbek."

HSZ2:"Egyszerûen csak nem volt a Panter / Tigris vonalhoz mérhetõ."

Ezeket te írtad. Ugyanerrõl beszéltem:)

Maradjunk a filmnél, 1945-öt írunk. Bizony az M4 (vagy PZIV, T-34-76) felett már eljárt az idõ. Nem dobták ki õket természetesen, de már nem elsõvonalas harckocsik. Az USA-val ellentétben a többi nemzetnél már bevethetõ új generációs tankok is szolgálnak. A Firefly arra jó volt, hogy reális esélyt nyújtott egy Tigris frontális átütésére, nem kellett átlag 5-6 M4-nek megdöglenie, mire hátba/oldalba tudták támadni. 1 v 1-et a tûzerõre értettem, közepes tankkal nem állunk le fésztufész nehéz tank ellen. (Mondjuk ezt Wardaddy nem vágta igazán, talán nem WOT-ozott kiskorában:D) Az M4-ek még volt egy nagyon rossz szokása, elõszeretettel robbant fel a lõszere találatkor. Ezért is találták ki a "vizes lõszerrekeszt" vagy plusz páncéllemezekkel erõsítették a kritikus helyeken. A ruszki tankok kivételével nem sok dízel rohangált akkoriban a csatamezõkön. A benzinmotor volt akkoriban általánosságban elfogadott. Azt mondjuk nem vágom a németeknek, hogy nem sikerült egy gút dízelmotort összehozniuk az õ fejlettségi szintjükön. Pedig az nagyban növelte volna a Tigrisek harcértékét is.
A II vh-ban még nem volt meg a technikai feltétele megbízhatóan müködtetni 55-70 tonnás tankokat. Gyenge motorok, erõátvitel, hajtás, iszonyatos fogyasztás (1000l/100km) Ilyen Maus agyrémekrõl ne is beszéljünk. A mai meghatározó MBT-k (a ruszkik kivételével) Leo2, M1A1, Merkava szintén ütik a 60 tonnát. De mennek, mint a mérgezett egér, ugratnak, repülnek, fõznek, mosnak:DDD Ennyit fejlõdött a teknix.
4/10
molnibalage 2015 ápr. 08. - 00:34:44 4/10 Előzmény Tasuki
(309/418)
Juj...

Maradjunk annyiban, hogy a M4 annyira volt "õskövület", mint Pz IV. A Pz IV még a döntött páncélzatot sem ismerte és a 1939 elõtt is létezett már a C változata és be is vetették. A háború végén is ez alkotta a német páncélos erõk gerincét csak más löveggel és egyéb változtatásokkal és szintén az alvázán alapuló páncélvadászok.

Szóval nem volt õskövület. Egyszerûen csak nem volt a Panter / Tigris vonalhoz mérhetõ. A hasonló súlycsoportú harkocsiknál a kései változatai nem voltak lényegesen rosszabbak, a legnagyobb gyengeségei a következõek voltak.

benzinmotor, találat esetén a igen gáz
nem tudott helyben fordulni tudtommal
magas volt (ahogy a Tiger I/II is...)

Az M4 azért volt akkora amekkora, mert a szállítási és partaszállási követelmények ezt határozták meg. A jenkiknek is volt nehéz hk, csak mire a frontot elérte az elsõ adag végetért a háború. Szupernehéz páncélvadászokat is terveztek.

Az M4 Firefly kényszer megoldás volt és nem sikertörténet. 1:1-ben meg nem álltál ki vele, mert papír páncélja volt a 75 és 88-as lövegekkel szemben is.

A Tigerben valóban 88 milis ágy volt, de nem 1:1-ben a légvédelmi, abból lett kifejlesztve. Ezt sokan keverik... Egyébként meg semmi szükség nem volt rá, a Panther 75 mm-es lövege is bõven elég lett volna. Nem véletlen az, hogy a háború utáni MBT koncepciók arra és nem a totálisan balfasz Tiger I/II koncepcióra hajaztak. Az MBT korszakból a izraeliek és az angolok azok, akik a mozgékonyság/páncélvédettség/tûzerõ trióból a mozgékonyságot hátrébb sorolták egy kicsivel.

A filmben azért indult el elõre, mert a füstbõl ki kellett jönni. Utána persze felesleges volt. A jenki tankok meg visszavonulhattak volna, ha értelmesen használják a füst fedezéket. Csak hát ez hollywood...
2/10
Tasuki 2015 ápr. 06. - 16:36:24 2/10
(308/418)
Maradjunk annyiban, hogy az USA erejére a háború folyamán az õskövület Sherman foltozgatására tellett. Mire kijöttek az újabb generációs tankokkal, már kicsöngettek:) Ezzel szemben a németek, angolok, oroszok sokkal aktívabbak voltak ezen a téren. Az angoloknak sikerált egyedül valami értelmeset összehozni azzal, hogy a 17 fontos ágyújukat bepaszírozták a Sheribe, amivel már le lehetett állni 1 v 1-ben egy Tigrissel vagy Párducival. A Tigris nagyságát maga az ágyú (5 tonna - eredetileg légvédelmi) indokolta. Ami viszont félelmetesen pontos és nagy átütésû volt. Szóval teljesen reális, hogy behúzott a kakirelé, ha valahol feltûnt egy macsek. Ha csak egy is. Az angolok zsákmányolt Tigrist próbálva, 1200 méterrõl 5 lövésbõl, mind az 5 lövedék egy 20*20 cm!-es területen csapódott be. Közepes adag mákkal, közel 3 km-rõl is képes volt átütni egy T-34 vagy Sherman páncélzatát. Míg mondjuk a T-34 a 76 millisével 300m-nél távolabbról eleve esélytelen volt a Tigris átütésére szembõl.
Ezért nettó hülyeség, hogy megindul a Tigris az ellen irányában, mikor semmi oka sincs rá. Lövegstabilizátora nincs, csak álló helyzetbõl tüzelhet, de akkor veszett pontos. Minél távolabb van az ellenség annál kisebb az esélye, hogy átüssék. Terepen fõleg lomha, nehézkes, ráadásul szólóban van, mi a fenének megy közelebb, hogy könnyebben megkerüljék, és seggbedurranthassák? Logika bukfenc az egész........movie:D
Ennek a David Ayer gyereknek a Nehéz idõk (7.0) vagy akár az Utolsó mûszak (7.7) alkotására, aszondom reálisan értékelt film. Ez az mûve viszont valami rejtélyes oknál fogva erõsen túlértékelt.
7/10
bulletproof90 2015 ápr. 06. - 02:40:19 7/10
(307/418)
*********SPOILER*********
Collier õrmester letérdelteti az elfogott németet, majd Norman kezébe tol egy pisztolyt.
- Lyukassza ki szépen a hátát.
- Nem..
- ..Miért nem?!
- Mert nem helyes..
*********SPOILER VÉGE*********

Ez a jelenet maradt meg bennem, mert kicsit sutára sikerült. Kapásból egy halom értelmesebb választ lehetett volna felelni a "miért nem" kérdésre, amitõl Norman került volna nyeregbe. Például, hogy fegyvertelenekre nem lövünk, vagy túlkapásokban nem veszünk részt, vagy hadifoglyokkal a Genfi és Hágai egyezményeknek megfelelõen bánunk, stb..

A film egyébként elmegy. Története nem valami furfangos, de a vizuális effektek és a csatatér testközelbe hozása nagyon ott van. 7/10
4/10
molnibalage 2015 ápr. 06. - 01:02:59 4/10
(306/418)
Egy átlagosnál leheletnyivel jobb film lehetett volna, de az utolsó kb. 30 perc miatt paródia lett az egész... Csak azért kap gyenge közepeset, mert a látványvilága és két harcjelenet jó benne, de kb. ennyi. A karaktereket, mintha baltával faragták volna, az egész film cselekményének a fele vicc. Már a nyitó szövegrész is kaptiális állatság. A német tankok szinte semmivel sem voltak fejlettebbek.

1. A Tigris baszott nagy volt, nem fejlett.
2. A háború igáslova a Pz IV volt, aminél egyes M4 változatok jobbak is volta kivéve a benzinmotort és a nagyobb magasság miatti nagyobb célfelületet és néhány apróságban.
3. Tigrisbõl olyan kevés volt, hogy mesélhetett róla az unokának, aki látott olyat.
(4. Oké van Panter is, de az meg nem volt a filmben...)

A sok tré háborús filmnél azért átlagban jobb, de hogy mitõl voltak oda meg vissza filmért olyan sokan számomra örök rejtély marad. Olyan, mint a Bombák Földje vagy a ZDT. Az elsõ egy gõzölgõ szarkupac a másik meg az utolsó 30-40 percet leszámítva dögunalmas és irritáló fõleg a fõszereplõ miatt...
2/10
ReignMan 2015 ápr. 05. - 12:21:54 2/10
(305/418)
Az utolsó fél óra tényleg nevetséges, már az is mosolyt csalt az arcomra, amikor egyik filmkockáról a másikra besötétedett. Egy pillanatra nem tudtam, hogy lement a nap, vagy a sok robbanás és törmelék miatt van sötét. Azért a németek híresek voltak a taktikai érzékükrõl, nem hiszem, hogy a film alapján bemutatott agyatlan kamikaze módszerrek rohamoztak volna meg pisztolyokkal egy páncélozott tankot, mint egy B kategóriás "Kill the naczi zombies" játékban, "Brains" kiáltások közepette.
A második világháború elején már feltalálták a Molotov koktélt, pár ilyen és a többit a mesterlövész elvégzi, vagy várnak pár órát, napot, kikerülik és hívnak egy tigrist, ami szétszedi. A Sherman úgysem tudott sehova sem menni, ezt látták õk is. Vagy látványosan kikerülik, elsétálnak, de egy mesterlövészt hagynak a fák alatt, mert elõbb-utóbb elõbújnak az amcsik...
Szerintem a németek nem voltak ilyen hülyék, annál inkább a forgatókönyvíró, ráadásul a nézõt is hülyére veszi.
4/10
HardGenerationz 2015 ápr. 05. - 06:24:31 4/10
(304/418)
Katasztrófa ez a film. Unalmas, élettelen, hiteltelen, borzasztóan klisés. Lassan nincs olyan háborús film amelyben ne idéznék fel az egész bibliát..

SPOILER
A végsõ csatánál klisésebb és bénább jelenetet nem is tudnék mondani. Egyesével halnak meg a hõsök, mindezt megindító zenére. A náci katonák vannak vagy kétszázan, mégis mikor kimozdul valaki a tankból akkor egyetlen egy lövöldözik rá. Arról már nem is beszélve, hogy mikor LaBeouf kiugrik a tankból akkor a háttérben rohangál vagy 10 náci katona mint a mérgezett egér. A 2 kézigránát meg ott robban fel Pitt mellett de utána a hullája teljesen sértetlen. Az elõtte levõ tankos csata 1v3 is teljesen röhejes. Értem én, hogy az volt a cél, hogy az amerikai katonák tökösek és hõsök míg a nácik full hülyék, de ezt lehetett volna hitelesebben is csinálni.
SPOILER VÉGE

Akinek ez a dögunalom tetszett annak ajánlanám a Ryan közlegényt, vagy a HBO Elit alakulat címû sorozatát.
AKG87 2015 ápr. 04. - 18:38:35 Előzmény Sz Peter
(303/418)
Ez csak egy ötlet volt. Nem hiszem el, hogy nem lehet megoldani. Például egy akármilyen lánctalpas alvázra épített replikával. A lényeg, hogy kívülrõl úgy nézzen ki és úgy mozogjon. A többit az effektekkel elintézik, mint minden más esetben. Képernyõn keresztül senki nem mondja meg, hogy az nem egy eredeti.
Sz Peter 2015 ápr. 04. - 13:13:19
(302/418)
CGI tankok?!
Azért egy bizonyos szint alá nem kellene menni.
Illetve lehet de az már a B-kategória. Lásd: "Ardennes Fury"
AKG87 2015 ápr. 04. - 11:57:20
(301/418)
...és azt az egyet nem lehet több jelenetben szerepeltetni? Illetve amikor CGI-vel mindent meg lehet már csinálni, akkor pont egy tigris tankot nem?
Sz Peter 2015 ápr. 04. - 11:52:19
(300/418)
Szerinted hány mûködõképes Tigris létezik az egész világon?
Kb 1db. ;)
AKG87 2015 ápr. 04. - 10:36:49
(299/418)
Nekem határozottan tetszett a film. 8/10
Lehet, hogy nem a leghitelesebb, de nem is biztos, hogy ez volt a rendezõ célja. Röviden: a háború sz_r, bármelyik oldalon is állsz. Szerencsére nem volt akkora propagandafilm. Oké, az amcsik megint kõkemények voltak, de nem próbálták õket hõs megmentõként ábrázolni, csak katonaként, akik azért ölnek, hogy ne õket öljék meg és valahogy hazajussanak ennek az utólag 2. világháborúnak keresztelt szörnyûség végén. Ahogy Tuskó is mondta: "mi nem vagyunk jó emberek." A hangmérnökök jó munkát végeztek, a lövések, robbanások baromi jól szóltak. Ami viszont szúrta a szemem: az egész film arra volt kihegyezve, hogy a sherman-ekben mindenki bevan sz_rva, mert hullanak, mint a legyek, a tigrisekkel szemben alig van esélyük. Erre hány tigist látunk a filmben? Igen, egyetlen egy darabot.