Pimpalini 2019 jan. 15. - 21:57:55 Előzmény sexykex
(706/746)
Klasszikust, kultfilmet nem szabad reklámokkal telerakva nézni.
8/10
sexykex 2018 dec. 26. - 13:38:49 8/10
(705/746)
Többször láttam már egyes részeit, és elég nagy zagyvaságnak tűnt. Most először néztem végig, ráadásul reklámok nélkül és kiderült nem Dormicum helyettesítő szer, mint ahogy korábban gondoltam. Inkább egy valódi ütős mozi, amiből kultfilm lett.
Viharsziget 2018 okt. 04. - 20:18:25
(704/746)
Az a baj,hogy a csattanó előtt lelövik a film csattanóját, amikor mondja a csávó, hogy: spoiler csak a fejemben léteztél spoiler vége! A lépcsős jelenetnél már gyanakodtam rá, viszont itt nagyjából le is esett. Kár érte :(
10/10
Alice1977 2018 júl. 27. - 22:34:08 10/10
(703/746)
10/10
_ _ _ _ _2 3 2018 júl. 24. - 15:37:20
(702/746)
A harcosok klubbja

Vannak borzalmas kultfilmek (Matrix, Grace, Dirty Dancing, Marvel összes etc.) ,de ez nem az. Nálam ,akkor is 10/8 ,mert "Where is my mind".

Számomra közönségfilm ,nem sok köze van bármilyen művészethez ,mert egyszerűen rossz az alapanyag (Chuck Palahniuk). Ennek ellenére azért kedvelem ,mert a tisztességes kontár kategóriában megállja a helyét... erre már azt mondanám: nézzed fiam, csak ne vedd túl komolyan ,hogy ez jó ,mert olyan amerikai szaga van az egésznek ,hogy csak na (mindenki szép a Harcosok Klubbjában ,a rohadás pszichológiája nem ilyen - a The Voices-t javaslom Marjane Satrapi - vígjáték). Alapból szarok az amerikai filmek! Nem tudom ,hogy ez miért van... Milos Formannal is mi lett odakint. Mellesleg a színészeiket nem szeretem, nem is a rendezőiket. Túl sok a manöken, modell és kevés a realizmus, mindig ugyanaz az elcsépelt rejtélykonstrukció. Sex - erőszak - halál Pasolini vagy Gaspa Noe módjára messze elkerüli Holywood-ot, digitálisan becsomagolják.

Végülis arról szól (minden Palahniuk erről szól) ,hogy ne aggódjunk, őket is fel lehet robbantani. Azt jelezném ,hogy a fogyasztói társadalom szerintem az amerikai giccs (Láthatatlan szörnyek) nélkül is remekül fogyasztana... ,bár megélnénk mielőtt mindenkiből American Honey lesz (nem lesz, de mégis).

...szóval semmi baj a Harcosok Klubbjával ,csak hiába van egyben a képi világ, a stílus, a zene, a szereplők ez ,csak egy füstölgő puskacső vége, katarzis nélkül. Hol a fojtatás? "Don't suck my dick." Apollo Batman vagy Csehov összes...

S.p
3/10
09090909 2018 júl. 23. - 23:21:37 3/10
(701/746)
Túlértékelt alsó közép kategória.
10/10
tom_pika 2018 márc. 25. - 12:31:24 10/10 Előzmény makovecz1972
(700/746)
Az igen! Csak remélni tudom, hogy ezt nem egy köztünk járó ember írta be, hanem mondjuk egy bot...
10/10
Billy Walsh 2017 nov. 18. - 00:08:15 10/10
(699/746)
Kbsztt jó regénybõl, kbsztt jó mozi. Az összes alkotó és szereplõ pályájának csúcsa ez a film. Pedig mindegyikük filmográfiájában akad nem egy remekmû.
Okos. Karakteres. Tökéletes. 10/10
10/10
István Pityu Herczeg 2017 okt. 14. - 13:33:32 10/10
(698/746)
Ez a film akkor 1999-ben hihetetlen nagyot ütött, mert akkor még senki se számított erre a csavarra. Azért aki most 2017-ben látja elõször ezt a filmet, és látott már sok filmet, az nyilván számítani fog rá. Viszont nem véletlen kultfilm. David Fincher legjobb alkotása.
10/10
Sandor Clegane 2017 júl. 17. - 18:14:50 10/10
(697/746)
Többször nézõs 10/10
5/10
gregga 2016 dec. 31. - 17:46:00 5/10 Előzmény bloodman
(696/746)
>>akiknek nem tetszett a film, vagy "épphogy nézhetõ" volt, azok semmilyen érdemleges kritikát nem tudtak hozzáfûzni<<

Többnyire azok sem, akiknek tetszett. A "2013. feb. 24. 23:41 | 815/893" hozzászólás szerintem egy teljesen értelmes kritika, még ha nem is ismerem a hivatkozott filmeket. És nem fogom a régebbi beírásokat végigolvasni, mert nem ér annyit a film. :)

>>Engem érdekelne már egy normális, érdemleges kritika, vagy élménybeszámoló, XY személy szerint miért nem jó ez a film.<<

Élménybeszámoló egy nem tetszõ filmrõl? Ugye nem gondoltad komolyan? Azért megpróbálom a kedvedért. Én pl. 5/10-et adtam rá, ami többnyire azt jelenti számomra, hogy egyszer SEM érdemes végignéznem, de vannak benne jó vonások, és ezek miatt nem bánom, hogy láttam.
Nyomokban SPOILERt tartalmazhat...
Számos ilyen disszociatívszemélyiség(DID)-"csavaros" történetet láttam már, és egyik sem tetszett. Ebben a legrosszabbak között volt a betegség ábrázolása. Egyszerûen értelmezhetetlen számomra, ahogy a személyiségek egymással érintkeznek (akár mások jelenlétében). Vitatott, hogy van-e egyáltalán DID, de ha igen, akkor sem így mûködik. A film csúcsa az elsõ kb. fél óra, amit szerintem érdemes lehet megnézni. Tetszettek a csoportterápiás jelenetek, a pingvines meditáció is. Ezeknek jó lezárása a síkosítós néni. Szerintem ott érdemes befejezni a film nézését. A repülõs szappangyáros megjelenésével a történet nem szórakoztató butaságokba torkollik. A poénok elhajlanak a legalja (belepisilõs) kategóriába. A társadalomkritikának kikiáltott butaságok valóban lelkesíthetik a buta embereket, néha eszembe is juttatta ez a film a Brian életét, de persze messze alulmúlja azt. Ha abszurd irányba akar elmenni a film, akkor ahhoz jóval tovább kellett volna lépni (ahogy a Brianben szerintem teljesen helyénvaló a repülõ csészealjas jelenet is), és akkor nem zavarnak az életszerûtlenségek (az otthon felrobbantása; utána a kihallgatás elmulasztása; a klub és egy hatalmas, rendõrséget is átszövõ szervezet létrehozása; a bártulaj bevadulása, majd megtörése; holttest begyûjtése fegyveres [rend?]õr elõl menekülés közben, DID-interakciók, stb.) Amúgy vajon mi volt a neoludditák jövõképe? A.m. mi fog történni az épületek felrobbantása után hosszabb távon?
Wax3 2016 nov. 03. - 00:17:30
(695/746)
Van harcosok klubja 2 vagy valami film ada.táció vagy valami hasonló témájú film vagy nincs? Illetve milyen csak ez témájú filmek lehetnek mint .ont ez!
9/10
Xxy92 2016 nov. 02. - 23:20:03 9/10
(694/746)
Természetesen nagyszerû filmrõl van szó, mely méltán nevezhetõ a filmtörténet egyik legalapvetõbb mûvének is, DE tõlem ez csak egy nyolcast fog kapni.
Jó pár évvel ezelõtt elkezdtem nézni, és kb. addig jutottam, amikor összeköltöznek a romos házba. Akkor azt mondtam, hogy engem ez nem érdekel, és kikapcsoltam. Idén nyáron nagy nehezen találtam egy emberi idõpontot, mikor a TV-ben vetítették (ezért külön köszönet az amúgy számomra teljesen ismeretlen RTL+ -nak), leültem, és azt mondtam, hogy mostmár végignézem, hisz olyan jó szavazatokat, kritikákat kapott.
Jó film; profi színészi játékkal, gigantikus csavarral, és jó történetvezetéssel, mely végig fenntartja a figyelmet, viszont én nem azt kaptam, amit vártam. Külön zavar, hogy a híres végsõ jelenet (melynek gif-verzióját már sokszor láttam, anélkül, hogy tudtam volna, honnan származik) nagyon láthatóan nem valódi. Jó, tudom, 1999-et írtunk, de azért a Függetlenség napja még korábbi film, mégis sokkal jobb volt a "grafikája". Egy ekkora volumenû film ilyen fantasztikus zárásához szinte bûn volt SPOILER ilyen gagyin összeomló világot párosítani! Természetesen nem ez az egy dolog, ami miatt csalódtam kissé a filmben. Számomra egyszerûen nem hozta azt a kvalitást, amit a hírneve diktálna. Bár ugyanígy vagyok a Remény rabjaival is.

Õszintén szólva kilencest adnék, de a fentiek miatt legyen most csak 8.
offtopic
K.Patrik19 2016 okt. 21. - 21:53:26
(693/746)
Elõször is ez elsõsorban nem pszichológiai film. Sokkal inkább a társadalom és rendszerkritikán van a hangsúly. Egyik kedvenc filmem, a kapitalizmust eléggé szépen kivesézi.
Majd írok róla egyszer egy bõvebb beszámolót/kritikát, ha újrakezdem, lesz egy kis idõm.
Viharsziget 2016 máj. 09. - 19:49:59
(692/746)
A film sztorija és elõadása számomra nem volt egy világszenzáció, de azért nem volt egy rossz film, nem rajongok az ilyen véresre ütjük a másikat típusú filmekért, de azért a vége nagy volt...

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!! A vége nagy volt, de én a film közepe felé, vagy inkább 2/3nál már rájöttem, hogy a srác és Tyler egy és ugyanaz az ember...lehet azért, mert sok ilyen filmet nézek, na meg beugrott Edward Norton egyik korábbi alakítása, így már sejtettem, hogy vele történik majd valami..

Amikor Tylerrel szeretkezik a nõ, majd a srác megkérdi mit keres itt, ez már gyanús volt, de itt még erre nem gondoltam...vagy amikor magát megverte, de amikor ez a kettõs én az igazán beugrott az az a rész volt, amikor a nõ faggatja a csávót, és lent a lépcsõnél súgja, mondja Tyler, hogy mit mondjon, és a fõszereplõnk ugyanazt elmondja, és ugye kizárt, hogy azt onnan hallhatta volna ha egy másik külön személy mondta volna. És ahol mondjuk úgy tényleg rájöttem az az, amikor a nõ megkérdi hol van Tyler és õ valami olyasmit mond, hogy eltûnt, vagy nincs többé, a leányzó meg ledöbbenve néz és megbántódik.

Általában az ilyen nagy csavarok a film legvégén szoktak kiderülni, itt a vége elõtt 20-25 perccel kiderült, volt még bõven belõle, és számítottam még egy csavarra, vagy valami nagy durranásra, de már nem történt semmi komoly.

spoiler vége!!!!!!!!!!!!!
bloodman 2016 máj. 08. - 22:23:28
(691/746)
Nem néztem meg az összes hozzászólást, de a 30-35%-át biztos.
És akaratlanul is feltûnt számomra, hogy akiknek nem tetszett a film, vagy "épphogy nézhetõ" volt, azok semmilyen érdemleges kritikát nem tudtak hozzáfûzni.
És ezzel én nem azt mondom, hogy mindenkinek tetszenie kell, de nekem a kommentszekció nagy része úgy tûnik hogy csak trendbõl "haterkedik."
Villogtatja egyéniség azzal, hogy bár 9.2-es össz. értékelés van a filmen, és mindenhol hypeolják, õ csak azért is odaírja hogy "Hát ez a film túl van értékelve, szerintem szar"
De miért szar? Engem érdekelne már egy normális, érdemleges kritika, vagy élménybeszámoló, XY személy szerint miért nem jó ez a film.
Auralaura1976 2016 ápr. 02. - 13:58:11
(690/746)
Szerintem ez 1 csúcs, misztikus film! Vannak benne erkölcstelen, brutális részek, de ezeket leszámítva, aki szereti a pszichológiai témájú filmeket, annak kötelezõ megnézni. :)
Torolt Felhasználo 2016 febr. 07. - 22:42:03
(689/746)
Csak a film végén képzeli oda egyszerre mindkét személyiséget. Addig a pontig egyértelmáen csak disszociatív személyiség zavara van. A vége tekinthetõ egy projekciónak, amiben a két személyiség konfrontálódik a Narrátor gyógyulását mutatva, illetve a Tyler-személyiség egyfajta Képzelt Barátként is mûködik végig a filmben.

A net mindenesetre megegyezni látszik abban hogy NEM skizofrén, hiszen nem érzékeli tévesen a valóságot, azaz nem lát nemlétezõ dolgokat vagy hall nemlétezõ hangokat stb. mint alaptünet. A saját személyisége bomlik részekre amik miatt egyes periódusok (amikor a Narrátor Tyler személyisége uralkodik) kiesnek a tudatából, ami egyáltalán nem jellemzõ egy skizofrén betegnél.
barna pólós 2016 febr. 07. - 21:34:51 Előzmény eIemes
(688/746)
spoiler

de, skizofrén, mivel azt képzeli, hogy mással beszél, aki nincs ott, szerintem. vagy mindkettõ egyszerre
Liberum 2016 febr. 07. - 20:42:06 Előzmény makovecz1972
(687/746)
Értettél te egyáltalán bármit is a dialógusokból???????
Nagyon nem egyszer nézõs, egyik olvasó se higgyen ennek a balgának.
Remekmûrõl van szó, amit többször kell látni, a teljeskörû elemzés érdekében.
Ha neked ez 10/3 , akkor a temetõ kapu hány pontot kapna tõled????
Fincher legfontosabb alkotása!!!!!
Kötelezõ darab!!

" Csak akkor tehetsz meg mindent, hogy ha már semmid sincs."

" Amit birtokolsz, birtokba vesz"

És még ezer olyan üzenet amit mindenkinek hallania kell, ha ezt te nem tudod észrevenni, vagy értékelni, akkor nem vagy ember, mert nem jársz nyitott szemmel, és nem veszed észre a tükörbõl vicsorító majmot!
A film egyébként 10/1000000