boom47 2013 márc. 05. - 19:18:47 Előzmény Kozutas
(646/746)
SPÍLER

Mert megugrik a kezében a pisztoly, és ahelyett hogy koponyába-agyba fúródna a golyó, az arcán az állkapocs mellett jön ki a golyó.
nikoletta793 2013 márc. 05. - 12:01:33 Előzmény Kozutas
(645/746)
masodik bejegyzes:
muszaj a kedvenc filmeimhez is hozzaszolnom.
szoval kedvenc filmeim egyike maradando elmeny biztosan emlekezni fogsz re evek multan is es meg az is lehet hogy gyakran eszedbe jut majd mint ahogy nekem is. a narratoros filmeket amugyis jobban kedvelem a tobbinel mert a fohos erzelmeirol biztos visszajelzest kapunk!
nem is tudom milyen erzeseket kelt az emberben, nem ma neztem meg igy nem is tudnam osszefoglalni de a meghasadt psziches gondokkal kuzdo fohos mindig is a gyengem volt es gyengem is lesz. imadom nezzetek meg es az elso harmad utan ne vonjatok le messzemeno kovetkezteteseket nezzetek tovabb a filmet nagyot fog szolni csak kitartas!
Kozutas 2013 febr. 27. - 19:02:44
(644/746)
SPOILER

A legvégén miért nem hal meg Norton amikor fejbe lövi magát ?

Tetszik, ahogy a beteg ember a film végén saját magát "analizálja". Várjunk csak, az én kezemben van a fegyver :)
offtopic
zottyo534 2013 febr. 26. - 05:54:56
(643/746)
Történt valami az éjjel, hogy a moderátoroknak itt kellett hagyniuk a hozzászólásomat a semmi ágán lógva?
merkel 2013 febr. 25. - 21:22:09
(642/746)
Szerintem is zseniális film, klasszikus. Az egyik kedvencem. Bár vannak benne gusztustalan dolgok is, de ezzel együtt is zseniális.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 25. - 21:01:23
(641/746)
Miért fáj, hogy benne volt abba 100-ban, aki 1-el szavazott?
8/10
technokrata 2013 febr. 25. - 18:01:21 8/10
(640/746)
Csípem ezt az elvont filmet. Jól alakítanak benne Nortonék.
10/10
-greghouse- 2013 febr. 25. - 17:46:34 10/10
(639/746)
Most láttam a tévében a reklámját, hogy (nem tudom mikor), ezen a héten vetítik az Amerikai História X-et! (hasonlóan "könnyed" filmecske Edward Nortonnal....lásd alábbi hsz.-omat..)
10/10
zz76zz 2013 febr. 25. - 10:07:15 10/10
(638/746)
Tökéletes, minden idõk egyik legjobb filmje . . ha nem épp a legjobb. Egy kamionsöfõrtõl szép teljesítmény a megírása :)
krisssz585 2013 febr. 25. - 09:25:00
(637/746)
Spoiler

Nekem a legjobban az tetszett, mikor a fõszereplõ (narrátor) ül az irodában és a fõnöke sárga színû nyakkendõbe megjelenik... :D majd a fõhõs elõször "verbálisan" próbálja rávenni a fõnökét, hogy azért kapjon pénzt, mert nem mond el dolgokat, és mivel ezt otthon is megteheti, így nem fog bejárni a munkahelyére dolgozni :DDD Ez annyira tetszett, annyira jól érvet b*sszusssss.... ezt tanítani kellene!!!

Na azt hiszem, ezt holnap én is kipróbálom ... :DDDD
10/10
-greghouse- 2013 febr. 25. - 01:31:02 10/10
(636/746)
:-)
Már csak annyit, hogy szegény Malcolm McDowellt annyira beskatulyázták a gonosz szerepbe, hogy ha meglátom a stáblistán... Columbonál is gyilkos, a StarTrekben fõgonosz, stb...
...Sok színész szenved a skatulyától, nehogy Edward Nortont is elérje (Amerikai História, ez a film), Christopher Walken is alig tud szabadulni tõle, nem beszélve Steve Buscemirõl aki még hülyéket is játszik a külseje miatt (pedig nagyon okos, mostanában producerkedik.) No, végeztem mára...azért az Am. Hist. is felveti a tudathasadást (nem spoiler, benne van a leírásában a célzás rá, no és az erõszak sem semmi benne... nem egy könnyed vasárnap délutáni filmecske.) Jó éjszakát.
10/10
-greghouse- 2013 febr. 25. - 00:56:51 10/10
(635/746)
Oké, most böngészem a film (16 oldalas) Wikipedia leírását. (Még nem értem a végére, és eddig tényleg nem olvastam). Azt írja többek közt, hogy az egyik legellentmondásosabb film volt bemutatásakor, fõleg mikor a Velencei filmfesztiválon is bemutatták. (Azért valljuk be, nagyon sok ellentmondásos film volt már.)
...Az egyik leginkább respektált vezetõ amerikai kritikus, Roger Ebert elõször közepesre értékelte, majd egy késõbbi írásában azt mondta, hogy elismeri, hogy érdekes és értékes film, és látja, hogy mind a szakmának, mind a közönségnek inkább tetszik, neki személy szerint nem annyira.
...A "tomatometer" 86 %-ra tette a film értékét, ami "Certified Fresh", azaz nagyon jó minõségû jelentés. (Ez több száz kritikus súlyozott pontozásából jön össze, ahol "Top" kritikusok, mint Ebert és még egy tucat nagyobb súllyal szerepel.) Ugyanez a Tomatometer a közönségnél 94 %, ami már extrém magas.
...Nyilván megosztja tehát a szakmát is, és a közönséget is.
(Engem pl. ki lehetne kergetni a városból ha még egyszer meg kellene néznem a Titanicot, akárhány Oscart kapott, szerintem hatásvadász giccsparádé. Mások szerint meg jó. Ha nekem meg kellene néznem még egyszer, akár a Titanicot, akár a Tróját, kipöckölt szemekkel lehetne, mint a Clockwork Orange-ban Malcolm McDowellnek, és úgy meg is hülyülnék utána.)
...Természetes, hogy vitákat vált ki, ez nem baj. (De legalább nézik az emberek... már aki.)
Azért az értelmezésemet az erõszak és a pszichiátria eluralkodásáról fenntartom. Maga Fincher is azt mondta, hogy (kb.) a srácok nem a verekedés, vagy az erõfitogtatás, vagy akár a hatalom kedvéért verekszenek, hanem mert úgy érzik, ha nem erõszakosak, a társadalom kiközösíti õket. A fõhõs meghasonulása, skizofréniája is egy hasonló törésvonal mentén zajlik, a senki (átlagos külvárosi fehérgalléros hivatalnok) lenni, vagy kiemelkedni, és a kiemelkedés az, ha saját magának bizonyít, és mivel a "vallásnak" az erõszakot érzi, abban kell. (nem véletlenül beszél pl. magáról néha mint "Az Atya ökle..".stb.)
..Persze, jogod van más véleményhez, és tulajdonképpen örülök neki, hogy valaki ilyenkor ezt nézte.
(És nem pedig a Kéjjel nappal Budapest nevû förmedvény sokadik ismétlését...bár azt adnák így éjfél után.)
Kösz a véleményt, én mindig örülök, ha ellentmondásos filmekrõl beszélhetek valakivel.
...Az Amerikai História X-et FELTÉTLENÜL nézd meg. Az sem könnyû. Edward Norton egy börtönbe került neonácit alakít, akinek van egy öccse, és mikor kiszabadul...nem mondom tovább. Nagyon jó film. Jóccakát! :-)
10/10
-greghouse- 2013 febr. 25. - 00:14:47 10/10
(634/746)
Bocs, ez a másik néggyel függ össze. A "csavar" a pszicho-fantasztikum benne.
Azt pedig, hogy ki "golyózott be", az egyik (vagy másik) "új vallás", a pszichiátria dönti el.
10/10
-greghouse- 2013 febr. 25. - 00:11:57 10/10
(633/746)
Majdnem így kezdtem én is. Noha az USA-ban vegyes volt a fogadtatása, szinte rokonságot érzek négy film között, amiket leginkább pszicho-sci-finek lehetne nevezni. Gyártási idõrendben:
1968: Lindsay Anderson: If.. (Ha) fsz. Malcolm McDowell. Képzelet, és erõszak.
1971: Stanley Kubrick: A Clockwork Orange. fsz. Malcolm McDowell. Erõszak, és hatalom.
1995: Terry Gilliam: Tizenkét majom. Legjelentõsebb mellékszereplõ: Brad Pitt. Erõszak, hatalom, pszichiátria.
1998: Tony Kaye: American History X. Fõszereplõ: Edward Norton. Erõszak, hatalom, kilátástalanság.
1999: David Fincher: Fight Club. Fõszereplõk: Edward Norton és Brad Pitt (már csak Malcolm McDowell hiányozna...)

Szerintem nagyon hasonló vonulat. Nem akarom hosszúra nyújtani, a 12 majomban a pszichiáternõ mondja (kb.) "Az új vallás a pszichiátria. Mi döntjük el, ki cselekszik helyesen, és ki nem."

Ezt egészíteném a fenti filmek alapján szerényen, hogy a "fejlett" társadalmakban egyfajta új vallásháború folyik, két új vallás közt: a pszichiátria az egyik, és az erõszak a másik. A pszichiáterek be akarják zárni az erõszakoskodókat, az erõszakoskodók megölni mindenkit akik nem állnak melléjük. Mert a másik új vallás az erõszak.
....Csak vessétek össze a fenti négy filmet, és valahogy ez jön ki belõle. Nem véletlen szerintem, hogy ez a film Európában nagyobb sikert aratott, mint Amerikában. Az amerikaiak rettegnek beismerni, hogy az erõszak a társadalmuk szerves része, pedig ha kivennénk a hadigazdaságot, a katonaságot, és minden ezekhez kapcsolódó ipart, összeomlana a gazdaság. Most az is nagy gond, hogy netán gátat kellene szabni a gépfegyverekkel mozikban történõ lövöldözéseknek. Persze, a másik vallás, a pszichiátria majd megtéríti, bolondok házába csukatja az erõszakolókat. Ha az erõszak vallása nem õket és az egész társadalmat nyírja ki elõbb.
...Szerintem nagyon jó film, és nagyon összefügg a másik hárommal. Nyomaszó, mint a másik három,és ugyanarról szólnak.
pillangókisasszony 2013 febr. 24. - 22:15:11
(632/746)
Kedvenc
offtopic
zottyo534 2013 febr. 24. - 21:12:41 Előzmény csikosi
(631/746)
Pedig tizenötös karikából arra következtetek, hogy alaposan megnyirbálják.
offtopic
csikosi 2013 febr. 24. - 15:05:50
(630/746)
Sajnos a sok reklám miatt ilyen késõre esik a vége
Tulajdonképpen 2/fél óra alatt levetíthetnék.
A többit csak ez a sok szemét reklám tölti ki.
Edmond Dantes 2013 febr. 24. - 11:58:55
(629/746)
Jól emlékszem, amikor anno bemutatták itthon, azt mondták-írták, na ez a film már átlép ilyen-olyan határokat, amiket nem kellene-nem szabadna. Huhú, hol vagyunk már ettõl! Egyébként akkor nagyon tetszett és már akkor sem éreztem úgy, hogy "eddig-és-ne-tovább" vagy hogy ez fokozhatatlan. Fokozható. Határ a csillagos ég. Brad Pitt meg ebben is jó mint úgyszólván mindig mindenben.
10/10
lotto 2013 febr. 24. - 11:43:00 10/10
(628/746)
Eszméletlenül jó film, egyértelmûen 10/10. Van elgondolkodtató mondanivalója, zseniális rendezéssel és jól eltalált színészekkel! Kihagyhatatlan kategória.
1/10
hammer 2013 febr. 17. - 18:32:33 1/10
(627/746)
Ez egy elmebeteg film.