6/10
cellasto 2016 ápr. 18. - 13:26:33 6/10
(15/55)
ettõl félek én is,hogy moziban túl tömény lenne ez a belsõ nézetes cucc
szerintem fejfájást kapnék tõle,bármennyire is látványos :)
Csonger 2016 ápr. 18. - 12:55:33
(14/55)
Láttam pár éve azt a két videoklipet, és nagyon tetszettek. Fõleg a második, de ugye az elsõ nélkül az nem értelmes.
Gondoltam is, hogy milyen jó lenne egy egész estés film ebben a stílusban. Egyedi volna, az biztos. Aztán arra is gondoltam, hogy talán mégis inkább jobb meghagyni ezt párperces videoklipeknek, mert azért másfél órán át ezt nézni, nem biztos, hogy fenntartja a figyelmet.

És így is lett. Vártam ezt a filmet, meg is néztem a moziban, de valóban az történt, hogy az elején még oké, érdekes, látványos, stb., aztán már nem tudott újat mutatni, ellaposodott, a végsõ nagy hentelés ellenére is.

Egyébként a sztori egész jó. Még némi csattanó is van a végén. A poénok nagyon el vannak találva, mindig jókor adagolva. Az akciók látványosak, kellõen véresek, bár idõnként nagyon leugrik a vászonról a CGI-torkolattûz.

Biztos nagyon sok meló volt ebben a filmben. Mindig ügyelni, hogy a fejkamera ne tükrözõdjön, az árnyéka se látszódjon.. hogy mindenki minden jelenetben épp a kellõ pillanatban bukkanjon fel, essen el, üssön, lõjön, stb. Szóval nem lehetett egyszerû ezt összehozni.

Az elején a fõcímzene alatt hihetetlen mûvészien ábrázolták a gyilkolás mindenféle módjait. Ez kicsit morbid volt, de éppen ez adta meg a filmhez a kellõ hangulatot.

Igazából az egészben csak egyetlen hibát vettem észre: akárhogyan is esel el, a tükörben a saját arcodat mindig vízszintesen fogod látni, sosem ferdén.

Összességében jó film, érdemes megnézni, cicik kedvelõi sem csalódnak, de jobb, ha ez a technika megmarad videoklipekhez. Egész estére túl sok.
6/10
cellasto 2016 ápr. 17. - 23:54:43 6/10
(13/55)
érdekes lehet ez az"fps"nézet végig
azt hiszem a doom-ban volt egy rövid rész a végén ami ugyanígy volt forgatva

egy egész film végig ....hááát nem tudom :P

szerintem megvárom blu-rayen :)
1/10
sundi03 2016 ápr. 16. - 10:39:26 1/10
(12/55)
Ki az, aki ezt 16-os karikába sorolta?! Akkor mi a +18?!

Ha egy 17 éves gyerek sokkot kap a moziban, perelni is lehetne. :)
igric67 2016 ápr. 14. - 06:42:46 Előzmény napos1
(11/55)
"A csupasz tapéta is kidolgozottabb,mint ez a tengert ábrázoló kép" A korabeli "Origo",a Charivari francia lap kritikája 1874. áprilisában az impresszionisták bemutatkozó tárlatáról...õ se volt egyedül ezzel az érzéssel.
zedharris 2016 ápr. 13. - 10:08:02 Előzmény napos1
(10/55)
plussz egy jó tanács:

nem kell feltétlen az origo véléményét alapvetésnek venni és eladni azt a sajátunként:

meg lehet nézni a filmet magunktól is, sõt még önálló véleményünk is lehet róla
zedharris 2016 ápr. 13. - 10:05:18 Előzmény napos1
(9/55)
"nincsenek valódi tétek"

Ez a film az utolsó percéig nem veszi magát komolyan, olyannyira hogy már egy dekonstruktív trashakciófilmrõl beszélünk, így teljesen más értékelést igényel mint egy "hagyományos" posztmodern akciófilm.


Az pedig hogy fantáziátlan lenne az meg egy meglehetõsen szubjektív dolog. Én õszintén szólva a Mad Max óta nem szórakoztam ilyen jót.
1/10
napos1 2016 ápr. 11. - 11:29:40 1/10
(8/55)
Úgy látszik, nem csak nekem tûnik agyatlannak ez a szemét.....

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20160409-hardcore-henry-kritika-ilya-naishuller-haley-bennett-tim-roth.html


"Az agyunk is kisült ennyi esztelen mészárlástól..."(Ez a cikk címe)

"Az eredmény egyhangú, lélektelen hibrid, filmnek sem jó, de videójátéknak sem, inkább eltompít, mintsem felpörget.

A film által prezentált játék ráadásul meglehetõsen fantáziátlan, és nemigen tartogat meglepetéseket. Henry sosem hibázik, minden egyes golyó célba talál, nincsenek valódi tétek, kihívások.

Az elsõfilmes rendezõ Ilya Naishuller, aki saját zenekarának forgatott videoklipjében alkalmazta elõször a belsõ nézetes megoldást, maga is érezhette, hogy ez a trükk önmagában kevés a boldogsághoz, mert a minden logikát nélkülözõ cselekményt abszurd húzásokkal, gyermeteg poénokkal, váratlan stílusváltásokkal igyekezett kompenzálni.

Egyszeri zúzásnak persze elmegy, de jobban járunk még a legprimitívebb videójátékokkal is. Azoknál legalább megtornáztatjuk az ujjainkat."
10/10
Borz Elek 2016 ápr. 10. - 13:06:11 10/10
(7/55)
Kell hozzá humorérzék, gyomor és a filmmûvészet szeretete - és ha ez megvan, 10/10-es lesz. De megértem azokat, akik nem bírják az ilyet, viszont az elõzetes megnézése után magukra vessenek, ha beültek rá.
igric67 2016 ápr. 10. - 00:14:42 Előzmény napos1
(6/55)
Nem hinném,hogy csupán akciófilm.inkább egy zseniális ötlet következetes,utolsó cseppig kifacsart véghezvitele.Na jó legyen utolsó csepp vérig.Nem vagyok túlzott ismerõje az Fps játékoknak,de azért pár címet simán beazonosítottam a családtagok által játszottakból,pedig csak egy szobában pöszmögtünk néha.Mindehhez teremt egy semmihez korábbihoz sem fogható képi nyelvet és formát.Fergeteges iróniával és fekete humorral.Gyakorlatilag végigröhögtem az egészet,mert roppant mellbevágó a hétköznapi realitásunk részévé vált videojátékok grafikai kliséinek realisztikus megjelenítése.Egyszeri,egyedi,soha nem látott... mellbevágó.

Persze nem ajánlanám galamblelkûeknek,akik a "Háború és békébõl" is inkább a békét lapozgatták,meg azok sem,akik mindíg direktben látnak és letapossák az irónia virágát,és azoknak meg akiket véradáskor is az ájulás kerülget,csak erõs támogatói kisérettel csupán.Mert hentelés az van....
1/10
napos1 2016 ápr. 09. - 20:38:51 1/10
(5/55)
Meg kell mondanom, hogy sok szemetet láttam már....De ez túltesz mindenen......
Összefüggéstelen, skizofrén, sürgõs agysebészeti mûtétre, lobotómiára szorul az "alkotója"...
Nálam az értékelése mínusz 10...
10/10
krisztr 2016 ápr. 09. - 20:04:41 10/10
(4/55)
Nekem abszolút egy pozitív élmény volt a film. Ilyen látványhoz egy ilyen történet bõven elegendõ.
Némely jelenet teljes mértékben ledöbbentett, és ez volt talán amivel megfogott. Egyáltalán nem bántam meg hogy megnéztem moziban, sõt ha tehetném megnézném újra! :)

Egyébként az elsõ jelenetek után kiderül számomra, hogy itt a besorolást elrontották. Ez inkább 18+ -os film. :D

Az biztos, hogy nem fog tetszeni mindenkinek ez a belsõ nézetes dolog. Akiknek viszont nem idegen az efféle nézõpont, nekik biztos bejön majd a látvány.
1/10
milkusz 2016 ápr. 09. - 15:24:37 1/10
(3/55)
Én sokkal inkább azt mondanám hogy kidobott pénz volt elmenni a moziba.
A történetbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni, a zene igazán pörgõs volt akció filmhez illõ,
de a rendezés és az operatõri munka khm. A film szinte végig a hullámvasút és ringlispíl okozta hányingerkeltõ állapotban tart ráadásul olyan visszataszító mészárlást rendez, amihez egy nagyon beteg ember kellett aki ezt kitalálta.
Ha valaki vevõ erre akkor hajrá, nekem nem tetszett egyáltalán.
Járgány 2016 ápr. 08. - 09:17:36
(2/55)
Milyen volt, látta valaki, érdemes megnézni?
somersby 2016 márc. 17. - 11:37:35
(1/55)
A Hardcore Henry elõzménye egy videoklip volt. Ilya Naishuller a Biting Elbows zenekar számára készített hasonló technikával klipet, amelyet 2013-as közzététele óta több mint 30 millióan láttak a legnépszerûbb videómegosztó oldalon. A filmet teljes egészében GoPro kamerákkal vették fel, tökéletesen szimulálva a számítógépes játékok szubjektív nézõpontját. A filmben a nézõ teljes egészében a fõszereplõ nézõpontjából látja az eseményeket, s válik részesévé az akcióknak. A Hardcore Henry a világ elsõ First-person shooter, azaz teljes egészében belsõ nézõpontból elkészített akciófilmje.

A történet szerint Henry a felesége segítségével visszatér a halálból, de mivel teste nagyrésze megsemmisült, így gyakorlatilag kiborg lesz belõle, aki nem emlékszik semmire életébõl. Amikor a feleségét elrabolják, Henry Moszkvában a fél alvilággal találja szembe magát, ahol mindenki holtan akarja látni. Henry-t a bosszú hajtja: célja pedig az ellenség legyõzése mellett a felesége kiszabadítása.

A produkció rendezõje, egyben fõszereplõje az orosz Ilya Naishuller, rajta kívül pedig olyan színészek tûnnek még fel, mint Haley Bennett, Sharlto Copley és Tim Roth.

Official Trailer #1 - http://www.youtube.com/watch?v=96EChBYVFhU

Magyar szinkronos elõzetes - http://www.youtube.com/watch?v=0FkaCyxI-bk

Bemutató dátuma: 2016. április 7.