10/10
leho 2009 okt. 30. - 20:46:50 10/10
(95/115)
Régen láttam, de igen jó film. Vissza tudja adni az ember hitét.
10/10
primadonna 2009 okt. 30. - 20:41:18 10/10
(94/115)
igenigenigen, nézd, nagyon jó
Morcheechen 2009 okt. 30. - 17:13:42
(93/115)
Ez az egyik nagy kedvencem. Filmtörténeti és minden szempontból tabudöntögetõ film. Nemcsak a szerelem szabadságáról szól, hanem arról, hogy mindig van választás, hogy mit teszünk. Azt, ami valójában boldoggá tesz vagy azt, amit a társadalom elvár tõlünk. A humora is isteni...
10/10
BendeHédi 2009 okt. 30. - 11:23:49 10/10 Előzmény szinha1
(92/115)
Ha meg akarjátok nézni színházban is, akkor a Budapesti Kamaraszínházban Vári Éva zseniálisan alakítja Maude-ot, és Kolovratnik Krisztián pedig a fiút. Rácz Erzsébet zseniális rendezése filmszerûen élethû.
szinha1 2009 okt. 30. - 11:16:03
(91/115)
Nem láttam a filmet, de a hozzászólásokat olvasva tuti, hogy megnézem. LÁtom nagy a vita a fiatal gyerek és az idõs nõ közti szerelem körül. Lehet azzal érvelni, hogy nem tudnak családot alapítani, de ez nem indok, hogy ne legyenek együtt. Ismerõsöm 34 éves nõ, tüdõbeteg, nem sok van neki hátra, nem bírja a teste az életet. Szép nõ, kedves. Nem jár neki a szerelem, mert nem tud felnevelni majd egy gyereket? Dehogynem! És elvette egy férfi feleségül annak tudatában, hogy csak pár évük van együtt, és ezt olyan intenzíven élik, hogy több emlékük lesz, mint akik egy egész életet töltöttek egymással. Minden pillantot megélnek. Valahogy ilyennek képzelem a film szereplõit is. Maximálisan önmagukat adják, a jelenben. Ez az élet, és ezt nem lehet korhoz kötni. Annyi keserû ember van, hogy az szörnyû. A boldogságunk soha nem abból fakad, hogy normáknak akarunk megfelelni, a boldogság valami egészen váratlan dolog, amit nem lehet behatárolni elvárásokkal. Na kíváncsi vagyok a filmre.
jenko 2009 okt. 29. - 20:55:57
(90/115)
Ez egy jó film. Sokat lehet rajta nevetni, akár sírni is, a zenéje fenomenális.
Idõjós kedves, nem tudom mire vélni naivitásodat és végtelen intoleranciádat már csak a téma felvetésével kapcsolatban is. Szerintem kísérletezel velünk. Homoszexualitásról hallottál már? Tudtad, hogy van olyan arab ország, ahol lehet birkával toszni, amennyiben az nem azonos nemû, mert ha igen, akkor pedig halálbünti?
Tudtad-e, hogy az emberek többsége pont hogy nem úgy gondolkodik, mint te? Az IMDB-n 26.000 szavazat alapján (ez elég reprezentatív?) 8,1 pontot kapott a film a 10-bõl. Lehet, hogy csupa gerontofil nézte?
Szerinted az is undorító, ha valakinek túlsúlyos a kedvese? Vagy nem szimmetrikus eléggé az arca? Esetleg keresztcsíkos pulcsihoz kockás nadrágot visel? Bár ez utóbbi valóban elég undorító, lehetne is valami jó kis polgápukkasztó filmet kreálni az ötletbõl. pfffffff
offtopic
idõjós1010 2009 szept. 15. - 15:55:32
(89/115)
Semmilyen szempontból sem szokványos a film.
Megnézheted, de csodálkoznék ha tetszene, mert nagyon más mind eddig bármi amit láthattál (sztem). Bár nem tudhatom hogy te eddig miket néztél.
Nevetni nem fogsz rajta az biztos, de sírni sem
nusrath 2009 szept. 15. - 15:42:44 Előzmény idõjós1010
(88/115)
ez jó film srácok? utánanyomoztam már de még nem néztem meg. kicsit viszolygok a témájátol, hogy egy mamszerbe beleszeret egy gyerek...
érdemes megnézni ezt?
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 16. - 16:06:22
(87/115)
"Ez a srác nem egy egészséges lelkületû fiút játszott a filmben sem. Mibõl gondolod, hogy mindezt átültetve a valóságba, egy teljesen normális jelenséget kapunk?"
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 16. - 11:59:25 Előzmény idõjós1010
(86/115)
Ha ilyen hangnemben akarod folytatni, akkor vitatkozz magadban! Mi az, hogy szálljak le a földre??? Szállj le Te! Nehogymár Te szabd meg bárkinek, hogy mivel és kivel töltse az idejét!
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 15. - 17:40:46
(85/115)
"Ha nem tetszik egy film, nem kell nézni"
Itt a filmrõl szó sem volt. Abból indult ki a vita, hogy egyesek (te is) a filmben látott példát, a való életbe helyeztétek.

és hogy "Ki zaklatott?"
Azok akik eleve felvetettek ezt a beteg elméletet, és ki is állnak mellette.

"képes lennél tenni is azért, hogy ne legyen boldog, aki így él."
Ennek a mondatodnak az igazolására idéztél tõlem két, három sort, de mégis melyikében írtam én olyat, hogy tennék is arról hogy ilyen kapcsolatok ne legyenek?
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 15. - 17:32:30
(84/115)
Mivel eleve éveken vitatkozunk, sztem a te kérdésed volt logikátlan.
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 15. - 17:26:42
(83/115)
Hát ha már Maude-nál tartunk, akkor azt sem hiszem, hogy az jelenteni egy fiatal kamasz számára a leghasznosabb, legegészségesebb szórakozást, ha pl autólopással tölti minden napjait. Kiesett idejében pedig halottat játszik, vagy halottas autót vezet, esetenként beül egy-egy temetési szertartásra. Egy 70 éves öreglánnyal pedig biztosan élményt jelentett a szeretkezés.

Szálljál már le a földre, és gondolkodj már el néha azon amit leírsz (te is).
Ez a srác nem egy egészséges lelkületû fiút játszott a filmben sem. Mibõl gondolod, hogy mindezt átültetve a valóságba, egy teljesen normális jelenséget kapunk?
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 15. - 16:27:14 Előzmény idõjós1010
(82/115)
Nem tudom, hogy honnan szûrted le, hogy se szex, se szórakozás. Ez megint csak a Te ízlésed maximum. A szórakozást pláne nem értem, hisz Maude elég aktív életet élt. Nem csak a diszkó vagy hasonlók jelentik a szórakozást mindenkinek.
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 15. - 16:24:07 Előzmény idõjós1010
(81/115)
Minden kapcsolatban vannak kompromisszumok, amikrõl az érintett felek majd eldöntik, hogy megéri-e nekik meghozni. És megint úgy fogalmazol, mintha mindent tudnál másokról. Nem tudhatod, hogy van-e olyan fiatal, aki vállalja ezt vagy nincs.
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 15. - 16:21:00 Előzmény idõjós1010
(80/115)
Aha. Most éveken fogsz lovagolni?:)
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 15. - 16:20:25 Előzmény idõjós1010
(79/115)
Ki zaklatott? Ha nem tetszik egy film, nem kell nézni.:) Amit viszont Te írtál, abból nem az jön le, hogy "csak" gondolod ezeket, hanem félõ, hogy képes lennél tenni is azért, hogy ne legyen boldog, aki így él. Idézek Tõled:
"...sokkal inkább szégyelletes. És akkor még a filmben látott nemi kapcsolatról nem is beszéltem, ami ugye társadalom, és neveltetés, ide vagy oda, de egyszerûen képtelenség, és undorító."
ÉS többször írtad, hogy "Hová jutna a világ..."
Senki sem akarja elõírni, hogy mit gondolj, de Te ezt egy fórumba írtad. Ne bujtogass másokat arra, hogy így gondolkozzanak! Ha félreértettelek, akkor bocsánat!
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 15. - 16:02:27 Előzmény idõjós1010
(78/115)
A többség véleménye még nem egyenlõ a helyessel.
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 12. - 21:42:52
(77/115)
Felfoghatod így is, de ha kimész az utcára, még számtalan hozzám hasonló elveket valló embert találhatsz, (témán belül), magadhoz hasonlóra viszont csak igen kitartó munkával akadhatsz. A nagyvilág felfogása picit más mint ennek a topicnak a felhasználóié. Egész pontosan, mások az arányok.
offtopic
perry 2009 márc. 12. - 21:06:13 Előzmény idõjós1010
(76/115)
Kedves Idõjós, ha nekem beteg a gondolatom akkor
te meg egy rideg, mások iránt nem fogékony, csökött ematikus képességû, bigott fószer vagy, ezzel én békén is hagytalak, tõlem írhatsz azt amit akarsz , agyõ kis hadnagyom .:)