apollinare 2018 febr. 07. - 15:29:39
(24/204)
Tényleg hideglelõsen jó film, itt egy értõ ajánló:
http://talita.hu/magazin/egy-hideglelosen-jo-film-harom-oriasplakat-ebbing-hataraban/
10/10
beo71 2018 febr. 06. - 10:52:39 10/10
(23/204)
10/10.
..és van élet a moziban ! Oké, ehhez pont egy színházból érkezõ észember kellett, aki minden egyes szereplõt élettel tölt meg. Emberek, végre nem szuperhõsök vagy totál debilek vígjátékát kell nézni, hanem hús-vér emberek drámáját, akiket szenzációs színészek olyan csodálatosan játszanak el, hogy azonnal újra kell nézni.
10/10
Ktesibios 2018 febr. 04. - 22:45:16 10/10
(22/204)
Meggyötör és megnevettet. Mindent tud, amit egy film tudhat és amit tudnia kellene. Tökéletes. Erõs 10 pont.
10/10
sisteryes 2018 febr. 04. - 22:11:47 10/10
(21/204)
Zseniális film, amit biztos meg fogok még nézni. Többen írják az érzelmi hullámvasútat. Hát az. Még könnyek a szemben,de a rákövetkezõ pillanatban már nevetsz,vagy összeszorul a gyomrod. Tovább is tudtam volna nézni.De rendben volt,hogy így lett vége. Ott marad,gondolkodtat.... A forgatókönyvírónak nagyon járna egy oscar,Francesnek is. Na és a végtelenül kellemetlen figurát játszó Sam Rockwellnek is nagyon. (Már a Halálsoron-ban olyat hozott,hogy beég az ember retinájába) Drukkolok ennek a filmnek nagyon,hogy a sok jelölésbõl díjra váltson minél többet.
9/10
Alsónadrág 2018 febr. 04. - 00:06:46 9/10
(20/204)
Yoko oh no minden szavad igaz. Frances Mcdor,mand hozza a csúcs formáját, a nagyfilm Fargo seriffje felejthetetlen. Na de itt msot Woody Harrelson is kiválót alakít. Õszinte, jó rendõr lehetne, de a körülményekbõl nem tud kitörni. A vége egy kicsit nyálas, mindenki kibékül mindenkivel. Nekem 9-es.
10/10
yoko oh no 2018 febr. 03. - 09:15:26 10/10
(19/204)
Az idei kedvenc.
Ha egy közösség arra rendezkedik be, hogy a békesség kedvéért minden gyülöletet, erõszakot, elõítéletet lefojt, és erre alapozva éli derûs mindennapjait, akkor ott finom eszközökkel lehetetlen a változást elérni, nem elég követ dobni az állóvízbe, hanem abba egy tonnás betonkoloncot kell taszítani.
És persze a hullámok olyan indulatokat hoznak fel, amit mindenki szeretett volna elkerülni, mindenki számára elviselhetetlen a szembesülés az elhazudott konfliktusokkal, de ez se lehet ok arra, hogy kihátráljunk abból, amit elkezdtünk.
És miután az indulatok és elõítéletek szereplõrõl szereplõre körbejárnak, kiderül, hogy mégis hozhat megváltást.
Tanmese lehetne honfitársaink számára is.
Zseniális film.
silverball 2018 febr. 02. - 19:17:43 Előzmény UncleSam
(18/204)
Kötelezõ darab, többször meg kell nézni, hogy minden poén, utalás, mimika, üzenet (vallás, rasszizmus stb.) célba érjen. Egyelõre amit elsõre fel tudtam dolgozni, az is nagyot ütött. A hullámvasút találó kifejezés.
AKG87 2018 febr. 02. - 10:17:27
(17/204)
Ami bennem elsõre megfogalmazódott az az, hogy az emberek ilyenek. A filmek többsége végtelenül leegyszerûsíti a karakterek jellemét, de itt annyi réteg fedezhetõ fel az összes szereplõben, hogy igazán életszagú az egész. A történet eleje és a lezárás ugyan hiányzik, de nincs rájuk szükség. Nem kell hozzá sok írói fantázia, hogy frappánsan lezárja a sztorit, de teljesen felesleges lett volna, a film ehelyett arra összpontosít, hogy a karakterek hogyan élik meg az eseményeket és a történések mit szabadítanak ki belõlük. Közben a film egyre több réteget bont ki a szereplõkbõl. Néha megható, néha kicsit szürreális, máshol mosolyt csal a nézõ arcára. Pont olyan, mint az élet.
10/10
Agol 2018 jan. 31. - 16:05:21 10/10
(16/204)
Ez most komoly? Nem jó, hogy nincs vége? Én imádkoztam, hogy ott legyen a vége, ahol vége lett! Mert itt nem az ám a lényeg, hogy ki a gyilkos, és hogy megtalálják-e! Hanem az erkölcsi dilemmák, a karakterek fejlõdése, szembenézés élettel, halállal, döntések következményeivel! Azért nincs "vége", hogy te gondold tovább ezt az erkölcsi dilemmát, amit éppen felvázolnak! Te, a nézõ! Ez egy kibaszott csodás film!
10/10
jean sol partre 2018 jan. 30. - 22:19:23 10/10
(15/204)
10/10
Régen volt részünk ilyen jó film élményben.
Tényleg sírsz, nevetsz, csak nézel...
Egyre jobb ez a McDonagh, bár az elõzõk se voltak rosszak. Tele van ez a film szeretettel, bölcsességgel, megbocsájtással, a színészeknek köszönhetõen is.
Wish you Oscar bácsi!
9/10
offtopic
hAxx 2018 jan. 30. - 21:09:06 9/10
(14/204)
Egyetértek :)
kisspall 2018 jan. 30. - 18:52:06
(13/204)
Az elején kellett volna írnod, hogy nálad a Baby driver a csúcs, akkor nem kellett volna végigolvasnom hogy ebbõl a filmbõl semmi nem jutott el hozzád.
Én sírtam és nevettem felváltva, néha egyszerre. Volt amit nem értettem, de így van ez az életben is.
10/10
UncleSam 2018 jan. 29. - 18:41:04 10/10
(12/204)
Egy érzelmi hullámvasút, amire fel kell ülni.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 29. - 17:42:53
(11/204)
SPOILER

Szerintem meg õ volt tényleg, aki...miért ment volna el a nõhöz törni-zúzni és aztán miért mesélte volna ezt annak a csávónak...szerintem a katonaságnál simán lehet sundám-bundámozni, h ki mikor hol volt, ha valaki monnyuk jóban van a felettesével vagy szimpla katonatársi összetartás...a Dns-t viszont nem értem...annak stimmelnie kellett volna...bár mi van, ha Dixon a saját vérét küldte el vizsgálatra, annyi vér volt rajta is...

Egyébként Dixon hirtelen jellemfejlõdése elõször érdekesnek tûnt, aztán pedig ahogy gondolkodtam ezen arra gondoltam talán ennyi is elég, elég, ha egy ember, akire felnézünk hisz bennünk és már is másképp látjuk magunkat is.
Filmgusztália 2018 jan. 29. - 17:37:35
(10/204)
Itt alant írja valaki, h ez a film túl van ajnározva, én még soha nem hallottam errõl a filmrõl, csak itt láttam a fórumban, érdekes címe van, gondoltam hát megnézem, meg mert bírom ezt a savanyú pofájú csajt, aki a fõszereplõ.
Az jut eszembe errõl, hogy túlajánározott én mégsem hallottam róla egy szót sem, h mennyire titokzatosan kezelték ezt a Viaszbaba könyvet, hogy így egy híres színésznõ szeretõje meg úgy...itt agyaltam a paraméterek miatt, egyik híres színésznõre sem illett a profil, erre benyogik, h valami primadonna kalocsai Zsuzsa vagy ki a rák, olyan híres bazmeg, h még életemben nem hallottam róla. Fõleg, h az operett egy eléggé rétegnézõt (hogy ne mondjak semmi pejoratívet, pedig tudnék) vonz csak magához.

A filmrõl: Fuck'n jó film. Egyik pillanatban sírsz a következõben nevetsz, aztán megdöbbensz és így tovább, nem történik benne sok minden, de azok az események ütõsek.
10/10
matezinho 2018 jan. 29. - 12:42:05 10/10
(9/204)
Kifejezetten jó film, annak ellenére, hogy a világ, amit bemutat, elég nyomasztó. Egyáltalán nem hasonlít a Fargóhoz, mivel se nem abszurd, se nem morbid - bár van benne humor, de még az elõzõ kategóriákon belül. Nekem is csak a bolti törés-zúzás maradt kicsit magyarázat nélkül, végül úgy értelmeztem, hogy a fickó egy igazi pszichopata, akit boldoggá tesz, ha másokat bánthat, vagy megfélemlíthet. A befejezés tökéletes.
Martin Kutcher 2018 jan. 29. - 00:13:04
(8/204)
A baj ezzel a fimmel, hogy túl van ajnározva. Kb mint a Dunkirk c. film (nincs közük egymáshoz, csak annyiban hogy túll van ez is értékelve)

Ez az Éjjel-nappal Budapest Missouri-ben címû film. Trónok harcás törpével, nyomi fejû nagyfiúval, férfias önbíráskodást fullba nyomó anyukával, és egy faarcú Woody Harrelson-nal.

SPOILER veszély

A történet befejezetlen, se eleje se vége, egyszernézõs szomorú és unalmas. Ez a kombináció így nem nyerõ. A moziban mindenki úgy állt fell, hogy "hát ez meg mi a fene volt".
Mi az hogy nincs vége? Nem volt ötlet.... Van olyan film, aminek ez jól áll persze, hogy nincs konkrét vége, ennek nem áll jól, hiszen egy dög unalmas mozit meg lehet fejelni egy csavarral, vagy csak akár befejezni egy BEFEJEZÉSSEL a végén, nem így...sehogy. Nyomasztó film, nincs ember akinek ajánlanám.

Woody Harrelson legrosszabb szerepe, és leghülyébb filmje.
Sam Rockwell jó szerepe, igazi Gary Youngman.

Ez a film erõltetett. Olyan mint egy 3 részes Viasat 3-as minisorozat ami megszûnt mert nem nézte senki, ezért nincs vége. És MOZIBAN!!

Aki akar jó filmet látni nézze meg a Baby Drivert.

Komolyan, tényleg én szeretem a filmeket, meg értem én hogy dráma,de ez...most komolyan, még randifilmnek sem jó, gyerekkel nem jó, rossz kedved lesz, olyan mint amikor nem fejezed be.

yeah
k11zoltan 2018 jan. 28. - 22:57:14
(7/204)
Ez egy jó film!
És talán Oscart is ér. (még nem láttam az összes többit.)

Spoiler!!

De a végét jobban kidolgozhatták volna.
Ez a \"katona\" figura kérdéses. Most akkor ki õ? (mert a DNS ugye nem egyezik, de a boltban mégis perpatvart csinált)
Filmgusztália 2018 jan. 28. - 19:13:27
(6/204)
.
9/10
Vrízea 2018 jan. 28. - 18:39:54 9/10
(5/204)
Nagyon jó film!Végre egy olyan film,ami egyedinek mondható,és nem a \"\"\"minden\"\"\" fimben fellelhetõ,unalmasan sokszor,szájbarágó cselekmények futnak.Az is pozitív,ahogy bemutatja az életszerû emberi jellemeket,és az is,hogy emellett poénok is vannak benne.Woody Harrelson a táblás jelenetnél az \"elején\",amit válaszol a másik rendõr fickónak,hát azon nem bírtam abba hagyni a nevetést,attól függetlenül,hogy ez a film,azért legfõképpen komoly témákat mutat be.Nekem a film vége is tetszett.Abszolút rendbe volt az egész,minden szempontból tekintve.