Blindmouse 2020 júl. 12. - 13:06:00
(164/204)
Ez úgy mi a franc volt?

Jól indult.. de..
Alkesz kisrendőr csak úgy kidobál bárkit az emeleti ablakból, és "csak" kirúgják? gyilkossági kísérlet, súlyos testi sértés, szolgálati szabályzat úgy 32 ponton történő, megsértése. A való életben az usaban ez úgy nagyjából 45 év börtönnel végződne szerintem.. (mondjuk a levélolvasós jelenet miközben már ég az egész E.P.D. az kifejezetten tetszett, és vicces volt) Majd utána 4 és fél perc alatt "megtér" a főrohadék? majd kéz a kézben elindul a zasszonységgal ledurrantani valakit aki elvileg nem követte el azt amit, de nembaj, elkövetett valamit, jó lesz az is. Mintha egyszer loptál volna egy rágót a boltból, majd egyszercsak jön valaki és szó nélkül pofánvág mert valaki ellopta a kertjéből éjjel a fűnyírót. :D

Amúgy szomszéd államból minek ment oda a csóka a boltba törni zúzni? erre SEMMI sem utal. "olvastam az újságban átmegyek szórakozni"? Teljesen történetbe nem illő szál volt. értelmetlen marhaság.
5/10
offtopic
Midnight67 2020 júl. 11. - 23:49:21 5/10
(163/204)
Én is így voltam vele.
:)
7/10
Richmond_KHO 2020 júl. 11. - 23:19:50 7/10
(162/204)
Sokan 1, sokan tíz pontot adtak rá. Nos, szerintem jó film volt, de mégegyszer nem nézném meg.
Sokakkal ellentétben szerintem rendben volt a vége. Gondolkoztam a 8 ponton, de ez inkább közelebb áll a valósághoz.
Maga a történet rendben volt,a fordulatok is ütöttek, de...
A mellékszereplők súlytalansága nekem is feltűnt.
Szóval jó film, de szerintem kicsit túlértékelt.

Néha a kevesebb több lett volna - gondolok itt a fogorvosos, vagy az iskolai jelenetre. Dixon "átállása" is...hát nem volt eléggé kidolgozva. Meg fura, hogy valójában senkit semmiért nem ítéltek el a városban



5/10
Midnight67 2020 júl. 11. - 23:00:35 5/10
(161/204)
A film végéig tudtam értékelni, mint drámát, de a befejezésnél csak néztem ki a fejemből, hogy ennyi??
Ezért kár volt rááldozni a 115 percet.
10/10
UncleSam 2020 júl. 11. - 21:21:10 10/10
(160/204)
10/10
1/10
Ivy00 2020 júl. 02. - 12:54:00 1/10 Előzmény kittie94
(159/204)
Sajnos egyet kell értenem. Várakozással ültem le megnézni a filmet, várva, hogy végre kapok valami eredetit, nem szokványos kliséset. Ez részben teljesült is, mivel a történet valóban érdekes, a színészek is jók, mindenki teszi a dolgát, az érdeklődő nézőt leköti a film.

Innentől SPOILERES
Kíváncsian vártam, hova fut ki majd a sztori. Hát, azt kell mondjam, sehova. Ez a film legnagyobb hibája. A vége főcímnél csak néztem: ennyi volt? Komolyan ez a vége? Persze, vannak filmek, amelyeknél jót tesz a befejezetlenség, és a néző többféle megodáson agyalhat (pl. Eredet), de ez nem az az eset. Inkább az volt az ember érzése, hogy elfogyott a pénz, vagy mi van?

Nem feltétlenül azt vártam, hogy megoldódjon a gyilkosság, és értem én, hogy az események összehoznak két embert, akik korábban esküdt ellenségek voltak, csakhogy ez az "összeborulás" cseppet sem hiteles. Dixon jellemfejlődése túl gyors, hirtelen, és így hiteltelen. Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ennyire tapló és erőszakos az egyik pillanatban, a másikban meg már szinte hős, aki még megveretni is hajlandó magát az igazság kiderítése érdekében, holott kicsivel korábban az még cseppet se érdekelte (s nem, nem elég magyarázat erre a hirtelen "megjavulásra" Willoughby halála és levele).
Azután elhajtanak a napkeltébe Mildreddel, akit nem rég még kicsinált volna, most meg együtt mennek gyilkolászni (mert valamit tutira elkövetett az emberük, ugyebár), de még ez sincs eldöntve. Fogjuk fel fekete humornak, de annak meg gyenge.
A befejezés mellett szinte eltörpülnek a kisebb-nagyobb hibák, hiteltelenségek, mint pl.
az ablakon kidobós, összeverős "mutatvány", ami után csupán kirúgják Dixont (hát persze). Vagy a James-szel való kis "románc", ami nem fut ki sehová. Szegény Peter Dinklage szerepe az alibi biztosításon kívül tök felesleges, ahogy tulajdonképpen a két fő karakter kivételével mindenki teljesen súlytalan, jobb esetben groteszkül elnagyolt (mint pl. a volt férj új babája) ebben a moziban.
A három plakát nem érte el célját, semmi nem derült ki, Mildred teljesen feleslegesen pazarolt rájuk annyi pénzt és energiát. A létezésük céltalanná vált, épp, mint a filmé a végére.
Érvelés helyett el lehet intézni azzal, hogy nem értettem, elképzelhető, de a véleményem akkor is az, hogy sokkal kevésbé tetszett, mint amit vártam, nekem egy nagy csalódás volt a film.
1/10
Timmii94 2020 jún. 24. - 12:56:19 1/10 Előzmény IDS
(158/204)
Nem, kérlek szépen én ezt a borzadályt néztem és csak azért mert neked tetszik, másnak még nem kell. Azért véleményem nekem is lehet, ugye? :) Köszi.
szimbol 2020 máj. 22. - 15:53:55
(157/204)
A film nagyon tartalmas volt. Annyira komplex szereplőkkel és emberi kapcsolatokkal, hogy számomra egy több részes sorozatért kiáltott a kibontása. Nehéz-súlyos, egyedi hangulata van. Jó formán se eleje-se vége. Akik ezt nehezményezték, ez egy jogos kritika. De akkor is fontos film, érdemes megézni.
10/10
IDS 2020 máj. 17. - 21:23:48 10/10 Előzmény Timmii94
(156/204)
Hogy egy klasszikust idézzek: "Te a cseh kettőt nézted?"
1/10
Timmii94 2020 ápr. 21. - 16:35:05 1/10
(155/204)
Egyetértek kittike94 nevű felhasználó véleményével, ez a film szerintem is egy nagy vicc. Irtó béna, értelmetlen, se eleje, se vége, totál logikátlan. Időpocsékolás volt, aki izgalmas filmet akar nézni, az messzire kerülje ...
10/10
Péterrrrrr 2020 márc. 28. - 02:56:45 10/10
(154/204)
Szerintem kifejezetten jó film. Nekem nagyon tetszett.
zetevar 2019 dec. 13. - 09:46:28
(153/204)
Számomra nem volt unalmas, sőt nagyon-nagyon tetszett. Végig agyaltam, hogy vajon mire fog kifutni a történet. Ha a realitás síkján maradtunk volna, akkor a tippem szerint kiderült volna a feket ficek érkezésével, hogy Willoughby bár jófej és laza, de nagyon gyengekezű főnök volt. Mindenki ismeri a jelenséget, amikor a jófej főnök alatt szétmásznak a dolgok. Én rendet tettem volna a rendőrségen, a városban és megtaláltattam volna a gyilkost.
A vége alapvetően nem tetszett. Nem így fejeztem volna be.
De az sem lett volna jobb, ha bejön, amit jósol...
De ettől eltekintve, sztem nagy film, megérdemli a dícséreteket.
1/10
Szemi22 2019 okt. 14. - 10:41:52 1/10
(152/204)
Nem értem ezt a magas értékelést, szerintem teljesen megtévesztő, egy jó izgalmas fordulatos filmet vártunk. Ehelyett unalmas, várod, hogy na akkor végre történjen már valami, de nem. Pont olyan mint a címe.
1/10
kittie94 2019 máj. 02. - 14:25:23 1/10 Előzmény Oooo
(151/204)
De, értem én, hogy ez egy ritka gagyi, unalmas, se eleje-se vége film.
9/10
Oooo 2019 máj. 02. - 13:56:14 9/10 Előzmény kittie94
(150/204)
Részben egyetértek, abban, hogy tényleg nem érted.
1/10
kittie94 2019 máj. 02. - 13:50:28 1/10
(149/204)
Ja még valami:

SPOILER!!
A szereplők viselkedése sok helyen totálisan hiteltelen , mert értelmetlenül, feleslegesen erőszakos. Miközben maga a film központi témája az, hogy Mildred lányát megerőszakolták és megölték és milyen gáz már, hogy a rendőrség semmit nem tesz az ügyben. Erre kb minden 3. jelenetben van valami erőszak. Teljesen logikátlan.
Kocsmában verekedés, ablakon kidobálás, porcelánnyúl dobálás, gyújtogatás. Mikor pl megdobják Mildredék kocsiját, ő nemes egyszerűséggel jól kukin és puncikán rúgta a sulis gyerekeket.. Hihető. Meg mikor a volt férj megjelenik kb 5 mp-n belül összevesznek, mire apuka el kezd borogatni, a fia meg egyből kést fog a nyakához. :D Az exférj állítólagos sz*arszagú, agyatlan 19 barátnőjének pedig nem értem mi szerepe volt a filmben, de ezt már meg sem akarom érteni... :D
SPOILER VÉGE!!
1/10
kittie94 2019 máj. 02. - 13:27:38 1/10
(148/204)
Hát nem is tudom mit mondjak... Sok ismerősömtől hallottam már erről a filmről, annyira dicsérték, ilyen jó, olyan jó stb. Szóval ravettem magam, hogy megnézzem végre. Hááát kár volt. Két órát elvett az életemből a nagy semmire! Komolyan nem értem mire fel ez a sok dicséret és díj, szerintem ritka unalmas, vontatott sz*ar volt ez a film. A világon semmi érdekfeszítő nem történik benne, dögunalom.
SPOILER!!
Szóval: megölték a nő lányát, aki kirakatott 3 plakátot a megoldatlan bűnténnyel kapcsolatban a város szélére. Kicsit összerúgják emiatt a port a rendőrséggel, a rendőrfőnök, aki egyébként rákos és amúgy sincs sok hatra neki, öngyilkos lesz. Mindenki fujjog Mildred-re, hogy ez az ő hibája. Dixon ekkor magából kikelve összeveri a plakátos gyereket, majd jó sok ember szeme láttara, köztük az új rendőrfőnök előtt, kihajítja az ablakon. Mindezt a rendőrséggel szemben.:D:D És teljesen érthetetlen okokból kifolyólag nem csukják le.(???)
Ezután felgyújtják Mildred plakátjait, cserébe ő felgyújtja a rendőrséget, azonban szerencsétlenségére épp benn volt Dixon, aki kicsit megégett... De halistennek seperc alatt kiengedik a kórházból haverunkat, aki a kocsmában kifüleli Angela lehetseges gyilkosának dicsekedeset, megszerzi a DNS-et egy kis összeveretes árán és kivizsgáltatja. Ezt jól elujsagolja Mildrednek, akivel hirtelen összespanoltak és bár kiderül, h nem emberünk volt a gyilkos, mégis csak elindulnak közösen, országos cimborákként Idahoba, hogy kinyírják a csávót, aminek közepén egyszer csak indokolatlanul vége lett a filmnek...??! Nem is értem. Megis mi a franc volt ez egyáltalán?
Életem egyik legrosszabb, ha nem a legrosszabb filmje, de komolyan. Se eleje, se vége. Idő pazarlás volt, számomra felfoghatatlan h tetszhetett ez bárkinek is.
0/10
VonBraun 2019 márc. 03. - 21:16:41
(147/204)
Kiváló film, véletlenül akadtam rá, de nem bántam meg.
10/10
dimari 2019 febr. 11. - 15:40:51 10/10
(146/204)
Zseniális 10/10 !!!
10/10
Nótárius 2019 febr. 02. - 12:49:50 10/10 Előzmény blaze86
(145/204)
Természetesen tiszteletben tartom az enyémtől eltérő, személyes érvényű vélekedésedet e filmről; egy véleményként mindenképp itt van a helye e fórumon.
Mivel a többire, érdeme szerint, nincs miért reagálnom, csak a "sznob" szó fogalom-tisztázására hívnám fel a figyelmet; mert e filmet is érheti jogos kritika, de ama tévesen használt kifejezés semmilyen formában nem vonatkoztatható rá, az alkotói oldalon pedig még nyilvánvalóbban nem.
(Ugyanezt lentebb, 2018. június 19-én már részletesebben is kifejtettem.)