Krisz000007 2018 ápr. 29. - 06:05:49
(104/204)
idióta sznoboknak való baromság, talán azért tetszik nekik mert excentrikus idiótákként viselkednek ők is mint a szereplők? most állítottam le a filmet 44 percnél, mert elegem van az ilyen balf---szságokból, ahol senki nem viselkedik úgy mint a normál emberek az életben. főleg nem vidéki, egyszerű emberek, aki ismerik egymást a kisvárosban.

-a fogorvos szét akarja furni a nő fogát, utána az ő ujját fúrja szét
-3 mondatos családi veszekedésben az üvölti a tök szép lánya után az anya, h bárcsak megerőszakolnának. ilyet épeszű embernem mond a gyerekének csak amikor már minden kötél szakad.
-ujabb családi veszekedés, mondjuk 5 mondat és a férfi kést fog a nő nyakának, miközben a fia is ottvan akivel jóban vannak.
-közben bejön az új csaja és elmagyarázza hol dolgozik.
-a gyerek lekurvázza az anyját kb a semmiért
-amiért az telibe nyomja egy kanál műzlivel
-a nő kitalálja h a seriffnek minden férfitől vért kellene venni a városban. ilyet hol/mikor csináltak??

komolyan retardált autisták írták ezt a filmet? látszik ez a meetoos trump ellenes hollywoodi elit a 100-200M vagyonaikkal, már a választások alatt is látszott h totál elvesztették a kapcsolatot a való világgal, a hétköznapi, főleg egyszerű vidéki emberek problémáival.

gyak. ez megy már minden ilyen sztárolt filmben, irreális szituációk, irreális viselkedések, amik a való világban sosem történnek meg. komolyan betelt a pohár a tököm tele van már ezekkel!!! kivéve a 3 plakát mert az poén és simán elképzelhető. de ott el is vágták.

anyám borogass ez a film 10/minusz 1-et érdemel kb

persze ha a végén a csattanó hogy mindezt csak álmodta v a mátrixban vannak, akkor bocsi, nem szóltam. de azért nincs kedvem végignézni hogy 2 órán keresztül autisták parádéznak.

de ezzel valszeg megsértettem az autistákat mert azok logikusabban, józanabbul viselkednek mint ezek a karakterek.
10/10
napsütötte 2018 ápr. 28. - 21:44:20 10/10
(103/204)

Díj Kategória Eredmény
BAFTA-díj Legjobb film Elnyerte
Az év legjobb brit filmje Elnyerte
Legjobb eredeti forgatókönyv Elnyerte
Legjobb női főszereplő (Frances McDormand) Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Sam Rockwell) Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Woody Harrelson) Jelölve
Legjobb operatőr Jelölve
Legjobb vágás Jelölve
David Lean-díj a legjobb rendezőnek Jelölve

Golden Globe-díj Legjobb filmdráma Elnyerte
Legjobb forgatókönyv Elnyerte
Legjobb rendező Jelölve
Legjobb eredeti filmzene Jelölve
Legjobb női főszereplő (Frances McDormand) Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Sam Rockwell) Elnyerte

Oscar-díj Legjobb film Jelölve
Legjobb női főszereplő (Frances McDormand) Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Sam Rockwell) Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Woody Harrelson) Jelölve
Legjobb eredeti filmzene Jelölve
Legjobb eredeti forgatókönyv Jelölve
Legjobb vágás Jelölve
Screen Actors Guild-díj Legjobb női főszereplő (Frances McDormand) Elnyerte
Legjobb szereplőgárda Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Sam Rockwell) Elnyerte
Legjobb férfi mellékszereplő (Woody Harrelson) Jelölve
8/10
tom_pika 2018 ápr. 28. - 00:32:14 8/10
(102/204)
Jó film. A hozzászólások alapján kicsit ijesztő, mennyien nem értettek belőle szinte semmit...
3/10
igennemigen 2018 ápr. 21. - 10:31:32 3/10
(101/204)
Bocs, már látom, hogy valóban félreértettem...
3/10
igennemigen 2018 ápr. 20. - 22:36:25 3/10
(100/204)
Hát egészségetekre... (Jó, tudom, hogy azt írtam, hogy nem értem, hogy miért tetszik bárkinek a film, de ezt tényleg nem értem még most sem; ettől függetlenül nem írtam, hogy csakis idióták lehettek mind, ahogy ti tettétek egy veletek egyet nem értőre...)
Amúgy azóta rájöttem, hogy nekem miért nem tetszett a film: nem lehet benne senkivel azonosulni, legalábbis én biztos nem tudok (de nem is szeretnék olyanokkal találkozni, akik tudnak). Lehet, hogy másnak persze nem kell ez egy filmhez, de nekem egy ilyen típusú filmnél fontos lenne, hogy legyen bárki a filmben akivel el tudom képzelni, hogy hasonló szituációban hasonlóan viselkednék. Itt ilyen nem volt, hiszen még a legszimpatikusabb fekete rendőrfőnök sem zárta börtönbe Dixont, ahogy az elvárható lett volna bármilyen normális embertől.
9/10
Trivia Showtime 2018 ápr. 19. - 22:37:54 9/10 Előzmény igennemigen
(99/204)
Az, hogy te nem lettél okosabb, nem a film hibája. Valószínüleg már tíz évesen is volt annyi eszed, mint most. És nem azért, mert csodagyerek voltál...
3/10
igennemigen 2018 ápr. 15. - 21:04:33 3/10
(98/204)
El nem tudom képzelni, hogy miért tetszik bárkinek egy ilyen film. Nem érdekes a történet, nem szerethetőek a karakterek, nincs csattanó. Nem lettem okosabb, nem látom másképp a világot, és még csak nem is szórakoztam jól. Semmit nem adott a film, teljesen öncélú művészkedés. (És igen, értettem a filmet, semmi meglepő vagy érthetetlen nem volt benne.)
Wolfi81 2018 ápr. 08. - 15:51:44
(97/204)
Ez egy nagyon jó film. Számomra a vége is teljesen világos. 10/10
8/10
Dandras121 2018 ápr. 01. - 22:56:21 8/10
(96/204)
A történet, a színészi játék együtt valami tökéletes egyveleget alkot.
Volt egy pillanat, amikor azt hittem bejön valami unalmas klisé, de iszonyúan meglepett, hogy nem éltek vele, hanem váratlan fordulat jön helyette, nem spoilerezek, nézzétek meg. A karakterfejlődés nagyon jól kidolgozott a főbb szerepekben és bár a befejezésen azóta is gondolkodom, majd összeáll, mert ilyen film után kell lennie valami magyarázatának, ami szerintem később majd átjön. Lehet, hogy újra meg kell nézni, azt is bevállalom. Ajánlom mindenkinek, moziban vagy otthon is akár.
7/10
Atis88 2018 ápr. 01. - 12:31:49 7/10
(95/204)
Hiányérzetem van a végével kapcsolatban. Azt szeretem ha egy történet összeáll kerek egésszé. Itt viszont szerintem nem kapunk lezárást. Ezért csak 7/10. Egyébként jó film. A színészek is nagyon jól hozták a karaktereket.
9/10
fbal 2018 márc. 28. - 00:46:46 9/10 Előzmény velo
(94/204)
Nagyon jó, köszi.
10/10
velo 2018 márc. 25. - 04:25:37 10/10 Előzmény kissmekate
(93/204)
7/10
gyereamozibabe 2018 márc. 23. - 01:58:00 7/10
(92/204)
No megnéztem. Egyszer nézős. 7 pont, mert a végén még vártam volna valami fejleményt. A film amúgy lekötött, de sokszor hiteltelen és emiatt kizökkenti a nézőt. Érezni, hogy sok párbeszédet stand-up-osok írtak. Túl vicces, és nem illik a szereplők jelleméhez. És az erőltetett PC.. minden fehér férfi gonosz.. (még ki is mondja a film, hogy az usa összes férfijától vért kéne venni a születésük pillanatában, hogy ha majd nemi erőszakot követnek el, könnyebb legyen az azonosítás) míg a pozitív hősök természeten négerek. Ez már annyira fárasztó. A statisztikákat figyelembe véve inkább minden fekától kéne vért venni... ugye-ugye!. De a PC-agymosás nem foglalkozik a statisztikával. Ezt leszámítva azért nem bántam meg. Ahhoz képest, hogy amcsi film, viszonylag értelmes kikapcsolódás volt.
8/10
tibma 2018 márc. 22. - 08:34:36 8/10
(91/204)
Kövezzetek meg, de nekem ezzel a befejezetlen véggel egy kicsit csalódás volt. A film maga nagyon tetszett, egy pisszenés sem volt a moziban, tökéletesen lekötött mindenkit. De a vége... Vagy lesz második rész? Nem tudom, de ez így számomra csak egy fél történet.
9/10
Trivia Showtime 2018 márc. 19. - 16:13:49 9/10
(90/204)
Kiváló karakterábrázolás, megdöbbentő jellemfejlődés mesteri bemutatása, megérdemelt Oscar szobor a női főszerepért Frances McDormand részére.
Gyakorlatilag hibátlan alkotás, amelyben a szürke kilátástalanság fanyar (néhol morbid) humorral vegyül.
Akinek pedig a filmről a hazai aktuálpolitika szereplői jutnak eszébe, javaslom, hogy utazzon és tájékozódjon többet, hogy javíthasson silány életminőségén!
9/10
m3246 2018 márc. 18. - 20:19:18 9/10
(89/204)
Ha nem épp ugyanilyen mocskolódás, gyűlölet, düh és uszítás menne az országban a választások miatt azt mondanám, hogy kifejezetten élveztem a filmet, mert nagyon jól bemutatja mennyire el tudnak durvulni a dolgok, ha a józanész, gondolkodás és empátia teljes hiányával kell szembenéznünk. A film legalább csúcsra van járatva szarkazmussal, ami igen különös hangulatot ad a filmnek... a két dolog igazán ritkán jár együtt, ilyen mértékben meg még soha nem találkoztam vele. Jó hogy a filmet nem Vajna rendezte, mert akkor 90 másodperc lett volna az egész és a fidelitásszal kátránnyal áthúzták volna azt a nyomorult három plakátot és a főcím után már vége is lett volna a filmnek... Így viszont nagyon tuti az egész két óra :) A lezárás érthető, de én még megtoldottam volna egy agyatlan darabolós lezárással, esetleg még abba is belefért volna egy csavar. Így viszont hüledezve ülsz a TV előtt és rád bízzák mit kezdjél az egésszel ... Nagyon nézős! 9/10
8/10
Évibébi 2018 márc. 17. - 12:51:00 8/10 Előzmény Sunboy
(88/204)
Egyetértek a vélemény minden szavával.
tortura 2018 márc. 17. - 11:28:33 Előzmény Querelle82
(87/204)
SPOILER LEHET!!!

Hát figyelj, ha nekem megerőszakolnák, megölnék meg elégetnék a gyerekemet, szerintem én se tudnék már mosolyogni és ez lenne életem legkisebb gondja. Ráadásul meg sem találták az elkövetőt, aki emiatt éli világát, a lányom meg a föld alatt.
Egyébként meg szerintem nem kell ahhoz feltétlen átalakuláson, mi több "jellemfejlődésen" (ez most olyan trendi kifejezés, hogy csak na) átmenni egy főhősnek, hogy a film jó legyen. Vannak akik soha nem mennek át ezeken a folyamatokon, s szerintem pont ettől életszerű a film, hogy nem heroizál senkit.
tortura 2018 márc. 17. - 11:22:38 Előzmény yoko oh no
(86/204)
Szó szerint egyetértek. Köszönöm, hogy leírtad ezeket, így nekem már semmit sem kell hozzátennem.
5/10
Sunboy 2018 márc. 17. - 01:59:14 5/10
(85/204)
Ez a film valahogy más volt. Valahol komoly problémákat boncol, valahol pedig teljesen elúszik a valóságtól. Talán két dolog zavart nagyon a filmben. Az első az emberi élet (és testi épség) értéke, és morális helye a film által megjeleníteni kívánt világban. Ha az egész történet alapját a gyilkosság képezi, pont a rengeteg indokolatlan, és nem szankcionált erőszak értékeli le. A második zavaró dolog az volt, hogy igyekszik teljesen reális világot a néző elé állítani. A karakterek emberiek. DE és fontos a DE, ennyi erőszakos, szociálisan problémás ember egy helyen elképzelhetetlen, kivéve ha amerikában ez van. Ezért éreztem, mintha ez a nagymértékű társadalmi ábrázolás kizárólag a tengeren túlra vonatkozna. Lényegében az egész film számomra olyan volt mint a vége. Jó volt a zene, gurult a kocsi, és két problémás szereplő...... meg majd azt csinál amit akar, vagy tud, vagy amit kitalálunk hozzá. Nem adott semmi extrát, nem is vett el semmit, most ez erős közepes 5/10