9/10
Hatpöttyös 2023 márc. 29. - 23:29:16 9/10
(9/9)
Nagyon jó film. Érdemes tanulni az USA történelméből. Nem értem a zöm pontszámokat. És milyen filmet néztek?
6/10
nikato 2023 febr. 05. - 09:50:20 6/10
(8/9)
Jó életrajzi film, de elég lassú, Joe Alwyn aki a fiatal gazdát játszotta, nem illett a környezetbe, se külsőleg, se a ruhái; nem illett a színész bele a filmbe, bár a többi fehér sem igazán volt korhű, aki az anyját játszotta szinte egy korú volt a filmbéli fiával, nagyon mellékszereplők voltak, lehet csak az utcáról behívták őket álljanak a háttérbe.
3/10
offtopic
sexykex 2021 ápr. 08. - 22:00:26 3/10 Előzmény Gont
(7/9)
Nézze kedves Gont. A nagyapám 60 évvel ezelőtt mesélt nekem királyokról és szabadságharcosokról. Akkor voltam tíz év alatti, de afroamerikai igazándiból sohasem.
6/10
Ildikó Nóra 2021 ápr. 07. - 17:26:18 6/10
(6/9)
Érdekes igaz történet, egyszer érdemes megnézni. Szimpatikusak voltak a szereplők (kivéve Joe Alwyn, vhogy nem tetszett), a szinkron jó volt. A film néha azonban nekem lassú, unalmas volt.
6/10
Gont 2021 ápr. 07. - 15:57:38 6/10 Előzmény sexykex
(5/9)
Szerintem akkor olvasgathatna is erről az időszakról, persze film azért elég didaktikus.
9/10
Nótárius 2021 ápr. 03. - 15:26:04 9/10
(4/9)
"Rendkívüli, legendás történet Minty (Cynthia Erivo) meneküléséről a rabszolgaságból, és

az Egyesült Államok egyik legnagyobb hősévé való válásáról. A szabad emberként felvett nevén Harriet Tubmanként páratlan bátorságával, leleményességével és eltökéltségével több száz rabszolgát szabadított fel és megváltoztatta a történelem menetét."

"

Igényesen szép képi világú, hiteles történelmi hátterű és korhangulatú, mindvégig érdekfeszítően izgalmas film, 
karakter-azonosultan nagyszerű szereplőkkel. Az utóbbiak közül is feltétlen kiemelendő, a filmbeli karaktere és az alakítása ereje szerint is rendkívül szuggesztív Cynthia Erivo!

A rabszolgaság kérdésében távolról sem érintettként időnként tán didaktikus egyszerűségűnek, patetikusnak tűnhetett a történet, de a témáról olvasottak alapján empatikus átérzéssel a helyére téve az egykori dolgokat, e tekintetben sincs a filmben semmi lényeget érintő kifogásolnivaló; de legalábbis egy ilyen sűrített valóságúan romantikus átszínezettségű filmben annak kérdőjelei is bőven elnézhetőek. Egyébként pedig Harriet Tubman, a történészek szerint joggal valószínűsíthetően, egy ifjúkori súlyos fejsérülése következtében, valóban (segítő, "útbaigazító", megvilágosító) látomásokat élt át.

"Harriet Tubman volt a leghíresebb kalauz* a Földalatti Vasút* szervezetnél, több mint 70 rabszolgát menekített ki a rabszolgaságból. A polgárháború alatt kémkedett a szövetségiek oldalán. 150 fős fekete szövetségiekből álló seregét pedig győzelemre vezette a Combahee folyónál, ahol több mint 750 rabszolgát szabadított fel. Azóta is azon kevés nők egyike az Egyesült Államok történelme során, akik fegyveres harcot vezényeltek."



Külön elismerést érdemlően magával ragadó élmény a film ősi üzenetűen átzengető, afroamerikai népzenéje; mely nélkül a dzsessz* sem létezhetne!
Az önálló végighallgatásra is méltó tracklistájából csak egy példa erre:
Goodbye Song (from Harriet)" by Terence Blanchard & Cynthia Erivo”
https://youtu.be/rOmjkPXNYGI
6/10
dandelion83 2021 márc. 21. - 08:27:23 6/10
(3/9)
Sajnos nem az én filmem volt, nem tudott úgy hatni rám, ahogy kellett volna. Nem kötött le.
3/10
sexykex 2021 márc. 15. - 09:24:44 3/10
(2/9)
Ha egy tíz év alatti afroamerikai kisfiú vagyok biztos, hogy nagyon tetszett volna a film. A nagyapám nekem is mesélt csodadolgokat királyokról és szabadságharcosokról egyaránt.
6/10
pihes 2021 márc. 14. - 14:59:01 6/10
(1/9)
Kimeríthetetlen a téma a két szín ellentéte, főleg azokból az időkből.
Ötnél jobb volt!

6/10