Téma: Harry Brown

sexykex 2018 szept. 19. - 06:57:47
(73/93)
Annyira a film hatása alá kerültem, amire csak remekművek esetében van példa. Nem a múltat, inkább a jövőt láttam meg benne ugyanúgy, mint amikor a buszon, vagy az utcán összefutok egy-két patkánnyal. Addig kellene kiirtani őket, amíg túlzottan el nem szaporodnak. Sajnos nem tudom, hogy a törvényeink és azok gyermeteg védelmezői képesek lesznek-e megfékezni ezeket, vagy szükség lesz a nyugdíjas hősökre is.
9/10
olahmiki1959 2018 aug. 14. - 06:20:45 9/10
(72/93)
Végre egy jó film a mostani ínséges időkben, amikor hetekig nem lehet találni egy épkézláb filmet a kínálatban.
9/10
koosmiklos 2018 jún. 15. - 17:16:04 9/10
(71/93)
nemcsak a "nyugdijas" filmek, hanem a klasszikus bosszúfilmek között is kifejezetten kemény film és naturalisztikus. Igazat adok azoknak, akik némely jelenetet túl hosszúnak gondoltak (és a filmet sem vitték előbbre), de ez talán megbocsátható. Caine viszont remekelt ismét. A mozgása, az arcjátéka hiteles figurát teremtett. Nem az a film, amit szeretnék újra megnézni, de nem azért mert rossznak tartom, hanem mert az értelmetlenség és az önmagáért való erőszak nem teszi vonzóvá.
8/10
Warthog82 2018 jún. 06. - 14:45:04 8/10
(70/93)
Kispénzből frankó film.
witpen 2016 jún. 28. - 17:01:09
(69/93)
Abszolút pocsék, nézhetetlen film. Kliséhalmaz, abból is a rosszabb fajta.
Újvállalkozó 2014 júl. 20. - 22:50:19 Előzmény Zoli9898
(68/93)
Zseniálistól messze volt. A 9-estõl is. Maximum 4-es. És örülök, hogy nem moziban néztem meg. Egyszer viszont meg lehet tekinteni.
5/10
pupacs 2013 szept. 08. - 16:59:56 5/10
(67/93)
Jóval többet lehetett volna kihozni belõle, kissé kliséhalmaz lett. Elég sokszor tapasztalni lehetett a hatásvadász elemeket és pár jelenetet a kelleténél hosszabbra nyújtottak, vagy néhol "túlragozták", illetve valahogy az érzõdött számomra, hogy a készítõk nem igazán akartak semmivel se kockáztatni. ***Spoiler*** Sok apró kis dolog.: Pl. a "fegyvervásárlós" rész a drogos csávónál kicsit gagyi volt. Ha kevesebb képkockát szántak volna a tag narkós fejére, akkor is átjött volna az életkép, vagy a banális (mert teljességgel értelmetlen) párbeszéd az ott fekvõ bedrogozott lány kórházba vitelérõl is sokat rontott nálam.. De a film végével még mindig javíthattak volna az összesítésen. Pl. valami olyasmiben bíztam, hogy amikor Harry másodszorra az alagút elõtt persze már úgy döntött, hogy átmegy rajta, a már kihalttá lett területrész ellenére valaki gettósuhanc az alagútban mégis lelövi fõhõsünket és így lesz vége, az úgy életszerûbb befejezés lett volna, a film egésze pedig kevésbé felejthetõ számomra.
Zoli9898 2013 júl. 09. - 15:05:27
(66/93)
Egyszerûen zseniális volt. Ez a film a lelkem mélyéig hatolt. Én még viszonylag nyugis környéken élek, de sajnos az ilyesmi kis hazánkban is egyre gyakoribb. Szomorú, de sokaknak már nincs más éltcélja, mint az önpusztítás. Ezzel nekem nincs bajom, pusztítsa magát mindenki ahogy tudja, de sajnos ez mások életére is befolyásal van. Ez a film megmutatta, hogy mire képes az alvilág, egész alacsony berkekben is. Ugyanakkor rávilágítot arrais, hogy ha a törvén nem áll kértünk, akkor egy idõ utá elszakad a cérna. NEm leht egy embert a végtelenségik kihasználni, megfélemlíteni és elnyomni. Ez a film egy társadalmi vészcsengõ. Rávilágít a mai élet súlyos poblémáira.
Pozitívum:
-a rusztikus és brutális stílus ngyon tetszett. Elég elrettntõ és elgondolkodtató.
-Michael Caine zseniális. Fõleg az elején mikor a mindennapi kiséletét éli. Persze utána is.
-a megválaszolatlan kérdések. A film rengeteg kérdést feltesz, de nem válaszol meg, illetve olyan rejtett üzeneteket hordoz, melyeket nekünk kell felismernünk.
-a többi színész is jól alakít
-ne volt sok akció, mégis volt feszültség
Negatívum:
-nem nagyon találam, csupán az a kis PLUSZ hiányzott
Hezitáltam a 10-es en, mert ez a film engem nagyon megérintett. De végül egy nagyon erõs 9-est adok.
Zseniális. Csk ajánlani tudom, de senki se az akcióért szeresse!
9/10
James Uram Benson Madame 2013 ápr. 17. - 22:03:33 Előzmény Segítõ Béka
(65/93)
Hidd el, ezek tényleg fehérek nagyrészt. Bár a kihallgatáson az arany(?)fogú srác olyan félvér-féle volt. Kicsit a Futballmaffia is eszembe jutott, a futballhuligánok ott is nagyrészt fehérek. Eléggé elcseszett hely Anglia is, az egyszer már biztos...

SPOILER

Ami jó a filmben, hogy sok kérdést nyitva hagy, tetszik vagy nem, gondolkozni kell. Biztos, hogy "csak" katona meg tengerészgyalogos volt az öreg? Miért nem valami jobb környéken laktak (nem lehet annyira rossz az a veterán nyugdíj)? A nyomozónõ miért kérte kimondottan oda magát? Miért Sidhez menekültek be, mikor már a leszúrt öreg is megmondta, hogy õ a góré?
karlitomarsh 2013 márc. 02. - 14:47:13
(64/93)
A jó öreg Michael Caine nélkül bizony ez nem lett volna valami emlékezetes, a jelenléte viszont nagyod dob az egészen, tisztességes kis film, néhol elég brutál.
http://rewatch.blog.hu/2013/03/02/harry_brown_594
1/10
Edifelson 2013 jan. 02. - 11:22:54 1/10
(63/93)
Nagyon gyenge.
6/10
jerome86 2013 jan. 01. - 13:34:14 6/10
(62/93)
SPOILERt is tartalmaz!

Szerintem lehetett volna benne kicsit több akció. El volt húzva az elõzmény szál. Ebben a filmben tényleg nyugdíjasabbnak tûnt a nyugdíjas, mint más filmekben, persze nem volt vele probléma. Kicsit életszerûbb volt hogy a futást nem bírta annyira, mert baj volt a tüdejével, mint hogy agyonverjen mindenkit. Ahogy más is írta már jó lenne ha lennének ilyen igazságosztók, kicsit valószerûbb, mint hogy valaki beöltözik denevérembernek és úgy próbálja betartani a törvényt :)

SPOILER OFF

Szóval összességében tetszett a film és ha valakinek nem fontos, hogy sok akció legyen egy filmben, hanem inkább szeretne jobban betekinteni egy lakótelep szörnyû valóságába annak ajánlom.
8/10
palmaizs 2012 okt. 19. - 21:22:26 8/10
(61/93)
A filmet már régóta meg szerettem volna nézni. Caine most is remek volt, a történet valósághû. Nálam ez 8/10.
8/10
doktormacko 2012 aug. 25. - 23:48:27 8/10
(60/93)
Kicsit szentimentális thrillernek , de jó a film. 8 / 10
8/10
zz76zz 2012 aug. 25. - 14:04:15 8/10 Előzmény c p
(59/93)
Jártam már én így, tehát most nem írom le, hogy mennyire béna :)
A film egyébként, jó, nézhetõ és életszerû is. Aki szerint nem életszerû az nézzen szét a városok, falvak sötétebbik részein. Ha egy éjszakát is kibírnak, akkor az már jó :)
5/10
real_madrid 2012 máj. 07. - 20:03:14 5/10 Előzmény xamax
(58/93)
szerintem szar. egyszerûen gyenge. nem is életszerû.
xamax 2012 máj. 06. - 17:25:52
(57/93)
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de úgy látom a legtöbb leragadt a filmnél meg a drogozásnál. Nincs ezzel gond, de szerintema film eléág erõs társadalokritika is. Sõt leginkább az. Hogy õszinte legyek ez után a film után semmi kedvem betenni a lábam a ködös Albionba, noha tudom, hogy a helyzet nem ilyen szörnyû. A film 2009-es, emlékeim szerint a zavargások ezt követõen voltak, de, hogy ezek nem voltak minden elõzmény nélkül azt jól mutatjá ka film jelenetei is. Amikor a rendõrség már alulmarad a közelharcban a külvárosi bandákkal szemben, és magára hagyja a tisztes polgárokat. (Nálunk meg arról beszélnek, hogy a csõcselék 2006-ban szétverte Budapestet. A mi tüntetõink gyerekszínészek a londoni zavargások résztvevõihez képest.) A film egyébként nem egy nagy szám, lerágott csont. Ettõl függetlenül mindenkinek kötelezõvé tenném, akik azt mondják, hogy Magyrország élhetetlen és Angliában képzelik el maguk és gyermekeik jövõjét.
SpencerBarnes 2012 ápr. 21. - 00:29:39
(56/93)
Régi kedvencem Caine, de valahogy nem volt teljes a film, fõleg nem a 7.3 pont imdb pont miatt számítottam másra
Negatívumok *********** SPOLIRER ************:
- 45 percig tart a "bevezetõ" amiben megkapjuk a motivációt. Számomra ennyi már unalomba hajló, SOK
- Értékelhetetlen zene
- Amikor a drogos csávó pipázza a górét, felsóhajtottam "már megint a kötelezõ meleg szál" FELESLEGES
- Fegyvervásárlás: ha valaki csak fegyvert akar venni annak nem mutatom meg az erdõt is ÉLETSZERÛTLEN
- A nyomozónõ karaktere idegesítõ
Ennél a filmél jöttem rá, hogy akkor már egy amerikai stílusú "popcorn" bosszúfilm, lehet hogy
életszerûtlen, de kevésbé unom el magam rajta.Ha meg valóságot akarok nézni ott az utca vagy egy doksi film.
Számomra 6/10 de fõleg Caine miatt
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 01:15:11 Előzmény c p
(55/93)
Képzeld átírták a hatásomra:D
10/10
c p 2012 jan. 27. - 10:54:46 10/10 Előzmény brrrrrrrrrr
(54/93)
nekem már úgyis mindegy, elástam magam - most kaptam a parancsot: megyek a gulag-ra, mert (efes)-t kritizáltam...

szóval, ha megmondod, h. melyik vígjátékot thrillerezték le, én szóvá teszem

tényleg