Téma: Harry Brown

tanhu 2011 okt. 05. - 23:22:33 Előzmény Joe Hallenbeck
(13/93)
Ennek már rohadtul itt volt az ideje közel három éves késéssel.Mindenkinek csak ajánlani tudom 10-bõl 15-ös.Egykoron a Leon a profi okozott ekkora örömet mármint akciófilmként, ami azért több is...)))
Joe Hallenbeck 2011 szept. 21. - 21:33:47
(12/93)
Na végre, hogy a magyar mozikat is meglátogatja Harry Brown !




Rendet teszek egy kicsit a VV5-ben !
He-he !
offtopic
sofi 72 2011 szept. 10. - 18:43:52
(11/93)
Hmmm. Fincsinek tûnik...
10/10
ReignMan 2011 júl. 21. - 07:57:56 10/10 Előzmény Heisenberg
(10/93)
Szerintem a Gran Torino Eastwood leggyengébb filmje, a Harry Brown viszont iszonyatosan jó, megdöbbentõen reális, szinte odaszögezi az embert a fotelhez. Caine játéka egyre jobb, brutálisan jó színész. 10/10
10/10
Heisenberg 2011 máj. 12. - 23:20:06 10/10
(9/93)
Már régen láttam a Gran Torino-t és én igazából bár kétség kívül kiváló film ,de mégsem találtam olyan jónak mint amilyennek írták. Mivel úgy hallottam hogy ez a film nagyon hasonlít arra ezért hónapokig nem néztem meg, de most hogy megnéztem nagyon pozitívan csalódtam benne.
Michael Caine alakítása tökéletes, a film végig izgalomban tart egy percig sem unatkoztam.Ezenkívül ez egy olyan film amely kendõzetlenül bemutat egy létezõ társadalmi problémát,a képernyõn minden nagyon valósnak tûnik, nincsenek benne túlzások, halhatatlan megállíthatatlan fõhõsök éppen ezért a végkimenetel is végig kétséges ami tovább fokozza az izgalmakat. Összességében ez egy tartalmas, lebilincselõ kiváló film, a legjobb amit az utóbbi idõben láttam.
10 pont
9/10
stomachh 2011 ápr. 26. - 17:11:02 9/10
(8/93)
Nagyon drámaian indít a film, már az elsõ 5 percben is, s ez az alaphangulat meg is üli a filmet. Igen, mondhatjuk hogy a Gran Torino sötétebb, komorabb, drámaibb brit változatával találkozunk, amikor megnézzük a filmet. Ez a film valahogy realistább, komorabb és pesszimistább képet fest a garázda fiatalokról, és roppant nyomasztó tud lenni. Nagyon tetszett, kiváló színészi játék Miachael Caine-tõl és még a fiatal suhancokat megformáló srácok is nagyon jók voltak, nagyon jó operatõri munka, a hangulatot remekül aláfestõ zene. Szerény véleményem szerint a tavalyi év legjobb brit filmje.
E film minden pozitívuma ellenére nekem személy szerint a Gran Torino kicsit jobban tetszett, talán azért mert ez a film túl komor, s most nem illett a hangulatomhoz. Tõlem egy nagyon-nagyon megérdemelt 9/10-et kap, ez egy remekmû. Ajánlom a dráma/krimi kedvelõknek, nekik kihagyhatatlan.
10/10
Loeffy 2011 márc. 04. - 19:37:15 10/10 Előzmény The Man Who Laughs
(7/93)
Nekem már elsõ nézésre nagyon tetszett ez a film, és mára már kinõtte magát az egyik kedvenc filmemmé.
Izgalmas volt, reálisan mutatja be a bandázásokat és Angliában játszódik, ami az egyik oka volt, hogy megnéztem.
Azért az durva, ha ilyen dolgok mennek ott, de sajnos el tudom képzelni a mai világban.
Vannak ilyen elvetemült tinédzserek már most, mindenhol, nem csak Angliában, mint ebben a filmben voltak, csak nem verik nagy dobra...
Szerintem többször nézhetõ film. (Magamból indulok ki, mivel én már egész sokszor megnéztem. :) )
És egyetértek az elõttem szólóval :
"Sajnálom, hogy nem fért be a magyar mozikba (de még a tékák polcaira sem)." :(
Én simán megadom a 10/10-et. Nekem tényleg nagyon- nagyon tetszett! :)
The Man Who Laughs 2011 jan. 20. - 23:43:36
(6/93)
Kiváló társadalom kritikus bosszú film a Taxi Driver (illetve az eredeti Get Carter) nyomdokain. Kicsit hasonló mint a Gran Torino, de ez a film sokkal durvább, erõszakosabb és úgy egészebben sokkal sötétebb mint a 2008-as Eastwood remek. A sztorit a fenti három film függvényében könnyen kitalálható: Adva van egy ex-katona nyugdíjas, aki egyre elkeseredettebben (ennek oka a környékbeli drogos fiatalok tombolása) éli magányos napjait. Miután egyetlen barátját is megöli pár betépet srác, fegyvert ragad és mindenkin kegyetlen bosszút áll. Persze én elég B-kategoriásan tudom csak megfogalmazni, szerencsére a rendezõ sokkal jobban értett hozzá, hogy az ismerõs történetet hatásosan vászonra vigye. Ugyanis Scorsese filmje óta, ez a legjobb hasonló kategóriájú film (jobban tetszett a Gran Torinónál is). Realistán mutatja be a senkit sem tisztelõ fiatal bandákat, a rendõrség megosztottságát illetve az öreg bosszúját. Hiába meséltek el már hasonló történeteket korábban, sajnos a társadalmi szakadék továbbra is sok helyen hatalmas probléma. A film legfõbb mozgatórugója még is csak Micheal Kaine kiváló játéka ugyanolyan erõteljes jattékkal (egyszerûen uralja a képernyõt) hozza a komor, veszteni való nélküli hõst mint 40 éve. Nagyon tetszett a film, szinte hibátlan. Sajnálom, hogy nem fért be a magyar mozikba (de még a tékák polcaira sem).

9/10
Elsie Beckman 2010 dec. 04. - 22:25:18
(5/93)
Ez egy ilyen világ, mi sose fogunk egy filmet nézni. Szerencsére. Unalmas is lenne, így van jól ez.
tanhu 2010 nov. 29. - 22:50:04 Előzmény Elsie Beckman
(4/93)
A beszólásodra bátorkodtam válaszolni.Egyébként a film valóban nem egy biciklitolvajok, mivel a mûfaj és a mondanivaló sem azonos.Valahogy én a keresztapát nem tudom összehasonlítani az apokalipszis most-tal.Azt is bevallom a biciklitolvajok engem mint mûvészfilm nem igazán fogott meg,nem úgy mint pl. az aranypolgár bár fogyasztható, tehát semmi gond vele.Engem csak az zavart, ahogy egy remek filmet megkísérelsz leminõsíteni, ezzel együtt engem is, holott valójában csak magadat tetted korántsem oda, ahol hiszed magad.És evvel a módszerrel sajnos el tudod venni az emberek kedvét egy olyan alkotástól ami megérdemelné, hogy megtekintsék.Az meg hogy nem olvasod el amit írok, az sem engem minõsít, mert én elolvastam amit írtál, még akkor is ha talán kár volt...
Elsie Beckman 2010 nov. 26. - 21:12:57 Előzmény tanhu
(3/93)
Ha az a film alapján ítéled meg az ízlésemet, amirõl itt olvasunk, sajnos nem veszem a fáradtságot végigolvasni a hozzászólásod. Primitív dolog ez tõled.

Ne haragudj ez nem egy Biciklitolvajok, hogy mindenkinek tetszeni kelljen, mert alapmû. Szerintem ezek pocsék, unalmas közhelyek, egy gyenge reflektálás a másik említett filmre.

Én tiszteletben tartom a véleményedet, és emiatt nem ítéllek sehova.

Ha te a véleményem nem tartod tiszteletben, és emiatt engem hülyének hiszel, hát lesza...

Ne haragudj.
tanhu 2010 nov. 16. - 08:31:14 Előzmény Elsie Beckman
(2/93)
Sz.v.sz pedig a beböffentésed szánalmasan sírnivaló.Ez a film az egyik legjobb az akciófilmeken fényévekkel túlmutató remekmû,az utóbbi évtizedek filmtermését szemügyre véve is,méltó és ütõsebb válasz az eastwoodi Gran Torinora.Ha közhelyes, hogy van egy remek történeted,megannyi kitûnõ igen letisztult sallangmentes színészi alakítással, olyan hangulattal ami inkább a realista noárokat, vagy a skandináv képírókat idézi-mintsem valami zömmel ostoba amerikai comicsos "piff-puff csodát"-iskolapéldaértékû a operatõri mesteri remeklésekkel, vágásokkal,pazar párbeszédekkel(noha a nyelvezete imitt-amott sértheti a galamblelkû nézõk fülét) ami valóban többszörösen is élvezhetõvé tesz egy mozit, valamint olyan az életben is kivitelezhetõ akciókkal,és szinte a levegõben késmegállítóan testbe maró feszültséggel (amikor pl. a szereplõk csak hallgatnak, vagy minimális gesztuskészlettel élnek), akkor szeretnék csak ilyen "közhelyesen" elgondolkodtató,és a társadalom pajzsréseire jócskán intõ csemegéket látni,úgy általában minden mûfajon belül...mert akkor talán a közízlést sem a szuperprodukciók hülyítõ etetései fogják ámulatba ejteni, hanem azok az alkotások-akár alacsony költségvetésûek is ,mint ez a gyöngyszem is- amik arra valóban érdemesek és méltók.Aki szereti Michael Caine-t,aki azért többféle akcióhõst is megformált már, az ultragörény bedesztõl, a dzsémszbondos hûvös és ingathatatlan elegáns kemény fickókig, ebben a filmben egy egészen más akcióhõsi arculatával örvendeztet meg minket, ami sokkal inkább emberi, mint hard guy-os,noha az egész mûre jellemzõ a vérprofi adagolás,és a jellem végigkövethetõ tusája mígnem eljut az igen komolyan vehetõ valóban kúl patkányirtás visszafordíthatatlan fázisáig,a pokol kitakarításáig,korántsem öncélúan vagy hebehurgya bugyutasággal, hanem a lassan beinduló cselekmény lavinaerejû taglózásával, a kellõ alapokat szem elõtt tartva....
Elsie Beckman 2010 nov. 13. - 08:51:19
(1/93)
Én megnéztem valamikor a Chase and status miatt, de vmi borzalmasan közhelyes ez a film...