BBali06 2014 szept. 27. - 09:54:54
(2387/2407)
Tegnap sikerült megnézem a filmet újra (felvettem az RTL-eseket, és átpörgettem a reklámokat, mert...)
Ez nem film. Legalábbis nem HP film. A legdurvább jelenetek közül néhány:

Harry bemegy Dumbledore-hoz, megkérdezi, jár e Hermionéval...
Harry a kávézóban hagyja a Reggeli Prófétát, ahol egy olyan csaj van, amirõl szó sincs. Pláne metrózás, mikor hitelesen Harry otthon várt 2 hetet a szünidõben.
Amikor Lavander jelenetet rendez a gyengélkedõn, Dumbledore, Piton, McGalagony és Lumpsluck (Slughorn) szépen végignézik.
De még sorolhatnám.
Dumbledore temetése helyett a csókolózós párocskákkal van tele a film, pedig ez az egész világ, ez az egész Harry Potter fanatizmus messze nem errõl szól, hanem varázslatokról, és így tovább.
Apropó varázslatok. Már a pálca sem kell a varázsláshoz. Hermione konfúziós bûbája és amikor a madarak ráuszítja Ronra...
8/10
borkasztik 2014 szept. 01. - 20:07:04 8/10
(2386/2407)
MA újra néztem a filmet, mondom hátha egy kis szünet után másképp vélekedek róla de nem :/ Sõt egyenesen nézhetetlen. Az eleje valamint egészen addig míg megnézik az elsõ emléket egészen érdekes és varázslatos. Aztán átcsap a film a tömény unalomba és Tuti gimibe. Egyszerûen semmit mondó lett. Még mindig alig tudom elhinni hogy tudták ennyire elcseszni ezt a részt. A könnyed humorok azok jók voltak benne de sajnos ez számomra kevés volt :/
BBali06 2014 júl. 05. - 08:36:51
(2385/2407)
Te viszont olvasni nem tudsz! Írni meg végképp nem! XD
Hiába próbálkozol kisfiú, szüleid nem tanítottak meg semmire sem, illemre meg pláne nem (tiszteletrõl nem is írok).

Különben a rendezõ honnan szedte azt a néger csajt az elején, a mai napig nem fér a fejembe.
offtopic
boom47 2014 júl. 01. - 15:19:54
(2384/2407)
Te ígyse-úgyse látsz.
BBali06 2014 júl. 01. - 15:16:16
(2383/2407)
boom: a szemünkkel látunk, a fülünkkel hallunk, ezt tanuld meg.
boom47 2014 jún. 28. - 10:39:20
(2382/2407)
nem hallom, mert nem linkelsz :D
BBali06 2014 jún. 28. - 10:35:35
(2381/2407)
Az összes film közül ez a legborzalmasabb, nem is értem, hogy gondolhatja valaki, hogy tökéltes forgatókönyv. Illetve tudom, de nyilvánosan nem írom le a gondolatomat.

Mlyen Szex? Én nem emlékszem ágy jelentre, a

SPOILER

hetes film/2 (ami nyolcas) elõzetesében is azt írták, hogy lesz szex Hermione é Ron között, azt nem volt.

SPOILER VÉGE

Össze-vissza kitaláltak sületlenségéket, a szerelmi szálat tökéletesen bemutatták, csak az a könyv 1/3-a kb., a lényeg, mint az egész HP-sorozatnak, Harry és Voldemort harca, ahhoz pedig nem vezet más, mint a horcrux-ok. Taláûn meg sem említik, mi az a horcrux, már rég láttam, minden mondatra nem emlékszem.

Amúgy csinálni kéne egy olyat, hogy 10 percenként megnézzük a filmet, és leírjuk, miben tért el a könyv a filmtõl. Nem csak azt ami kimaradt, (mert például a két miniszter beszélgetése ne túl fontos) hanem min változtattak, és az IGAZI (hallod boom?) rajongók szerint mik azok a fontos pontok, amik kimaradtak.
8/10
borkasztik 2014 máj. 20. - 21:53:34 8/10
(2380/2407)
NA meg ez az mitõl félvér herceg õ? xd éppen csak a lényeget nem említették a filmben és azzal a karakterrel foglalkoztak a legkevésbé xd Minden volt tuti Gimi, szerelmi élet BArátok közt csak a lényeg nem xd
8/10
borkasztik 2014 máj. 20. - 21:49:07 8/10
(2379/2407)
Nem csak te teljesen másik mondatodra érted az érvelésed, mint amit én felhoztam példának :)
Itt kezdõdik a probléma :)

Az észrevételeiddel, meg ezzel a filmben kivételesen egyet értek. A film eddig valóban ez volt talán a leghumorosabb, itt csak az volt a baj hogy könyv kb 20 % volt érintve és a film közepe felé átcsap vontatottá, unalmassá. 3 D verzióban, nem láttam és tényleg mondták sokan az elsõ 10 perc így zseniális volt, de sajnáltam arra 10 percre a 3D ÁRÁT :/
boom47 2014 máj. 19. - 16:34:04 Előzmény borkasztik
(2378/2407)
Emlékszem én, csak úgy tûnik itt a szövegértés nem éri el egy ötödikes szintjét...

Nos, ERRÕl a filmrõl:

Pro:
- az elsõ 10 perc forradalmi 3D-ben. Tényleg. Tanítani kéne.
- zseniális rendezés
- tökéletes forgatókönyv (na és ha valamiben eltér a könyvtõl, nem érdekel, ha itt mûködik)
- Lumpsluck fantasztikus
- Hermi-jónõ még mindig dögös
- "Harry" végre nem egy arccal tolja végig az egész filmet
- Malfoy a film (gonosz) hõse!
- SZEX
- "Ginny" megint kibontakozhat

Con:
- Luna "nemigen" van kihasználva
- Ron megitatása a szerencselével
- Potter a végsõ jelenetben
- mitõl félvér aki henceg?
Anditos 2014 máj. 18. - 21:30:24
(2377/2407)
Mindenképpen el fogom olvasni, ha majd a történet kissé elhalványodik bennem. :) Nem is igazán értem, hogy maradtak ki nekem a könyvek annak idején, nagyon szeretek olvasni. A megfilmesítésektõl meg mindig nagyon félek, ritka amikor méltó filmalkotás születik egy regénybõl. Inkább csináltak volna hosszabb filmeket a HP-bõl is, mintsem hogy kimaradjanak fontos részek. A legbosszantóbb meg az, amit ti is írtatok, amikor a kimaradt jelenetek helyett újakat tesznek bele a forgatókönyvbe.
Anditos 2014 máj. 18. - 21:22:15
(2376/2407)
Köszönöm.
Érdekes, amikor a végén Piton és Harry összecsaptak és Harry a földre került, úgy látszott, Piton odadobott valamit a kezébe, de akkor rosszul láttam. A tûzbe borult barlang jelenet meg egyszer csak véget ért, de hogy el tudtak e hozni onnan valamit vagy sem, és hogy mi volt az, nem derült ki.
Olyan barátaimmal mentem el megnézni a filmeket (kivéve ezt) moziban, akik olvasták a könyveket. A mozi után mindig volt jó pár kérdésem, ami, legalábbis számomra nem derült ki a filmbõl. Aki olvasta a regényt, nyilván olyat is megért a filmbõl, amit az aki nem olvasta, nem.
offtopic
Anditos 2014 máj. 18. - 19:34:21
(2375/2407)
Nem olvastam a könyveket, és a részeket sem mindig idõrendben láttam a tv-ben, de azért nagyjából követni tudtam az eseményeket. Ezt a részt ma láttam elõször, annak idején valahogy kimaradt. Kérlek, írjátok meg, hogy mi volt az, és miért adta oda Piton Potternek a végén azt a medált, és hogy a nagy tûztenger után mi történt, sikerült a horcrux-ot elhozni? Ezek nem derültek ki számomra a filmbõl. Köszi elõre is.
8/10
borkasztik 2014 máj. 18. - 09:23:25 8/10
(2374/2407)
POntosan :) Nekem is ez a bajom ezzel a résszel. Teljes mértékben háttérbe szorították az emlékeket, és emiatt sok változtatásra is szükség volt a késõbbi két filmben is. A szerelmi történéseket, meg túlságosan is elõtérbe rakták mintha csak arról szólt volna a könyv. Na és persze Dumbeldore temetésének kihagyása, az számomra felért egy szentség töréssel. Elvégre a sorozat egyik legnagyobb alakja hunyt el illet volna kicsit elmélyültebben elbúcsúztatni...

Az elsõ 3 részig még tényleg egészen, hûek maradtak a történetekhez, nem voltak ilyen drasztikus változtatások. A 7 résszel nekem csak annyi a bajom filmben, hogy a végsõ csatát, nem valami részletesen dolgozták ki :/ Sõt szinte csak helyzeti állásokat kaptunk egyes jelentekbõl és a fontosabb szereplõket nem is láttuk hogyan haltak meg. Szóval inkább volt felmondva mint megmutatva a könyv ilyen téren :)
8/10
borkasztik 2014 máj. 16. - 20:16:32 8/10
(2373/2407)
Így van xd Jól látni hogy vagy 3 szor leírja ugyan azt másféleképpen és ugyan úgy rossz tartalommal, mert nem is úgy történt xd

Így van nekünk igazi rajongóknak a könyv etalon :) A filmek meg olyanok amilyenek :)
8/10
offtopic
borkasztik 2014 máj. 16. - 20:14:28 8/10 Előzmény boom47
(2372/2407)
Nem azt írtad xd

itt írtad te magad idézem "Kit érdekel hány hullazabáló?" xdxdxd

Úgy látszik a saját kommenteidre se emlékszel xd
boom47 2014 máj. 15. - 11:37:47
(2371/2407)
""KIt érdekel hány halálfaló jelenik meg az ellenség oldalán?"

Tanulj meg olvasni. Mondtam: ha egy megjelent, végtelen van jelen a mesében.

Kapálózol össze-vissza, így inkább hagylak mielõtt átcsúszol szimpla trollba (mert meg fogna történni).
8/10
borkasztik 2014 máj. 14. - 23:16:32 8/10
(2370/2407)
KIt érdekel hány halálfaló jelenik meg az ellenség oldalán? xs Ugye ezt csak viccnek írtad xd neked mindegy lenne ha harcolnál valaki ellen egy csatában, hogy hány embered lenne magad mellett? :D Azt csak azért írtam mert mert rossz volt a tény megállapítás, amit az elõzõ kommentedben írtál :) Mert nem akkorra gyûjtötte össze az össze híveit (4.) :) Szóval ha írsz valami indformációt a kiemelve a könyvbõl vagy filmbõl, amit negatívumként akarsz bemutatni, legalább légy tisztában a helyességével, mert nem úgy történt:)

"Volt-e-már NEM a jóslat miatt akarta megnyírbálni a Blogger-családot, hiszen elvileg nem tudott az üveggolyóról."
De igen tudott róla és igen amiatt :) de csak félig hallotta annak idején, ezért nem tudta pontosan melyik családot ölje meg akikre illik a leírás a jóslatból :) és akkor még nem üveggolyóvolt hanem személyesen hallgatták meg a jóslatot csak azután archiválódott, akkor tudta meg Voldemort is :)Szóval nem az üveggolyó volt a lényeg hanem a Jóslat teljes tartalma xdxd Mondom hogy nem olvastad a könyveket :) És ha olvastad is( mit kétlek vagy legalábbis nem az összeset) ami szerinted "Rettenetes" volt, minek olvastad el mind a 7-et csak azért hogy tudj valamit kritizálni? :D Ilyen hozzá állással nem csodálom hogy rettenetesnek találtad, ha már elve úgy állsz hozzá hogy elutasítod :D

igen mivel az egész egy iskolában zajlott nem volt nehéz kitalálni hogy órára járnak xd Csak mivel megváltott a helyzet az új Tanár miatt, ugye más helyzet állt elõ xd és így lett bemutatva is a Szükség szobája ami pont kapóra jött, mint egy titkos társaság :)
Ha nem tetszett ne nézd :) vagy ebben az esetben olvasd :D de felesleges erõsködnöd mert olyan megállapításokat teszel ami nem igaz a történésekre, akár hányszor körbe írod. Nem tetszett oké ez a te véleményed szíved joga, de nem kell belekötni csak azért hogy neked legyen igazad, mert ez felesleges, Mindenki ott talál hibát ahol akar, és a gúnyos nevek átköltésébõl már süt róla, hogy tök mindegy miket mutattak volna neked akkor se lett volna jó, mert egyszerûen nem tetszik neked. Innentõl felesleges minden vita, mert még a legalapvetõbb dolgokba is belekötnél, ami kristály tisztán látszik miért és hogy volt felépítve :)
Nem mondom én se hogy tökéletes, de nagyon jó ötlet volt és nagyon érdekesen volt felépítve az egész történet mind a 7 részen át. Mikor újra olvasom akkor is találok benne valami olyan kis részletet amin, akkor még elsiklottam és most tûnik csak fel hogy már tudom mi fog történni késõbb.
Nem tetszett okés tiszteletben tartom :) de írj jobbat? :D
boom47 2014 máj. 14. - 22:29:27
(2369/2407)
Kit érdekel hány hullazabáló? Ha elkezdtek jönni, szaporodnak majd mint a nyulak, ez mindig így van.

A jóslatot NEM védte a Fõnix S*gge se most, se máskor. Hári Kókler & Co. védte a jóslatot, aminek a védelme ABSZOLÚT LÉNYEGTELEN volt mint kiderült.

Tehát ugyanúgy jártak ebben a részben is iskolába, mint a sorozat összes többi részében. Hol itt az UJJdonság?

Ha Fort Nox a köv. részben úgyis Willy Fog, akkor minek iderakni?

Volt-e-már NEM a jóslat miatt akarta megnyírbálni a Blogger-családot, hiszen elvileg nem tudott az üveggolyóról.

A könyvek RETTENETESEK (fõleg a filmekhez képest), kivéve a 7. részt.
8/10
borkasztik 2014 máj. 13. - 21:24:45 8/10 Előzmény boom47
(2368/2407)
"A Halálfalók már a 4. részben összegyûltek. Pont ugyanott vagyunk most is."

nem igaz, mert sok halálfalót azután térnek vissza miután megemlítik az tanév során hogy pár halálfaló tömeges szökést hajtott végre. Pl Bellatrix, Dolohov, Yaxley stb akik mind nem voltak ott még a 4. rész végén.

"A Fõnix Rendje nem csinál semmit. Semmilyen szerepe nincs a történetben, nem volt, nem lesz."

Nincs csak éppen õk védték egész évben a jóslatok termében a jóslatot. Plusz õk az egyik ellenálló csapat amit Dumbeldore hozott létre akiket megismerve késõbb a Roxfort csatában fontos szerepük van :)Épp ez az hogy most megismertük a háttérben húzódó erõket, akiknek késõbb fontos szerepe lesz.

"Krumpliorr Serege egy vicc, az gyakorlatilag ugyanaz mintha órára jártak volna a gyerekek. Blondajtónak eddig is volt támogatottsága, alapvetõ volt már az elsõ rész elelejétõl hogy a két hadverér Volt-e-mirr-murr-kandúr és Szurcsók-orr. Varázsdudli terepe A Rokfort, a Töksötétúr terepe a hullazabálók. Tehát itt sincs semmi ujj."

Így van pontosan egy tanórát csináltak a sötét kivédések óra helyet, mivel másképp nem tudtak felkészülni és éppen ez az hogy nem volt támogatottsága ezért csinálták titokban :)és késõbb amikor jön az igazi összeütközés a végén pontosan azokat a varászlatokat használják, amiket megtanultak ott, és késõbb is úgy értesítik egymást a végsõ csatáról ahogyan megtanulták :) Mindenki alulról kezdi ez volt a lényeg és így erõsödtek meg késõbbre így volt felépítve a történet :)Mellesleg az ujj az új :)

"A Meglepetésszerû Mellékhelyiség miatt nem írunk egy egész filmet. Az a pirinyó momentum akárhova beilleszthetõ (AC/DD is belebotlott már, a Térképen is szerepelt stb.). "
Az nem mellékhelyiség volt éppen az volt a titok benne :) és a késõbbi részek kapcsán is kulcsfontosságú szerepet kap az a szoba akár a 6. és akár a 7. részben :) Szóval fontos a bemutatása :)

Meg nincs értelme a jóslatnak valóban csak éppen mint kiderült pontosan amiatt akarta Voldemort annak idején megölni a szüleit meg magát Harry-t is és késõbb mint halljuk a jövõére is hatással lesz :)

Na most te vagy nem olvastad a könyvet vagy csak nagyon felszínesen olvastad :) A filmek borzalmasak elismerem, de a könyv az nagyon jó. Az tény hogy nem kell mindent vissza adni egy könyv adaptációban, de ez nagyon felszínes lett így, akár hogyan is nézem.

Érdekes a Gyûrûk Ura film is egy fantasy könyv adaptáció volt, ott is voltak változtatások , de mesze nem volt ilyen felszínes és elnagyolt, Ott nagyon szépen kidolgozták azokat a részeket amit kiemeltek a könyvbõl. ennyit jelent a hozzáértõ direktor és könyvhöz való hozzáállás :) Az klasszissal jobb adaptáció, mint a Harry Potter. Több díjat is nyert st, Pedig az irodalmi anyag ott is eléggé vaskos volt :)