1/10
szmarci8 2012 nov. 04. - 16:39:34 1/10
(2327/2407)
egy hatalmas egyest adok a filmre.
tom991 2012 szept. 08. - 11:22:31
(2326/2407)
.
8/10
borkasztik 2012 szept. 01. - 10:10:44 8/10
(2325/2407)
Én vagy minimum 10szer is elolvastam mind az össze kötetet, szerintem jobban ismerem mint te :)
Annyira felfújod mikor ez csak egy szórakoztató könyv semmi más:)Senki nem veszi ilyen véresen komolyan xD

Értem akkor a te felfogásod szerint elítéled azt a szeretetet amiért küzdenek a könyvben csak mert varázslók és mágikus eszközöket használnak de akkor is a szeretetért és a szabadságért küzdenek, ez egy kicsit diszkrimináció nem? xD Ha mondjuk hasonló történetû könyv lenne de mágia és fantázia nélkül akkor smmi bajod nem lenne. Ezt hívják elvakultságnak nem veszed észre a jót más formában :)De ugyan úgy a barátságról jóságról szól és harcolnak a gonosz ellen :)

Értem hogy nem akarsz rosszat de hidd el semmi rossz nincs itt csak a te felfogásod szerint.

Égetés? hát igen ez az elvakult egyházi nézet már a középkorban sem volt elfogadott hálistennek hogy nem abban a korban élünk, mikor ártatlanokat is megöltek csak mert nem úgy hittek ahogy a elvárták tõlük de attól még lehet jó emberek voltak jobbak mint akik elítélték õket és ezt se isten közvetíttet hanem csak az emberi butaság:) és emiatt szenvedtek sokan.
agarik 2012 szept. 01. - 09:33:35
(2324/2407)
TE nem olvastál egy sort sem a könyvbõl.
A szereplõk mind varázslók. Ennek értelmében büszke keresztény nemzetünk ELÉGETNÉ Harry Pfujjert és barátait ahogy azt az Úr meghagyta!
Az ilyen rettenetes, ördögimádó könyvek miatt tartunk ott ahol tartunk! Pl. még iskoláknak merik nevezni magukat olyan intézmények, ahol azt tanítják, a Világegyetem több mint 5000 éves! Nem csoda hogy felszámolják a felsõoktatást. Azok a szegénység és tudatlanság forrásai!
8/10
borkasztik 2012 szept. 01. - 09:10:57 8/10 Előzmény agarik
(2323/2407)
Öcsém ez aztán fanatizmus a javából, szerintem közöttünk te vagy megszállott :D
Már bocsi nem akarlak sértegetni de hülyeségeket beszélsz. Ha szerinted a könyv amit közvetít az gonosz akkor nem olvastad elég figyelmesen :) Épp az ellenkezõje :)Csak tudni kell olvasni a sorok között, szerintem te már mielõtt elkezdted olvasni a könyvet ha olvastad végig, kapásból úgy álltál hozzá elutasítóm távozz sátán xD Így nehéz téged meggyõzni :)
agarik 2012 aug. 29. - 19:16:52
(2322/2407)
Hári Popper a sátánizmus propagandaanyaga! Semmi több. Remélem érthetõ volt.
BBali06 2012 aug. 28. - 19:18:02
(2321/2407)
Megvan a könyvben a vallás, csak figyelni kellett volna.
agarik 2012 aug. 06. - 13:28:26 Előzmény _Freddy_
(2320/2407)
;)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 06. - 11:33:13 8/10 Előzmény agarik
(2319/2407)
a hitet nem kéne belekeverni mert semmi köze...

meg létezik mandragóra csak nem olyan mint a Potterben XD
8/10
borkasztik 2012 aug. 06. - 08:20:56 8/10 Előzmény agarik
(2318/2407)
Eléggé fura ez a kritika. Nem szeretem mikor belekeverik ebbe a történetbe a vallást. Ez egy mese és nagyon izgalmas és világszerte el is ismert, de én nem csak azért szeretem hanem mert egyszerûen nem tudom megunni és nagyon a szívemhez nõt. Mindenfajta érzelmeken átestem az olvasás alatt, nevettem, féltem , sírtam, megdöbbentem , körmömet tövig rágva izgultam rajta és ez lenne rossz és isten ellen való mikor egész végig a szeretet erejét és az összetartást megfigyelhetjük benne? még ha tényleg fantasy környezetben és?

A vallás mindig megpróbálja beskatulyázni ezt a Harry Potter világot. Mindig is írják sátánista, szorongást keltõ stb, de azt valahogy mindig kihagyják hogy benne ugyan úgy fellehetõ a szeretet és a barátság ereje ahogy erre támaszkodnak végig a kötetekben. Annyira unalmas már ez a vallásos ellenesség és engem fel is dühít. Nekem ne mondja meg senki miben higgyek és mit olvassak. Tele van olyan vallásos fanatikus emberekkel a Föld akik a szent cél érdekében is lopnak csalnak hazudnak és akkor ezekkel mi van sõt tovább megyek egyes országokban bizonyos muzulmán vallásúak még terrorista tevékenységet is folytatnak, mert azt hiszik hogy szent cél érdekében küzdenek stb csak közben ártatlanok hallnak meg a vallásuk miatt...Vagy csak ha vissza megyünk a történelemben ahol az egyház megbüntették azokat akik másban hittek....

Ez szerintem egy nagyszerû mese történet, és nem kell ennyire véresen venni és belekeverni a vallást hiszen az már itt úgyis vesztett mivel a Harry Potter-t mindig is szerették nagyon sokan és e miatt nem fogják kidobni, mert egyszerûen jó, és szerintem nem ettõl a történettõl függ az hogy az emberek miben hisznek majd.
BBali06 2012 aug. 02. - 12:24:51
(2317/2407)
Ha már ott tartunk, hogy mi jó Istennek a könyv alapján (...), akkor azt teszem hozzá, itt nem Isten szeretetérõl van szó a gonosz (sátán) ellen, hanem két echte gonosz (sátános) között a jobbik és a rosszabbik csatája. És gyõz a jobbik sátán, aki még mindig gonosz Isten ellen.
Ennek így semmi értelme nincs, nem tudom ki írta ezt a kritikát.
nazis raus 2012 júl. 28. - 19:43:00
(2316/2407)
"nem Istentõl valók"
Hát ez valóban komoly érv a könyv és a film ellen! ROTFL :DDDD
offtopic
agarik 2012 júl. 28. - 18:26:11
(2315/2407)
Hahh, te ki alaptörvénysértõ!
offtopic
agarik 2012 júl. 28. - 09:46:33
(2314/2407)
Mi rossz a Harry Potterben?

http://www.karizmatikus.hu/hitvedelem/teveszme-kritika-oesszefoglalo-irasok/85-harry-potter-kritika?start=1

Az idézetek korántsem merítik ki a könyv teljes iszonyat-tárházát.


az, hogy félelmetes, szorongást kelt: A visszataszító, hátborzongató, undorító dolgok nem Istentõl valók. Isten nem kelt bennünk fölöslegesen félelmet, szorongást, hiszen szeretetbõl teremtett mindnyájunkat. Életünk folyamán Õhozzá kell egyre közelebb kerülnünk. Ezen az úton - a nehézségek ellenére is - egyre több örömmel tölt el bennünket az Úristen közelsége.

A hozzá vezetõ úton kísértésekkel is találkozunk. Ezek a bukott angyalnak, a sátánnak az erõfeszítései, aki mindent megtesz azért, hogy megakadályozza azt, hogy egyre közelebb kerüljünk Istenhez. Félnünk azonban nem kell tõle, hiszen mi az Úr Jézushoz tartozunk, aki legyõzte “e világ fejedelmét”. A gonosz kísértéseit imádsággal az Úr Jézus segítségével mi is legyõzhetjük.

Az, hogy elfogadtatja és megszeretteti a gyerekekkel a fõhõs homlokán lévõ jelet (amely a sátánizmus egyik jele) és a varázslást (mágiát) - ugyanakkor rossznak, ostobának, gonosznak tünteti fel a muglikat (akik nem varázsolnak). Természetfeletti képességek és történések nélkül is boldogok lehetünk.
Az, hogy van benne MESE, és van benne VALÓSÁG, de annyira összekeverve, hogy a gyerekek nem tudják, mi igaz benne, mi nem.

Mi igaz a könyvben?

Valóban létezik egy (Voldemortnak megfelelõ) gonosz hatalom: a sátán. Õ a bukott angyal, aki teremtmény, és Jézus legyõzte már.
Varázslás, mágia valóban létezik.

A mágia ma hazánkban is egyre szélesebb körben terjed sokféle formában (pl. sok esetben a gyógyítás “természetfeletti” energiával; amulettek, “bûvös kövek”; jóslás, stb).

Bejegyzett egyesület “A Magyar Boszorkányszövetség”. Vannak családok Ukrajnában, Skóciában, az USA-ban, stb, ahol valóban nemzedékrõl nemzedékre száll a mesterség és a varázserõ. Ezek az emberek sohasem keresztelkednek meg, és aktívan keresztényellenesek.

4. Mi nem valós a könyvben?

A valóságban nem létezik vérfarkas, dementor, troll, baziliszkuszkígyó, mandragóra, hippogriff, egyszarvú, stb.
Nem igaz, hogy az embernek elég a bátorság és a mágia, meg az összetartás ahhoz, hogy megszabaduljon a gonoszságtól, vagy urától, a “Voldemort”-tól. A könyv e téren az önmegváltást sugallja.

Nem igaz az, hogy a mágia jó.

A Szentírás több helyen (pl. Mtörv 18, 10, Jer29,8) beszél arról, hogy a mágia nem kedves az Úr elõtt. Az Egyház is arra int, hogy tartózkodjunk az ilyen praktikáktól. “A mágia és boszorkányság valamennyi fajtája, melyek úgy tesznek, mintha hatalmuk lenne az okkult hatalmak felett, mintha szolgálatukba tudnák kényszeríteni õket, és természetfeletti hatalomhoz jutnának általa embertársaik felett - még ha az egészségét akarnák is visszaadni vele -, súlyosan vétenek a vallás erénye ellen” (A Katolikus Egyház Katekizmusa 2117).


keresztény szemszögbõl nézve veszélyesek e mûvek, mert szinte észrevétlenül, s így alig tetten érhetõ módon fejtik ki romboló hatásukat.
fentiek miatt akkor tudjuk csak javasolni gyermekek részére a könyv(ek) elolvasását, ha biztosítható, hogy egy közösségben, osztályban, a hittan tanár vagy más keresztény hívõ felnõtt által helyére kerülnek a könyvben szereplõ értékrendi dolgok.
8/10
Kármán96 2012 júl. 27. - 23:44:27 8/10
(2313/2407)
Ez egy jó rész. Könyvben a második legjobb szerintem. Tény az, hogy van egy egyhangúsága, de tény az is, hogy sokkal másabb, mint a könyv. Ám mondjunk egy olyan filmet, ami könyvbõl készült, hogy az egy az egyben ugyan olyan, mint a film. Nem! A filmnek másabbnak kell lennie, mint a könyvnek, mert ha egy az egyben ugyan olyan, akkor elveszti a varázsát a könyv. Aki látta a Villámtolvaj-t (szintén egy Chris Colombus remek mû [semmi szarkazmus, vagy irónia]) s olvasta (Rick Riordan) is, az tudja mirõl beszélek. Elõször filmen láttam, majd megláttam a könyvet az egyik könyves boltban, s nem tudtam letenni. Teljesen más, mint a film (ez alatt szó szerint értsd, csak a szereplõk neve s a fõszál azonos). Tehát, ne várjuk el egy olyan filmtõl, ami egy könyvbõl készült, hogy az egy az egyben ugyan olyan legyen! Ha így megnézed még egyszer, jó filmé válik.Nem tudom, hogy milyen más filmjei vannak David Yates-nak, de mióta õ rendezi a Harry Potter-t tény, hogy picit unalmasabb, s eseménydústalanabb. Ám ez a rész megfogott, mert van benne humor, még ha elenyészõ is, de ez feltudja dobni ezt a részt.
8/10
borkasztik 2012 júl. 13. - 16:27:22 8/10 Előzmény BBali06
(2312/2407)
Teljesen egyet értek sajnos :/ Ugye hogy mennyivel másabba könyv után. Ezt mondom én is mintha nem is ugyan az a rész lenne, csak elvétve.
6/10
leni98765 2012 ápr. 15. - 12:51:11 6/10
(2311/2407)
Fújj,de béna és unalmas. Na meg egyhangú . Nagyon kicsivel jobb mint az 5.Kíváncsi vagyok a hetedik részére...6/10
pillangókisasszony 2012 ápr. 13. - 05:00:09
(2310/2407)
Számomra elég érthetetlen volt,lévén hogy nem olvastam a könyveket.A szerelmi szálak cukik,meg minden,de túl nagy hangsúlyt fektettek rájuk.Zavaros rész.
BBali06 2012 márc. 05. - 20:32:27
(2309/2407)
A film önállóan megállja a helyét, de így, könyv után katasztrófa. Nekem is ez a könyv a kedvencem, de a film megint a szerelemre megy... Arra ott a sok romantikus film, lehet rendezni, Yates nem tudom mit gondolt, de ez nem ide való. A könyvben is csak néha említik, Harry gondolatai is többet járnak a horcruxokokon, mint Ginnyn, azt csak úgy említi a könyv is, mint a másik dolog, ami foglalkoztatja... Ehelyett a film erõltette az egészet. Dumbledore halála nem is fontos a film alapján, végül is a legnagyobb mágus halt meg, de hát az embereket a tények nem zavarják.
8/10
borkasztik 2012 febr. 23. - 11:11:12 8/10 Előzmény szakii
(2308/2407)
Igen teljesen igazad van. Én is nagyon szeretem ezt a kötetet és pont ezt cseszték el a legjobban. Igen azon én is néztem hogy került oda a napló.. de még ha csak ez lett volna a legkisebb probléma nem is lett volna gond. Minden más háttérbe szorult az érzelem miatt xD Pedig pont fordítva kellett volna lennie. Dumbledore halála a filmben mellékes kis szösszenetnek érzékeltem ....mintha nem is lenne lényeges. kihagyták a temetést és helyette inkább a végén megint az érzelmet erõltették.. Harry járhat Ginny-vel de semmi smaci Ron elõtt .xD hát köszönjük xd