9/10
borkasztik 2009 jún. 11. - 16:12:42 9/10
(351/491)
Nekem ez a rész tetszett eddig a legjobban a megfilmesítések közül. Igen én is tudom hogy nagyon sok mindent hagytak ki, de ez a rész adta vissza legjobban a hangultát a könyvnek legalábbis számomra. A 4. rész számomra csúfos kudarca után számora kellemes meglepetés volt ez a mozi. Igen én se voltam mindenben elégedett külnösen a végsõ harc lerövídítését illetõen, de nekem ez akkor is jobban tetszett mind közül.
maistro6 2009 jún. 11. - 12:26:19 Előzmény C7
(350/491)
Sztem idáig ez a leggyatrább ... Szeretem magát a könyvet, de a film szinte semmit nem ad vissza belõle. Az eddigi részek is szelektáltak, de legalább a fontosabb részeket hosszabban, rendesen "elmagyarázták, kidolgozták". Ez a rész viszont csak bele-bele kap egyes részekbe. És igen, nem lehet egy ekkora könyvet belezsúfolni egy 2órás filmbe.
Am filmnek kiváló, de igen felszínes a könyvhöz képest.
Sinci005 2009 máj. 30. - 21:37:37
(349/491)
Én mondjuk a kviddicset hiányoltam belõle. X) Eddig mindegyikben volt, de a hatban szerencsére bepótolják. XD
10/10
RixosWalerius 2009 máj. 30. - 19:39:40 10/10 Előzmény timcyykee
(348/491)
Szerintem az az eddigi legjobb Harry Potter. Mindegyik nagyon jó, de nekem ez tetszik a legjobban...
10/9.9
C7 2009 ápr. 15. - 16:06:36
(347/491)
Az elsõ két HP film még jó volt, a harmadik se volt rossz, de a színvonal csak süllyed, egyre gagyibb az egész. A filmet annak csinálták aki nem tud olvasni.
timcyykee 2009 ápr. 10. - 13:18:14
(346/491)
ééén imádom a harry potter !!!! <3
viszont annak nem örülök, hogy a halál ereklyéit (7.rész) majd 2 filmben adják le. oké hogy így minden benne lesz, de azért a 2 film között lesz 1 év :( és ez így nem jó, miért nem lehet mondjuk 1-2 hónap közötte.....
true.believer 2009 ápr. 10. - 13:12:21
(345/491)
A filmekkel csak egyetlen bajom van, hogy néhol át van írva a történet, rendben, hogy 2-3 órába kell belesûríteni a hosszabb könyvek tartalmát, de azért így nem az igazi. Eddig mindig a könyvet olvastam elõször, a 4. részig, de az 5.-et már filmen láttam elõbb. Most viszont olvasom és pl. az a rész sem stimmel, amikor lebukott a DS (nem Cho, hanem a barátnõje volt áruló és egy kicsit másképp történt). Remélem minél hamarabb sikerül elolvasni a 6. részt is, mert kíváncsi vagyok a filmre.
Cullangka 2009 ápr. 09. - 14:58:16 Előzmény Sinci005
(344/491)
ha 6 órás lenne is megnézném (ha kcsit is hasonlítana a könyvre, nem úgy mint a 3.4.5. ...) mostmár igazán készíthetnének egy minõségi Hp-t!!!
Gyöngyi76 2009 ápr. 09. - 13:14:13
(343/491)
Tisztában vagyok vele, hogy csak az van igazán képben, aki olvasta a könyveket is /megjegyzem, én közéjük tartozom, és megszállottja vagyok/, de azért a film sem rossz. Sajnálatos csak az, hogy sok fontos momentum kimarad, elég lenne csak egy-két mondatban megemlíteni, már az is elég lenne. Lunának nagy szerepe van a könyvben, kár, hogy ez a filmbõl nem igazán derül ki. Azért, mégis MEGUNHATATLAN!!!! Ülök és tévé elé......:P
Sinci005 2009 ápr. 02. - 11:43:20
(342/491)
Jah, a hatodik film elvekben kifejezetten könyvhû lesz... XD Szerintem lett volna olyan megszállott, aki megnézzen egy esetleg hosszított kiadást. Pl.: ÉÉÉn!
8/10
elvin 2009 márc. 14. - 23:11:00 8/10 Előzmény Judit azaz Becca
(341/491)
Szerintem lehet a készítõket hibáztatni mert nem kéne 2 órába sûríteni azt a filmet! Nyugodtan lehetett volna 30-40 perccel is hosszabb! Ráadásul én még a 2 és fél óránál is hosszabb végtermékhez kiadnék egy bõvíetett veziót is! Így végülis a az én általam elképzel filmhossz és az eredeti között több mint 1 óra van! Azért plussz 1 óra alatt lehetne még sok új rész belerakni a korábbiakat pedig még érhetõbbé kiforottabbá tenni!!!
Sajnos a Harry Potter filmeket nem egy Peter Jackson rendezte! Pedig akkor ezeket a filmeket is a GYûrûk Urával lehetne egy szintem említeni! Te jó ég erre a gondolatra csak megfájdúlt a sztívem! Hol vannak a HP filmek a Gyûrûk Urától...
8/10
elvin 2009 márc. 14. - 22:59:32 8/10 Előzmény csillu
(340/491)
Valóban minden jel arra utal hogy a félvér herceg sokkal jobb lesz ennél! Én nagyon remélem hogy így lesz!!!
Judit azaz Becca 2009 márc. 12. - 16:49:55
(339/491)
szerintem is az elsõ, a második, és talán még a harmadik film volt igazán jó, aztán elkezdett csökkenni a színvonal. Könyvben a hatodik a kedvencem, filmben, meg nem tudok dönteni az elsõ és a második között. Egyébként ezt a filmet moziban láttam és egyáltalán nem fogtam volna fel azt,hogy Sirius meghalt, ha nem ordibált volna Harry, és Lupin nem mondta volna neki, hogy meghalt. Egy kicsit furcs volt Bellatrix is... Még mielõtt elkezdtem volna olvasni a könyveket, addig nem is ismertem/ ismerhettem az egész történetet. A filmekbõl tényleg nagyon-nagyon sokmindent kihagynak, de ezért nem lehet hibáztatni õket, mert ugye egy filmnek mégiscsak korlátozottabbak a lehetõségei, mint a könyveknek, legalábbis szerintem. Érdeklõdve várom a hatodik filmet.
U.i.: nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem akkor volt Daniel Harry amikor kisebb volt, mármint úgy értem, hogy a könyvek olvasása közben bennem egy másik kép jelent meg róla, mint filmekben van (itt a külsõre gondolok). Mondjuk Az elsõ három, sõt még a negyedikben is szinte ugyanúgy képzeltem el Harryt, mint ahogy a filmekben kinéz.
farzso 2009 márc. 05. - 17:14:35
(338/491)
Ez a film valóban gyengébb, mint az eddigiek. Sokszor azon szoktam tûnödni, hogy az alkotóknak talán meg kellett volna várniuk, amíg az írónõ befejezi az utolsó könyvet is, és csak azután állnak neki megfilmesíteni az egyes köteteket. Így ugyanis jobban meg tudták volna állapítani, hogy mit hagyhatnak ki nyugodtan a könyvbõl, és minek kell feltétlenül benne maradnia a filmben. Amikor ugyanis nekiláttak az egésznek, az írónõ ég a sorozat közepén tartott, és nem tudhatták, hogy ami az elsõ 4 részben jelentéktelennek tûnik, annak késõbb óriási szerepe lesz a történetben. lesz. Így hát csak úgy vaktában kiselejtezték azt, ami az elsõ könyvekben nem játszott szerepet, fenntartva annak "veszélyét", hogy amikor a késõbbi filmekben már muszáj lesz beletenniük õket, a könyvet nem ismerõ ézõk nem fognak érteni belõle semmit, és élvezhetetlenné válik a számukra a dolog. Részben ez az oka annak, hogy a HP-filmeknél szemmel láthatóan csökkenni kezdett a színvonal.
Az elmondottaknak talán csak az mond ellent, hogy ha az alkotók megvárták volna az utolsó könyvet is (és most fognának hozzá) akkor a nyitófilmek talán nem sikerültek volna olyan jól, mint Chris Colombus rendezésében. Mert az elsõ két film, ha nem is tökéletesek teljesen, de nagyon jól sikerültek. (Talán azok az egyedüli jók a filmsorozatból.) Ha most készítenék el õket, talán el sem érnék a 2001-2002-esek színvonalát. Legfõképpen azért nem ,mert nehéz lenne találni hozzá megfelelõ színészeket. Ugyanis az elsõ filmnél a legnehezebb feladat a címszereplõ kiválasztása volt. Olvastam, hogy az írónõnek és a rendezõnek egy évig tartott, mire kiválasztották a szerepre Daniel Radcliff-et. Kíváncsi vagyok, hogy manapság találhatnának-e másik olyan gyereket mint õ. (Talán rajta kívül nincs is senki más a világon, aki alkalmas volna rá.)
Szóval, ez a kérdés a Harry Potter sorozattal kapcsolatban eléggé kényes.
Naphinel 2009 febr. 24. - 20:15:07
(337/491)
Könyvben 2. 5. 7.
Filmben 2. 3. 5.
Sinci005 2009 febr. 21. - 17:59:46
(336/491)
Nekem mondjuk könyvben az 5, 6. Filmben a 2., 3.
Mysticgirl 2009 febr. 21. - 13:04:00
(335/491)
Érdekes! :) Én is olvastam az összes könyvet, és az 5-nél valóban felháborodtam, hogy mennyi lényeges dolgot kihagytak belõle, nekem eddig mégis a 3. és az 5. rész tetszett legjobban...
Sinci005 2009 febr. 20. - 18:44:04
(334/491)
Mondjuk, a csók Cho és Harry között nem volt teljes mértékben lényegtelen. Már csak azért sem, mert ugye a negyedik filmben semmit nem látunk azzal kapcsolatban, hogy Ginny hogyan viselkedik Harryvel, viszont ez egy kis utalás akar lenni a 6. rész eseményeire. Aki olvasta a 6. részt az tudja, hogy melyik ez az esemény, aki nem, az vár júliusig, vagy elolvassa.
Naphinel 2009 febr. 19. - 17:15:56
(333/491)
A csók Cho és Harry közt egyáltalán nem lényeges info, de Umbridge annál inkább.
Amúgy meg tényleg jobban jártak volna, ha két részben adják már az ötödiktõl kezdve. Ai olvasta a könyvet, az úgy is tudja, mi van, aki meg nem, az meg tud várni egy évet, vagy felet.
A gyûrûk uránál is ugyanez volt, miért nem lehet itt is így megoldani. Biztos sokkal jobb lenne a film, mert így eléggé hm-hm.
Nem azt mondom, hogy rossz, de elég sok lényeges elemet kihagytak belõle, és így fényképsoroztnak tûnik az egész.
Pláne aki nem olvasta a könyvet, azt sem tudja, mirõl van szó benne.
De, hát ez van.
Cullangka 2009 febr. 19. - 15:07:24
(332/491)
sztem ha jól megrendezik egyedúl az elsõ 3 kötet fér bele 1 filmbe (de már a 3. szar) a 4.-tõl fogva 2 részben kellett volna forgatniuk! a filmek is jobb színvonalúak lettek volna és többet is kerestek volna