5/10
r-win 2007 júl. 15. - 00:30:27 5/10
(112/492)
"legközelebb a film után olvasom el"

zolee, ez a legrosszabb amit tehetsz. Azért mert a forgatókönyviró és/vagy a rendezõ egy szörnyû filmet képzel el attól még nem kell mindenkinek ezt tennie.
Tényleg maradj a "saját filmednél" inkább, mint ahogy minden olvasónak ezt kell tennie.
andy88 2007 júl. 14. - 23:24:52
(111/492)
kitzy: 7 része van a könyvnek, nem 8!

Engem is éppen ez akaszt ki, h a dolgokat megváltoztatják, pedig semmi okuk sincs rá: se nem drágább, se nem hosszabb nem lenne tõle a film, vagy legalábbis nem sokkal.
Ami még az agyamra megy, az nekem is Harry sebhelye. Most néztem meg a 3. részt, és ott is eccer itt van, másszor ott... Ebben a részben pedig már abszolút máshogy állt: maga a villám alak volt pont fordítva! Lehet, h ezt egyesek nem tartják fontosnak, és igaz, h részletkérdés, de akkor is eccerûen nevetséges. Annyira amatõr hibák ezek!
Ja, amikor Sirius beszélt a tûzben, az is tök máshogy volt, mint a 4. részben. Azt nem mondom, h rosszabbul, mind2 egész jó, csak mégis, a következetesség...

A hossza pedig csak 142 perc. A gyûrûk ura egyes részei cseppet hosszabbak voltak ennél, szal még egy 40 perc mehetett volna rá nyugodtan, és akkor nem kellett volna összecsapniuk a végét + egyes fontos és/vagy szellemes részeket kihagyniuk.

zolee: Sztem ne a film legyen az elsõ! Add meg magadnak az esélyt egy saját, gyönyörû filmre!

Ja, amire nagyon-nagyon kíváncsi voltam, az a balettozó trollokról készült festmény, ami a Szükség Szobája elõtt van, amikor nincs ott semmi. Asszem, azt se rakták bele :(
zolee-szolnok 2007 júl. 14. - 22:22:35
(110/492)
A gond az hogy elöre olvastam a könyvet és elképzeltem a "filmem" de télleg szerintem is oda van csak csapva az egész, legközelebb a film után olvasom el. Csak kár hogy a nagy sztárok 3-4 percet vannak a vásznon. A látvány fontos dolog de inkább a tartalmat is meg kellene csinálni rendesen, remélem hogy a dvd változatban lesz egy hosszabb változat, ami tölem lehet 3 orás is csak legyen rendesen megcsinálva.
5/10
r-win 2007 júl. 14. - 21:28:16 5/10
(109/492)
Én ma láttam a filmet. Elõre leszögezném, hogy nagy rajongója vagyok a sorozatnak.
Az ötödik film megnézésekor hatalmasat csalódtam. Az egy dolog, hogy (mint ahogy majdnem minden esetben) az eddigi részek esetében is magasan a könyv volt a jobb, nem a film. De ez a Fõnix rendjénél a leghangsúlyosabb.
Röviden összefoglalva a könyvhöz képest szörnyû a film, egy nagy nulla. Sokkal de sokkal jobbra számítottam. Én megértem, hogy bizonyos dolgokat ki kell hagyni, persze, hiszen akkor kb. 6 órás lenne a film. Azt is elfogadtam mint ahogy az eddigi részeknél is hogy bizonyos dolgokat másképp forgatnak le mint ahogy a könyvben van.
De az, hogy nagyon fontos és lényeges részeket teljesen kihagynak, másokat pedig indokolatlanul is megváltoztatnak és ezzel elrontanak az hihetetlenül idegesítõ.
Ettõl az egész cselekmény összecsapottá, zagyvává válik. Egy nagy rohanás az egész film. Nem vagyok benne biztos, hogy az aki nem olvasta a könyvet az jól megérti-e. Viszont ha megérti is, az biztos hogy az egész varázsát elveszti a történet.
Olyan a film, mintha a könyv 750 oldalából igyekeztek volna minél többõl egy kicsit belezsúfolni. Nagyon elcsúsznak a hangsúlyok is...bizonyos dolgok amik fontosak, teljesen kimaradnak, más ami lényegtelenebb az bent marad.
Sokszor a párbeszédek is silányak a könyvéihez képest.

Két konkrét példa: (!!!SPOILER!!!)

Egyáltalán nem értem hogy Sirius halálát miért kellett átalakítani. Nem nagy a változás, de annak aki ismeri a történetet nagyon zavaró és nem tudja átélni ezt az amúgy fontos részt.
A másik, és ami engem leginkább felháborított, az az, hogy a végérõl teljesen kihagyták Harry vitáját Dumbledorral, felháborodásnak, dühnek nyoma sincs a filmben a részérõl. Így olyan érzéketlennek tûnik mint egy darab fa.
A Dumbledore-Voldemort párbaj tényleg látványos volt, de a könyv alapján ezt is látványosabbnak képzeli el az ember. Nem valami megvalósíthatatlanra gondolok...de az a rész is teljesen más volt a könyvben...

Kis felüdülést nyújtott Ralph Fiennes, Gary Oldman és Imelda Staunton lenyûgözõ színészi játéka. Valamint Emma Thomsponé és Alan Rickmané. (már abban a pár jelenetben amiben szerepeltek...)
kitzy 2007 júl. 14. - 20:49:07
(108/492)
jaj, és meg tudná nekem mondani valaki, hogy pontosan hány része is van a Harry Potternek? hét vagy nyolc? mert már mondkét variánsot hallottam :S
zolee-szolnok 2007 júl. 14. - 20:41:42
(107/492)
Szoval én feliratosan néztem meg, a moziban félteltház volt,sok volt a tini rajongo,ezt onnan lehetett tudni hogy a legkisebb apro humorra hangosan nevettek tehát kivoltak éhezve a viccekre, a humoros beszolásokra. Szerintem a HP filmek egyre felnöttesebbek,visszanézve az elsö részeket,azokhoz képest egyre durvább. Jo pár dolgot kihagytak a könyvböl mint pl amikor McGalagonyt Hagrid háza elött leteritik, de igazáböl az dühitett fel és megbocsáthatatlannak tartom hogy a könyv legnagyobb poénját kihagyták a filmböl, ez döbbenetes, pedig én félóráig röhögtem rajta és remélem nemcsak én. Szoval aki olvasta annak biztos beugrik aki meg nem elmondom: Tudjátok hogy McGalagony humora szuper,ha egyszer beszól akkor az ül rendesen. Ubridge pedig folyton köhög ha mondani akar valamit, a könyv vége felé amikor vizsgáznak Harryék McGalagonynál akkor ott van Dolores is és szokás szerint köhögéssel akarja felhivni magára a figyelmet, erre McGalagony beszol neki: "Ha kivánja tudok adni köptetöt, Dolores" Amikor olvastam a könyvet azt mondtam, ha ezt kihaggyák akkor r*hadjanak meg,és kihagyták ugyhogy r*hadjanak meg:))
kitzy 2007 júl. 14. - 20:39:23
(106/492)
Sziasztok!

Mostmár tudok igazi véleményt is írni........hihhetetlenül tetszett a rész, talán az eddigi legjobb volt!! (talán az elsõvel vetekszik) :)))
Nagyon jók voltak a páreszédek, mégis titokzatosak.......Daniel nagyon jól játszik, most volt a legjobb (betudható a korának és a tapasztalatának).......tetszett, hogy majdnem minden eddigi szereplõ elõkerült.......borzasztóan jól lettek megoldva az efektek!!
Leegyszerüsítve nagyon megfogott, plusz a "lassúbbsága" az elõzõ részekhez képest nem volt rossz, más volt mint a többi, de jó volt :)

Nem tudom már, hogy kik írták ezeket, de Harrynek megvolt a sebhelye az elejétõl fogva.....nagyon is fájdalmas volt számára Sirius elvesztése ( a kiáltás is megvolt) !
Imre_ 2007 júl. 14. - 18:22:38
(105/492)
Hát Pitonnak tényleg adhattak volna nagyobb szerepet :) DE! amúgy olvastam a könyvet, nekem mégis bejött a film. Ami kellett benne volt.
A Dumbledore & Voldemort csata iszonyatosan nagyon jól volt megcsinálva! Kitûnõ jelenet volt!
Emma Thompson FANTASZTIKUSAN jól játszott, bár nem sokat, de jót:)
Úgy fogalmaznék, hogy "jó" film volt, "rosszabb" hitelességgel, de 'fantasztikus" látvánnyal.
twillight 2007 júl. 14. - 18:09:03
(104/492)
Akkor egy kis pozitív siránokzás:
- a film jó! A könyv a sorozat leggyengébb, legunalmasabb darabja volt, ám a film mentett.
- ami ki lett hagyva, azok mind unalmas, lényegtelen részek, és gyakran ott vannak valójában a filmen, csak át kell gondolni a végén, mit is láttál
- Luna és Tonks, meg a többiek nekem pont olyanok voltak, mint amilyennek elképzeltem õket - az utolsó részletig. Úgy tûnik, ebben egyezik az ízlésem mind a stábbal, mind az írónõvel :)
- az olyan dolgok, mint a tökéletes könyvhûség szerintem ennéla terjedelemnél már végkép betathatatlan lett volna. Ellenben ötletesen összevonták itt is a szereplõket (pl. Luna szerepe vagy 3 másik karaktert is tartalmaz a könybõl, és így sokkal értelmesebb figura, mint amit a könyvben gagyog). Pl. nekem sokkal jobban tetszik, hogy Doby könyvbeli tetteit a vásznon Neville végzi. Jót tesz a karaktereknek, a forgatókönyv hosszának, és nem utolsó sorban sokkal olcsóbb is :)

- A film egyáltalán nem "sötét és rémisztõbb mint valaha". Az csak szlogen. Már a 4-ben sem volt igaz, és itt még a történéseket is ellensúlyozzák olyan szereplõk mint Luna, vagy jelenetek, mint amikor a fõ trió egyenruhában beszélget az ágyon ücsörögve. Nyugodtan lehet vinni rá 8 éves gyereket szvsz. (egyedül Sipor durva, de csak olyan szinten, mint Hófehérke mostohája Disney rajzfilmjében)
- A film nem olyan korszakalkotó, mint az 1/3/4 (a 2 bukás), de azoktól alig marad el (és annak is az oka a gyenge alapanyag). Mindenestere minden tiszteletem a forgatókönyvíróknak és a CGI-s embereknek).
1/10
friendsfan 2007 júl. 14. - 16:39:42 1/10
(103/492)
Nem andy, nem volt benne a takarítás sem. Sõt azonkívül hogy sokminden benne sem volt, sokmindent meg is változtattak, ami még szomorúbb. Szóval csalódás na, és hogy a hatost is Yates rendezi... már nem is várom...
andy88 2007 júl. 14. - 12:47:47
(102/492)
Hát nagyon elvok most szontyolodva :( Nagy lelkesen vártam a filmre, el akartam menni moziba, mint eddig az összesre, de belenéztem pár jelenetbe, és majdnem sírva fakadtam…
Az volt a cél, h megfilmesítsék a könyvet. Hát ez úgy tûnik, nem nagyon jött össze nekik…
Azok alapján, amiket írtatok, alapvetõ fontosságú részeket változtattak meg, illetve hagytak ki. Már az, h Harry odaadja Luciusnak a jóslatot, magában egy zagyvaság! Hát még, h egyesek hallották is a tartalmát! Ááááá… eszem megáll, komolyan…
Nemtom, azt a részt beletették-e, amikor takarítanak a házban. Annak pl. a 7. részben lesz fontos szerepe.
+ az, ahogy leleplezték a DS-t… Az is akkora ferdítés!
Hát komolyan mondom, ennyi pénzt elpazarolni egy ekkora zagyvaságra… Télleg jobb lett volna, ha egy rajongó rendezi…
Am lehet, azért vok így kiakadva, mert a múlt héten olvastam el másodjára, mert semmire nem emlékeztem belõle, így nagyon friss még, h mi hogy van igazából (- és ezután a hatodik és még a hetedik is lement egyhuzamban :P Szal aki nem akarja megvárni a februárt a magyar változattal, az már most keresgethet angolt, ami egyébként a könyvek közül a legjobb sztem, dehát ez várható is volt :)
Én is sokmindent és sokmindenkit egyáltalán nem így képzeltem el… Na mind1 mostmár. Ami vigasztal, h az én filmem sokkal szebb és jobb volt :)
Ami viszont számomra még mindezeknél is elkeserítõbb, h a 6.-at is ugyanez a rendezõ fogja rendezni =’( Nemtom, mi volt a baj Chris Columbus-szal, de komolyan mondom, visszasírom õt…
7/10
Estine 2007 júl. 14. - 12:17:39 7/10
(101/492)
Én egyetértek Veled,nekem se jött be nagyon a film,talán az eddigi filmek közül ennél volt a legnagyobb hiányérzetem.Szerintem is jobban meg lehetett volna írni azt a forgatókönyvet.A végét pl szerintem pofátlanul nagyon összecsapták:/(bár a csata Voldemort és Dumbledor között azért nagyon ott volt látványilag)
1/10
friendsfan 2007 júl. 13. - 23:54:46 1/10
(100/492)
Õszintén meg vagyok lepve, hogy ennyien találtátok jóbak a filmet. Nem olvastátok a könyvet? Vártam már hogy megnézhessem, noha az eddigiek sem nyûgöztek le, a 4. elfogadhatóra sikeredett. Na de ilyen kesze-kusza, átgondolatlan alkotást! Imádom az 5. könyvet talán az eddigi legjobb, ezért is gondoltam ha valamelyikbõl hát ebbõl lehet igazi átlagnézõnek való mozit csinálni, akció van benn dosztig, ármánykodás, érzelmek, több mint az elõzõekben (talán mert hosszabb is). De olyan részeket másított meg a forgatókönyvíró (kinek a moziból kijövet kitekertem volna a nyakát), amelyek a film úgymond "feelgoodságát" segíthették volna elõ. Például mikor Caramelél el akarják fogni Dumbledore-t a szobájában. Mikor olvastam a könyvet félretettem után egy tíz percre azzal, hogy "basszus Dumbeldore oktat"! Itt meg elhopponál (látványosan ugyan) aztán hello ennyi. Vagy a vége mikor ezernyi szobán áthaladva érnek a Jóslatok termébe, mit ne mondjak kihagytak egy-két részt. Szomorúan konstratáltam, hogy Alan Rickman (Piton), aki a stábból talán a legjobb színész, ilyen kevés szerepet kapott ismét. Ilyen egy átgondolatlan filmet, áhhh. Nagy hiba hogy nem rajongó készíti, a Gyûrûk ura filmek nem lettek volna ilyen zseniálisak, ha nem Jackson és felesége (plusz egy hölgy) csinálják, akik bevallottan nagy rajongói a Tolkien-trilógiának, az is hiba hogy mindegyiket más csinálja, így még a halálfalók sem úgy néztek mint a 4-ben. Én õszintén szólva nem ajánlom senkinek. Aki olvasta a könyvet annak azért nem, mert eszméletlen nagy csalódás. Aki meg nem olvasta, azzal elõfordulhat, hogy nem érti, de legalábbis olyan lebilincselõ pillanatokról maradhat le, melyeket csak a könyv szolgáltat, köszönhetõen a Yates-Goldenberg párosnak. Szóval 10/1, kizárólag a látvány miatt, ami azért lebilincselõ, de nem hiszem, hogy erre kellett volna a hangsúlyt fektetni...
Imre_ 2007 júl. 13. - 22:43:01 Előzmény wolf12
(99/492)
Szia!
VAN! A porton nézd meg a filmet, és az egyik moziban (INFO fájlokkal jelzik) csak angolul vetítik magyar felirattal.
Imre_ 2007 júl. 13. - 22:41:12
(98/492)
Ma 18 30-kor láttam a Dunában és nekem nagyon tetszett. Nem tudom, ki hogy van vele, de mintha 25 perc lett volna az egész. Egyáltalán nem volt benne idõhúzás és pepecselés. Emma Thompson nagyon tetszett, és amilyen ellenszenves ez a "Dolores" annyira jól játszotta a szerepét ;)
Emma Watson már kicsit idegesít. Nem tudom miért....
A film csúcs volt!! IMÁDOM :) Annyira összefolyt, hogy még 1x biztosan meg kell néznem!
kitzy 2007 júl. 13. - 10:14:41
(97/492)
Sziasztok!

Holnap megyek végre megnézni, már nagyon várom......én bízom benne, hogy tecceni fog.....de sokatokkal ellentétben nekem nem tetszett a negyedik rész épp a végkimenetele miatt!
Látom, hogy kap a film hideget és meleget is......nem vagyok meglepõdve azon, hogy annak nem tetszik, aki olvasta a könyvet, hiszen egy film sem szól ugyan arról, mint ami a könyvben lett megírva (pl.:sok közül három példa: Suttogó, Elfújta a szél, Trója...stb)
És nem szabad a könyvolvasást összehasonlítani a mozival!
Én sem olvastam a könyveket, csak az elsõ Harry Potter részt, de az sem volt telhesen pontos!
Akinek pedig teccik a film, annak azért,mert egy mesevilágban jáccódik, és mindeki szeretne egy kicsit hõs vagy különleges lenni.
Anettocska 2007 júl. 13. - 08:32:00
(96/492)
Én tegnap néztem meg a filmet, és nagyon tetszett! Viszont tényleg nagyon sokmindent kihagytak belõle! Persze muszáj volt, mert így is jó hosszú lett.
De pl arról egy szó sem esik, hogy Ront és Hermione-t prefektusnak választották. Pedig ez azért elég fontos dolog. Meg a fõhadiszálláson volt az a rikácsolós kép, arról sem esik szó. Vagy pl nem is Chó árulta be a DS-t, hanem egy barátnõje. Meg az a jóslatos rész is elég vicces, épp az lett volna a lényege, hogy eltörik és senki nem hallhatja. Erre az egész társaság hallotta, hogy "nem élhet az egyik, míg él a másik". Lunát és Tonks-ot pedig sokkal csúnyábbnak képzeltem el. Kifejezetten szépek voltak. Vagy mondjuk amikor az ikrek csinálták a tüzijátékot, akkor az nem úgy volt a könyvben, hogy árvizet csinálták a folyosón, közben pedig Harryék belopóznak Umbridge szobájába, hogy a tûzben kapcsolatba léphessenek a Blach-házzal, hogy megnézzék otthon van-e Sirius?
Szóval rengeteg minden máshogy történt, de azért így is nagyon jó volt!!!! :))))))
Lasagne 2007 júl. 12. - 22:00:07
(95/492)
kiváncsi vagyok milyenre sikeredett, lehet megnézem moziban, ha már az eddigieket is rituálé szerûen mindíg megnéztük:)
Evelyn009 2007 júl. 12. - 21:37:20
(94/492)
Folyamatosan jutnak eszembe a dolgok...
Azért az nem volt egy túl jó húzás, hogy a jóslattal kapcsolatban mindent elrontottak...Harry nem is hallotta a jóslatot, és õ törte el, vagyis ki esett Longbottom zsebébõl, az mekkora hülyeség, hogy odaadja Liciusnak, hiszen éppen emiatt harcolnak a halálfalókkal, amibõl a filmben szinte semmi sem látszik...és Harry meg odaadja, ilyen soha sehol nem volt...és akkor még Lucius ejti el...ez akkora hülyeség így...legalább ebben a jelenetben követhették volna a könyvet...
És a jóslatról még annyit azoknak, akik nem olvasták...Dumbledore azért vette fel Trelawney, a jólástanárnõt, mert 14 évvel ezelõtt megjósolta az egész dolgot, hogy a nagyúr egyenrangúként jelöli meg azt a gyermeket, aki július végén születik, és akinek a szülei már háromszor megküzdöttek vele. De így két gyerek is volt Harry és Longbottom is. Na de Voldemort Harry-re támadt, ezzel õt jelölte meg, azért van a sebhelye.
Szóval Trelawney csak ezért volt befogadva a Roxfortba, mert bár jósolni nem tud, de van egy-két nagyobb megmozdulása, mint ahogy az azkabani fogoly részben is volt, amikor elváltozott a hangja, és Harrynek jóslatot mondott.
Szóval a könyv errõl sokkal többet mond, és csak így érthetõ a sztori egészében, hogy pl miért is van az a sebhely.
Annyi biztos, hogy a látvány fantasztikus, de ezek után csak a film után olvasom a könyvet, és ezt ajánlom mindenkinek.
Evelyn009 2007 júl. 12. - 20:48:29
(93/492)
Ja...és ami vicces, hogy a film elsõ 2/3ában Harrynek valahogy nem volt sebhely a homlokán, na jó biztos rátették, de a haja mindig takarta, szóval teljesen úgy nézett ki, mintha nem is lenne neki...a másik...hogy a fenébe találták ki azt, hogy amikor négyen párbajoznak a végén Sirius azt mondja Harrynek, hogy "szép volt James"? Errõl semmi nincs mégcsak a könyvben sem...sejtem én, hogy ezzel azt akarák kifejezni, hogy Sirius folyton az apjához hasonlítja Harry-t, de azért ettõl egy szebb megoldást is el tudnék képzelni.