Szilu32 2011 máj. 24. - 06:42:18
(872/972)
ÉN a 7. könyvet olvastam el 2x is, ugye így is elég hosszú a film, de nekem vhogy még is a könyvben leírtak jobban bejönnek mint maga a film. Dobbyt nagyon sajnáltam, mind a könyvben mind a filmben.
KurtWagner 2011 máj. 23. - 16:16:44 Előzmény dius1992
(871/972)
Igen: Tom Denem Voldemort eredeti neve. A A fiú a naplóba zárt lélekdarabja volt, és mivel a napló lehetett az elsõ Hocruxa, akkor hozta létre, mikor a Baziliszkusz révén megölte Hisztis Myrtilt, ezért bújt elõ belõle fiatalkori énképe.
Andor26 2011 máj. 23. - 15:18:02
(870/972)
10/10
dius1992 2011 máj. 23. - 08:28:02 10/10 Előzmény KurtWagner
(869/972)
Köszi szépen a válaszodat! :) Kezd világos lenni!
El is kesztem nézni a HP részeket, ma jön a 4.!
A második részben nem értettem most ki volt az a Tom D.? Voldemort?
Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak nem nagyon világos! :S
KurtWagner 2011 máj. 20. - 17:19:56 Előzmény dius1992
(868/972)
spoiler:
Nem 3, hanem 4 Hocrux van még. Ha emlékszel még a hatodik részre (és nem kell ehhez a könyv), hét hocruxról beszélnek. Voldemort emlékében elhangzik, hogy mi történne, ha az ember hét hocruxot hozna létre. Eddig hármat semísitettek meg: Denem naplóját, a gyürût még Dumbledor a 6. részben és a medált, szóval maradt négy. a tartalom, hülyesség és leegyszerûsitett: korántsem csak a Roxfortban fog játszódni, és igaz, hogy egy Hocruxért mennek Roxfortba, de eredetileg nem azért, hogy az utolsót ott semmisítsék meg. Az más lapra tartozik, hogy végül mindet ott találják...
A köppeny. Majd az utolsó részben megtudod. remélhetõleg...
spoiler
10/10
dius1992 2011 máj. 20. - 08:06:11 10/10 Előzmény kamisama
(867/972)
Nekem tetszett ez a rész! Sokkal jobb volt mint a 4.! Szerintem az lett a leggyengébb!
De egy-két dolgot nem értettem!

spoiler
Azt mondták a filmben, hogy még 3db horcruxot kell megsemmisíteni, de a 7/2rész tartalmában pedig az volt írva, hogy már csak egy van!
Csak úgy beugrott és valaki majd segítsen! Ugye volt az a 3ereklye (pálca, kõ, köpönyeg) Én nem olvastam a könyvet, de úgy gondolom, hogy a köpönyeg nem az ami Harry köpönyege is? De ez csak az én elméletem!
Csak az elsõ 4db könyvet olvastam!
spoiler vége

Tehát volt ebben a részben 1-2rész amit nem annyira értettem, lehet annak is a hibája, hogy nem olvastam a könyvet!

Úgy gondoltam, tartok egy Harry Potter maratont, minden nap megnézek 1-1 Harry Potter részt!! Már az elsõket nagyon régen láttam!!!
kamisama 2011 máj. 18. - 09:39:10
(866/972)
valahol olvastam, hogy aki jót akar, elég csak az utolsó 3 percet megnézni, nem veszít vele semmit. Hát majdnem igaza volt. A film lényege egy jó 10 percben összefoglalható. A többi csak bambázás...
feketemacska456 2011 máj. 17. - 20:08:54 Előzmény toroblader
(865/972)
sztem nem már sok könyvet írt a roxfortról meg harryrõl is
toroblader 2011 máj. 17. - 15:38:20
(864/972)
Halottam skacok h j.K.Rowling írja a 8.részt remélem nem kamu :D
nekemezer 2011 máj. 17. - 13:43:42
(863/972)
Most láttam. Véleményem:ez a rész olyan szinten sz*r volt,hogyha moziba láttam volna, a végén tuti öngyilkosságot követek el!Sõt még ellõtte a mellettem ülõket is kinyírom,hogy ne saját maguknak kelljen...tiszta pénz kidobás lett volna.Amúgy meg evidens,hogy mivel ez az utsó elõtti rész,nem csinálják olyan izgalmasra,meg nem üt akkorát,ugyanis ezt mind a Harry Potter történetének utolsó részére tartogatják,ez egyértelmû.Ez a halál ereklyéi elsõ rész csak amolyan bemelegítésre volt jó,viszont sztem atomállatjó lesz az utsó,azt már tutira moziban fogom megnézni!
9/10
LadyHeather 2011 máj. 13. - 14:26:58 9/10 Előzmény Bogoj
(862/972)
SPOILER

Ugyanarra gondolunk :) A könyvben Stan kapcsán jöttek rá, mert nem kábított, hanem lefegyverzett. Filmben meg Hedvig halálára reagált úgy, ahogy csak az igazi Harry reagálhatott, így a filmben is egyértelmû az ok-okozat a nézõknek.
Egyébként nekem tetszik az is, hogy nincs minden megmagyarázva a filmben, hanem rejtély a befejezésig marad, ez nekem könyvben is mindig izgalmas plusz volt. Ráadásul ha ez egy-két embert arra sarkall, hogy a könyvhöz forduljon a megértésért, akkor megérte :D

SPOILER VÉGE
6/10
Bogoj 2011 máj. 13. - 08:46:02 6/10
(861/972)
SPOILER

nem, nem a bagoly miatt. hedvig addigra már halott volt. amirõl felismerték, az a 'capitulatus' volt, a lefegyverzõ varázslat. olvasd el mégegyszer :-)
9/10
LadyHeather 2011 máj. 12. - 14:08:32 9/10 Előzmény Bogoj
(860/972)
SPOILER

De, a bagoly miatt. Ill. a könyvben Stan miatt, de ez tök ugyanaz az, mivel itt Stan nem volt. Itt nincs semmi rejtély, ennélfogva semmi magyarázatra nem szorul az egész jelenet, csak Lucius pálcájának halála, amit meg is kapunk a késõbbiekben. :D
9/10
LadyHeather 2011 máj. 12. - 14:03:00 9/10
(859/972)
Akit idegesített a tánc, az tud egyáltalán angolul? A dalnak az volt a funkciója, hogy bemutassa, érzelmileg min mennek keresztül a szereplõk, és ez a szám brutál jól alkalmas volt rá. Nem volt elég idõ a szöveg legfontosabb részeire, és unalmas is lett volna, pláne, ha már ezen is fennakadtak jó néhányan. De a legtöbb ember utánanézett remélhetõleg, meghallgatta egészben, és úgy már világos, hogy minek került oda. Egyszerre feszültségoldás a búskomorságban, és narrátor szerepe is van.
bugsbunny 2011 máj. 10. - 17:33:05
(858/972)
Szerintem Az azkabani fogoly volt a legjobban sikerült film. Az mint film mûködött. A tánc azért tetszett, mert finoman volt ügyetlen, bár az elkeseredettséget nem sikerült átadnia ezeknek a színészpalántáknak igazán. Igaz én Frodonak se hittem el... Ebbõl a szempontból a Forráskód, amit nem rég láttam sokkal jobb volt. Profi tempó, profi színészek. Az lehetett volna hosszabb. Nekem nagyon bejön a sok duma ebben a részben. Végre nem rohanunk annyira. A Félvér hercegben is úgy "sietett" a sztori, hogy alig bírták a fontos dolgokat benntartani. Még így, hogy ezt kettévágták, is sok részlet hullott ki, de gyönyörûek a képek.
10/10
RixosWalerius 2011 máj. 09. - 16:54:27 10/10 Előzmény zsebzsb
(857/972)
Hehehe, ki van itt:D (Valér vook Mozihírrõl :D)
éppen információt gyûjtök, hogy az Aréna plázába mekkora tömeg van nyári éjféli premierkor, mert minél többen vannak, annál jobb:D Nem akarom kisebbel beérni mint a majdnem 3000 ember a Westendben :D
7/10
indienemesh 2011 máj. 04. - 22:54:08 7/10
(856/972)
Nem volt rossz ez a rész sem. Nem vagyok Harry Potter-rajongó, de meg szoktam nézni a filmeket. Eddig a Fõnix rendje tetszett legjobban. Itt a hetedik részben az volt a gond, hogy kicsit sok volt a duma, és kevesebb akció... 10/7
6/10
Bogoj 2011 máj. 04. - 08:36:36 6/10
(855/972)
nem igazán tetszett. úgy véltem, hogy ha már két részre bõvítették, jobban kidolgozhatták volna. a tánc rettentõen idegesített, helyette betehették volna dudley búcsúját.
a legtöbb jelenet eléggé le volt egyszerûsítve, ha nem olvastam volna, sok helyen nem értettem volna, így is folyamatosan magyarázhattam a gyereknek, hogy mi miért történik.
számomra nagyon hiányzott, hogy voldemort honnan tudta, hogy a hét harry közül melyik az igazi. mert NEM a bagoly miatt, ahogy harry feltételezte... és ez a srác jelleme miatt fontos lett volna.
de még sok ilyen 'apróság' hiányzott, amivel a karakterek jobban ki lettek volna dolgozva, de a filmet nem hosszabbította volna jelentõsen.

SPOILER
ron visszatérése viszont tetszett :-)
de én azt hittem, a film ott fog véget érni, amikor fogságba esnek, és a 2. rész a kiszabadulással kezdõdik. gondolom azért rakták azt mégis ebbe a részbe, hogy a végsõ csata minél hosszabb lehessen. sajnálni fogom, ha az utolsó rész 3/4-e arról fog szólni, és csak a látványra lesz kihegyezve...
5/10
Statham20 2011 ápr. 30. - 15:09:16 5/10
(854/972)
Nekem valahogy a tûz serlegétõl kezdve elég értelmetlen és unalmas. Pedig az elsõ 3 részig szerettem a Harry Potter filmeket, az elsõ 3-mat most is szeretem, de azok után már egyiket sem tudtam úgy végignézni, hogy ne néztem volna rá 5 percenként az órára hogy meddig tart még. Többre számítottam, úgy gondoltam az elõzõ pár rész után kicsit felgyorsítják a tempót és eseménydúsabb lesz, de egyre zagyvábban van elõadva, értem én a lényegét, de legtöbbször akkor is csak nézek és nem tudom, hogy most miért is megy a film és mért vannak ott, ahol épp vannak vagy mért csinálják azt, amit épp tesznek. Kár érte, a következõ részt is megfogom nézni, mert ha elkezdek egy történetet, nem hagyom félbe, de már csak a végkifejlet érdekel, nem maga a rész. Egy gyenge 5-ös.
10/10
LaciG 2011 ápr. 30. - 12:38:56 10/10
(853/972)
Harry és Dudley búcsúja az tényleg nagyon jó volt, de ha választani kéne, inkább az elõtte lévõ Petuniás részt tettem volna be. De ezeket azért hagyták ki, mert ugye ezek még a "Harry Potter" felirat elõtt voltak. És ez a "bevezetõ rész" rövid kell legyen. 2-3 perccel is meghosszabbították volna azt a kis részt, és azt nem lehetett. És gondolom ezt egyszerûbbnek tartották, mint átvariálni az elejét.
Ui: Dudley arca tényleg olyan volt, mint a kimaradt jelenetben, vagy az csak valami béna maszk volt. Csak mert szerintem szörnyen nézett ki az a gyerek.