boom47 2014 máj. 25. - 13:17:16
(932/972)
boom47 2014 máj. 25. - 12:06:21
(931/972)
Legközelebb nézd mega dátumot ;)
offtopic
cellasto 2014 máj. 25. - 09:41:28
(930/972)
így megy ez a port.hu-n :d
screenshotot kell minden hsz után csinálni :D
offtopic
Móni Jakubovics 2014 máj. 25. - 08:20:39 Előzmény _Freddy_
(929/972)
Szia igen leadják jövõ hét szombaton lessz a második része. :) olyan jó imádom ezt a filmet.
boom47 2014 máj. 24. - 23:06:42
(928/972)
Pro:
- jó varázstalan helyszínek
- Sipor
- Dobi MEGNYÚVADT! JARJAR BINKS HALOTT! ÉÉÉÉÉÉLJEN!

Con:
- hát igen, mint a kezdõkép is mutatja, elrozsdált eddigre a filmszéria
- Dursleyék örökre rasszista szemetek maradnak, ellentétben a könyvvel, ahol Dudley elköszön Hári Jánostól
- legalbb annyiszor kezdik ela filmet, ahányszor a Gyûrûk Urát befejezték...
- szánalmas ahogy pofákat vágnak ahelyett hogy a számítógépes csapat ügyködne
- mi ez a hülyeség megint az összekapcsolódott pálcákkal?
- a mai napig nem jött rá egy szupergonosz sem, hogy ha feltétlen, mindenáron ki akarom iktatni Az Egyetlen Személyt Aki Keresztülhúzhatja Számításaimat, akkor nem vacakolok rafinált tervekkel, hanem felbérelek 100 embert, mindegyiknek adok a kezébe egy rakétavetõt, és leradíroztatom az egész kerületet. De neeeem, ez is itt nekiáll nyomni a nagymonológot...
- a miniszterelnökkel való találkozás nagyon hiányzik
- Drágaszág! De van itt éjszakai õrség és Alkonyat is...
- kissé túlkorosak már a diákok. 17 éves mi? Seggigérõ szakállal. És ez csak Herr-mijóne
- unalmas, vontatott, látszik hogy csak a pénzre hajtanak
- túl sok visszaemlékezés

Kérdés: mitõl olyan nagy hõs Heri Kókler?
- az elsõ könyvben a kutyát Hagrid gyõzi le, a növényt Hermelinke, a sakktáblát Ron, Monyókot anyuci.
- a második könyvben a kígyót Kígyópor írtja ki, a kis Blogger csak kicsinálja magát
- a harmadik részben alapban megmenti a busz a saját hülyeségétõl, vérfarkas-tanárúr a dementortól, Diblidubli a tehetetlenségétõl Herminyákolással karöltve, az iskolafogságtól Gary Oldman
- a negyedikben az elsõ próbát a ghul oldja meg,a másodikat Neville, a harmadikat közösen karöltve gyakrolatilag mindenki KIVÉVE Harryt, a végsõ csatát meg Olivandernek köszönheti hogy túléli, amúgy önerõbõl semmit nem ért el
- az ötödikben egy egész hadsereg, sõt KÉT hadsereg harcol helyette
- a hatodikat gyakorlatilag a pálya szélérõl nézi végig
- itt a kardot Piton adja, a hórukkot Ron szeli ketté, az összes infó Subidubitól csurran-cseppen, az elfogást Hermicsinájjak gátolja meg
Szvsz tök olyan mint az a zsák krumpli aki hobbiból cipletette magát a vulkánba feláldozni, és még ott is le kellett rágni az ujját, mert arra nem volt képes hogy lehúzza róla a karikagyûrût... Amit Xéna kovácsolt, ezt mindenki tudja.
offtopic
boom47 2014 máj. 24. - 18:32:25
(927/972)
Miért rakták fél órával korábbra?
Most nézhetem neten a pankrációt...
7/10
Zitatiz 2013 okt. 28. - 10:41:01 7/10
(926/972)
Nem lett kifejezetten rossz,de szerintem sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni ahhoz képest,hogy milyen jó könyvanyag volt hozzá.Nekem hiányoztak az olyan jelenetek,ahol lerágom a körmöm izgalmamban vagy elérzékenyülten könnyezek(nem romantikára,hanem katartikus élményre gondolok-pl.Ron elvesztése).Persze,izgi a maga módján,de nem annyira,mint lehetne.Például a Malfoy-kúriabeli jelenet lehetett volna a tetõpontja az egésznek,irtózatos feszültséggel meg lélekrajzzal,de egy kicsit szerintem rövidkére sikeredett,és nagyon sajnáltam,hogy Tom Feltont nem brillíroztatták kicsit tovább Draco szerepében.Az elsõ Voldemortos jelenet(a gyûlés)viszont szerintem jó lett,Jason Isaacs játéka nagyon tetszett.
8/10
borkasztik 2013 szept. 06. - 12:46:24 8/10
(925/972)
Inkább olvassátok el könyvben, az sokkal jobb :) Az adaptációja nem lett a legjobb :/ eléggé vontatott részt csináltak ebbõl szerintem. Kár hogy nem Peter Jacson rendezte :/
9/10
Andrew8 2013 szept. 05. - 18:53:26 9/10
(924/972)
Nem elvileg, hanem biztos! :) Fura mert alig két éve volt csak. :) Kár hogy nincs meg DVD-n még mindkettõ, mert sok lesz a reklám. :( (no meg talán vágás is lesz, vagy a PAL-os DVD verzió az rövidebb 4-5 perccel még bár nem vágtak ki belõle semmit ez amolyan DVD 'forma', picit gyorsabb FPS képkocka szám perc secundum)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 05. - 16:18:41 9/10
(923/972)
És elvileg jövõ héten leadják a Halál ereklyéi 2. rész-t is. :O :)
Holdsáp Úr 2013 szept. 05. - 15:37:44
(922/972)
Na végre megtudom nézni a filmet kíváncsi vagyok. :)
BBali06 2013 szept. 05. - 12:06:41
(921/972)
Végre adásba is kerül. :)
AvatáR Gil Maerth 2013 jan. 16. - 18:15:42
(920/972)
az elsõ rész:
tiszta második világháborús, kémkedéses, kalandregény.
Potteréknek szinte végig irtózatos mázlijuk van.
Az eleje katartikus élményét eltekintve semmi nem jön át :(
Mondjuk Dumbledore hagyhatott volna több nyomot...........

10/ 6
BBali06 2012 aug. 28. - 19:16:28 Előzmény borkasztik
(919/972)
Igazad van, a Minisztériumot kihagytam. Egy kicsi hasonlít a könyv/film a 3.részre. Jó, jó, de nm az igazi. 5-6-7/2. ezekbõl kellett volna ilyen részletességgel filmet csinálni.
8/10
borkasztik 2012 aug. 19. - 14:14:15 8/10 Előzmény BBali06
(918/972)
Dehogynem történt. Sokkal hosszabb volt a a kimenekítés ott egy csomó mindent kihagytak. A Minisztériumi betörés is hosszabb volt teljesen kihagyták azt a rész mikor a mindenki megidézi a patronusokat hogy kimenküljenek a dementorok elöl, akkor kihagyták a háborús emlékmûvet stb. Ha ezekre mind fegtettek volna hangsúlyt és kicsit visszább vettek volna a táborozás elnyújtásával plusz a táncikálos jelentet be se rakják ami teljesen felesleges volt ami még benne sincs a könyvben akkor már is jobb az egyensúly :) és mindenre lett volna idõ. :)

Azt elismerem hogy sokkal könyvhûbb lett de megint nem volt egyensúly az akció és nyugodtabb jelentek között és lett volna rá idejük több mindenre, ha nem csak azt nyújtani mikor nem csinálnak semmit se a sátorban. Persze az is kell de nem ilyen mennyiségben hogy a filmet uralja.

tetszett a film jobban mint a part 2. de igen is lehetett volna ütõsebb
BBali06 2012 aug. 08. - 09:53:11
(917/972)
A harmadik rész után elõször nem csalódtam, nem tudom mi a baj vele. Unalmas? Mert a könyvben tömig voltak izgalmak :) (az elejét és Godric Hollow-ot leszámítva, na meg a Malfoy-kúriában történteken kívül nem történt olyan sok a könyvben sem. Ezt próbálták visszaadni.
8/10
borkasztik 2012 aug. 06. - 10:43:57 8/10 Előzmény énvagyokén42
(916/972)
mik azok a buktatók?
Egyébként is most nem a könyvrõl volt szó hanem filmrõl és pl mi volt benne neked gagyi megoldás?
Azt meg persze vannak más stílusú könyvek is és a maga módján jobbak is de most senki nem beszélt errõl.
Én most csak a könyvet és a filmet hasonítottam össze, nem más könyvel a könyvet.

Való igaz hogy az elsõ részében nagyon jól követték a könyvet, és alig voltak kimaradások, de nekem a hangulata az nem tetszett és az a táncikálós rész se aminél eléggé kínosan éreztem magam a film alatt és én az ilyen pillanatokról beszélek ami egy kicsit rontja az egész film összképét nálam.

Pl a repülõs üldözéses jelentet is eléggé lerövidítették a filmben alig mutattak meg valamit abból a fejezetbõl pedig lett volna rá idejük de ezzel szemben azt a részt húzták megint ahol nem történt semmi mikor csak a sátorban ültek és néznek ki a fejükbõl. Szóval persze az is kellett csak megint nem éreztem nagy ellensúlyozást. Nem is szólnék ezekért a nyugodtabb jelenetekért ha az akciódúsabb jelenteket is legalább olyan mértékben dolgozták volna ki. de azokat mindig gyorsan lerendezték emiatt a film közepe be is lassult. Valóban jobb volt mint a Félvér Herceg csak ez is eléggé vontatott lett néhol és ez a bajom vele, azokat a lassúbb részeket is kilehetett volna tölteni érdekességekkel pl a Godrics Halow jelenetnél a szobros emlékmûvet is kihagyták ahogy átalalkul a háborús emlékmû pedig biztos érdekes látványos és megható lett volna látni és ne hiszem hogy sokkal több lett volna a játék idõ ezekkel, csak pár másodpárccel ahogy megmutatják az egészet, ez mind rendezõi fantázia és hozzáállás.

Szóval tetszett de unatkoztam is rajta nem is keveset és ez a bajom vele. Ne mondjátok hogy ti nem
Pretty Loser 2012 aug. 05. - 11:24:14
(915/972)
Szerintem igenis jól lett megrendezve, sokkal jobb lett, mint a Félvér Herceg. Aki olvasta könyvben, az tudja, hogy itt már nagyon sok szálon fut a történet, és eléggé bonyolult is. Mielõtt mentem volna moziba megnézni, elolvastam elõtte másodszorra is a könyvet, bár nem tudom miért, és nekem az jött le, hogy a film profin meglett rendezve, hisz nem sok helyen tér el a könyvtõl.
TheGreatDanton 2012 aug. 01. - 15:28:48
(914/972)
Leírnád, hogy mi az a 9 logikai bukfenc?
énvagyokén42 2012 aug. 01. - 15:09:10 Előzmény borkasztik
(913/972)
elismerem, a könyv nem rossz, de azért remélem te nem gondolod azt mint a legtöbb Potter rajongó, hogy ez a világ legjobb könyve. egyszer összeszámoltam, csupán 9 logikai bukfenc van benne, ráadásul tele van gagyi megoldásokkal