timi girl 2011 febr. 19. - 22:52:22
(832/972)
Sajnos a 7. részt még nem volt alkalmam könyvben elolvasni, de a 7. rész 1. részét:) láttam. Szóval még nem ismerem a teljes végkimenetelét a történetnek.

SPOILER
Draco átáll a jó oldalra a végén?? Mert többször is úgy tûnt már a 6. részben is (lehet, hogy csak nekem:)), hogy õ nem igazán örül ennek a sok harcnak, és nem akar õ Voldemort "embere" lenni.
SPOILER VÉGE

Amúgy a filmtõl egy kicsit többet vártam. Ahogy beharangozták, hogy milyen sikere volt külföldön, valami jobbra számítottam.
5/10
Rahar 2011 febr. 19. - 08:59:32 5/10
(831/972)
Számomra a regények tükrében ez a film egy viszonylag jó adaptáció, a probléma az, hogy a regény utolsó része nagyon nem tetszik, ebbõl kifolyólag a film sem. Valamint a film látványvilága számomra elég szegényes, egy ilyen nagy költségvetésû filmtõl én valahogy többet vártam. Egyszer jó votl megnézni, de többet valószínûleg nem fogom. 10 pontból 5 pontra értékeltem.
tasunko 2011 febr. 17. - 11:11:46 Előzmény Africaan:)
(830/972)
Nemem is az egyik favoritom Piton, köszi hogy megosztottad velem (és másokkal) ezt a hasznos infót. :(
10/10
Africaan:) 2011 febr. 15. - 18:07:06 10/10 Előzmény robicsek2
(829/972)
xDDD Piton volt az egyik kedvenc szereplõm. Nagyon sajnáltam a könyvbe is h meghalt.
offtopic
robicsek2 2011 febr. 15. - 11:55:49 Előzmény borkasztik
(828/972)
Romantikus hej a halálhoz !! Ez jóóóóóóóóóóóóóó :))) Szakadok a röhögéstõl :)

Amúgy úgy tudom már rég kész a 2. film is Úgyhogy adhatnák már végre, legyünk túl rajta , vagy azért mert jobb lesz mint ez , vagy azért mert még szarabb.
8/10
borkasztik 2011 febr. 11. - 09:35:45 8/10 Előzmény szmarci8
(827/972)
Dehogynem olvastuk õõ legalábbis én xD többször is! Pont ezért mondtam azt amit mondtam! :) Egészen könyv hû lett de nem ragadtatták el magukat mikor lehetett volna jobban! Ez volt a lényege!

A 2. részben például már tudok olyan helyszíni változást amit tuti átalakítottak!

Spoiler
Nem lesz benne szellemszállás ahol a a bizonyos incidens fog történni a csata ideje alatt a kígyóval és Pitonnal! Azt a jelenetet módosítják és helyette egy kristályházat építenek

"Építettünk egy "kristályházat", ahonnan látszik mi történik a csónakházban, és eközben látszik ahogy az iskola is lángokban áll: JKR imádta az ötletet. Mindamellett ez egy nagyon romantikus hely a halálhoz."

Spoiler vége
szmarci8 2011 febr. 09. - 21:11:14 Előzmény borkasztik
(826/972)
Ti nem olvastátok a könyvet? A 2. rész
jobban hasonlít a könyvre mint ez. Azt javaslom olvassátok újra. Meg fog változni nagyon a véleményetek.
8/10
borkasztik 2011 febr. 08. - 12:07:49 8/10
(825/972)
Igen egyet értek jó ötlet volt 2 részre szedni mert így olyan dolgokba is beletudtak menni részletbe amit eddig nem nagyon lehetett!

De viszont egyet értek azokkal is akik szerint unalmas volt! Szóval a beszélgetések amik lezajlottak közöttük számomra érdekes volt mert tudtam hogy mi lesz a lényege! De viszont tényleg egyet értek abban hogy attól függetlenül hogy tudjuk a könyv elsõ fele is nyugodtabb hangvételû és tényleg csak majd a második felében indul be az igazi "buli"...

Szóval tényleg izgalmasabbra látványosabbra is megcsinálhatták volna az elsõ felét is! Annak ellenére hogy tetszett nem úgy jöttem ki a moziból hogy hûûha leesett az állam! Túl sokat beszéltek és amikor tényleg alkalmuk lett volna elragadtatni a nézõt akkor meg összecsapták az akciós jeleneteket!

Gondolok itt pl a kimenekítésre. mert nem sokat láthattunk az alatt! Az nekem be is vallom csalódás volt! Lett volna rá idejük jobban kidolgozni és hosszabbra ereszteni azt a kimenekítést pont egy olyan izgalmas momentumot! Annak ellenére hogy hogy beharangozták így megsérültek a kaszkadõrök a próba alatt szinte semmit nem láttunk :(

Túl sokat beszéltek és ezzel szemben kicsit hanyagolták a látványos varászlatokat. Remélem nem így tervezték meg a Roxfort ostromát se :(

pl ott volt Godric'S Hallow is nem tudom miért nem csinálték meg azt a háborús emlékmûvet mikor átalakul másik szoborrá :)

Szóval nagyon sok látvány jelenetet hagytak ki és megint csak beszéltek! Pedig most tényleg lett volna idejük kibontakozni!

Ami tényleg jó volt az a medál elpusztítása ott végre oda tették magukat^^ De több ilyen elkáprásztató jelent volt a könyvben amit sajnos kihagytak :(

A minisztériumi betörés is nagyon jó volt csak ott is úgy utáltam hogy soha nem láthatjuk a patrónusok alakját mindig csak ködfoszlányokat mutatnak :) Vagy ott is lehetett volna még jobban kibontakozni mint pl a könyve is hogy mindenki használja a maga állatformáját a szökéshez!

Szóval mind a két csoporttal egyet értek azokkal is akik azt mondják könyvhû volt és azokkal is akik szerinte unalmas volt ,mert az az igazság hogy mind a kettõ igaz!
A táncolós részre meg én se mondok semmi :) Igen az adott helyzetben nagyon jól feloldotta a helyzetet de valahogy nekem se illett ebbe a varászvilágba :) Ez olyan volt mint a 4. részben az a Rock zenekar a bulin ::: ugyan már most tényleg igazi fantasy filmet akarunk csinálni vagy tinivígjátékot ezt azért döntsék már el!
REni1 2011 febr. 02. - 22:06:34 Előzmény kovnoe999
(824/972)
Egyáltalán nem értek veled egyet. A film 2 részre szétszedésével azt érték el hogy nem csapták össze az egészet így még az is érthette aki egyébként nem olvasta a könyvet.
A legjobb eddigi HP film pontosan azért, mert ez könyv hû tudott maradni. És pontosan ezért nem csináltak benne akkora õrületes nagy bakikat mint például az elsõ filmbe amikor a Norbertes incidens miatt nem azokat büntették meg mint akiket kellett volna.
1/10
kovnoe999 2011 febr. 01. - 18:03:23 1/10
(823/972)
Imádtam a Harry Pottert de az hogy 2 részre szedték az utolsó részt csak a kapzsiság az oka.

Így egy dögunalmas vontatott filmet láthattunk....
Olyan csalódás volt, hogy el sem tudom mondani!
Az eddigi HP. filmek leggyengébbike!
Erre nem is lehet érdemben pontot adni....
Kiváncsi leszek milyen lesz a 2. rész...de ezek után inkább otthon letöltöm...de nem adok ki 1000Ft-ot azért hogy megnézzem!

Elveszett a bizalmam....
Közelébe sem jön a könyvnek ott az unalmas rész sem ennyire unalmas...
A táncra nem mondok semmit....
1/10
csot 2011 febr. 01. - 16:42:47 1/10 Előzmény Marcipáncica_
(822/972)
10/2

Nagyon gyenge film tele unalmas részekkel.
A mozi alatt sikerült 20 percet bealudnom annyira untató monoton részek voltak benne.
Hatalmas csalódás sajnos...

A legröhejesebb rész az volt amikor Potterék percekig táncoltak teljesen nem illet a történetbe.

Sajnálatos, hogy ennyire nem lehet hinni az értékeléseknek amit itt lát az ember 8,3-as film eredetileg...
Lehet, hogy a gyerekek nyomkodják a 10-es értékelést és emiatt lehet belefutni ebbe a helyzetbe.

Moziból kifele menet is sokan panaszkodtak, hogy hihetetlen gyenge volt a film vissza a pénzt!:)

Senkinek nem ajánlom! gyerekeknek sem sajnos mert ez már nem olyan mint ami az elsõ pár rész, elveszett a varázsa.

Elvesz az életetbõl több mint 2 órát ha unatkozol se nézd meg tényleg harmat gyengus.
10/10
grigori 2011 jan. 28. - 23:41:40 10/10
(821/972)
am most jól látom hogy a palace mozikban 2.-án vetítik utoljára? csak mert írtam a palace-nek és rögtön kaptam egy auto message-t hogy szabin van az emberke és majd csak feb 3-án jön vissza, viszont én szeretnék menni ismerõsömmel az utolsó (pesti) vetítésre. valaki tud esetleg vmit errõl?
Lillith Morgan 2011 jan. 25. - 11:53:12
(820/972)
Ez a hatodik könyvben is szóba került, mikor Bellatrix az elején azzal vádolta Pitont, hogy nem hûséges Voldemorthoz. Piton mondta, hogy õ Mógusban annó csak egy kapzsi embert látott és nem tudta, hogy a mestere épp a testében üdül. Ezért az el is lett nézve. Amúgy meg tényleg jó okklumentor, vagyis még Voldemortnak is tud hazudni.
Marcipáncica_ 2011 jan. 23. - 23:19:45
(819/972)
Tetszett! Az elõzõ rész kisebb csalódása után ez a mozi újra élvezetes volt számomra. 10/9
KurtWagner 2011 jan. 23. - 19:44:16
(818/972)
Azoknakm akik hiányolták Harry és Dudley kibékülését, itt egy lista a törölt jelenetekrõl:

http://filmonic.com/harry-potter-deathly-hallows-part-1-deleted-scenes

Hogy, miért törölték kérdéses, de mivel nekem eleve van egy olyan tévszmém, hogy manapság, mindent a DVD-kiadásért csinálnak és nem a moziért, vagyis, majd fenn lesz a DVD-n extraként, vagy majd majd egy év múlva kiadják a vágatlan rendezõi változatot stb, stb, elképzelhetõ, hogy azért. Lényeg, hogy megcsinálták.
8/10
Móni Póni 2011 jan. 22. - 10:39:26 8/10
(817/972)
http://filmbuzi.hu/archives/2011/01/19/rowling-engedett-egy-valtoztatast/
Benne lesz minden, csak "apróbb" változtatásokkal! :)
9/10
LadyHeather 2011 jan. 22. - 04:30:45 9/10
(816/972)
Ariskerase kommentjére nem is jutott eszembe válaszolni, mert már kezdett személyeskedésbe fordulni a párbeszéd, én ott meg szoktam állni :)
Megnéztem végre úgy (többször is), hogy láttam mindent és hallottam mindent, nagyon jó lett. Most már sajnálom, hogy csak 9-et adtam... Aki szereti a HP-t, annak ez a kedvence, már leírták elõttem, hogy miért.

Talán SPOILER jön:
Hat dolog miatt már négyszer megnéztem az egész filmet: Hermione búcsúja, a minisztériumi jelenet, Godric's Hollow és Bathilda, Denem-Harry és Denem-Hermione a horcrux-medálból, A Három Testvér Meséjének pedig animációja szenzációs volt, Hermione és Harry tánca pedig ötletes feloldása volt a borongós hangulatnak (bár a dal szövege visszaidézte ezt az elhagyatottságot, és csak néhány pillanatig tartott az egész). Illetve, imádtam Gellert Grindelwald fellépését, mosolyát, tekintetét Voldemort felé annak ellenére, hogy a könyvtõl eltérõen itt elárulta Dumbledore-t, amin még mindig nem tettem túl magam :( És én, sokakkal ellentétben, nagyon szerettem, ahogy bemutatták az elszigeteltséget, a céltalanságot, a tehetetlenséget és kiúttalanságot, a folyamatos kudarc érzését.
Az is tetszett, hogy az elején újság által mutatták be az elmúlt történéseket (áldozatok, stb.).
A rádióból szóló eseményeket sajnos még mindig nem sikerült tisztán kivennem, aki tud segíthetne: hallottam a neveket, de nem tudom, pontosan mik történtek ezekkel az emberekkel - gondolom, halálfalók áldozatai voltak, de remélem beszámoltak dementor és vérfarkas támadásokról is, mert azok nagyon hiányoznának onnan.
(Mindig angolul néztem, felirat nélkül.)
SPOILER vége.

Most kíváncsian várom barátnõm véleményét, akinek lehetõsége van elmenni Pestre felirattal megnézni, mert õ gyûlölte az eddigieket, és csak a könyvek miatt kínlódta végig õket. Sikerült rábeszélnem, hogy üljön be a moziba, mert a hetedikre már nem futotta az akaraterejébõl :D

Spoiler (?)
Egyébként az TUTI benne lesz a befejezõ részben, ami a "19 év múlva" címet viseli, de NAGYON remélem, hogy nem a Herceg meséje és Dumbledore megjelenése rovására. A Herceg meséjének kihagyásával számomra tönkretennék a filmet. Tudom, hogy ezt nagyon akciósra fogják (Gringotts-sárkány, roxforti csaták), de nem lehet végig nagyfokozaton pörögni, és ez kell bele. A Dumbledore-os részben is biztos vagyok, hogy benne lesz, egyrészt, mert a rendezõ biztos kihasználja a közönség kielégítésére, hogy nem kellett teljesen elbúcsúznunk a hatodik kötettel, úgyhogy már érdekbõl is belerakja, másrészt kellenek a magyarázatai. Csak nem tudom, hogy hogyan fogják lerövidíteni, átdolgozni.
10/10
Connie 2011 jan. 19. - 17:24:00 10/10
(815/972)
Szerintem eddig az egyik legjobban könyvhöz hû film lett. Persze gondolom ez a kétfelé osztás miatt sikerülhetett. Azért ilyen "lassú" mert a könyvben is így van fontatva a sztori, mert itt nagyrészt az érzelmek a változás van kihangsúlyozva, meg az, hogy bizonyos dolgokat felkell fognia Harrynek megekell értenie, szerintem. Nekem tetszett 2x is megnéztem moziba. :) És alig várom a második felét. Az eddig filmek közül csak az ötödikkel voltam így! De aki teheti az meg olvassa el inkább!!! ;)
10/10
zsebzsb 2011 jan. 17. - 21:57:23 10/10 Előzmény peti2006
(814/972)
Benne van az epilógus:D Wikipédián már fent vannak a gyerekszínészek nevei is:D
10/10
Africaan:) 2011 jan. 15. - 16:16:45 10/10
(813/972)
szerintem belerakják az epilógust.
én olvastam a könyvet és nekem nincs semmi bajom a filmmel, egyértelmû hogy azt a 700oldalt nem lehet belesûríteni durván 280percbe.

SPOILER
az összebarátom aki nem olvasta a könyvet, mindig váltig állítja hogy Harry megfog halni. MIndig gyõzködöm õket, hogy nem fog.