9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 20:05:43 9/10
(245/725)
Spolier
Bocs a sok írásért de ez nem hagy nyugdoni:D Itt egy másik "a Pálcák Ura képtelen volt megölni igazi gazdáját." Õt képtelen volt de a Horcruxot meg igen? Az csak akkor hal meg ha Harry is.De Harry mégse halt meg!:S Nem tudom de szerintem ez hibás
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 20:01:54 9/10
(244/725)
Spoiler
"Harry pedig mindaddig védelem alatt áll, amíg a Lily védõbûbáját hordozó vére Voldemort testében is csörgedezik." Ez mit akar jelenteni? Harry halhatatlan míg Voldemort él? :S Meg am se nagyon értem ezt a mondatot. Valaki okos tud segíteni?:D Meg az elõzõ kérdésemre is. Köszi
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 19:56:28 9/10
(243/725)
Spoiler
Na akkor ez eddig világos a horcrux meghalt okés a csecsemõ volt az. De Harry eldobta a követ! Nincs mi vissza hozza? Mi ez a csodás technika Harrynél még meghalt és választhat hogy haljak meg vagy menjek vissza? Mi õ egy Isten? De soha nem volt arról említés, hogy aki birtokolja a tárgyakat az visszajöhet a halálból?
KurtWagner 2011 júl. 15. - 19:50:52
(242/725)
Spoiler
Csak azt döntheti el, hogy a halált választja, vagyis mivel a másvilág a King Cross pályaudvar képében jelenik meg elõtte felszáll egy vonatra és továbbmegy, vagy visszatér és végleg leszámol Voldemorttal. A Hocrux az elpusztult az Adeva Kadevra által, az volt az a torz csecsemõ a pályaudvaron (a könyvben, a filmet még nem láttam). Egyébként meg szerintem is a feltámadás kövének köszönheti a visszatértét, meg talán még annak az egyszerû ténynek, hogy a három ereklye egyszerre való birtoklása által, õ lett a halál igazi úra.
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 19:47:24 9/10
(240/725)
Spoiler
És hogy ölte meg a benne lévõ darabkát? A filmben azt mnodták hogy Voldemortnak kell megölni?! És hogy tudott akkor visszamenni HArry? Ha emgölték?
10/10
Matt Vampire 2011 júl. 15. - 19:39:40 10/10
(239/725)
Spoiler(?)
Harry-ben ugye tulajdonképpen két lélek volt: az övé és Voldemort egyik lélekdarabja. S mikor Voldemort avada kedavra átka eltalálja, Harry a King's Cross-ra kerül (ahol Dumbledore-ral beszél) s tkp eldöntheti, hogy visszamegy és megöli a benne lévõ Voldemort-darabkát vagy pedig életben hagyja azt és maga Harry hal meg.
Legalábbis a könyvben azt hiszem így volt, a filmet még nem láttam.
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 19:20:19 9/10
(238/725)
Spoler
De épp ez az nem volt a kezében! Ledobta a földre! Emlékszem is néztem hogy most ezt minek? Azt hittem hogy biztos majd ha meghal valamelyik barátja "találja" ott meg a követ és azzal feltámasztják. Erre? Ez szerintem hiba volt:S Ha nincs rá más magyarázat!
10/10
Sonic8 2011 júl. 15. - 18:59:22 10/10
(237/725)
SPOILER igen Harry egy horklux volt és sztem azért élte túl mert még mielõtt voldemort "megölte" volna, harry a kezében tartotta a nem tom milyen követ asszem feltámadás kövét és az is életben tartotta. SPOILER VÉGE
Egyébként szerintem zseniális és méltó befejezést attak a Harry Potter-nek technikailag szuper volt a 3D-s efektek is nagyon ott voltak, nekem nagyon tetszett.10/10
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 18:29:50 9/10
(236/725)
Mielõtt véleményt nyilvánítanék lenne egy kérdésem mert valamit nem értettem a filmben....
Spoiler veszély!
Ugye Harry volt az egyik horcrux? Ahhoz hogy meghaljon Voldemort el kell pusztítani az összes horcruxot. Harryt megöli Voldermot avra kadavra varázslattal. Harry még sem halt meg mert feltámad ugyebár! És mégis megöli Voldemortot. Akkor ez hogy is van? Mert egyetlen magyarázat a halál ereklyéje lett volna az a kõ ami visszahozza a holtakat. De Harry a filmben a földre dobja! Nincs is nála! Hogy jött vissza? Valaki meg tudná magyarázni? Vagy csak én nem értettem?
fmaci38 2011 júl. 15. - 18:01:31
(235/725)
Gyerekek!
tudjátok miért jó a harry potter? a válasz pofon egyszerû.
azért amiért jó a star wars amiért jó a gyûrûk ura amiért jó a mátrix. és miért jók ezek mind?
nem azért mert sokan nézik nem azért mert 10 éve kezdõdött, nem azért mert sok pénzt hozott nem azért mert minden ezzel van tele.
azért fantasztikusan jók és idõtállók, mert egy lenyûgözõen eredeti látványos és logikus minden apró részletében szereplõjében történetében tökéletesen kidolgozott világ tárul ki elõttünk, amelyet látva csak bámulunk mint borju az új kapura. tegyétek szívetekre a kezeteket, melyikõtök tudott volna hasonlót kitalálni vagy megvalósítani film formában? Arról nem is beszélve, hogy az egész természetesen a könyvekbõl indul el és a filmekkel csúcsosodik ki. le a kalappal azok elõtt az írók rendezõk és színészek, stb. elõtt akik mind ezt lehetõvé tették. sokan szegényebbek lennénk páratlan élményekkel. az emberi elme és képzelõerõ diadala ez. és ne sajnáljátok a pénzt ezért. megérte.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 15. - 16:06:26
(234/725)
Meg valami. Ajanlj egy konyvet Terry Pratchettol! Egeszen biztos vagyok benne, hogy bizonyos dolgokban messze elmarad. A HP nem azert annyira nepszeru, mert hype van korulotte, a hype az utan jott, hogy nepszeru lett. Ezt onnan lehet a legjobban megerteni, hogy pl. az elso konyvet 3000 fontert vette meg, egy nagyon kicsi kiado angliaban, es minden reklam nelkul ok keztek terjeszteni, ha jol emlekszem 30 000 peldanyban. Csak, hogy az emberek elkapkodtak, mert jo volt. Es aztan mindenki mondta ismerosnek milyen jo, es azok is olvastak, es azok is mondtak ismerosnek.


Mostmar persze, hogy mindenhol ez van az utcan, de az egesz nem igy kezdodott. Az egesz ugy kezdodott, hogy egy noname iro, egy noname kiadonal, minden reklam nelkul kiadatta a konyvet, es rogton elvittek 30 000 peldanyt.

Ugyanakkor azzal pl. teljesen egyetertek, hogy nem kene igy lekorlatozni mit olvasunk. Ezert en el is fogom olvasni, amit ajanlassz, de meggyozodesem, hogy kvalitasaban elmarad Rowlingtol.
Charles Foster Kane 2011 júl. 15. - 15:54:30
(233/725)
En legutobb utana neztem, es csak az elmult fel evben 55 filmet neztem moziban, kozonseggel. (Kozte a 7/1et is) Es EN azt mondom, hogy tobb olyan film kell a moziba, mint a Harry Potter. Egyetlen egy olyan filmet nem lattam, amivel ennyire egyutt elt a kozonseg, es szerintem barki aki szereti a filmeket, annak ez egy baromi jo elmeny. Es a mozinak sokkal inkabb ilyennek kellene lennie.
Mermaid. 2011 júl. 15. - 14:58:10
(232/725)
A film zeneje szuper!
szibag 2011 júl. 15. - 13:21:44
(230/725)
http://www.facebook.com/pages/Harry-Potter-Fan-Klub/180333252029900

Harry Potter fanklub! Légyszi csatlakozzatok. PLS. :)
7/10
lipgloss 2011 júl. 15. - 13:13:19 7/10
(229/725)
Hát ahogy olvasom a kritikákat, nincsenek nagyon elszállva a filmtõl. Nektek hogy tetszett? Én személy szerint nagy HP rajongó vagyok. Nekem is végigkísérte a gyerekkorom, még általánosban kezdtem el olvasni, most pedig már diplomázok de még mindig letehetetlen számomra a 20. Olvasásra is. Ezért is vagyok nagyon kíváncsi a filmre, bár csak keddre kaptunk IMAX jegyet. Sosem voltam még ilyenen, így extra a kíváncsiság.
És a film zenéjérõl mi a vélemény??? :)
akos19930306 2011 júl. 15. - 11:57:26
(228/725)
mennyibe kerül a sima diák jegy nemvágja valaki?
5/10
Aikidoka 2011 júl. 15. - 11:52:15 5/10
(227/725)
Egy szóval sem mondtam, hogy csak idióták nézik meg. Én is megnéztem, nem is titkoltam. De hogyha magadra vetted, akkor elnézést :)) Szerintem, aki rendszeresen jár moziba tudja mirõl beszélek, maximum nem írja le.

Könyvmoly sem vagyok, ezt az írót is csak azért említettem, mert simán ír olyat, mint a HP könyvek. A hozzászólásodból látszik, hogy fogalmad sincs ki Õ, esetleg mit írt. Jól mutatja, hogy amirõl egyesek eldöntik, hogy az jó, azt mindenki szépen megeszi.

A fórum azért fórum, hogy elmondhassam a véleményem legyen az "negatív" vagy "pozitív". A filmrõl is azt írtam, hogy egy sima fantasy, semmi több. Ez nem lehet sértõ még a legnagyobb fanboynak sem. Például mezsge hozzászólása teljesen korrekt volt.

Az intelligencia valóban nem ott kezdõdik, viszont aki csak a kezdõ fázisban van, annak is kéne tudni olvasni a sorok között.
7/10
Majcsi 2011 júl. 15. - 11:06:08 7/10
(226/725)
Az utolsó mondatodat, mintha csak én írtam volna, talán én se tudtam volna szebben megfogalmazni... :) délután nekem is lezárul ez a 10 év, és biztos lesznek jelenetek amiken kifogok akadni, hogy mért így kellett és mért nem úgy csinálták meg,de biztos vagyok benne h nagy hatással lesz rám... kis 12 éves voltam mikor elõször kezembe vettem a könyvet és megnéztem moziban az elsõ részt... :)