offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 17. - 00:13:25
(305/725)
A 6. eleje mar mer lett volna 3d-ben?
csincsilla72 2011 júl. 17. - 00:11:07
(304/725)
SPOILER
Nagyon nem tetszett, amit Voldemort halálával csináltak. Barátai körében, nevetség tárgyává téve, teljesen megszégyenítve kellett volna meghalnia, saját becses átka által. Miféle hülyeség már az, hogy elveszik a pálcáját, õ meg darabokra hullik?? Ha már két részre szedték az egészet, legalább próbáltak volna a legfontosabb részekre ügyelni.
Sárkány rulez!
Zizu82 2011 júl. 16. - 23:54:48
(303/725)
Azzal kezdeném, hogy elkötelezett rajongó vagyok. A könyveket min.3 olvastam, de van amelyiket 5x. A filmeket is sokszor láttam, szóval innen indítanék.
A film egyszerûen botrányosan rossz! Olyan elferdítések, kihagyások átírások vannak, ami nemhogy idegesítõ, de vérlázító. A könyv kb. a fele, a többi valami idióta agyszüleménye. Olyan emberekkel is néztem a filmet, akik a könyvet nem olvasták, de még õk is azt mondták, hogy minõsíthetetlenül rossz.
Komolyan szakad meg a szívem, hogy a végére ennyire leromlott a színvonal és ennyire eltértek a könyvtõl.Némely jelenetben mintha csak a Gyûrûk urát néztem volna, nem viccelek!
Szerintem holnaptól elkezdtem újraolvasni a könyveket, hogy kitöröljem ennek a borzalomnak az emlékét, amit mûveltek most ezzel a sorozattal.
Mindenkitõl elnézést kérek, akinek tetszett a film, de én mélységesen csalódott vagyok.
Az egyedüli pozitívum a filmben, hogy a Voldemortot játszó Ralph Fiennes zseniális, míg a 3 fõszereplõt játszó fiatal egyszerûen ripacskodik.
3/10
Nensis 2011 júl. 16. - 23:15:05 Előzmény rocsikzoli
(302/725)
kicsit késve, de köszi:)
10/10
Hannibal Lecter 2011 júl. 16. - 23:07:44 10/10
(301/725)
köszi
10/10
Hannibal Lecter 2011 júl. 16. - 23:06:15 10/10
(300/725)
6.elejét akartam mondani
10/10
Hannibal Lecter 2011 júl. 16. - 23:01:28 10/10
(299/725)
Valaki mondja már el,hogy milyen a 3D-je? Olcsó gagyi mind az Alice Csodaországban-é vagy tûrhetõ mint a 7.rész elején?
balintbence 2011 júl. 16. - 23:00:31
(298/725)
nagyon tetszett!!10/10.
Ne nyávogjatok már, hogy nem tettek mindent bele a filmbe, ami a könyvbe volt...
Azt akarjátok, hogy 4-5 órás legyen? Mert kb annyi lenne, ha minden kis apró sz*rt beletennének.
Spoiler ON
Remélem ti is észrevettétek Voldemort jellegzetes röhögését, amikor azt hitte Harry meghalt :D:D:D:D
Spoiler OFF
Joe Hallenbeck 2011 júl. 16. - 22:30:25
(297/725)
Köszi !
Akkor beszereznem a befejezõ részt is, mert már megint sok mindent kihagytak/átvariáltak a film(ek)hez.
Joe Hallenbeck 2011 júl. 16. - 22:08:54
(296/725)
Megnéztem. Na, ez már egy igazi látványfilm. A borzalmas Fél-vér herceg után meg fõleg.
8/10
Sajnos én csak az elsõ 6 könyvet olvastam, ezért írja már meg valaki a (lehetõleg olyan, aki olvasta a Halál ereklyéit), hogy az a ostoba hülyetyúk Luna, hogy a pi**ába keveredett a Roxfordba a lázadó Griffendélesek közé, mikor Harry,Ron, és Hermióne otthagyta a Kagylólakba !
Ezt megmagyarázzák a könyvben ?
8/10
Radeon92 2011 júl. 16. - 21:57:35 8/10
(295/725)
Nem szeretném mondani de voltak dolgok amiket kihagytak.Abeforth ismerteti Ariana halálát,apjuk azkabanba való zárását,anyjuk halálának körülményeit,Grindewald-Albus-Abeforth veszekedésének mivoltát(ez vezetett ariana halálához).Fred W. és Percy harca a miniszterrel,majd Fred halála,Az óriáspókok betörése-Hagrid elhurcolása.De csak ilyen apróságok amik magyaráztak volna,vagy érzelmileg dobták volna fel a filmet.Amugy meg jó volt.
9/10
Catharin 2011 júl. 16. - 21:48:59 9/10
(294/725)
Tartalmazhat spoilert!
Most már , hogy helyre lett rakva a horcruxos feltámadós dolog elmondom azért a véleményemet a filmrõl.
9/10 , a látvány miatt! A történet minden nagyon tetszett. De!De például a film eleje elég unalmasra sikeredett tele volt üresjáratokkal ezeket simán kivehették volna és belerakhatták volna,mint többen is írták azt amikor Harry szembesíti Voldemortot azzal, hogy Piton milyen volt valójában. Nem volt rendesen és érthetõen megmagyarázva Harry halála majd hõsies feltámadása. Oké rá lehet jönni, de én nem vagyok egy gyenge felfogású mégis utána kellett néznem, hogy a kõ nélkül mégis hogyan jutott vissza? Az a 19 évvel késõbb nagyon nem volt jó:S tudom, hogy a könyvben is benne volt, de én is azon voltam, hogy bele ne tegyék! És megtették, sajnos. Voldemort nem tetszett, hogy ennyire gyenge, ilyen könnyû megölni. A varázslók halála , eltûnnek a semmibe vicc volt:D
Egyébként nagyon tetszett összegezve a film, hiába volt néha itt-ott hiba. De a legeslegjobb mondatot a herceg mondta Dumbledornak "Tehát úgy nevelted egész végig, mint egy vágóhídra szánt malacot?" Áá legjobb:D
8/10
Radeon92 2011 júl. 16. - 21:42:38 8/10
(293/725)
Pozitívum:
Csatlakoznom kell sajnos 1-2 elõttem szólóhoz.A film látványvilága csodálatos volt,messze felülmúlt jó néhány filmet az utóbbi idõkben.A zene is jó volt közben és nem is álmosító,hanem a kellõ részekhez igenis nagyon szép.Jó lett a merengõs rész meg azok a dolgok melyeket régebben inkább kihagytak volna idõtakarosság miatt. De nagyon jó volt ,hogy a film kezdetekor egybõl a dolgok sûrûjébe kerültünk.
Negatívum:
Voltak dolgok amiket megnéztem volna!Ilyen pl. a kentaurok becsatlakozása a harcba,egy jó Hermione-Grayback,Minerva-Piton,Kingsley-Voldemort(ez igaz csak néhány mondatban) harc.Gondolom ezeket az igazi fanok(akik olvasták a könyvet)várták volna.
Összességében :
Egy nagyon jó kis filmet hoztak létre ,igazán élménydús és részletes(részletesebb mint a 4. rész óta bármelyik),pörgõs.
Végeredményben ezt a filmet újra meg fogom nézni de akkor már az összes résszel együtt,mert csak úgy fogom felfogni hogy vége és hogy milyen jó is volt.
10/8,5 de csak a hiányosságok és mert nem egyszerre láttam a part 1-l.Utána meglesz a maradék fél pont is.
Betti1991 2011 júl. 16. - 20:15:17
(292/725)
A legjobb és legcsodálatosabb HP film!!!!!! Nekem nagyon-nagyon tetszett!!! Szégyen nem szégyen én sírtam a film alatt nem is egyszer, az epilógus résznél a leginkább, mert tudatosult bennem igazán, hogy igen vége a varázslatnak!!!!! Szerintem az epilógus rész egyáltalán nem volt gáz, tökéletes volt!!!!!!! La a kalappal Rowling és az egész film stáb elõtt, hatalmas köszönet nekik a Harry Potter világáért, amely megadta nekem az olvasás örömét és még nagyon sok mást!!!!!!!!!!
patriziapepe 2011 júl. 16. - 19:45:48
(291/725)
elsõsorban a gyerekeknek...?ezt meg honnan veszed,ez a történet mindenkinek szól.
Seemann 2011 júl. 16. - 18:05:41
(290/725)
Ha nem nézzük a könyvet, a film maga közepes. Semmi extra. Vannak benne érdekes részek, de a színészi játék még mindig nem kiemelkedõ, Redcliffé egyenes suta. Tulajdonképpen a látványtól is többet vártam. Valahogy az egész uncsi, erõltetett. A Gyûrük urát hangulatban és látványban meg sem közelíti. Bár lehet csak arról van szó, hogy ahogy a könyv is eredetileg, a film is elsõsorban a gyermekeknek szól....
Cressida Beau Pre 2011 júl. 16. - 16:22:36 Előzmény Charles Foster Kane
(289/725)
SPOILER

Végül teljesen egyetértek Voldemort halálával kapcsolatban. A jelenet szofisztikáltsága elütött az egész film stílusától, egyszerûen nem illik egy ilyen környezetbe. Nagini elpusztításának öröme hirtelen átváltott egy lassú, gondolkodó, beforduló jelenetbe. O.o Nézõben gyermeki öröm, majd melankólia, abszurd volt számomra.

(Én nem tagadtam, hogy ez a hangos közösségi rajongás inkább a nõkre jellemzõ, csupán mivel elõször ezt nem így írtad le, hanem egyszerûen rajongásként, hozzátettem, hogy a másik nem is képes rajongani azért. Ráadásul számomra hasonlóan irritáló módon. Ezt az ostoba sikongatást azonban legfeljebb homoszexuálisoktól láttam eddig a hímek körében.)
Tiktak118 2011 júl. 16. - 15:36:34
(288/725)
Én is jó ötletnek tartottam ezt a spoiler megérzéses dolgot spoiler, de csak azért mert szerintem így lehetett legjobban azt kijavítani a hatodik rész hibáját úgy , hogy érthetõ legyen.
10/10
johnny91 2011 júl. 16. - 15:34:32 10/10
(287/725)
Spoiler on
Egyedül a védõburkos varázslatot hiányoltam, amivel Voldemort védte Naginit.
spoiler off
Miután ugyebár a 6. részbõl semmi sem derül ki a horcruxokkal kapcsolatban én jó megoldásnak tartottam hogy Harry megérzi a jelenlétüket a közelükben
Tiktak118 2011 júl. 16. - 15:33:04
(286/725)
Az a baj , hogy nagyon már nem lehetett jobb a film mert szerintem a befejezõ film egyik fontos alapja a hatodik film lett volna , de mivel azt nagyon elrontották így a horcruxok keresését és megtalálását valahogy meg kellett magyarázniuk úgy , hogy azok is értésék akik nem olvasták a könyvet.