10/10
johnny91 2011 júl. 16. - 15:31:05 10/10
(285/725)
Tökéletesen igazad van!
Amúgy nem értem, hogy miért nem tetszik a 19 évvel késõbb sok nézõnek, hiszen a könyvben is kb. ez volt benne, és a színészek jól el lettek maszkírozva, persze Hermione tényleg nem nézett ki 36-nak, dehát ez annyira nem gáz.
klubos 2011 júl. 16. - 15:27:48
(284/725)
Nem akarok beleszólni a személyes vitákba, de igenis maradtak ki részletek: például a könyv ismerete nélkül furcsán fest a két Dumbledore fivér viszonya, semmivel sem magyarázták meg, hogy miért volt feszültség közöttük, és Ariana, a húguk miért halt meg. Aki csak a filmet nézte, az levágta ezt vajon?

A másik: a tükörre sincs magyarázat, csak a könyvben. Ezt anno ugye Sirius adta Potternek, hogy tudjanak kommunikálni. Jó, a filmben utaltak rá homályosan, hogy Siriustól szerválta Mundungus a tükröt és Dumbledore öccse vette meg, de ez így is kicsit kevéske...

No meg: hogy került Piton a dean-i erdõbe, amikor küldte az õz-patrónust, amivel segíti Harry-t? A könyvben ugye az emlékek között az is benne van, hogy Dumbledore utasítja Pitont, hogy segítsen, és a kardot valahogy hõstettel kell megszereznie, különben nem sikerülhet. A filmben ezt elintézték azzal, hogy megmutatták, hogy Piton mûve az erdei segítség, de a hogyan, és miért, azt már ne firtassuk. A horcrux-ok felismerését, felkutatását meg már ne is említsem, hiszen azt már a hatodik filmnél elcseszték, amikor kihagyták szinte a teljes Tom Denem-es visszaemlékezést, az okokat, hogy mit miért, és mi lehet az, ami Voldemortnak fontos...
Tiktak118 2011 júl. 16. - 15:21:25
(283/725)
Én olvastam a könyvet többször is ,ennek ellenére tetszett a film. Bár én a hatodik rész után a befejezõ részeknek nem sok esélyt jósoltam mégis pozitív csalódás ért. Persze volt néhány jelenet a film közben ami nekem sem tetszett pl. SPOIlER
A pálca eltörése a végén , vagy a 19 évvel késõbb.SPOILER vége.
De összességében szerintem elég jó befejezõ részt kaptunk. A végsõ csata szerintem jó volt. Egy film úgysem tudja teljes egészében vissza adni a könyvet mert a történetet mindenki máshogy képzeli el ,és több millió rajongó igényeit úgysem tudják megvalósítani. A fõ vonalat megtartották ennek örültem, nem úgy mint a hatosban ahol minden más szerepet kapott csak a kötet fõ cselekménye nem. Azért megnézem még párszor ezt a részt mielõtt értékelem a filmet de elsõre mindenképp pozitív csalódás volt.
zsebzsb 2011 júl. 16. - 15:20:41
(282/725)
Toronymagasan az év legjobb filmje! És toronymagasan a legjobb HP film! Elmondhatatlanul nagy élmény volt, csak ajánlani tudom mindenkinek!!!
zsebzsb 2011 júl. 16. - 15:18:19
(281/725)
Hallod, te iszonyatosan hülye vagy...
1. Piton professzor 1 kurva kilót nem szedett magára...
2. Ginny lehet hogy magasabb Harrynél, de errõl senki sem tehet, hogy szegény kiscsaj sokat nõtt (Bár gondolom te olyan hülye vagy, hogy inkább egy részre más színésszel játszattad volna a szerepet...)
3. Harry szinkronhangjában igazad van, de ha erre az egy részre kicserélik az még rosszabb lett volna
4. A film és a készítõk nem tehetnek arról hogy az Arénában pancserek dolgoznak (Bár gondolom semmi baj nem volt a képpel csak te vagy akkora láma hogy bajod legyen vele)
5. A 19 évvel késõbbi jelenettel nincs semmi gond.
6. (És ez a legfontosabb!!!) TE NAGY KÖNYVOLVASÓ: EGY KIBASZOTT JELENETET MONDJ AMIT KIHAGYTAK!!! (Elárulom neked hogy ilyen nincsen:D)
4/10
ektoplazma 2011 júl. 16. - 15:01:33 4/10
(280/725)
Nem értem hogy tetszhetett ez a film valakinek, aki elolvasta a könyvet. Rengeteg jelenet kimaradt, sok más jelenet át lett írva, a végsõ csata gyakorlatilag teljesen más mint a könyvben, és nem csak történetileg, de hangulatilag is. A karakterek megjelenítése pocsék, a legkevesebb az lett volna hogy a színészek elolvassák az eredeti regényt forgatás elõtt.
Harry szinkronhangja még mindig nevetséges, Piton professzor felszedett magára 20 kilót, Ron kishúga fél fejjel magasabb Harrynél, a 19 évvel késõbb jelenet pedig még egy elsõfilmes román rendezõnek is szégyenére lett volna.
Az már csak hab a tortán, hogy a premier napján az Aréna plazában olyan volt a levetített kópia minõsége, mintha a MOKÉP archívumából kaparták volna elõ. Nem azért mennék moziba, hogy homályos filmet nézzek.
Összességében ez volt számomra az év filmes csalódása.
10/10
johnny91 2011 júl. 16. - 13:48:42 10/10
(279/725)
Számomra egyértelmûen az év eddigi legjobb filmje, és az összes HP film közül a legjobb!
Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy ha teheti moziban nézze meg.
SPOILER ON
A pálca kettétörése szerintem azért kellett bele, mert ugyebár Dumbledore sírja a filmben valami ismeretlen szigeten van, így Harry-ék elég nehezen tudtak volna oda menni(mivel nem tudnak repülni, mint Voldemort és Piton), és így egyszerûbben megoldották a dolgot.
Azt, hogy elõtte Harry miért nem javította meg vele a saját pálcáját én sem értettem.
Egy apró kis poén nagyon bejött nekem:amikor Voldemort megérzi, hogy megsemmisült a diadém, akkor az egyik halálfaló hozzá akar szóni és, de egy egyszerü Avada Kedavra-val a Nagyúr elintézi a dolgot :D
És amikor megkérdezi a Nagyúr Luciust, hogy hogy tud így élni, vagy valami ilyesmi, azt mondja Malfoy nem tudom :D
SPOILER OFF
Összességében szerintem a 7/1-et leszámítva a legkönyvhûbb film lett, az apróbb változtatások pedig engem nem zavartak túlságosan.
Csodálatos lett a Herceg meséje és a pályaudvari részt is pont ilyennek képzeltem a könyvben. A sárkány is nagyon jó lett a Gringotts-ban. Nem is beszélve az ostromról tényleg elképeszktõen látványosra sikeredett film.
Elképesztõ, hogy ez rendezõ csinálta a 6.-at is. Nagyon sajnálom, hogy a második kedvenc könyvemet a HP-bõl így elszúrta.
Charles Foster Kane 2011 júl. 16. - 13:43:31
(278/725)
Szerintem annyira nem ismered a konyvet, ha szerinted ez nem jellemzo McGonagallra. Neki pont az a karaktere, hogy kifele mutatott szigorusaga mogott megbujik ez a gyermeki lelkesedes. Mar az elso reszben van egy nagyon fontos jelenet, ami ezt felfedi. Amikor Harry elkapja a cikeszt. Szigoruan magahoz hivatja, amikor pedig harmasban maradnak Woods-szal, akkor ujjongva mondja, hogy talalt egy uj fogot. De rengeteg ilyen jelenete van, ugyhogy ez abszolut karakterbe vago humor.
patriziapepe 2011 júl. 16. - 13:39:29
(277/725)
a film nagyszerû,gyönyörû szép,a Herceg meséje volt a kedvenc részem,szerintem nem volt olyan nézõ a teremben,akit hidegen hagyott volna.nem csak Potter-rajongóknak ajánlom.féltem az utolsó részektõl,mert szerintem az 5. és 6. sajnos eléggé el lett szúrva,de ezzel a befejezéssel nálam mindent helyrebillentettek.
ja,és még valami: Népszabadság "kritikus" Fáy Miklós,remélem,hogy elolvasod: micsoda egy bunkó vagy!:)
10/10
szekfuandras 2011 júl. 16. - 12:23:29 10/10
(276/725)
Az összes Harry Potter-rész nálam 10-es volt de ez mégis egy kicsivel jobbnak bizonyult :D
Amikor megjelent a könyv, már az elsõ héten megrendeltük, és néhány nap alatt ki is olvastam. De a végén szomorú voltam: nem csak a veszteségek miatt, hanem inkább, hogy vége lett...
A film szerintem eléggé hû lett a könyvhöz. Az élményt növelte, hogy csak nagyvonalakban emlékeztem a könyvre, így néhány jelenet újnak hatott.

SPOILER
A film folyamán sokszor nagyon izgultam, melynek hatása meg is látszódott a bõrömön :D Amikor Harry belépett a szobába a portré mögül, vagy amikor Harry kiállt a sorból Piton elé, és amikor McGalagony arrébblökte, hogy megvédje, valamint Piton emlékei... Mindegyik óriási jelenet volt számomra.
SPOILER vége

Véleményem szerint ez a film gyönyörû befejezés. Nagyon elszomorít, hogy Daniel Radcliffe nem akar több Harry Pottert, de... egyszer mindennek vége. Véget ért ez az epikus történet, és örülök, hogy én is együtt nõhettem fel vele.
Noncika 2011 júl. 16. - 11:54:28
(275/725)
Én nem olvastam egyik könyvet se, de a filmeket becsületesen végignéztem (volt amelyiket többször is). Igaz volt néhány kisebb mozzanat ami nem volt érthetõ, de úgy egészében szerintem meg lehetett érteni a könyv nélkül is. Tetszett az utolsó rész, kicsit fura is volt utána, hogy vége. A csata látványos volt, bár én heroikusabbnak képzeltem Voldemort legyõzését, olyan egyszerûnek tûnt. 7 részen keresztül vele küzdöttek, ehhez képest ez egy kicsit könnyûnek tûnt. Én is hiányoltam a végérõl az a megkönnyebbülés a szereplõktõl, mégiscsak erre vártak már mióta, bár megértem, hogy ennyi veszteség után nem könnyû nekik ünnepelni. A könyvben is így hallt meg Bellatrix? mert nekem ez elég furcsa volt. Meg az a 19 év múlva rész se tetszett annyira. Attól nem fog kinézni pl Hermione 37-nek, hogy kosztümöt adnak rá, mindenesetre a moziban többen felnevettek, mikor meglátták õket, szóval ez így megtörte azt a hangulatot.
9/10
dodo_95 2011 júl. 16. - 11:18:55 9/10
(274/725)
SPOILER

Nekem nagyon hiányzott a film végérõl az, mikor Harry elmondja Voldemortnak hogy Piton végig a jó oldalon állt. A könyvben ez az egyik legnagyobb fordulat. Miért kellett ezt kihagyni? A másik ami még nem tetszett, hogy miért nem volt ott Harryn kívül senki mikor Voldemort meghalt? A film vége olyan lett mintha nem is örültek volna annyira. Azt vártam hogy mindenki kiabál meg éljenez, hogy Voldemort már nincs többé...
Ezeket leszámítva nagyon jó volt a film, de a könyvet semmi sem adhatja vissza:)Nagyon hiányozni fog, hogy nem kell többet izgulni a következõ részért:)
10/10
LaciG 2011 júl. 16. - 11:14:19 10/10
(273/725)
Nekem is pont ez volt a bajom!
10/10
pulse 2011 júl. 16. - 11:09:29 10/10
(272/725)
SPOILER
A könyvben visszateszi oda, ahonnan Voldi elvette. :)
A filmrõl: nagyon nagyon nagyon tetszett. A látvány, a zene fantasztikus, a sárkány eszméletlen jó lett, a Fiendfyre (nem emlékszem magyarul hogy hívták) is nagyon ütõs, egyszóval ezt a filmet nagyon eltalálták. Ami nekem kissé zavaró volt, de annyira nem, hogy ne 10-est adjak rá: a legnagyobb feszültség közben a vicces beszólások. Azt pl én sem értem, hogy miért kellett McGalagony szájába adni a rá abszolút nem jellemzõ, tapsikolós "Már úgy vártam, hogy kipróbáljam ezt a varázslatot! ^^" sort... Egyébként szerintem csak az volt a baj, hogy nem mertek ennyire kemény filmet csinálni, mint amilyen lett volna a mókás kiszólások nélkül. Így is nagyon körömrágós lett, és végülis elbírják a csatajelenetek a poénokat, de a katartikus lelkiállapot eljövetelét eléggé hátráltatják... Hû, de szépen fejeztem ki magam.
10/10
10/10
LaciG 2011 júl. 16. - 10:23:26 10/10 Előzmény fezlergabor
(271/725)
Én a pálcakettétörést én úgy értelmeztem, hogy nem akarnak még egy ilyen helyzetet. Ezért ezt a veszélyesen erõs fegyvert nem szerezheti meg senki (a könyvet nem olvastam). Amúgy a könyvben mi volt?
heuka 2011 júl. 16. - 08:25:13
(270/725)
Sziasztok!

Mivel biztosan van, aki még nem látta: SPOILER
Nekem egy nagy gondom volt a filmmel: a mellékszereplõk hiánya. Azt értem, hogy Harryre van kihegyezve a történet, de a könyvben a Rend tagjai nem 3 mondat erejéig vannak megemlítve, hanem folyamatosan jelen vannak az ostromkor, pár percnél többet érdemeltek volna a 131-bõl. Összességében jó a film, de ezt a jól megírt könyvet nem kellett volna ennyire átírni, ezalatt értem az I. részt is, gyakorlatilag csak a helyszínek egymásutánisága maradt meg, hogy ott mi történt, nem feltétlenül.
9/10
fezlergabor 2011 júl. 16. - 02:33:07 9/10
(269/725)
Voltak itt furcsaságok.. Ezt a pálcakettétörõs dolgot nem nagyon értettem.. A Bella felrobbanása egy dolog, a filmen jól mutatott, de azért szerintem az fontos mozzanat volt a könyvben, hogy Harrynek a saját pálcája kell inkább az ereklyepálca helyett. S nem rögtön kettétöri, mint egy darab botot..
Viszont megint rájöttem, hogy a mozinak is megvannak a hátrányai.. Ott ült mellettem két kiscsaj, ilyen 15 éves formák, ott beszélgettek, vihogtak, magukra öntötték a kólát, ezért zsebit kellett kérni.. omg. Még jó, hogy nem öntötték rám..
A végén meg a közönség egy része tapsolt :D Na ilyen se gyakran van, no.
revolrtol 2011 júl. 16. - 01:36:36
(268/725)
A véleményed, bár megértem, több helyen is vérzik. Persze, hogy egymás után 20 könyvkiadó visszautasította a regényt. miért ne? tudod hány kéziratot kapnak azok, fõleg a nagyobb kiadók?? A Bloomsbury egy kis kiadó volt és voltak olyan okosak anno és megnézték az anyagot. Miért adták volna el a könyvjogot milliókért? Akkor még a kutya se hallott Harryrõl, senki nem tudta, hogy ennyire sikeres lesz, JK szegény volt, örült, hogy kiadják amit írt! És ha rajtad múlna az írónõ nem keresett volna ennyit a történetéért... Miket beszélsz, hiszen te magad szögezted le, hogy egy könyvet se olvastál el tõle!! :D Hogy akarsz valami/valaki felett ítélkezni, amit/akit nem is ismersz? Te nyilván a filmekrõl és az alkotóikról beszélsz. Igen, ami a filmet illeti... Ha nem tudnád, akkor most tájékoztatlak, a "Harry Potter és a Halál Ereklyéi elsõ rész", valamint a "Harry Potter és a Halál Ereklyéi második rész" - mint ahogy a címükben is benne van foglalva, KÉT részbõl álló EGY történet. Egy könyv adaptációi. Következtetésképpen a két részt egynek kell nézni. A Gyûrûk Ura se trilógia valójában (bár az szerintem kicsit más tészta). Szóval, ha így vesszük, nem volt olan gyors folyamat, mármint Voldemort legyõzásánek folyamata. Fõleg, hogy azt is számításba vesszük, hogy gyakorlatilag a MÁSODIK részben kezdik el igazán legyengíteni Voldit (Denem naplója--> horcrux). Ha pedig csak szipmlán nem érted az egész sztorit, akkor nemtok mit kezdeni veled :D ha már 1 filmet kihagytál, véged. Azt az elejét, az összevagdalós izét nem értettem, elmagyaráznád kérlek. Egyébként már láttam a filmet és szerintem jó volt néháyn orbitális baromságot kivéve (SPOILER SPOILER SPOILER pl miaz hogy Bella szétrobba? és miaz hogy Harry ketté töri a Pálcák Urát??? :O).
6/10
lajosbp 2011 júl. 16. - 00:29:49 6/10
(267/725)
Láttam a filmet nekem nem jött be sajnos untam ezzel itt úgy látom egyedül vagyok. Azt még hozzátenném én nem vagyok Harry Potter rajongó nekem csak az elsõ 2 rész jött be az még érdekes volt. Volt amit meg sem néztem...
A csatajelenetek rövidek ennél többet is kihozhattak volna, vannak kritikák ami szerint több filmbõl regénybõl lett összeollózva az egész, azzal egyetértek, hogy hasonló dolgokat láttunk már másutt is, de a teljes másolással azért nem. A regényeket nem olvastam így nem tudom összehasonlítani, hogy ott jobb-e, a történet.
Az egész történet Voldemort legyõzésére van kihegyezve ehhez képest itt elég hamar legyõzik. Láttunk már látványosabb végjátékot is más filmekben a két ellenség között. A könyv írója ha rajtam múlott volna biztosan nem lesz ilyen gazdag ezzel a történettel. Utána olvasva a kezdeteknek ami nehezen indult a könyvkiadók sem láttak benne nagy fantáziát, de mint kiderült nagyon nagyot tévedtek... Az elsõ rész kiadási jogát összesen 4000 USD-ért vásárolták meg Angliában...
Nálam 6/10.
KurtWagner 2011 júl. 16. - 00:18:19
(266/725)
Én ezt úgy mondom, hogy nem láttam a filmet, csak a könyvet ismerem, így nem tudom, hogy oldották meg a filmben (remélem úgy, ahogy gondolom, bár a jelek szerint nem biztos).

Spoiler
Hermione vallatásánál jön rá, hogy valószinûleg bellatrix, azért volt betojva a kard láttán, hogy más is eltünhetett a széfbõl, és akkor ott kell lennie valami fontosnak, ami Voldemorté és ami így valószinû, hogy Hocrux (azt a könyvben sem tudják, hogy melyik) ezért törnek be a Gringottsba, ott már megérezheti, egyébként, hogy a sok kincs közül, melyik lehet az, a közelség alapján, meg más alapján is. No már most, miután betörtek a Gringottsba, Voldemort rájön, hogy mire vadásznak és a (könyvben) õ maga vezeti el Harryt a hocruxokhoz, amikor végigjárja gondolatban a helyeket (a napló elpusztult, a kelyhet ellopták, a gyürõvana legvédtelenebb helyen, és arra talán rájöhetett Dumbledore, hogy közze volt a Gomoldokhoz, a barlang titkát lehetetlen kifürkészni, Nagimit nem engedem el magam melõl, és az utolsó a diadém, van a legbiztonságosabb helyen a Roxfortban) és el is indul ellenõrizni õket, a Roxfortot hagyva utoljára. Harry-ék is így jönnek rá, hogy hol keressék az utolsó Hocruxot, és elvileg (vagyís remélem a filmben így oldották meg), hogy mit. Amúgy akönyvben sem ismerte az összes Hocruxot, csak azt, hogy valami Hollóhátitól, mert bár Harry, mindig is lassú felfogású volt, már a hatodik részben tudta volna, hogy a diadém hol van (és Lovegoodéknál is nagyobb jelentõséget tulajdonitott volna a másolatnak.
Spoiler vége

Egyébként én a hatodik film után olvastam a könyveket, de számomra elõtte is érthetõ volt minden, igaz az utolsó részt már a könyv ismeretében néztem/nézem meg, de a 7/1-nél sem volt semmi zavaró, talán csak a tükördarab lett volna az, de remél(t)em arra meg lesz a magyarázat a filmben. Az, hogy a hocruxok kilétére nem derül fény a 6. filmbõl, nem tartottam akkora bakinak, mert folytatásos filmeknél, még érthetetlenebb lett volna, hogy akkor ez most, hogy is volt, különösen gyengébb értelmi felfogású embereknél, vagy akik az elõzmények ismerete nélkül tévednek be a moziba. Könyvben az ilyet könnyebb megoldani.