offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 18. - 16:07:41 Előzmény Roo24
(366/726)
spoiler HEGYEK

Dumbledore mondta Pitonnak, hogy Voldemortnak kell a varazslatot elvegezni Harryn, csak akkor mukodik a dolog. Szoval nem a magia maga a lenyeg szerintem, hanem, hogy Voldemort pusztitotta el. Vegulis logikus, hogy ha a sajat horkruxat akarja elpusztitani, akkor nem kell hozza egy griffondor kard...
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 18. - 16:04:55
(365/726)
Ha figyeltel volna, akkor lattad volna, hogy az elozo irasra reagalt, amiben azt feszegettek, hogy miert nem magiaval oltek meg a kigyot.
10/10
PivarnyikKrisz 2011 júl. 18. - 15:47:15 10/10
(364/726)
Tökély. A legjobb része a sorozatnak. Látványos. Kitûnõen vászonra vitt sztori. Nem tudok semmi rosszat mondani a filmrõl. A tájak gyönyörûek voltak. Jól volt fényképezve. A csatajelenetek fantasztikusak voltak. Megfelelõ lezárás az egyik legjelentõsebb könyv- és film sorozatnak.
gff.bence 2011 júl. 18. - 15:40:28
(363/726)
Ha figyeltél volna akkor láthattad volna, hogy naginit nem varázsigével ölték meg hanem Nevile vágta le a fejét a kardal....
mezsge 2011 júl. 18. - 14:54:32
(362/726)
akivel néztem a filmet (õ nem olvasta a könyveket) megkérdezte a végén: "akkor most Piton Harry apja?" :D én nem tudok elvonatkoztatni, de lehte, hogy csak a filmet nézve tényleg ez jött le! :D
mezsge 2011 júl. 18. - 14:51:45 Előzmény Roo24
(361/726)
szerintem Nagini-t nem lehetett volna megölni egy adava kedavra-val, mivel õ is horcrux, nem?
4/10
marvanyos86 2011 júl. 18. - 14:39:49 4/10
(360/726)
Unalmas, vonatott mûvészi jelenetek halmaza.
Sokkal izgalmasabban is meg lehetett volna csinálni, mint pl. a sorozat elsõ három részét. Ja és a 3D effekteket sem vitték túlzásba!
Radcliffe borzasztó gyenge benne, pozitívum viszont: Ralph Fiennes & Alan Rickman akik rendkívül jól viszik saját karakterüket, ahogy ezt tették már a korábbi epizódokban is.


10/4.
10/10
Voldemort 2011 júl. 18. - 14:35:10 10/10
(359/726)
Spiler

szerintem a Nagini halálla miatt halt meg, mert nem volt több horcluxja. Met amikor Harry lenyomta, akkor a pálca kipatant a kezébõl.
10/10
Voldemort 2011 júl. 18. - 14:33:54 10/10 Előzmény sZAbIkAAA
(358/726)
Persze! Én imádom a Harry Potter filmeket!
A könyveknél éppen a negyediket olvasom. Én csak a filmekhez tudok kommentelni, mert a könyveket nem olvastam. Csak eddig négyet.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 18. - 14:00:29 Előzmény Charles Foster Kane
(357/726)
Köszi ezt a választ, igy sokkal jobban lejött az egész és érthetõ a dolog számomra :) Tényleg köszi neked is!

Spoiler

Jót is nevettem kicsit, de nem rajtad hanem azon hogy végülis igen mindhármuké ugyanaz a patrónus lett volna az furcsán jött volna ki. Abban az esetben tuti azt hittem volna Harry igazából a Piton gyereke és még a végén arra a logikai következtetésre jutottam volna, hogy a Lily is majd megõrült a Piton-ért titokban. Ez pedig már beindithatott volna egy következõ sorozatot az igazságról. :DDDDD

Viccet félre téve igy már logikus a dolog és érthetõ, ennyi hiba meg tényleg belefér :)
roland333 2011 júl. 18. - 13:53:47
(356/726)
Sajtóközlemény: Harry Potter minden bevételi rekordot megdöntött
http://hihetetlendolgok.hu/?p=512
mezsge 2011 júl. 18. - 13:29:29 Előzmény tomilee65
(355/726)
nekem az egész sorozat alatt nem tetszett, ahogy R. Fiennes megformálta Voldemortot... a könyvet olvasva pont az volt benne az egyik legfélelmetesebb, hogy olyan hidegvérrel gyilkolászott, és egy csepp érzelmet sem mutatott (kiv. Naginivel szemben), a filmben meg már majdhogynem eszelõsen viselkedett olykor...

a film egyébként vegyes érzelmeket keltett. a 7/1 nagyon tetszett, szerintem ez volt leghûbb a könyvhöz, ezért reménykedtem hogy a nagy csata mellett a 2. részben is kifejtik a mögöttes tartalmakat. hát nem így lett. :/ azok lettek a legelnagyoltabb részek (már ha beletették), amik a cselekedetek okaira vezettek vissza... és egyszerûen nem értem egyes változtatások okát (nyilván mindnek volt)... de a látvány és a zene nagyon jól sikerült.

SPOILER --- a nagy párbaj végén olyan volt, mintha Voldemort attól halt volna meg, hogy Naginit lefejezték... akivel láttam, õ úgy értelmezte, hogy a kígyó halála annyira legyengítette V.-t, hogy Harry átka erõsebb lehetett az övénél, így találta el. nem tudom, melyik az igaz, mindenesetre elég kétértelmûen valósították meg.
6/10
Belthar 2011 júl. 18. - 12:46:38 6/10
(354/726)
Hát én tegnap néztem meg 3D-ben a moziban. Nagyon ratyi lett. Az elõzõekhez képest sztem nagyon elkapkodták. Többször röhögtünk inkább rajta,hogy mekkora hülyeség, pedig a könyvet olvastam és az nagyon király. Még egyszer nem nézném meg.....
Belua 2011 júl. 18. - 12:40:02
(353/726)
Mindig próbáltam kitalálni hogy mi a jó fenét szeretnek ebbe a nagy semmibe az emberek, ezt azóta sem sikerült megfejtenem. Talán majd valaki elmagyarázza. Mindössze két részt láttam belõle a sárkányosat és ezt az utolsót legalábbis remélem hogy nem lesz több belõle. Mégis mi akar ez lenni? Valami sci fi mese? Néhány kis pöcs harcol a gonosz ellen. "Erre biztos mindjárt jönnek a kommentek." Varázsolgatunk, harcolgatunk, keménykedünk /bár ilyen fiatalokkal ez inkább vicces/, 2 óra alatt egyszer poénkodunk, és mikor vége, akkor egy nagy üresség tátong, hogy ez meg mi a fos volt. Azért hozzáteszem hogy én nagyon szeretem a mágiával kapcsolatos misztikus filmeket, és vannak is nagyon jó filmek ebben a témakörben, de ez unalmas, még akkor is ha megpróbálták látványosra elkészíteni. Ezek az ostoba varázsszavak egyenesen nevetségesek. A filmnek azt a címet is adhatták volna hogy varázspálcák küzdelme 1-5-ig. Így is röhejesek ezek a pálcaharcok, legalább a film címe tükrözte volna hogy ezt nem gondolták komolyan.
Spoiler Star Wars rajongók figyelmébe ajánlom hogy itt is feltûnik egy védõpajzs, amit meg kell semmisíteni, jó ötlet csak kár hogy ezt már elsütötték.
Összeségében egy nagyon gyenge film volt, de ha ez a mostani színvonal amitõl elalélnak a népek, akkor nagyon a minõség alján vagyunk. 2/10
sZAbIkAAA 2011 júl. 18. - 12:26:16
(352/726)
te most akkor rajongó vagy v mi? mert nagyjából nem is a filmet fikázod hanem a könyvet,akkor most mivan?
Peter9888 2011 júl. 18. - 12:23:48
(351/726)
Tegnap megnéztem én is 3D-ben. Nagyon jó film. Szerintem a legjobb rész. A zenék is nagyon jók lettek a filmben. Ajánlom mindenkinek. Nálam egyértelmûen 10/10.
10/10
Voldemort 2011 júl. 18. - 12:03:50 10/10
(350/726)
Jómagam nagyon nagy Harry Potter rajongó vagyok, de amikor láttam az utolsó részt, csalódott lettem....

SPOILER

Látszott az egész filmen, hogy ez csak a hiány részlete az elsõ Halál ereklyéi résznek. A két film nincs meg egymás nélkül, tehát látszik, hogy csak elvan felezve. Szerintem a készítõk csak a pénzre mentek, mert tudták, hogy 2 film: dupla bevétel.

A film elején ott vagyunk a Gringots bankban és ott van egy sárkány; nyúlfaroknyi és számomra erõltetett jelenet. Semmi szerepe nem volt a sárkánynak, pedig az elõzetesekben kampányoltak vele.

Aztán átmegyünk Roxfortba és itt maradunk egész végig. Itt csatáznak, háborúznak.
Nekem kifejezetten a Mcgalagony professzor vs Piton volt az egyik leglátványosabb harci jelenet. Hiába, hogy a Pitin védekezett. Efekileg is ezt jólmegcsinálták...

Lúzer Nevillebõl, kemény csávó lett, és még õ kaszabolja le a Naginit is... Tipikus, hogy a lúzerbõl, egy erõs valakit varázsolnak.

Voltak érdekességek és halálok. Hogy halt meg Lupin és annak felesége? Fred? Nem mutatták õket, így hogyan sajnáljuk õket...?
Én csak a Pitont sajnáltam, mert õ megérdemelte. Akkora karakter lett itt a végén.... amikor Harry belenéz a merengõbe, s kiderül, hogy a Piton szerette az anyját, és gyermekkoruk óta ismerik egymást, csak hát megjelent James Potter... Még az is kiderül, hogy a Dambludor se volt olyan jó ember, mint aminek Harry hitte. Piton, még jobban szerette Harryt!

Harrynek a meghalása mi volt? Semmi. Nem is kiválasztott. Csak szerencséje volt akkor babaként; az anyja védõpalyzsot emelet rá, s mikor a Voldemort a halálos átkot szórta rá, visszapattant reá, de utójára öntudatlanul is egy Horcluxot csinált. Ennyi Harry Potter legendája. Így volt a 4 részben, aztán átmentünk Star Warsba meg Matrixba, hogy õ a Kiválasztott. Szómiszó, látszik, hogy az írónak nem volt minden kitalálva. Csak építgette folyamatosan.

A Halál Ereklyéi is minek már? Értelmük nem volt csak a Bodza pálcának. De hol volt a köpeny? A Feltámadás kövét csak elejtsük a Tiltott Rengetegben...

Voldemort és Harry közdelme is lehetett volna jobb. Még az 5 részben, mikor Dabludor és Voldemort harcol az látványosabb volt. Harry csak menekül és néhányszor egybelövik az erejüket.

Végül, Vodemort halála. Nekem írtó csalódás lett. Én azthittem, hogyha elpusztítják az összes Horcluxot, akkor Voldemort már nem lesz sebeszhetetlen és õ is meghalhat, így lesz a Harrynek esélye a gyõzelemre. Ehelyett, ugye Vodemort belepusztul az utolsó horclux elpusztításába. Aztán meg elporhad.

Volt egy még tipikusabb jelenet: hát persze, hogy Harry eltöri a Bodza pálcát.

Az utolsó, ami a szappanbuborék és gatyi is lett: 19 évvel késõbb. Harryéknek gyerekeik lettek. De a fia két fejjel volt kisebb. Meg nem öregedtettek semmit, hiába szõrösítették meg õket. Gininek csináltak egy asszonyos hajat, Ronnak csak megfésülték a haját, Hermiónénak meg semmit se csináltak. Lehetett volna cgi öregítés, mint a Benjamin Buttonban. De az már nem fért bele a költségekbe. Így hogy érezzük azt, hogy lejárt az õ koruk és jön egy új.

Sajnálom, hogy nem lesz több Harry Potter, de persze ez csak az írónõn múlik.
Azért nem adok gyengébbet a filmre, mert ez az utolsó rész, s a Harry Potter az Harry Potter...

10/10
tomilee65 2011 júl. 18. - 09:41:19
(349/726)
Tetszett az utolsó rész,egy dolog vált kicsit komolytalanná, mikor
Voldemort örömködött a halottnak vélt Harry fölött.
Olyan hatást keltett, mint egy jóllakott óvodás, vagy
mint a pongyolás dagadt fónök a "különben dühbe jövünk"-ben:
"Megkrepált,megkrepált!!!"
19Sakura97 2011 júl. 18. - 09:23:34
(348/726)
nekem ez a rész jóban tetszett mint a 6. és az 7.rész 1fel.
petimbo 2011 júl. 18. - 09:08:51
(347/726)
Egy regényben mindig részletesebb a cselekmény. Bár egy két és fél órás filmbe simán belesûríthetõek a lényeges dolgok.