offtopic
robicsek2 2011 júl. 18. - 07:55:55
(345/725)
Már nem emlékszem pontosan a könyvben a Merengö nél történt leírásra, de nekem erõs a gyanúm hogy a filmben csak a 3D kedvéért vitte át az asztalra :) Hogy legyen egy jó kis 3D efekt :PPP De persze tévedhetek is, az én romló memóriámmal.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 18. - 07:48:52
(344/725)
A Magyar szinkronban, mikor Voldemort elsuttogja a mondandóját, a végére beraktam volna egy reklámot is :) "Ja és Harry ne feledd ! HVV BANK ! :) Jól van felkeltem reggel ,és valami komás ötletöl vezérelten úgy döntöttem megosztom veletek ezt a baromságot :)
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 18. - 04:20:39
(343/725)
Ez az ev spoilere a forum.hu-n! :D Gratula a teljesitmenyhez.
10/10
pulse 2011 júl. 18. - 00:19:27 10/10 Előzmény Atros
(342/725)
SPOILER
1. Miért nincs Voldemortnak orra? - Mert ugye van egy rakás horcruxa, amikben a lelkének darabjai vannak elrejtve. Minél több van neki, annál kevésbé emberi, már semmi emberség nem maradt benne. És így ijesztõbben néz ki. :)
2. Miért nem fogták el és vitték magukkal Harry-t, miután megölték Dumbledort és kicsit feldúlták a sulit? Pedig a srác még egyedül utánuk is ment. A köv rész elején meg egybõl õt keresik. - Szerintem azért, mert... nem tudom miért:D A hivatalos hatalomátvétel csak akkor történik meg, amikor megölik a minisztert, addig õk a rosszfiúk... A könyvben (és asszem a filmben is) Piton annyit mond Bellatrixnak, hogy Harrynek nem eshet baja, õ a Sötét Nagyúré..
3. Miért nem dehopponál mindig mindenki, aki sz*rban van? - Mert nem mindenhol lehet. A Roxfortban pl nem lehet, a film vége felé már azért lehetett, mert megszûntek a védõvarázslatok.
4. Miért nem használják sose az idõutazást, amit Hermione használt párszor? - Mert ahhoz kell az a kis kütyü, amit Hermione a 3. rész végén visszaad McGalagonynak. Õ visszaküldi a minisztériumba, ahol az 5. rész végén a nagy haddelhadban összetörik az összes. És egyébként is szigorúan szabályozzák a használatukat.
Remélem segítettem. :)
10/10
offtopic
szekfuandras 2011 júl. 18. - 00:09:55 10/10
(341/725)
Te... biztos ugyanazt a filmet nézted, mint fél Anglia, fél Amerika, és kb Magyarország egynegyede?
Mert én nem tartom valószínûnek :D
10/10
Mash325 2011 júl. 18. - 00:07:56 10/10
(340/725)
Szerintem összességében jó lett a film (persze önmagában nem állja meg a helyét, csak mint a Harry Potter sorozat befejezõ ciklusa). A durva változtatások nekem sem tetszettek, és az itt-ott felbukkanó (néha erõltetett) poénok. Bár ha csak a filmet nézem, sokkal többet jelentett és adott, mint az utóbbi idõkben mozikban bemutatott "tucatfilmek". Azt tapasztaltam azonban, hogy akik nem olvasták ezeket a könyveket csak a filmet nézték, nekik egy nagy összevisszaság az egész (fõleg az utolsó részeknél) és ez elég érthetõ is. A karakterek nem rajzolódtak ki olyan jól, mint a könyvben. Végeredményben azonban azt mondom: szép munka volt! :)
Kismet 2011 júl. 17. - 23:13:09
(339/725)
Sajnálom, de én végig unatkoztam... A könyvnek a nyomába se ért. Még jó, hogy olvastam, mert azt se tudnám, hogy ki kivel van, de még nagyjából se.
Tizes skálán 0,1-est kell, hogy adjak :-(
Nem bánom, hogy megnéztem, mert ha nem néztem volna meg, bennem lenne, hogy biztos jó és meg kell néznem...
Na nindegy...
adi223 2011 júl. 17. - 23:09:28
(338/725)
Nem várok sokat ettõl a filmtõl, miután láttam a 6.részt. Olvastam a könyvet is(5-6-7), és ahhoz képest a film elég gyenge volt...(nem mentek bele a háttérben folyó, misztikusabb dolgokba, csak a roxfortot mutotagatták tele nyálas jelenettel). Eddig mindig tûkön ülve vártam a Harry Potter részeket, de most valahogy nem izgat ez a rész...
West 2011 júl. 17. - 23:07:33
(337/725)
Szerintem jól sikerült a film de Dumbledore fiatalabb korát jobban részletezhették volna és persze a hibáit és hogy megbánta a dolgokat ("Tehetséges voltam, okos voltam.Menekülni akartam otthonról.Sikerre és dicsõségre vágytam." ...Dombledorenak elakadt a lélegzete,aztán feltört belõle a zokogás...Grindelwald elmenekült és vitte magával a hatalom megszerzésének terveit, a muglik kínzására kiagyalt ötleteket meg az álmokat a Halál ereklyéirõl az álmokat, amelyeket együtt szõttem vele.)Valamint hogy miért is akarta használni a feltámadás kövét.Szerintem itt fontos dolgok kerülnek megválaszolásra noha olyan kérdésekre amik fel sem merülnek a filmben.Szerintem Hollóháti Hedvig kis epizódját is elbírta volna a film.Másik dolog amit én sose értek hogy a párbajok és a varászlás miért ilyen elnagyolt.Konkrét varászlatok nincsenek is csak villanások meg fekete füst... valamint a kimaradt Voldemort párbajok...
A film maga 10/7.5 de mivel olvastam a könyvet is így muszáj 10 pontot adni :D
10/10
atesz07 2011 júl. 17. - 19:55:25 10/10
(336/725)
***SPOILER PÓTOLVA***

Igen, a kicsit gyengusz elõzõ részek után ez végre jó volt.
Nekem Piton volt a kedvencem, sajnáltam, hogy meghalt a végén. Végig sejtettem, hogy nem gonosz.
9/10
Horcsogg 2011 júl. 17. - 19:41:09 9/10
(335/725)
Tényleg a legjobb rész, de a kurva gyenge 6 meg a közepes 7/1 után már igazán jöhetett egy jó rész is.
Gondolom a szinkron is húzott picit a filmélményembõl, de 10/9!
offtopic
robicsek2 2011 júl. 17. - 19:35:40 Előzmény csicsi82
(334/725)
"Az utolsó jelenet a könyvben szerintem jó lett, de a filmben nevetségesnek éreztem.
Összességében tetszett, nem bántam meg, hogy elmentem a moziba, de ezeken változtattam volna. Ezekért egy 8-9-t adok rá."


Egyet értek a könyvben szerintem is jó volt ez a befejezés, de a filmben majd elkacagtam magam, persze kínomban.
én is 8-9 között vacillálok de 8 ast adok mert a Sárkányos jelenet lehetett volna jobb is.

Nevile-n meg röhögtem egy jót mikor leomlót az erõtér :) A végén viszont jól nyomta. (Bár az eddigi csetlései botlásai után a kicsit mégis fura volt .)
offtopic
robicsek2 2011 júl. 17. - 19:28:11
(333/725)
Egyet értek, jobb volt mint amire számítottam ,bár tudtam volna min változtatni, de szerintem Piton halálát, és emlék visszanézését jól megcsinálták, Jó Piton gyerekórából mintha kihagytak volna egy kicsit , de így lehetett csak megoldani, mert igazából a végén levõ emlékek a fontosabbak, a történetben. ( Aki nem volt megelégedve és még nem olvasta a könyvet javaslom tegye meg :P
manzanilla 2011 júl. 17. - 19:08:38
(332/725)
És mintha az is kimaradt volna, SPOILER hogy Nevill vezeti az roxfordos diákokat ls csatáznak késõbb meg tanár lesz
manzanilla 2011 júl. 17. - 19:07:42
(331/725)
Már régebben olvastam, de Harry nem azért éli túl, mert nála van mindhárom ereklye??????????
csicsi82 2011 júl. 17. - 17:44:12
(330/725)
Megnéztem a filmet és egyetértek veled, hogy ezeket a jeleneteket bele kellett volna tenni. Nagyon hiányoltam õket. Amit kihagytam volna, az Spoiler Ron és Hermione jelenete a Titkok kamrájában Spoiler vége, ezt a könyvben is csak megemlítik. Amit még beletettem volna az Hóborc, ahogy versel Voldemort haláláról.
Ha valaki nem olvasta a könyvet, tényleg élvezheti a filmet, mert vannak benne látványos jelenetek(pl a szobrok "életre" keltése).

SPOILER

Piton onnan tudta hova kell vinnie Griffendél kardját, mert Hermione még a Black-házban eltett egy portrét(Phineas Nigellusét), mert ez a kép Roxfort igazgatói irodájában is ki van téve. Azért tette el H. hogy tudjanak kémkedni Piton után, mivel a képeken szereplõ személyek átmehettek másik képre, amin szintén õk vannak és Phineas mondta el Pitonnak, hol találja a triót.
Voldemort azért hal meg olyan könnyen a végén, mert már egy horcrux sem maradt, ami megvédhetné.
Harry csak kicsavarta Malfoy kezébõl a pálcákat, és gondolom ezt lefegyverzésnek értelmezte a pálca, mert Ollivander mondja Harrynek (a könyvben): "A pálcatulajdonlás kényes kérdés, titokzatos törvények szabályozzák, de a zsákmányul ejtett pálcák rendszerint alávetik magukat új gazdájuk akaratának." A filmben nem emlékszem, hogy mondott volna ilyet.
A roxforti házimanókat is kihagyták sajnos, pedig az is egy jó jelenet lett volna.
A végén, ahogy Harry eltöri a pálcát anélkül, hogy megjavítaná a sajátját elõtte, csalódás volt nekem.

SPOILER vége

Az utolsó jelenet a könyvben szerintem jó lett, de a filmben nevetségesnek éreztem.
Összességében tetszett, nem bántam meg, hogy elmentem a moziba, de ezeken változtattam volna. Ezekért egy 8-9-t adok rá.
7/10
Majcsi 2011 júl. 17. - 16:27:51 7/10
(329/725)
1. Voldemortnak azért nincs orra mert már annyi gonoszságot tett, és olyan sokfelé szakította a lelkét a gyilkolásokkal h teljesen elvesztette már eredeti emberi alakját és inkább hasonlít egy kígyóra mint egy emberre
2.ezt elég hülyén csinálták meg a filmben, hisz mikor kergeti a halálfalókat azok simán elfoghatták volna és odavihették volna voldemert lába elé
3. vannak olyan helyek ahol nem lehet csak úgy hopponálni vagy dehopponálni pl.roxfort,minisztérium vagy olyan helyek amelyeket ilyen bûbájjal láttak el
4.azért mert az idõnyerõre minisztériumi engedély kell h vki használja õket, hermione is csak azért kapta meg az engedélyt mert mintadiák és õ csak azért használta h több órára bejárjon. amúgy meg az 5. résznél a minisztériumban az egyik teremben összetörték az összes idõnyerõt, így már senki nem tudja azokat használni.
sZAbIkAAA 2011 júl. 17. - 16:18:54
(328/725)
teljesen jogos amiket leírtál,könyvet már rég olvastam így ezen gondolkodtam én is ,hogy Neville honnan tudta hogy a Naginit meg kell ölni,köszi,hogy leírtad :)Albus és Abeforth kapcsolatát is jobban meg kellet volna jeleníteni,meg a Szükség Szobájában Malfoy kivel volt bent? Ki volt az a csoki srác?:D Kedvenc részem,Piton visszaemlékezése legalább jól sikerült,bár onnan is hiányolom,hogy Petunia leveleket írt a Roxfortba meg Õ is szeretet volna boszorkány lenni.
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 15:37:52
(327/725)
Mert elkapkodták a történetet, ezért nem lett eléggé és igényesen kidolgozva.
Atros 2011 júl. 17. - 15:06:57
(326/725)
Sziasztok!
Nem olvastam a könyveket, és lenne pár kérdésem.
1. Miért nincs Voldemortnak orra?
2. Miért nem fogták el és vitték magukkal Harry-t, miután megölték Dumbledort és kicsit feldúlták a sulit? Pedig a srác még egyedül utánuk is ment. A köv rész elején meg egybõl õt keresik.
3. Miért nem dehopponál mindig mindenki, aki szarban van?
4. Miért nem használják sose az idõutazást, amit Hermione használt párszor?