Atros 2011 júl. 17. - 15:06:57
(326/726)
Sziasztok!
Nem olvastam a könyveket, és lenne pár kérdésem.
1. Miért nincs Voldemortnak orra?
2. Miért nem fogták el és vitték magukkal Harry-t, miután megölték Dumbledort és kicsit feldúlták a sulit? Pedig a srác még egyedül utánuk is ment. A köv rész elején meg egybõl õt keresik.
3. Miért nem dehopponál mindig mindenki, aki szarban van?
4. Miért nem használják sose az idõutazást, amit Hermione használt párszor?
3/10
Portis89 2011 júl. 17. - 14:51:23 3/10
(325/726)
Nos... Én megnéztem a filmet, de nagyon nem ezt vártam... Legalább az utolsó részek(Halál ereklyéi I.-II.)megérdemelt volna egy teljes adaptációt... Aki nem olvasta a könyvet biztosan élvezte mert nagyon látványosra sikerült, de itt nem csupán ezt kellene elõtérbe helyezni.

A könyvbeli párbeszédek poros nyomába nem ér az ún. forgatókönyvírók újraszerkesztése!

A film vége egyszerûen katasztrófa...bár a többi is megérne pár keresetlen szót...
SPOILER!!!

1. A könyvben Harry Neville-lel találkozik az emlékképek után és nem Ronnal meg Hermionéval. A könyvben Neville-en keresztül tudatja velük mit kell tenniük.
2. Harrynek és VOldemortnak is a Nagyteremben kellene harcolniuk, és Harrynek itt kellene elmondania miért nem képes senkit sem megölni Voldemort, és miért nem engedelmeskedik a pálca...Persze Harry hirtelen eltûnése Voldemort haragjának kirobbanása és Harry ismét feltûnése után(láthatatlanná tévõ köpeny).
3. Harry bemegy az igazgatóiba...üdvrivalgás...Beszélgetés Dumbledore portréjával...A bodzafa pálcával Harry megjavítja az eltört pálcáját...Megtartja a köpenyét...Dumbledore kérdésére felelve pedig elmondja hogy a Feltámasztás Gyûrûjét elejtette az erdõben, õ sem tudja hogy hol..Bodzafa pálcát nem eltöri hanem visszahelyezi Dumbledore mellé a sírba...

Értékelésem: Az elõzõ részekkel összehasonlítva 7-es; Könyvhöz képest nagyon gyenge 3-as; összességében talán egy 5-ös!
Üdv nektek. Sziasztok...
Ui.: Várom az ellenvéleményeket!:D
sZAbIkAAA 2011 júl. 17. - 14:22:37
(324/726)
ne keress benne logikát,nõ írta :) az a lényeg,hogy Piton annyira de annyira szerette
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 17. - 14:01:31
(323/726)
En ezeket hivom kotelezo hibanak. Rowling konyve is tele van ilyenekkel. Amikor egy sztori ennyire tobb szinten mukodik, akkor egyszeruen nem lehet hiba nelkul kihozni. Ez a szintek osszeegyeztethetetlensege miatt van. Van ugye az alapveto logika, van a karakter (ugye egy karaktert valami lehet jobban leir, mint ami alapbol logikus cselekves), azon felul a dramaturgia (lehet, hogy a karakter valami mast csinalna, de dramaturgiailag az nem viszi elore a tortenetet), ect. Ezert hogy dramailag, meg karakterileg kijojjon, kenytelen vagy apro logikai hibakat veteni, es bizni abban, hogy ez nem tunik fel senkinek, ill. hogy meg tudod magyarazni.

Valoban, Harrynek is sokkal szorosabb volt a kapcsolata az anyjaval, mar csak a vedo varazslat miatt is. Viszont kenytelen volt ezt a hibat elveteni (marmint, hogy az ove megis az apjaet veszi fel), mert a tortenet szempontjabol zavaro lett volna, ha mindharmuke ugyanaz. Szoval azt gondolom a legkisebb elkovetheto hiba ez volt. Es ha nem ezt koveti el, akkor valami nagyobbat, pl. dramaturgiai, vagy karakter hibat vetett volna.

Ez kicsit mar szakmai reszletekbe megy, de talan ertheto.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 17. - 13:55:44
(322/726)
Hát ha ne keressem benne a logikát minek olvassam el a könyvet? :D Na mindegy meghagyom az egészet a képzelõ erõmre, abban legalább van logika :DDD
cartmann80 2011 júl. 17. - 13:52:25
(321/726)
angol-amerikai fantasy

szóval ne keresd annyira a logikát.. vagy olvasd el a könyvet :)
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 17. - 13:41:24
(320/726)
Nekem ez kurvára nem jött át és nem volt logikus. Mert ha ezen az elven nézzük akkor Harry patrónusa is õzsuta kellett volna legyen és nem szarvas mint az apjáé, mert az elejétõl fogva folyton az anyjáról beszél, az anyja beszél hozzá és nem a faterja, még az utolsó részben is. A filmbõl úgy tünik az anyjához sokkal mélyebb szálak kötik mint a faterjához. Másrészt semmiféle magyarázatot nem kaptunk rá a filmben kimondottan sosem hogy milyen elv alapján müködik ez a patrónus megjelenés dolog, engem meg érdekelt volna. Csupán logikát kerestem-ek benne, de eddig nem nagyon találok.....
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 17. - 13:35:50
(319/726)
Nem tudom, szerintem engem azert nem zavart, mert a konyben is benne volt, ugyhogy igazabol szamitottam is ra, meg en alapbol szeretem az off-beat comedy-t. De valahol latom azt, hogy ez neked miert volt zavaro.
sZAbIkAAA 2011 júl. 17. - 11:57:07
(318/726)
SPOILER

Piton annyira szerette Lilyt,hogy még a patrónusa is ugyanaz lett mint Lilyé volt,ezen mit nem értesz?:)
Mermaid. 2011 júl. 17. - 11:29:49
(317/726)
Köszi a választ. Bár ez a patrónus dolog még mindig nem világos.

SPOILER

Attól hogy Piton megjelenitette a patrónusát, Dumbledor honnét tudja hogy a Lily-é is az volt? Vagy van e valami fontos jelentõsége annak hogy Pitonnak és Lilynek ugyanaz volt a patrónusa?!
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 17. - 11:26:48
(316/726)
Szerintem egy gyerekszinész sosem lesz olyan teljesitményü mint egy felnõtt. Ralph Finnes vagy Alan R. is gondolom gyerekként nem muzsikált még úgy mint mostanság :)
10/10
pulse 2011 júl. 17. - 10:31:11 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(315/726)
A könyvben abban a jelenetben ugyanolyan szigorúan mondja, hogy csak a legjobbakat várja el Harrytõl, és a fejezet végén elmosolyodik (!!!), és hozzá teszi, hogy "Apád büszke lenne rád. Õ maga is remek kviddicsjátékos volt." Vagy vmi ilyesmi. A filmben persze ott is boldogan vigyorogva mondja, hogy "Wood, találtam magának egy fogót!", ebben igazad van. A filmekben szerintem egész más személyiség lett belõle, mint a könyvekben, ami persze nem baj, csak a 7/2 végén a legnagyobb dráma közepén ez hirtelen zavaró volt számomra..
10/10
Outblast 2011 júl. 17. - 10:11:45 10/10
(314/726)
sehonnan, majd pár hónap múlva ha majd kijön dvd/BD-n....
10/10
Hannibal Lecter 2011 júl. 17. - 09:12:58 10/10
(313/726)
Az 5. film végén lévõ párbaj és a 6. rész elsõ 12 perce 3D- volt csak az 5. résznél még nem volt itthon 3D-s mozi, a 6. rész elsõ 12 perce korrekt 3d volt szerintem.


http://infonaplo.blogspot.com/2009/07/harry-potter-es-felver-herceg-imax-3d.html
Roo24 2011 júl. 17. - 03:57:48
(312/726)
ja bocsi, még egy.... amikor harry a kings crosson beszélget dumbledorral ott igazán mondhatta volna hogy harry nem hallhat meg amíg voldemort él, ugyebár a vére miatt,amit pusztán azért mert azt hitte így mér hozzáérhet a fiúhoz, meg tudja ölni, nagy sietségében, meggondolatlanul felhasznált új teste megalkotásakor. enélkül elég érthetetlennek tûnik a nem könyv olvasóknak, h harry miért is maradhat életben. Nekem a könyv olvasásakor is csak másodszorra esett le. csak annyi kellett volna: harry a te véred ott folyik az ereiben, amíg voldemort él életben tart téged is. gyakorlatilag ez a legnagyobb poén dumbledortól, õ tudta, h így lesz mégse adta senkinek se a tudtára. azért ez elég nagy fordulat a könyvben.
Roo24 2011 júl. 17. - 03:44:22
(311/726)
Sziasztok! Én tegnap este néztem meg a filmet. Sejtettem, hogy a film nehezen fog beindulni, jogos hiszen fel kell vezetni a történetet, aztán a bankba való betörés történetet gyorsan ledarálták, igaz a könyvben is talán ennek a horcrux szerzésnek tulajdoníthatjuk a legkisebb jelentõséget. Itt már kezdték pedzegetni a filmkészítõk, h mire is képesek ha akcióról van szó (menekülés a sárkánnyal). Ezek után már alig vártam a végsõ összecsapást, eddig jó, de mostmár jöhet a nagy bumm. Na ez sajnos elmaradt!! Én potter rajongó vagyok, olvastam a könyveket, láttam a filmeket, vártam, h a befejezésben a végsõ jelenetek, a harc, avégsõ összecsapás voldemort és harry között "katartikus" legyen. Jó, jó azért nem akartam volna látni egy jim hacman-es tapsviharban kitörõ, tisztelgõs, sallangoktól fröcsögõ jelenetet, de azért itt maradhatttak volna hûek a könyvhöz. Szerintem a események közül a legérdekesebb mikor harry gyakorlatilag ezerrel kiosztja ellenfelét arról, h milyen buta is volt és, h a következtetései sok esetben helytelenek. A könyvben az irónõ olyan hihetetlenül jól érzékelteti, h mi is folyik le voldi fejében, csak ezt kellett volna vászonra vinni. De megölni voldemortot egy kihalt téren, nem áll senki körülöttük lélegzet vissszafojtva, mikor eldõl, h mi is lesz akkor ezek után. Következõ képsorozat meg már bent a kastélyban...hááát... nagyon gáz. a legszuperebb jelentet így elbaltázni. Így én se éreztem h izgulnom kéne, egyszerûen nem fogott meg. Ezt nagyon sajnáltam....
Ezen kívül voltak még apró dolgok amik nem tetszettek.
A kis szóviccek,igaz oldják a hangulatot, és az eddigi filmekben nagyon szerettem ezeket, de amikor épp ostrom állapot van valahogy nem hinném, h odaillõ.
Hát igen, a vitatott utolsó fejezet....hát talán jobb így, még se lehet a harc után snitt,szereposztás.
A pálca megjavítása részt nyugodtan belerakhatták volna, nem telt volna semmibe, csak hát ha már az elsõ részben felvetõdik, h harry pálcája eltört akkor itt helyre lehetett volna rakni a dolgot.
A zene elég vissza volt fogva, lehet h direkt de a drámai hatáson segített volna egy kicsivel több. Végül is a könyv sztorija itt egy hatalmas küzdést, szenvedést mutat be, amit érdekes módon általában vásznon lehet jobban bemutatni, de itt pont fordítva történt. A könyv jobban érzékelteti az érzelmeket mint a film. Hát igaz J.K. Rowlingot utolérni nehéz dolog...:)
de ennyit a negatív kritikáról, még lehet mibe belekötni de a többi dolog nem változtatott volna a minõségen. amúgy a plusz ötletek amik benne voltak, sok esetben a látványosság kedvéért, nekem tetszettek nagyon. Jó a piton elé kisétáló harry, az egész párbeszéd, jah meg ahogy piton elrepül az nagyon ott van. Piton megölése jobb volt így filmen, na meg a herceg meséje, nagyon picivel több volt megmutatva mint a könyvben és ez nagyon nagyon tetszett. ott tényleg sírtam. A párbajok, a varázslatok mind mind fantasztikusak. A film 80 százaléka nagyon jó, tényleg méltó a nevére, sajnálom az elbénázott összecsapást.
Ami vicces volt kicsit, hogy ha már belerakják azt, hogy ron és hermione kergetik a kígyót egy egy baziliszkusz foggal a kezükben, akkor a rendezõnek eszébe juthatott volna, hogy mondjuk varázspálcát is használhattak volna, hiszen ha a harryben lakó lélekdarabot meg lehet ölni avada kedavraval akkor a kígyót miért ne lehetne... vagy legalább elkábítani..a négyes részben rémszem egy pókot öl meg avadaval, szóval a varázsige állatokra is hat. De ez csak a film, a könyvben alapból neville van megbízva a feladattal...
offtopic
Cressida Beau Pre 2011 júl. 17. - 03:37:21 Előzmény Aikidoka
(310/726)
"Jól mutatja, hogy amirõl egyesek eldöntik, hogy az jó, azt mindenki szépen megeszi."

Nyilván szubjektívan is érdekesnek és jónak kell lennie ilyesminek ahhoz, hogy "megegyék", tehát ez a mondat így egy kissé butaság volt. Nem fogja "mindenki" saját értékítélet nélkül megkedvelni a történetet, mert valaki azt mondja neki, hogy az jó. Senki sem eszi meg a spenótot azért, mert az anyja azt mondja, az finom, legfeljebb megkóstolja.

Engem amúgy nem is érdekelt soha a "hype" miatt a történet (a tanárnõm ajánlására is csak felkaptam a fejem, hogy milyen mû az a Helikopter). Kb. a 3. mozifilm táján kapcsolódtam be, amikor egy távoli rokon meglepett egy kötettel a sorozatból, annak elolvasása után pedig felkeltette a figyelmem.

Hozzáteszem, én nem szeretem a fantasyt, a sci-fit még unalmasabbnak találom önmagában (mindezt az olvasásra értem), tehát kell lennie valaminek a mûben, ami megragad - ez többnyire karaktereket tesz ki -, így nem is igazán kutakodom ilyen irányban, hiszen azt az igényemet, melynek tárgyát meglelem egy-két ilyen alkotás pár karakterében, ki tudom elégíteni szépirodalmi mûvekkel (most akár pöffeszkedhetnék, hogy há, én nem olvasok szórakoztató irodalmat, de ezt ostobaságnak találom, ám bármennyire cáfolnád, nálad lehetett érezni némi negatív felhangot, amellyel magadat gyakorlatilag a Potter-rajongók gyarló sorai fölé emelted), ahol biztosabb a találat. Ha valamikor úgy érzem majd, fantasyt/sci-fit szeretnék olvasni, mindenképp kipróbálom a te példádat, kíváncsi vagyok, találok-e benne olyasmit, ami engem leköt. Ha nem, engedd meg, hogy életem végéig abban a tudatban éljek, hogy látóköröd nem elég széles, hiszen nem vetted figyelembe, hogy másoknak esetleg egy ilyen mû más komponensei tetszhetnek, mint neked.

Összegezve az az alapfeltételezésed is hibás, hogy fantasy irányú érdekeltségû minden HP-rajongó, és alapfeltételezésnek kell lennie, hiszen különben nem egy ilyen kaliberû írót hoztál volna fel példának (vagyis ha a személy nem ilyen érdekeltségû, nem fog kutakodni, kipróbálja azt, amit ajánlanak, vagy még azt sem, csupán udvariasságból elolvas egy ajándékkönyvet).
Cressida Beau Pre 2011 júl. 17. - 02:48:14 Előzmény Mermaid.
(309/726)
Nem láttam, hogy adtak-e választ végül neked, szóval én (is) megteszem.

***SPOILER***

Patrónus: "majd Piton elkezdett hadonászni a pálcájával és megjelent egy õz patrónus, ami Harry-é is volt" Piton megjelenítette a saját patrónusát, hogy Dumbledore tudja, még mindig szereti Lilyt, akinek szintén õzsuta volt a patrónusa. Harryé szarvas, mint az apjáé. Dumbledore ezért mondja ki Lily nevét, hiszen megdöbben, hogy Piton érzelmei nem haltak el (olyasmit mondott, hogy: Ennyi idõ után is?). Az erdõs bevágás azért történt, hogy Harrynek és a nézõknek is leessen, hogy Piton volt az, aki elvezette Harryt Griffendél kardjához.

Pálca: Elméletileg (vagyis a könyvben) Harry lefegyverezte Dracót, amikor Dobbyval megszöktek a 7/1 végén - nekem ez elkerülte a figyelmem a filmben, pedig direkt vártam a jelenetet, hogy beletesznek-e ilyen fontos mozzanatot, de csupán arra emlékszem, hogy Harry kitép Draco kezébõl pár pálcát. Utalás még, hogy a 7/2 elején a trió Olivanderrel beszélget, és õ megosztja velük, hogy a Harry kezében tartott egyik pálca Bellatrixé, a másik pedig Dracóé.

A fûzfában nem vagyok biztos, hasonlít ugyan a fúriafûzre, de úgy emlékszem, azt még akkor mutatják, mikor Pitonék még nem jártak a Roxfortba, tehát az valószínûleg egy másik fa, vélhetõen közönséges. Pillanatnyilag utalásra sem emlékszem ezzel kapcsolatban a könyvbõl. A másik kislány pedig Petúnia volt, Lily húga. "Félt" Lily erejétõl (konkrétan irigyelte : D), Pitontól szintúgy, bár ennek oka lehet a bizalmatlanság, de az is, hogy tudta, Lily és Piton olyan közös dolgot hordoznak, amelyet õ nem érthet meg, nem vehet részt benne, és egyszerûen nem akarta ezt látni, hallani a beszélgetésüket, hiszen csak elkeserítette volna, persze ez csupán tipp. : )
offtopic
Cressida Beau Pre 2011 júl. 17. - 02:15:12
(308/726)
Számomra Luna kijelentéséért érte meg megnézni az utolsó részt.

SPOILER
Milyen látványos!
SPOILER VÉGE

Mintha szatirikusan kiszólt volna a filmbõl a nézõkön gúnyolódva. : D
offtopic
Cressida Beau Pre 2011 júl. 17. - 02:09:35
(307/726)
Úgy emlékszem, az elsõ 12 perc 3D-ben volt.