csincsilla72 2011 júl. 19. - 20:21:21
(405/725)
Nem emlékszem arra, hogy Voldemort konkrétan érezné, ahogy Harry sorban nyírja ki a horcruxait. Ha én tudom rosszul, sorry. Nem olvastam tízszer, mert annyira azért nem jó sajnos.
Nekem csak annyi a bajom, hogyha idõben nem hosszabb egy adott eseményt/fordulatot megvalósítani, akkor miért nem az eredeti verziót csinálják meg?
No mindegy, ennek is vége.
Talán egyszer eljön a nap, amikor ez megy a süllyesztõbe, és megcsinálják BBC-sorozatnak, gyerekkorú gyerekekkel és sokkal több humorral, epizóddal és szereplõvel:-)), akiket a moziverzióból ki kellett hagyni.
Móni Póni 2011 júl. 19. - 20:16:44
(404/725)
Szerintem annak nem logikátlan, aki nem olvasta a könyvet, mert nem is tudja mihez kapcsolni, csak annyira, ami a korábbi részekbõl is kiderült, h "összeköttetésben" vannak egymással...Vagy nem tudom, én vhogy így értelmezném külsõ szemmel...
10/10
Christine1 2011 júl. 19. - 20:15:00 10/10
(403/725)
Nem akarlak bántani, de olvasd el a történetet még egyszer. Voldemort a könyvekben is egyre inkább tudatára ébred, hogy Harry tud a horcruxokról. Egyszerûen csak nem hiszi el, hogy Harry legyõzheti õt. Az igazi "pofára esést" nem az jelenti Voldemort számára, hogy Harry tud a horcruxokról, hanem Piton "szerepe".
A film egyébként nekem 10/10, nagyon jól megcsinálták.
csincsilla72 2011 júl. 19. - 20:03:45
(402/725)
Nem az a baj, ha változtatnak, hanem az, ha logikátlan lesz a történet.
Móni Póni 2011 júl. 19. - 20:01:43
(401/725)
Igen, én is olvastam a történetet, nem egyszer, nem kétszer, de egyszerûen tetszett ez a megvalósítás. Az más kérdés, h nem így volt és óriási baklövés volt. De vannak páran, akik nem tudnak elvonatkoztatni a könyvtõl...
csincsilla72 2011 júl. 19. - 19:59:06
(400/725)
"Viszont tetszett, ahogy a horcruxok "halálát" nemcsak Voldemort, hanem Harry is megérezte, holott ez nem volt benne a könyvben, mégis tetszett a megvalósítás. "

Hatalmas baki a forgatókönyvíró részérõl. Ha Voldemort érzi, hogy pusztulnak a horcruxai, akkor azonnal összeszedi õket és a közelükbe nem enged senkit. Pont ez volt a lényeg, a könyvben Voldemort csak az utolsó csatánál értesült arról, hogy Harry TUDOTT a horcruxokról és megsemmisítette õket. Akkor jön Voldi számára a nagy pofáraesés, és azért hal meg, mert az ereklyék által halhatatlanná vált Harryt meg akarja ölni a halálos átokkal, de az átok újfent visszapattan és õt öli meg.
10/10
RockerMartin 2011 júl. 19. - 18:58:04 10/10
(399/725)
Az 7/1 után nem vártam sokat, mert szerintem az a legrosszabb Harry Potter film, de ennek ellenére ez nagyon jó lett! A 3. rész óta ez az egyetlen, ami nézhetõ... 10/10

!!!SPOILER VESZÉLY :D!!!
Ezek után várom Albus Perseus Potter kalandjait... :D
Móni Póni 2011 júl. 19. - 18:47:14
(398/725)
SPOILER lehet benne:
Premiernapon láttam, de csak most gyûltek össze bennem a különbözõ érzések és élmények a film iránt. David Yates nem hazudtolta meg magát, ha az egész Halál Ereklyéit nem is, de a végét mindenképp elrontotta. Üresjáratok tömkelege, "nézz a semmibe" rendezõi utasítás stb. Érdekes, h vki említette, mennyire jó volt az 1-2-3. rész, mert abból alig maradt ki vmi és nem írtak át semmit. Az is érdekes, h az összes forgatókönyvet Steve Kloves írta, így nem is értem ezt az egészet. És azt sem, Rowling hogyan bólinthatott rá minderre. Fura, h a trailer sokkal izgalmasabb volt, mint maga a film, ami véleményem szerint elég langyosra sikeredett. Nem vártam Gyûrûk Ura harcot, de azért vmi ahhoz hasonlót igen.
Hiányoltam a Voldemort vs. Harry párbajból a katarzist, túl könnyen és túl egyszerûen oldották meg, vmint a "kiosztást", h Voldemort milyen buta is volt stb. stb. Viszont tetszett, ahogy a horcruxok "halálát" nemcsak Voldemort, hanem Harry is megérezte, holott ez nem volt benne a könyvben, mégis tetszett a megvalósítás. A kivitelezés is rendben volt, látványos is volt, Daniel meglepõ módon (számomra) jól teljesített, de amit nagyon hiányoltam:
- Why do you live?
- Because I have worth living for.
Ezt miért hagyták kiiiii??????
norbikess 2011 júl. 19. - 18:37:55
(397/725)
Na holnap végre eljutok odáig hogy megnézem. Biztos nagyon jó, csak jókat hallotam róla. Amugy vki tudja mi a különbség ha az van a film mellé irva hogy (mb)-tehát magyarul beszél vagy az hogy szinkronizált?? Sztem a 2 ugyanaz....
offtopic
robicsek2 2011 júl. 19. - 15:51:18
(396/725)
Miért írna több könyvet a HP világról? Szerintem ez a 7 pont elég volt neki, meg aztán már ezzel a hét könyvel és a Egyéb HP cuccok jogdíjaiból is vígan megél élete végéig, sõt még a gyerekei, na meg lehet hogy az unokái is :PP

Nem hinném hogy pusztán a rajongok kedvéért írna megint, na meg az is lehet hogy már kifogyott az ötletbõl.
Vagy az is lehet hogy szeretne valami másról írni és kitörni a HP skatulyából.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 19. - 15:34:50 Előzmény F. Viktor
(395/725)
"a könyvben rendesen le van írva, hogy azért, mert ugye Harrynek meg kellett halnia, hogy elpusztuljon a benne lévõ horcrux, és meg is halt volna végleg, de Voldemort amikor a 4. részben feltámadt, az õ vérét használta fel, hogy testet öltsön magának. és a Harry vérében pedig benne van az anyjától, Lilytõl kapott szeretet, hogy az életét áldozta a fiáért, és ez megvan Voldemort nagyúrban is, és amíg Voldemortban van Harry vére, addig Harry nem tud meghalni. nagyjából ez a lényege, szerintem +/-1 perc már nem oszt, nem szoroz, na de mindegy."

Tehát olyan mintha Harry nek meg Voldemort lenne a horcrux-a :))))
rencic 2011 júl. 19. - 15:14:42
(394/725)
derül. :)
rencic 2011 júl. 19. - 15:14:21
(393/725)
Harry idõsebbik fiát Jamesnek hívják, a könyvbõl ki
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 15:11:41 Előzmény Sammie
(392/725)
Hát én nagyon örülnék neki, de az is jó lenne ha a gyerekeikrõl szólna. Az irónõ még irhatna, lenne téma bõven és amit meg is lehetne filmesiteni, a mostani fõszereplõk nélkül, új szereplõkkel.

Most megyek harmadjára megnézni a filmet, utoljára a Gyürük uránál mentem ennyiszer egy filmet megnézni moziba.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 15:06:09 Előzmény F. Viktor
(391/725)
SPOILER IS VAN BENNE

Én nem olvastam a könyvet de befejezésnek tényleg jobban hangzott volna az eredeti változat amirõl irsz hogy a pálcát nem széttöri a végén hanem visszateszi Dumbledore sirjába. Szerintem ez igy lett volna hitelesebb.....Ez a film vég is tetszett, de most hogy olvasom az eredetit az sokkal jobb lett volna tényleg. Most hogy vége a sorozatnak , a könyvet el fogom olvasni.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 15:02:39 Előzmény mezsge
(390/725)
SPOILERT IS TARTALMAZ

Juj ezen hatalmasat nevettem (nem kinevettem), de nekem is kicsit ilyen érzésem támadt pár jelenet miatt,már kezdtem volna belelkesülni, de én ismertem a sztorit ezért tudtam hogy nem az sajnos. :) James Potter nekem egyáltalán nem volt szimpatikus, ez lehet a filmnek köszönhetõen volt igy és örültem neki hogy Severus lett Harry gyerekének az egyik neve és nem mondjuk James. :)

Ez vicces volt amit irtál......én nem mertem megemliteni, de ezekszerint nem csak nekem jött ilyen érzés a filmbõl.
Dorci1103 2011 júl. 19. - 12:29:55
(389/725)
Még az elõtt ledobja a Tiltott Rengetegben, hogy odaér Voldemorthoz. Kicsit lejebb F.Viktor Spoiler-be rakva szépen leírja.
3/10
offp 2011 júl. 19. - 12:27:59 3/10
(388/725)
Összecsapott, nézhetetlen sz*r, elnagyolt kliséjelenetekkel, kritikán aluli "színészi" teljesítménnyel (a három fõszereplõre gondolok), humorosnak szánt de szánalmasra sikeredett villanásokkal, csapnivaló forgatókönyvvel. Érthetetlen és kétségbeejtõ számomra, hogy ez a trágya hogy jöhet be ennyi embernek, hogy nem látnak a szemüktõl. Látszik, hogy a pénzre ment az egész, sejtették a készítõk, hogy aki a 7/1-et megnézi, az biztos beül a 7/2-re is, ezért nulla kreativitással és erõfeszítéssel összefostak valamit, de végülis bejött nekik, mert a többség ezt a híg fost is élvezettel lefetyeli.

3/10 (de csak Ralph Fiennes és Alan Rickman játéka miatt)
rencic 2011 júl. 19. - 12:22:28
(387/725)
Nála volt a feltámadás köve...
robi40 2011 júl. 19. - 10:15:01
(386/725)
úristen. harry hogy lehet ekkora fasz? széttöri a halhatatlanság pálcáját. nem normális -.- meg mitõl támadt fel????