offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 08:18:23
(385/725)
Szerintem azért a Potter filmek nem annyira arra a látványra hajaznak mint az Avatar, én speciel nem is örültem volna neki.
Az Avatarnál is azért majd kiváncsi leszek sikerül e tartani azt a szinvonalat a 2. és 3. részben majd ami lesz a jövõben a mozikban. A Star Wars pedig szerintem semmivel nem volt látványosabb ennél a filmnél mondjuk. Ott egyedül az elsõ rész volt szerintem látványos valamennyire, a többi nem igazán.
Piton karaktere például szerintem meg mindig is emberi volt, véleményem szerint a legemberibb az összes közül. A lényeg pont ez volt az egész 7 rész alatt szerintem, hogy az ember átérezze, megfejtse, kibogozza az okát (próbáljon mögé látni) e mogorva és zárkózott természetének. De felszines világban élünk és a legtöbb ember a látszatra hajaz. Az olyan ember nagyon kevesek számára érdekes akit meg kell fejteni, fel kell nyitni, figyelni kell, hogy megértsd, mint az aki tálcán kinál látszólag mindent és azt hisszük ettõl emberi, vagy pusztán érdekes, vagy ismerjük.
F. Viktor 2011 júl. 19. - 01:32:51
(384/725)
Hát, hogyha nekem sorrendet kéne felállítanom, nem is tudom, hogy hogyan tenném, mert több szempontot is figyelembe kéne venni, mert pl. attól, hogy nem sok köze volt valamelyiknek a könyvhöz, filmként sikerülhetett jól, ilyen pl. a Tûz Serlege is, a gyengével arra utaltam, hogy az volt az elsõ olyan a Harry Potteres filmek közül, amiben nagyon sokat kihagytak. Mert egész odáig nagyon jól megcsinálták, az elsõ 3 rész a legjobb abból a szempontból, hogy mennyire hasonlít a könyvre. Viszont filmben pl. a 4. rész, meg a Halál Ereklyéi 1-2. része sikerült a legjobban, szerintem. De szerintem ha a könyvhöz való "hûséget", pontosságot nézem, nagyjából ilyen lista jön ki számomra, bár nem tudom, tényleg ez-e a sorrend:
1. Harry Potter és a Bölcsek Köve
2. Harry Potter és a Titkok Kamrája
3. Harry Potter és az Azkabani Fogoly
4. Harry Potter és a Halál Ereklyéi - 1. rész
5. Harry Potter és a Halál Ereklyéi - 2. rész
6. Harry Potter és a Tûz Serlege
7. Harry Potter és a Félvér Herceg
8. Harry Potter és a Fõnix Rendje

viszont hogyha azt nézem, hogy mint film, melyik lett a legjobb/legrosszabb, kicsit máshogy alakul a lista, reggelre kitalálom, hogy hogyan.
7/10
offtopic
Semprini 2011 júl. 19. - 00:53:45 7/10
(383/725)
"már a Tûz Serlege is eléggé gyengére sikeredett"

Nekem pont az volt a kedvencem, meg az Azkabani fogoly, ennek a kettõnek a színvonalát vártam volna el, de nem jött össze....
F. Viktor 2011 júl. 19. - 00:29:07
(382/725)
***SPOILER***

gondoltam, megírom, hogy hogy van(nak) ez(ek) a könyvben, remélem nem baj :) :
-a sárkánnyal a könyvben se történik semmi, megmenekülnek vele, aztán mennek is Roxfortba, tehát azt jól megcsinálták
-a legfájóbb, hogy kihagyták azt, hogy megmagyarázzák, hogy tulajdonképpen hogy a fenébe is támadt fel Harry. a könyvben rendesen le van írva, hogy azért, mert ugye Harrynek meg kellett halnia, hogy elpusztuljon a benne lévõ horcrux, és meg is halt volna végleg, de Voldemort amikor a 4. részben feltámadt, az õ vérét használta fel, hogy testet öltsön magának. és a Harry vérében pedig benne van az anyjától, Lilytõl kapott szeretet, hogy az életét áldozta a fiáért, és ez megvan Voldemort nagyúrban is, és amíg Voldemortban van Harry vére, addig Harry nem tud meghalni. nagyjából ez a lényege, szerintem +/-1 perc már nem oszt, nem szoroz, na de mindegy.
-a Harry és Voldemort közötti összecsapás tényleg elég bénára sikeredett, bár igaz, ami igaz, a könyvben sincs nagyon nagy harc köztük, de viszont azt nem értem, hogy miért kellett beletenni azt, hogy Voldemort elgyengül, ha egy horcruxa elpusztul, merthogy nem gyengül el tõle, nem is érzékeli. na de fõleg az, hogy Harry is érzi a horcruxokat... rendbe van, hogy hatfelé kellett volna vágni a könyvet ahhoz, hogy teljesen hiteles legyen, ez rendben van, de ez még nem ok arra, hogy így átírják a sztorit. ezzel az egésszel a 6. részben elkövetett hibát akarták javítani, kevés sikerrel. ott is rászánhattak volna pár percet, na de mindegy
-"A bodzapálca eltörése nem tudom, így van-e a könyvben de ez így nagyon rossz volt, ez talán a film legbénább jelenete, nyugodtan kihagyhatták volna." - egyáltalán nem így van, és tényleg nagyon nagy hülyeség volt beletenni, a könyv szerint a bodzapálcát használva megjavítja a saját pálcáját Harry, a bodzapálcát pedig megígéri Dumbledore portjéjának, hogy visszateszi a sírjába. Ehhez képest... na mindegy, ez azért elég durvára sikeredett.
***SPOILER VÉGE***

de senki ne értsen félre, nekem nagyon tetszett a film, csak attól még ezek a dolgok engem bántanak... David Yates szerintem nagyon elrontotta a Harry Pottereket... bár már a Tûz Serlege is eléggé gyengére sikeredett, de amit a Yates mûvelt... nekem változatlanul az elsõ rész tetszik a legjobban, abban annyira minimális a hiány, az átírás, sõt átírás szerintem nincs is, csak kimaradtak dolgok. Na mindegy, még írok szerintem. :)
10/10
peti2006 2011 júl. 19. - 00:19:28 10/10
(381/725)
Azt hiszem méltó módon lezárták a filmet. Így kell azt a bizonyos mércét egyre magasabbra tenni. Lehetne most itt kekeckedni, hogy így az elsõ, ötödik meg a hetedik rész (szerintem a 3. meg a 6. a legjobb), de azért mindegyiket lehetett valamiért szeretni, vagy nem. Az viszont tény, hogy 10 év alatt sokan ezen nõttünk fel (vagy értünk meg), és éppen emiatt, egy picit hiányozni fog.
6/10
Wolfeinstein22 2011 júl. 19. - 00:09:58 6/10
(380/725)
Kevés ***Spoiler***

Piton haláláig és a visszaemlékezés a merengõben nagyon jól meg lett csinálva, igényes munka volt. Aztán megint visszatértünk "a sûrítsünk bele mindent az utolsó fél órába" forgatókönyv hiba és a varázslat megszûnt. A rendezõt és a forgatókönyvírót egyszerûen meg kellene kérni, hogy váltson szakmát. Mondhatja nekem bárki, hogy nehéz könyvet hitelesen vászonra vinni, de valahogy mégis a Gyûrûk ura és a Star Wars esetében sikerült.
Konklúzió Harry Potter sorozat esetén: olvass könyvet! 10/6
7/10
Semprini 2011 júl. 18. - 23:54:34 7/10
(379/725)
***SPOILER***

Nem olvastam egyik könyvet sem, és nem is hiszem hogy valaha el fogom, de készséggel elhiszem a rajongóknak, hogy a filmek csak halvány viaszlenyomatát adják a könyvélménynek (hiszen a Remény rabjai kivételével ez majd minden filmes regényadaptációra igaz). Nem vagyok tehát Potter-fan de az összes filmet láttam moziban és meg is vannak DVD-n is. Ezt az utolsó részt váram a legjobban annak ellenére hogy Yates bizony eléggé elszúrta az 5.-6. részt (a könyveket nem ismerve is gyenge filmeket csinált), de a Halál ereklyéi elsõ részébõl már sejteni lehetett, hogy talán az utolsó lesz a nagy dobása. Nos, így is lett - az elõzõ három filmjéhez KÉPEST. Mert azért valljuk be, a Gyûrûk ura-léptékû epikus csatajelenet elmaradt, Roxfort ostroma kb. negyedórát tesz ki a 2 és fél órás filmbõl, több hasonló nagyszabású jelenet meg nincs benne. Számomra a csúcsjelenet az volt mikor a fehér sárkányon Hermione vezetésével kimenekültek a film elején a bank alatti barlangból. Az viszont már csalódás volt hogy a sárkánynak a továbbiakban semmiféle szerep nem jutott, azt hittem,majd a csata hevében meghálálja nekik h megmentették. Maga a látvány most is kidolgozott, mondhatni ütõs, de ez az ilyen filmeknél alap, és hát azért az Avatartól vagy Star Wars-tól messze van szerintem. A színészi játék is rendben volna, a korábban két legellenszenvesebb mellékszereplõnek, McGalagony-nak és Pythonnak pedig van néhány nagy pillanata, amikor már-már emberként viselkednek. Ami a sztorit illeti, a meseszövésen érezhetõ, de korábbi hozzászólók is írták, hogy igencsak csorbát szenved néhány dolog, ami a könyvben rendesen el van magyarázva, itt csak érintõleges, utalásszerû, a könyveket nem ismerve annyi, mintha nem is volna. A másik kedvenc jelenetem a vége volt, amikor is 19 év elteltével mutatták õket, bár szerintem öregíthettek volna rajtuk még egy kicsit, de jópofa volt így is. A Harry és Voldemort közti összecsapás volt a nagy csalódás nekem, ott tényleg valami nagy durranást vártam, így azért elég könnyen el,lett intézve. A bodzapálca eltörése nem tudom, így van-e a könyvben de ez így nagyon rossz volt, ez talán a film legbénább jelenete, nyugodtan kihagyhatták volna. Mindent összevetve két és félóra kikapcsolódás, a nagy epikus végkifejlet azonban kicsit el lett mismásolva.
7,5/10
F. Viktor 2011 júl. 18. - 23:03:56
(378/725)
Na, hát gondoltam, írok egy rövidke véleményt a filmrõl. Szerintem nagyon jól sikerült, szerencsére tudtak beleerõltetni egy kis sztorit is így, hogy félbevágták a könyvet. Sajnos nagyon-nagyon sok pontatlanság volt benne, legalábbis a könyvhöz képest, és nem egy rész volt, ahol azon gondolkoztam, hogy ezt hogy értheti az, aki nem olvasta a könyvet. Gondolok itt arra pl. hogy

***SPOILER***
a filmben nincs megmagyarázva, hogy Harry hogy tudott visszajönni, miután meghalt. A könyvben egy egész fejezet van, és érthetõen elmagyarázza, hogy mi miatt tudott "visszatérni" a halálból. ezt nagyon hiányoltam a filmnél, plusz 1 percbe került volna, nem hiszem hogy belehaltak volna hogy lefilmezzék.
***SPOILER VÉGE***

Aztán amit nagyon sajnáltam benne, hogy nagyon sokszor azért írták át, mert a korábbi részeket elrontották. Pl. ez az egész hülyeség, hogy

***SPOILER***
Harry érzi a horcruxokat, és hogy ezért találták meg õket, akkora baromság, mert a 6. részben pontosan tudják, hogy mik a horcruxok, és ezért találják meg õket, legalábbis a könyv szerint.
***SPOILER VÉGE***

Na mindegy, én mint filmet szívesen néztem, és nagyon tetszett, szívesen megnézném többször is, mert tényleg nagyon jól sikerült. Ettõl függetlenül sajnos ezt sem sikerült úgy megcsinálni, ahogy a könyvet, és nem tehetek róla, de ez engem akkor is zavart. De el tudtam vonatkoztatni a könyvtõl, és így nagyon jól sikerült mozit láthattam. Bár

***SPOILER***
azt nagyon nagy hülyeségnek találtam szintén, hogy Harry egy laza mozdulattal kettétöri a bodzapálcát... és a saját pálcájával mi van, azt úgy kifelejtették...; a másik pedig az epilógus, elég röhejesre sikeredtek szegények, elmaszkírozva, mintha 36 évesek lennének, amikor nem annyi idõsek még... de legalább hasonlítottak régi önmagukra, az tény.
***SPOILER VÉGE***

Aki teheti, nézze meg moziban, szerintem mindenképp megéri. A 3D az szerintem egész jó volt, bár nem volt benne túl sok ilyen jelenet. Na, ennyit akartam csak, remélem nem baj, hogy ennyit spoiler-eztem, de ezek engem egy kicsit zavartak a filmben. Ettõl függetlenül ajánlom mindenkinek, mert tényleg jól sikerült.
10/10
offtopic
szekfuandras 2011 júl. 18. - 23:01:16 10/10 Előzmény Voldemort
(377/725)
Nagy Harry Potter rajongó vagy, de nem olvastad a könyvet, és még nem is tudod leírni, hogy horcrux(jah, meg a védõpalyzs)? A neved is Voldemort, és nem érted a filmet? Ha utánanéztél volna(ha HP rajongó lennél), akkor tudnád, hogy Daniel Radcliffe miatt nem ír több könyvet (illetve ezt hozta fel indoknak) az írónõ.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 18. - 21:07:54 Előzmény Voldemort
(376/725)
SPOILER

"A Halál Ereklyéi is minek már? Értelmük nem volt csak a Bodza pálcának. De hol volt a köpeny? A Feltámadás kövét csak elejtsük a Tiltott Rengetegben..."

A köpeny ?? Ha figyelmesen nézted volna az eddigi 7 részt tudhatnád hogy a köpeny már az elsö rész elején Harry hez kerül, a film elején is használták a bankban.
Alucard87 2011 júl. 18. - 20:38:54
(375/725)
Én amúgy már azt se bánnám, ha most újraforgatnák a 6. részt. Mert azt tényleg nagyon elcseszték...
sZAbIkAAA 2011 júl. 18. - 20:29:48
(374/725)
Mivel a 6ot így elcseszték,nem is lenne hülye ötlet.
Z11 2011 júl. 18. - 18:46:08
(373/725)
Ez a film nagyon nagyon jó lett!!! :) Tetszenek a harci jelenetek nagyon :) és Maggie Smith egész egyszerûen fantasztikus!!!:DDD (McGalagony). Oscart megérdemelne :) de csak mellékszereplõ :( de ááá...fantasztikus volt :DDDD
Leonidas 2011 júl. 18. - 18:02:04
(372/725)
A harmadik részt leszámítva szerintem egyik se hozza a könyvek hangulatát szóval én ezt most inkább kihagyom :) Viszont a gyors válaszodat köszönöm szépen. ( Ja és a TDKR teaser miatt amúgy elmentem volna rá :P )
Sammie 2011 júl. 18. - 17:36:37
(371/725)
Lefogadom, hogy 5 éven belül lesz "Harry Potter the beginning" vagy valami hasonló! Amúgy eléggé tetszett a film.
zsebzsb 2011 júl. 18. - 17:03:54
(370/725)
Nem.
De ezt már a premier elõtt bejelentette az Intercom, meg a Cinema City:D
Tehát a teaser miatt ne menj el a moziba mert hasra esel:D (Ettõl függetlenül menj el moziba mert ez az év filmje az már most biztos!)
eneska 2011 júl. 18. - 16:51:20
(369/725)
már alig várom, hogy láthassam, csak sajna késõn kapcsoltunk, és hétvégén nem találtunk angol nyelven jó helyet...:S
Leonidas 2011 júl. 18. - 16:27:32
(368/725)
Hello! Aki megnézte már a filmet MOZIBAN az tudja tanúsítani, hogy leadták-e a Sötét Lovag folytatásának teaser trailer-ét a HP elõtt? Elõre is köszi
7/10
sawyerx 2011 júl. 18. - 16:08:02 7/10
(367/725)
én még nem láttam a filmet, de muszáj leírnom:
szívesen nézem a sorozat mindegyik részét, de ez egy nagy LOL, hogy egyesek mit ki tudnak hozni belõle. olvastam valamelyik kommentet, és tök igaza van, ha belegondol(t)ok, tényleg egy nagy baromság az egész HP sorozat, értelme sok nincs, és a varázsigék kicsit röhejesek, a hangulata viszont jó. majd ha megnéztem, írok véleményt, de ezen a sok "elvetemült fanatikus rajongón" sokszor röhögök xD
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 18. - 16:07:41 Előzmény Roo24
(366/725)
spoiler HEGYEK

Dumbledore mondta Pitonnak, hogy Voldemortnak kell a varazslatot elvegezni Harryn, csak akkor mukodik a dolog. Szoval nem a magia maga a lenyeg szerintem, hanem, hogy Voldemort pusztitotta el. Vegulis logikus, hogy ha a sajat horkruxat akarja elpusztitani, akkor nem kell hozza egy griffondor kard...