10/10
Voldemort 2011 júl. 21. - 12:18:25 10/10 Előzmény szekfuandras
(445/725)
Nem csak a könyvek miatt lehet valaki rajongó.
A könyvek csak 450 millió dollárt hoztak, a filmek meg több milliárd dollárt.
Aki a filmeket látta, az is nagy Harry Potter rajongó, mert a filmek értékesebbek, mint a könyv és ezt nem a pénzre értem. Még az írónõ is bevalotta, hogy a Harry vs Voldemort harca, a filmben ezerszer jobb, mint amit õ talált ki. Tudtad, hogy Rowling a küzdelmet csak a Nagy terembe tette a könyv szerint?

spoiler

Míg a filmeben körbe harcolják a Roxfortot.

Meg szerintem azt éled át jobban, amit látsz, nem azt, amit olvasol...
10/10
Voldemort 2011 júl. 21. - 12:12:43 10/10 Előzmény robicsek2
(444/725)
Tudom, nem nagyok hülye, csak azt mondom, hogy értelmük nem sok volt, kivéve a bodza pálcának. Mert a végkifejletben nem számított se a köpeny, se a Feltámadás köve.

Meg én emlékszek az elsõ könyvre és amikor Harry kibontja az ajándékot, amiben a köpeny volt; Ron azt mondta, hogy ez nagyon ritka holma, de nagyon különleges is és nem kopik el, sokáig láthatatlan marad, ilyesmi. Tehét itt még azt hitette el az író velünk, hogy a köpenyekbõl van egy pár... Hol volt ilyenkor a Halál Ereklyéi mese? Mert Ron azt mondta a Halál Ereklyéi 1 részben, hogy az anyja sokat olvasott neki a mesébõl, még mikor kicsi volt...
csincsilla72 2011 júl. 21. - 09:28:53 Előzmény Túrin
(443/725)
Akkor mégis jól emlékeztem. Egyszer olvastam, még angolul, amikor megjelent. Ami a feltámadást illeti, nekem úgy tûnt, hogy Harry a 3 ereklye egyidõleges birtoklásával a halál ura lett, ezért Voldemort nem ölhette volna meg. Plusz a saját áldozatával már egyetlen barátját és harcostársát sem tudták a halálfalók megsebesíteni vagy megölni. Ez a könyvben el is van mondva. Voldi magát öli meg azzal, hogy leadavázza Harryt, de az visszapattan rá, és mivel már nem halhatatlan, meg is hal.
csincsilla72 2011 júl. 21. - 09:24:27 Előzmény mano87
(442/725)
Sajnos mindegyik filmben voltak logikátlanságok, de Yates tobzódott bennük. Harrynek meg kellett volna várnia a "feltámadással" Voldi teljes mértékû horcruxtalanítását, hogy esélye legyen megölni. Bár akkor ugye már védte õt is minden, de akkor is. Sajnos a rendezõket egy dolog érdekelte: minél látványosabb legye az egész, függetlenül attól, hogy a történetben a változtatás nem állja meg a helyét és csak tovább kuszálja az egészet.
F. Viktor 2011 júl. 20. - 21:48:44
(441/725)
Én ezeken már nem tudok meglepõdni, csak nem értem, hogy miért kellett. Úgy mondogatják, hogy hát ne csodálkozzunk, hogy kihagynak részeket, mert 2 óra nem elég idõ ahhoz, hogy lefilmezzék a könyvet, és hogy ebben a részben minden jelenet fontos. De azért az átírásokra érdekes módon mindig jut idõ. Fentebb vannak leírások a filmrõl, elõbb olvastam el õket, és szinte mindenhol azt írták, és én is így gondolom, hogy viszont az elsõ fele ennek a résznek jól sikerült. Igaz, kicsit unalmas volt, de abban tényleg egy csomó lényeges dolog benne volt, alig hagytak ki belõle, és az átírás is minimális volt. Amikor azt láttam a moziban, úgy örültem, hogy jól sikerült, és bíztam benne, hogy akkor a 2. rész is nagyon jó lesz. És hát tényleg nagyon jó lett, mert nekem tetszik maga a film, csak hát a sztorin nagyon sokat változtattak, és ezen nem tudtam csak úgy szemet hunyni. De mindegy, így lett megcsinálva, legyünk ezzel megelégedve. :)
mano87 2011 júl. 20. - 20:51:13
(440/725)
Jha, oksi. :) Hát ja, néhány dolgot kihagytak... :/ De hát ezen tényleg nem kell meglepõdni!
F. Viktor 2011 júl. 20. - 20:40:54 Előzmény mano87
(439/725)
Igen, azt tudom. :) Csak a filmbõl van ez kihagyva, dehát mindegy. :)
offtopic
robicsek2 2011 júl. 20. - 20:40:10 Előzmény tamaraforever
(438/725)
Jól állt neki az a jó mélyen dekoltált ruha :) Mármint a ruha borzalmas de a dekoltázs jó volt :PPP
Túrin 2011 júl. 20. - 20:26:54 Előzmény csincsilla72
(437/725)
Te tudod jól, biztos, hogy nem érzi, mert a 6. könyvben van is errõl egy beszélgetés Dumbledore-ral, ahol Harry erre egyértelmûen rákérdez, Dumbi meg mondja, hogy Voldi, mivel hétfelé cincálta a lelkét, már annyira keveset érez, hogy a leszakított lélekdarabokat sem érzékeli.


Érdekes, hogy még a könyvet olvasók közül is sokan mennyire másként értelmezik Harry "feltámadásának" okát. Sztem igazából minden együtt kellett hozzá, Voldemort vérmágiája a 4. részben, Lily védelem mágiája ezzel összeadódva, és a Halál ereklyéi, hogy visszajöhessen, és persze hogy Voldi ne tudjon neki ártani onnantól. Ha a vérmágia önmagában elég lett volna, Dumbi nem küldi el õket a horcruxok mellé még ereklyéket is keresgélni, sõt, az egész ereklyés szál értelmét veszítené.

Nem tudom, mennyire volt egyértelmû a könyv végén, hogy Harry, mikor utoljára csap össze Voldival, gyakorlatilag voldemort egyetlen varázslata sem árthat már neki semmilyen módon. Harry a Halál ura és a Pálca ura is egyben, amivel Voldi lõdöz.
mano87 2011 júl. 20. - 19:45:25
(436/725)
Nekem is a Harry-Voldemort végsõ összecsapása nem tetszett. A könyvben sokkal jobb, hogy mindenki látja Harry diadalmát, illetve Harry még utoljára "kioktatja" Voldemortot. A filmben "nesze semmi, fogd meg jól" módon intézték el. Meg a diadém idegesített. A 6. részben amikor Harry elrejti a félvér herceg könyvét a szükség szobájában, akkor úgy jelöli meg a helyet, hogy egy mellszoborra tesz valami parókaszerût és egy fejdíszt (ami nem olyan díszes és feltûnõ, mint az utolsó részben). Na, és tudta kívül ugye az volt Hollóháti Hedvig diadémja. Én meg vártam, hogy majd az utolsó részben felismeri a mellszobrot a fejdísszel, erre egy ládikóban van egy tök másik diadém. Pffff.... Tudom, hogy változtatnak a történeten, de ezeket nem kellett volna megváltoztatni. Meg azt sem, amikor Neville úgy húzza ki a teszlek süvegbõl Griffendél kardját, hogy azzal a lendülettel lecsapja Nagini fejét (és ugye ekkor kellett volna Harrynek felpattani, hogy él). Az is úgy lett volna jó. Na mindegy, nem idegelem magam. :) Azért nem volt rossz a film. :)
mano87 2011 júl. 20. - 19:29:59
(435/725)
a könyvben visszatette a pálcát Dumbledore sírjába, de elõtte megjavította vele a saját pálcáját.
F. Viktor 2011 júl. 20. - 19:23:03
(434/725)
***SPOILER***
Hát, ebben mondjuk van valami, ez igaz, de pl. arra nem tértek ki, hogy mi lett Harry pálcájával pl., mert azt a Pálcák Urával javította meg. Aztán a Pálcák Urát csak akkor szerezhette volna meg bárki, hogyha lefegyverzi, vagy megöli Harry-t. Erre nem tért ki az írónõ, hogy ez megtörtént-e, vagy sem, bár igaz, ami igaz, megtörténhetett volna ez is. Ebbõl a szempontból tényleg jobb, hogy eltörte, engem ettõl függetlenül kicsit zavar, hogy nem úgy vagy, ahogy a könyvben, de mielõtt bárki írna, nekem nagyon tetszett ez a film, csak ettõl még voltak elvárásaim a filmmel kapcsolatban, amik csak többé-kevésbé valósultak meg.
***SPOILER VÉGE***
mano87 2011 júl. 20. - 19:01:08
(433/725)
Mivel végre nem kell többet titkolóznia, J. K. Rowling sok mindent elárult még a szereplõkrõl egy interjúban és egy internetes beszélgetésen. Rowling plusz információkat adott, olyanokat, amelyeket nem írt meg az epilógusban. (Mint nyilatkozta, az epilógus korábban sokkal hosszabb volt, a 19 év alatt született összes Weasley nevét is tartalmazta. Késõbb Rowling lerövidítette, hogy könnyebb legyen a búcsú.)

Harry auror lett, az Auror Parancsnokság vezetõje. Arthur Weasley megjavította Sirius motorkerékpárját, melyet így most Harry birtokol. Ginny-vel összeházasodott. Mivel Voldemort lélekdarabkája már nincs Harry-ben, Harry nem tud párszaszóul.

Ronból is auror lett. Csatlakozott testvéréhez, George-hoz a csodabazáros üzletben. Felesége Hermione.

Hermione a minisztériumban a Varázslény-felügyeleti Fõosztályon kezdte karrierjét és nagyban hozzájárult a házimanók életszínvonalának javításához. Késõbb a Varázsbûnüldözési Fõosztályra ment át, ahol már igen magas rangban van. Ronhoz ment feleségül. Megtalálta szüleit és levette róluk az emlékmódosító bûbájt.

Ginny a Holyhead-i Hárpiákban játszott egy darabig, majd visszavonult az aktív sporttól, hogy felnevelje Harry-vel közös 3 gyereküket. Késõbb a Reggeli Próféta Kviddics levelezõ rovatának fõ válaszadója lett.

Voldemort bûnei túlságosan súlyosak voltak ahhoz, hogy szellemként visszatérhessen. A szerencsétlen alak, akit maga Harry is látott a King's Cross pályaudvaron, õ volt.

George folytatta a viccbolt vezetését. Késõbb összeházasodott egykori évfolyamtársával, Angelina Johnsonnal, akitõl két gyermeke született; Fred, akit a fiú ikertestvére után neveztek el, valamint Roxanne.

Draco Malfoy is megházasodott: feleségül vette Astoria Greengrasst, majd késõbb egy fiuk született, akit Scorpiusnak kereszteltek.

Luna Lovegood egyfajta természettudós lett, aki körülutazta a világot, furcsa és egyedi élõlényeket keresve. Házas, férje Rolf, Goethe Salmander unokája.

Percy Weasley feleségül vett egy Audrey nevû lányt, akitõl két gyereke született: Molly és Lucy.

Dolores Umbridge-ot letartóztatták, majd bíróság elé állították a mugli születésûek ellen elkövetett bûncselekmények miatt. Életfogytig tartó Azkaban-fogságra ítélték.

Cho Chang feleségül ment egy muglihoz.

Neville Longbottom a Roxfortban kezdett dolgozni: miután Bimba professzor nyugdíjba vonult, McGalagony professzor felajánlotta neki a megüresedett gyógynövénytan tanári posztot. Neville feleségül vette egykori hugrabugos évfolyamtársát, Hannah Abbottot, aki a Foltozott Üst tulajdonosnõje lett.

Billnek és Fleurnek három gyereke született: Victoire (akit a roxforti gyõzelem emlékére neveztek el), Dominique és Louis.

Voldemort uralmának megdöntése után Kingsley Shacklebolt lett az új mágiaügyi miniszter. Kingsley nem engedte, hogy dementorok legyenek az Azkaban õrei.

A Mardekár-ház meglehetõsen felhígult, már nemcsak és kizárólag aranyvérûek járnak ide (ez persze korábban sem volt így: például Tom Denem és Perselus Piton sem voltak aranyvérûek).

Voldemort sötét varázslatok kivédése tanári állásra kimondott átka halála után megtört, immár egy állandó tanár tölti be posztot évek óta. Harry számos alkalommal ellátogatott az órákra, hogy elõadásokat tartson a tanulóknak a sötét varázslatokról.

Harry és Ron nem mentek vissza az iskolába, a háború utáni tárgyalásokban és a varázslótársadalom újjászervezésében vettek részt, míg Hermione visszatért befejezni az utolsó évet.
tamaraforever 2011 júl. 20. - 18:52:33
(432/725)
Hermionén azért nem sokat látszott! Úgy nézett ki ahogy a valóságban.
tamaraforever 2011 júl. 20. - 18:35:19
(431/725)
Hát ez jó!! :) Megnyugodtam
Leonidas 2011 júl. 20. - 18:33:06
(430/725)
Szia, az egy fake trailer amirõl te beszélsz :) azóta már szerencsére felkerült netre az eredeti és jó minõségben :) Amerikában azért ekkora a bevétele ám, mert sokan csak azért ültek be :P na jó csak vicceltem :)
mano87 2011 júl. 20. - 18:28:54
(429/725)
Aki mind a három ereklyét birtokolja, az legyõzi a Halált. Harryé volt a feltámadás köve, a köpeny és a pálca is mire Voldemort elé került (bár a pálca nem Harry kezében volt, de õ volt a tulajdonosa igazából). Ezért tudott visszajönni az élõk közé.
mano87 2011 júl. 20. - 18:25:21
(428/725)
Késõbb Hermione megtalálja a szüleit és leveszi a bûbájt róluk.
tamaraforever 2011 júl. 20. - 18:09:36
(427/725)
Megmondom õszintén nekem az elsõ rész sokkal jobban tetszett.. Viszont ebben a részben is vannak igen jó részek, csak példának mikor Nevile mondja Voldemort elõtt, hogy Harry a szívükben él.. Aztán Harry felugrik és elkezdenek harcolni.
Valaki aki olvasta a könyvet, nem tudja Hermione szüleivel végülis mi van akkor? Az elsõ rész elején Hermione felejtõ bûbájt bocsájt rájuk és így elfelejtik õt. S utána mi lesz velük?
10/10
Carraire 2011 júl. 20. - 17:52:56 10/10
(426/725)
Nem olvastam az utolsó HP könyvet így viszont hatalmas élmény volt a történet (meg a film maga is). Legszebb és legfeszültebb jelenet Piton emlékei voltak.
Negatívumként a szinkronhangokat mondanám.