10/10
Mike088 2011 okt. 19. - 19:32:54 10/10
(565/725)
Angolul már fellelhetõ DVD minõségben is. Kíváncsi vagyok,hogy a hazai DVD megjelenés elõtt ki fognak e rukkolni egy nézhetõ verzióval. Az a poén, hogy az elsõ részét 3 héttel a hivatalos megjelenés elõtt dvd minõségben lehetett tölteni a megosztókról. Egyébként nem értem miért erõltetik sokan az angol szinkront, nincs semmi baj a magyarral. Piton eredeti hangja pl kifejezetten irritáló eredeti nyelven de ez sok más színésznél is így van.
borkasztik 2011 okt. 05. - 19:46:14 Előzmény netticicaadacs
(564/725)
Teljesen egyet értek :) Éppen csak a katarzis élményt szedték szét :D Itt megint több volt a felhajtás mint a cselekvés xD
A fontosabb mellékszereplõk halála meg teljesen hidegen hagyott, mivel be se mutatták hogyan történt xD Most ezért hagyták ki a 6. ból is a végén a csatát hogy itt ne mutassák be a lényeget? :D

Meg ja Házimanók kentaúrok , Gróp , nekem hiányzott az a rész is mikor Harry Hermione és Ron együtt megidézik a a saját patrónusokat és úgy menekülnek a dementorok elöl stb még sorolhatnám xD

Ez csak nagy látvány volt de történet vezetés 0 :D
netticicaadacs 2011 okt. 03. - 18:57:31 Előzmény zsebzsb
(563/725)
Nekem személy szerint hiányzott.
I.rész.
Tonks-ék háza
Ms Weasly patrónusa
Harry vitája Lupinnal.
Sipor meséje.
A Potter-figyelõ adása

SPOILER

II.Rész
Lupin elfelejtette bejelenteni,hogy megszületett a fia-Honnan tudhatta Harry ha szóba sem került a történet során?
Fred halálának lenyesték az élét,azzal,hogy nem mutatták,meg,hogy hogy történt.
Harry nem beszélt Hermionéval és Ronnal, Nevillt kérte meg,hogy ölje meg Naginit.
Hagrid számon kéri a kentaurokon,hogy miért nem szálltak harcba.
Albus vallomása
Nevill megbüntetése és a kígyó megölése még a harc elõtt megtörtént.
Harry a köpenyt használlja a harc során,ahova a kentaurok és Sipor vezetésével a házimanók is csatlakoznak.
Egyszerre több csata folyik:Molly és Ginny vív Bellatrixal és Meggallagony(bocsánat nem volt kedvem elõvenni a könyvet)és egy másik tanár viv Voldemorttal.
Harry az utolsó pillanatban veszi le a kötényt,fellegzõs kiselõadást tart Voldemortnak arról,hogy miért nem gyõzhet és az egész suli elõtt öli meg.
Hatalmas üdvrivalgás, allig tud szabadulni. Nagy nehezen találkozik barátaival, felmennek az igazgatõi szobába,ahol az iskola valamikori igazgatói is garatulálnak neki.Beszél Albussal,elmondja mik a szándékai az erekjékkel és Megjavítja a pálcáját.

SPOILER VÉGE!

Még mindig úgy gondolod,hogy semmi nem hiányzik?Az elsõ részben sok volt a felesleges maszlag,így mindkét részbõl
olyan részek maradtak ki, amik egyrészt megmagyarázták az eseményeket,másrészt segítettek volna elérni azt a katarzist,ami így elmaradt!
borkasztik 2011 szept. 25. - 12:49:36 Előzmény szacsisturn
(562/725)
szacsisturn és a könyveket is olvastad? :O
borkasztik 2011 szept. 25. - 12:48:42 Előzmény _Freddy_
(561/725)
Igen ez így volt kerek és egész. Pont így volt jó (könyvben) xD
10/10
szacsisturn 2011 szept. 21. - 14:19:24 10/10
(560/725)
Nagyon jó film! Nagyon szeretem a Harry Potter összes részét. Nálam mind 10/10
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 21. - 10:19:02 7/10
(559/725)
igen, ezt hallottam
meg olyat is hogy megkérték az írónõt még 7 rész elkészítésére, de nem vállalta, aztán mégis, aztán mégse szóval fogalmam sincs mi lesz, de én ilyeneket hallottam :D már mindenfélét hallottam, azt is hogy folytatják ahol abbahagyták, de most mit lehet azon folytatni? :D
borkasztik 2011 szept. 21. - 09:59:00
(558/725)
Elõzmény filmeket? Az egész 7 rész elõtti történésekrõl? :O
Ez új xD
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 21. - 07:19:00 7/10
(557/725)
én csak olyanról hallottam, hogy elõzményfilmeket csinálnak
borkasztik 2011 szept. 20. - 20:30:40 Előzmény _Freddy_
(556/725)
"fõleg ezt a legutolsó rész 2. felét...ez vmi borzalmas lett"

Egyet értek :)
Igen sajnos én se látok sok esélyt neki, de kitudja :)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 13:21:41 7/10
(555/725)
erre sajnos nem sok esély van, amugy tényleg eltolták a 6. résztõl a filmeket, fõleg ezt a legutolsó rész 2. felét...ez vmi borzalmas lett
borkasztik 2011 szept. 20. - 13:06:57
(554/725)
ÉN õszintén szólva a 6.résztõl kezdve újra rendezném az egészet xD Más forgatókönyvíróval és rendezõvel xD
Remélem lesz alkalom egyszer rá és a könyvhöz méltóbban készítenek egy adaptációt ^^
eszterlikesrain 2011 szept. 20. - 09:42:43
(553/725)
"Komolyan mondom, már sajnálom szegény Voldemortot, hogy ennyi alkalommal éli át, hogy elsorvad egyéniségébõl, részébõl, lényegébõl, integritásából valami. Hogy él még, amikor 6/7-ed részben már halott."
http://perezvonsgeometry.blogspot.com/2011/07/ereklye-harry-potter-es-halal.html
8/10
szmarci8 2011 szept. 14. - 19:50:24 8/10 Előzmény Ricsi1993
(552/725)
olvastál te valaha egy HP könyvet is? mert ha nem akkor azt ajánlom hogy elõbb a könyvet olvasd és utána mond meg a véleményed a filmrõl. és ne fordítva.
borkasztik 2011 szept. 08. - 22:05:31
(551/725)
és sajnos nem sok köze van a filmnek az igazi Harry Potteres érzésekhez és fehlinghez, mint ami a könyvben annyira szerethetõ és egységes egész, ami miatt pont lebilincselõ ^^ amit nem is sejthetnek azok akik csak a filmet nézték
borkasztik 2011 szept. 08. - 21:56:25
(550/725)
Teljesen egyetértek :)
Meg néztem jó volt de ennyi :) Azért hanyatt nem vágtam magam( és ezt úgy mondom mint a könyv igazi rajongója és mégse tudok elfogult lenni), és igen is nekem is furcsa érzés volt végig nézni és nem csak amiatt mert utolsó hanem mert hiányzott belõle valami plusz.
Igen a csata lehetett volna még kidolgozottabb, meg még feltúrbózottabb elvileg még is csak utolsó és ugye e miatt vágták ki a 6. rész végén is a csatát.. ahhoz képest nem volt egy hej de székéhez szegezett kidolgozott csata ^^ Szépen készítették elõ a hangulatot hozzá csak aztán megint nem volt nagy erõtõl duzzadó nagy bumm. Mert legalábbis engem a csata alatt nem nagyon villanyoztak fel ^^)leszámítva a védõpajzs szétszedését xD Az állat volt ^^


jaa szántak egy két pillanatot hogy ez is az is meghalt ebbõl kifolyólag a filmbeli fontosabb szereplõk halál mint George teljesen hidegen hagyott. Hagrid se kapott nagy szerepet.. Grópot teljesen kihagyták a csatából pedig azt még meg is említették a 5.-ben de akkor meg minek? xD

Összességében jó volt csak mégse tudok felhõtlenül örülni neki mert tudom hogy lehett volna sokkal jobb is,legjobban a sárkányos menekülés és a Gringots-os kaland tetszett.
Ez is elmúlt de a könyv az etalon.. és számomra a filmeket nem emelték halhatatlanná, megnézem õket bármikor szívesen mert szerethetõek, de ennyi ^^ Se több se kevesebb^^
Ann 2011 szept. 08. - 20:46:29
(549/725)
Hát megnéztem, nem hagyhattam ki. Kicsit vegyesek az érzések, jó volt, furcsa is volt, hogy az utolsó rész, de.....
Spolier(ez tényleg kell?) a végén a 19 évvel késõbb szerintem lehetett volna hosszabb, na bumm még 2-3 perc igazán belefért volna. A végsõ csata Voldemortal hát nekem nem tetszett a könyben sokkal jobban meg lett írva,ahogy a nagyteremben mindenki szeme láttára küzedenek, van amitõl nem kellett volna eltérniük. A képi világgal semmi baj nem volt a zenéje pedig nagyon jól sikerült, de valahogy akkor is hiányérzetem volt végig. Mire jött volna egy olyan rész amit vártam vagy párbeszéd pont azokat hagyták ki amiket nem kellett volna és a lényegtelenebb pedig benne volt legalábbis így 1. megtekintésre így tûnt. A többi szereplõ alig 1-2 percet kapott az egész filmben, mégiscsak egy lezárásról van szó, kicsit lehetett volna korrektebb, de azért meg kell nézni mindenképp. Bocs ha kicsit csapongtam, 1 megnézés alapján még kicsit zavaros hogy mi volt jó és mi az ami felejthetõ.
Ricsi1993 2011 szept. 05. - 18:56:21 Előzmény szmarci8
(548/725)
Haha... vicces vagy. A rendezõ nagyon jó munkát végzett :)
Ford Mustang 2011 szept. 04. - 19:07:09
(547/725)
Hát, még 3 hónap. :)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 04. - 17:32:52 7/10
(546/725)
az de messze van még :(