10/10
1616ladygaga 2011 júl. 23. - 13:24:39 10/10
(485/725)
17 év alatt a legjobb film amit valaha láttam..Voldemort fantasztikus alakítása,nekem õ a kedvencem én neki drukkoltam,meg a tanárok,amikor varázsoltak....szuper fõleg 3D-ben s ez volt az elsõ 3d-s élményem........nincs annyi pont ami ezt megérdemli....nagyon jó volt,semmit sem hagytak ki a könyvbõl,feltétlen meg kell néznetek moziba és amint megjelenik,tuti megveszem eredetibe és ez lesz az elsõ film amit megveszek eredetibe!!!ZSENIÁLIS FILM!!!!!!!!!!!ZSENIÁLIS ZÁRÁSSAL!!!!
10/10
Voldemort 2011 júl. 23. - 12:24:55 10/10 Előzmény t.betty12
(484/725)
Kedves!
Ne cikizzük egymást. Értetted amit írtam? Igen, mert tudtál reagálni. A fiatalság meg mellékes dolog.
"Úgy érzem magam, akár egy gyerek, akinek a világ kerek, ezért kedve kerek."
10/10
Voldemort 2011 júl. 23. - 12:21:36 10/10 Előzmény csincsilla72
(483/725)
Kedves!
Aki elõbb olvasta a könyvet és utána nézi meg a filmet, akkor nem a színészt képzeli Harry Potter bõrébe? Sõt, amikor egy kívül álló, aki elõbb a filmet látta és utána olvasta a könyvet; onnantól, hogy látta a filmvásznon a Harry Pottert játszó színészt, azt képzeli oda, amikor olvas Harry Potterrõl. Szerintem a film fontos, olyan fontos, mint a könyv. A megvalósítás sokat számít.

És megint a helyesírásra mentél rá, de miért? A billentyûzet becsapós tud lenni... Laptopon írok és ott kicsi a hely.
A másik: a kritikusok értenek valamihez, mert akkor az Oscar-díjakat is rosszul osztják ki, nem?
De nem akarok vitatkozni és sajnálom, ha megbántottalak a kommentemmel. Szeretjük a Harry Potter könyveket és filmeket és kész. Legyen döntetlen.
Móni Póni 2011 júl. 23. - 08:13:00
(482/725)
Sokan hiszik azt, hogy attól, mert kettészedték az utolsó részt, külön is forgatták õket. Ez tévedés. A film egyben készült, csak marketing okokból választották szét. Az már persze rejtély, hogy az elsõ rész miért sikerült olyan könyvhûre, a második pedig miért nem.
5/10
offtopic
Aikidoka 2011 júl. 23. - 01:47:14 5/10 Előzmény t.betty12
(481/725)
Nem igazán értem mirõl beszélsz, Pratchettet nem azért írtam mert õt Istenítem, azt se mondtam, hogy jobb, csak annyit, hogy itt kb senki sem ismeri, pedig nincs messze a HP sorozattól. 2 HP filmet láttam moziban (másfelet), ha csak olyan filmre ülnék be ami tuti tetszik, akkor sokszor nem kéne jegyet vennem. Úgy tûnik a hozzászólásomban magadra ismertél, ez van.
9/10
Teszka 2011 júl. 23. - 01:33:03 9/10
(480/725)
Maga a film egyébként sokkal jobb volt mint a félvér herceg.A "csatajelenetek"tetszettek benne.Az az egy volt rossz hogy nem értettem meg mindent a filmben és a


SPOILER!!!!!!!!!!!!!

vége össze lett csapva,pedig én nem olvastam a könyveket.Az hogy hirtelen ugrik 19 évet a film és boldog családi idill,mindenkinek van gyereke,ez valahogy annyira,nem kellett volna belevinni a filmbe.Elég lett volna hogy gyõz a Harry,felújítják a sulit és kész,és pont.A köves dolgot nem értettem,hogy mikor bement a tiltott rengetegbe eldobja azt a követ,tehát amikor már az erdõ közepén van,mért is védi meg a kõ?!hisz nincsen nála...Azzal egyet értek az elõttem szólókkal,hogy Pithon emlékei voltak a legjobban érthetõek a filmben.A végsõ csatától kicsit többet vártam,és voldemorf is lehetett volna félelmetesebb.
Csirik 2011 júl. 23. - 01:24:23
(479/725)
Jogos a 2 pont. Semmit nem lehet olyan ember irományával kezdeni aki zsigerbõl utálja. De ilyen nyomorultak mindig is voltak, vannak lesznek. Na ezért nem olvasok sose kritikát, a saját tapasztalat jobb.
9/10
Teszka 2011 júl. 23. - 01:20:12 9/10 Előzmény mano87
(478/725)
köszi!én nem olvastam a könyveket,de a leírásaidból tisztábban látom a dolgokat,és megértettem a filmet amiben voltak olyan részek amiket nem értettem.Pl:a köves dolgot.
Ney marsall 2011 júl. 23. - 00:20:01
(477/725)
Spoiler!!!



Hát...Csalódtam.Tudtam elõre hogy nem lesz túl jó de akkor is.
A könyv nélkül nagyon sok minden nem volt érthetõ.(Például Ariana umbledor emegemlítése)
De nem csak errõl van szó...Amikor Harry beszél a kísértettel a szellem olyan vacakul lett "megcsinálva".
Elfelejtették milyenek voltak a kísértetek a korábbi filmekben!?
És a csata olyan furcsa volt.Nem izgalmas ütközet volt, hanem tömegrohanás meg robbanás.
Bellatrix halálának MUSZÁJ VOLT ilyen nevetségesnek lennie, hogy rászorítják a ruháit.
És Voldemort meg olyan szánalmasnak hatott a filmben.Amikor egy horcrux megsemmisült mindig mintha gyengült volna, és a végén Harry úgy elintézi mintha smemiség lett volna.Az egésznek sötétebbnek kellett volna lennie, én a filmben egyszer sem éreztem azt, hogy most izgulunk a szereplõkért, meg hogy félünk.Amikor Voldemort támad azt kellett volna éreznünk, hogy félünk mi lesz most, de ehelyett inkább azt éreztük Harry-éknek minden esélye megvan a gyõzelemre.(a halál ereklyéi 1.része jobb volt, többmunka volt benne)
És MI A FENE VOLT MIKOR LERÁNTJA VOLDEMORTOT!?Az volt számomra a legrosszabb jelenet.De talán ez tényleg azért érzem mert szeretem a könyvet.
De tényleg szomorú vagyok, mert a könyv az valóban csodálatos, és az mber azért elvárta volna, hogy valamit összehozzanak.Valami DRámait, megrázót érzelmeset.Ehhez képest kaptunk egy filmet a mi mintha próbálna elhadarni a könyv történéseit.Túl sokat akar mutatni és így abból a sokból szinte egy sincs jól kidolgozva.És a ltávány olyan vacak volt( a legjobb példa a Hollóhát kísértetének jelenete)Tudom, hogy kritizálni könnyû, de ez téynleg lehetett volna sokkal jobb is.És csak azért így összecsapni, mert tudják, hogy úgyis megnézik elég nagy kár.Tényleg, szomorú így búcsúzni a Harry Potter-filmektõl
csincsilla72 2011 júl. 22. - 22:13:05
(476/725)
Tudom én, hogy egy kritikusnak az a dolga, hogy kritizáljon, de mit lehet kezdeni egy olyan ember irományával, aki zsigerbõl utálja a témát? Lásd Fáy Miklós "Harry pótszer" kritikáját. Na õ például nyugodtan beülhetett volna másra is. Önfeláldozni azért nem kell.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 22. - 21:41:11
(475/725)
Senki nem mondta hogy ne írjon (írjanak) kritikát. De én inkább adok a magam véleményére , mint egy kritikuséra :)
Tarts nyugodtan barbárnak :PP NA meg film kritikusokat szerintem azért hébe hóba le is fizetik :) (Nem a Magyar kritikusokra gondolok.) Hiszen sok ember ad a véleményükre, és ha õk azt mondják jó akkor a sokk (birka)(kinek nem inge) is azt gondolja jó :)
Csirik 2011 júl. 22. - 20:10:38
(474/725)
Isten bizony lassan itt több a kaki, mint egy tehenészetben. Van aki a kritikusokat carja le, van aki a másik véleményét. Felhívnám szíves figyelmedet, hogy a kritikusnak az a munkája, hogy hideget és meleget írjon 1-1 mûrõl. Nem kötelezõ a kritikát elolvasni, de neki kötelezõ megírni a napi betevõ miatt. Mindenkinek szíve joga csak elolvasni vagy csak megnézni, vagy esetleg mindkettõt megtenni egy mûnél. Aki csak megnézi, nem tudja mirõl marad le egy könyv olvasása által, aki meg csak olvassa, az a saját történetét képzeli el annyira amennyire csak engedi a fantáziája. Én azon emberek közé tartozom aki olvasta is, és meg is nézte. És állíthatom fantasztikus összehasonlítani és párhuzamot vonni a filmek és a könyvek között. Elõfordulhat, hogy a másik véleménye nem tetszik, de baromi unalmas lenne az életünk, ha mindenki egyformán vélekedne mindenrõl. Egy ízletes vita sokszor többet ér mindennél. :D
offtopic
robicsek2 2011 júl. 22. - 19:06:54
(473/725)
"kritikusok azt mondják hogy a filmben a finálé jóbb"Már nem azért de én leszarom hogy a kritikusok mit mondanak,
Én vegyítettem volna a film és a könyv befejezését . Csak annyit változtattam volna hogy Harry éket a Suliba raktam volna. A többiekhez,meg nem maradt volna el a kioktatás, és Voldi se olyan könnyedén adta volna be a kulcsot. Mit különcködnek ót. :)
10/10
oszkos 2011 júl. 22. - 18:42:07 10/10
(472/725)
A Harry Potter filmek közül ez a legjobb sztem. Az elõzõhöz és a Félvér herceghez pedig egyenesen nem is hasonlítható. Sztem nem volt rossz.
t.betty12 2011 júl. 22. - 17:27:29
(471/725)
Kedves Voldemort!
Senki nem mondta,hogy ne nézd meg a filmet,amíg nem olvastad a könyvet,én csak azt mondtam,hogy addig ne kritizáld!
Ne haragudj,de a helyesírásod tényleg szembetûnõen rossz,igaza van csincsillának,valószínûleg fiatal vagy még nagyon,ez esetben én kérek elnézést.
csincsilla72 2011 júl. 22. - 17:09:03
(470/725)
Kedves Voldemort!

Elhiszem, hogy könyvszeretõ ember vagy, ellenben (minden bizonnyal) sokkal fiatalabb, mint én. Én ahhoz a generációhoz tartozom, akiknek még nem volt kábeltévéje, DVD-je, videója gyerekkorában, a tévében volt két magyar csatorna (meg a cseh egyes és kettes...) és a mozi volt az egyetlen lehetõség az olvasás mellett, hogy meseigényünket kielégítsük. De az messze volt és drága is.

"Mellesleg a rajongók nem a könyvbeli karakterekre fognak emlékezni jobban, hanem a színészekre, akik eljátszották a szerepeket, hisz még a könyvben elképzeltük, hogyan néznek ki, az író írása alapján, addig a filmekben megláthattuk és ez nekem sokat ér."
Ez így nem igaz. Aki elõbb olvasta a könyveket, mint látta a filmeket, annak kész karakterek, helyszínek, események vannak a fejében. ERRÕL szól az olvasás. Megteremted a világod és azt nem törli ki onnan semmi. Az a tied.

"A helyesírásról annyit, hogy a kommentelõk nem azért írnak, hogy megmutassák, milyen jól írnak, hanem azért, mert véleményt akar nyilvánítani és szabadságban élünk. A helyesírás nem számít; el lehet hibázni, ha siet az ember, csak érthetõ legyen, amit az író próbál megértetni a fórumon."
Egy sokat olvasó és magára igényes ember NEM ad ki ilyen rémséges helyesírású kommenteket a kezébõl, mint te. Mint ahogy SMS-rövidítéseket és egyéb förmedvényeket sem egy olyan szövegben, ami ismeretlen embereknek van címezve. Javaslom, ezt jegyezd meg! Nem tudom, mennyi idõs vagy, de emiatt még sokat szívhatsz életedben. Azontúl baromira olvashatatlanná is teszi az irományaidat. Nem egy-két elütésrõl van szól, hanem arról, hogy minden második szóban hiba van.

"Utóirat: ha valaki mond egy kritikát, azt ne húzd le egybõl, mert az illetõ csak olvasta egy internetes hírújságból; a Harry Potter írónõje nem volt képes megalkotni a végfinálét, úgy, ahogy az Isten megadta volna. Én ezt olvastam."
Ahogy Isten megadta volna..... Isten nem adott meg semmilyen finálét, az írónõ ellenben írt egy nagyon jót. A kritikus pedig, bárki volt is, egy idióta. Ez a véleményem róla.
t.betty12 2011 júl. 22. - 17:09:03 Előzmény Aikidoka
(469/725)
Jaaaj,ne álszenteskedjünk Aikidoka!Ahhoz képest,hogy "nem érted,miért van ekkora hype a HPs filmeknél" te is beülsz moziba megnézni a filmet és érdekes módon itt a fórumon is megtalálható vagy...nahát,csak nem téged is érdekel? Azért fikázni embereket/embertípusokat,mert kissebségi komplexusokkal küzdesz és fórumokon kiélheted felsõbbrendûségi vágyaidat arc és név nélkül,szánalmas!Miért nem a Terry Pratchett rajongói oldalon üzengetsz?
Ja és hogy "a fórum azért fórum,hogy elmondhasd a véleményed"? IGEN!A FILMRÕL!Nem emberekrõl,akik a moziban melletted ülnek,ill.olyanokról,akik itt véleményezik a témát,mert érdekli õket Harry Potter világa és veled ellentétben fel is vállalják ezt.
A többiek kedvéért mondom:mielõtt még bárki is azt gondolná,hogy Terry Pratchett valami brit Madách Imre,hát nem.Egy egyszerû (egyébként nem rossz) fantasy-sci-fi íróról beszélünk,úgyhogy témakörben nincs akkora távolság Rowling és Pratchett között,stílusban már annál inkább,de én biztos nem az õ nevével dobálóznék,ha bizonygatni akarnám átlag feletti irodalmi mûveltségemet,te kis okoska! :)))
latyaa 2011 júl. 22. - 16:38:04
(468/725)
Én kb 2 órája jöttem ki a moziból és nekem nagyon nagyon tetszett jó persze könyveb jobb volt és igen nekem is tetszett volna ha kitértek volna kicsi harry meg dzsinire (nem tudom hogy van pontosan ) vagy csak egy kicsit többiek re meg igen úgy lett volna a végsõ csata az ász hogy az egész iskola körbe állja harry-t meg voldemordot és nézik õket ahogy harcolnak az lett volna az igazi de nekem enélkül is nagyon tetszett vége kicsit fúra volt SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idõsebek és a gyerekekkel mutatkoztak
10/10
Voldemort 2011 júl. 22. - 15:58:37 10/10
(467/725)
Itt szerintem nem erre mentek rá, hogy tömeg, meg nagy katarzis. Egyébként ott a háttérben harcoltak, de most szerintem a filmesek csak Harryire és Voldemortra helyezték a hangsúlyt, mivel ez volt a végsõ harc, na meg a vége.
10/10
Voldemort 2011 júl. 22. - 15:55:53 10/10
(466/725)
Ez volt a nagy hülyeség, mert akkor te nem néznéd meg a filmeket, mert nem olvastad a könyvet?

És már ez kezd személyesé válni, úgy értve hogy lenézed az írásomat. Tudok helyesül írni, de ha siet az ember, meg nem figyel oda, akkor bejönnek a hibák.