t.betty12 2011 júl. 22. - 15:52:11 Előzmény Voldemort
(465/725)
Ha az olvasás is olyan nehezen megy,mint az írás,akkor nem csodálom,hogy a filmet jobban értékeled a könyvnél!
Szerintem érdemes lenne elõbb végigolvasni az egész történetet és aztán hozzászólni,mert így hülyeségeket kérdezel/írsz!
Bocsi,de ez van!
9/10
magicvoice 2011 júl. 22. - 11:38:28 9/10
(464/725)
Már vagy húsz éve nem olvastam ifjúsági irodalmat, de ez a film annyira megfogott, hogy mindenképpen elolvasom a regényt is. Nagyon tetszett, izgalmas, kalandos történet. A három jóbarát pedig a szemünk láttára érett felnõtté, és valódi színésszé. De rajtuk kívül is több remek alakítás volt a filmben, pl. Alan Rickman, vagy a fõgonoszt alakító Ralph Fiennes kimondottan jó volt. Két dolog miatt nem kap tõlem 10-est, az egyik Helena Bonham Carter kritikán aluli, idegesítõ ripacskodása, a másik pedig a végsõ összecsapás súlytalansága, ott kellett volna elérnie a csúcsot, de valahogy nem sikerült addig fokozni vagy legalább kitartani a feszültséget.
10/10
Voldemort 2011 júl. 22. - 11:03:26 10/10
(463/725)
Kedves!
Elolvastam a Gyûrûk ura könyveket, a Star Wars könyveket és eddig 4 Harry Potter könyvet. Én könyvszeretõ ember vagyok. Éppen Narnia Krónikáit is olvasok. Légy szíves, ne ítélkezz más felett. Mellesleg a rajongók nem a könyvbeli karakterekre fognak emlékezni jobban, hanem a színészekre, akik eljátszották a szerepeket, hisz még a könyvben elképzeltük, hogyan néznek ki, az író írása alapján, addig a filmekben megláthattuk és ez nekem sokat ér.
A helyesírásról annyit, hogy a kommentelõk nem azért írnak, hogy megmutassák, milyen jól írnak, hanem azért, mert véleményt akar nyilvánítani és szabadságban élünk. A helyesírás nem számít; el lehet hibázni, ha siet az ember, csak érthetõ legyen, amit az író próbál megértetni a fórumon. Kedves csincsilla72 !
Te biztos büszke vagy arra, hogy olvastál rengeteg könyvet. Én is szeretnék eljutni a Halál Ereklyéihez.


Utóirat: ha valaki mond egy kritikát, azt ne húzd le egybõl, mert az illetõ csak olvasta egy internetes hírújságból; a Harry Potter írónõje nem volt képes megalkotni a végfinálét, úgy, ahogy az Isten megadta volna. Én ezt olvastam.
Ne haragudj.
csati777 2011 júl. 22. - 00:45:13
(462/725)
Az elõzõ részt kicsit elhúzták (de ezzel együtt is jobban tetszett), ezt pedig eléggé összecsapták. A végsõ párbajt hiba volt megváltoztatni, a CSÓK pedig egy nagy nulla volt! Én a magam részérõl hiányoltam a felnõtt Harry és Malfoy kölcsönös, távolságtartó/tiszteletteljes biccentését a pályaudvaron. Annak viszont kifejezetten örültem, hogy Neville végre "reflektorfénybe került".
Amúgy csak én néztem egy halálra vágott változatot, vagy mindenki más is? Az elõzetesekben Nagini rátekeredett Pitonra, az ütközetben a kentaurok siettek a Roxfort segítségére-ezekbõl a filmben semmit sem láttam.
Selena 2011 júl. 21. - 21:27:34 Előzmény mezsge
(461/725)
Ugyanezt éreztem én is. Szerintem kiváló csattanó lett volna... Sajna nem így lett
Csirik 2011 júl. 21. - 21:26:48
(460/725)
Nem csak a szemein látszott, hogy gyerekek én veletek vagyok, csak baromira titkolnom kell, hanem a mozdulatán, az apró habozás amikor Minerva arrébb lökte Pottert, hogy megvédje. Fantasztikus alakítások, fantasztikus és tehetséges mûvészektõl!
Scarecrow 2011 júl. 21. - 20:08:04
(459/725)
Véleményem szerint nagyon jól sikerült film, amely számos mûfajt ötvöz.

SPOILER
Szerintem látvány ide vagy oda, de Piton emlékei sikerültek a leghatásosabbra Alan Rickman játékával és a zenével. Majdnem sírva fakadtam rajta. A megdöbbentõ felismerés, hogy amennyire félreismerték sokan ezt az embert, igazából olyan jó volt, és emberi. Legfõképp a harmadik részben elkövetett hiányosságok, az animágus-szál kifejtetlensége kicsit most visszaütött, egyfajta pálfordulásnak hat, de aki olvasta a könyveket tudhatta, hogy James, Lilly, Lupin, Piton kapcsolatára többször volt utalva. Annak idején, mikor olvastam, hogy megölte Dumbledore-t nagyon megharagudtam az írónõre, annyira, hogy észre se vettem ezeket a finom, mégis nyilvánvaló utalásokat Pitont illetõen, merthogy Rowling ezekkel ütõsen meg tudta magyarázni, miért állt a jó oldalon mindvégig igazából a tanár: mert szerette Lillyt, és mikor Voldemort megölte, teljesen elfordult tõle. Szerintem zseniális. Én nagyon sajnáltam szegényt. Mikor McGalagony rátámadt látszott a szemein, hogy valami nem stimmel, hogy olyan jó lenne elmondani, hogy "a ti oldalatokon állok", de nem lehet.
csincsilla72 2011 júl. 21. - 18:54:54
(458/725)
Ha még nem olvastad a hetest, akkor mirõl beszélsz, már ne haragudj?? Tökéletesen jól meg volt teremtve az atmoszféra. Ja, az eredeti verzióhoz nem kellett volna CGI.... Az "csak" drámai lett volna (nem mellesleg kurva jó), a népnek meg látvány kell inkább...
Azonkívül ha komolyan meg vagy gyõzõdve, hogy jobb valamit nézni, mint olvasni, akkor sajnos még nem tanultál meg igazán "olvasni". Ilyet tipikusan azok állítanak, akik 10 könyvet nem olvastak még végig életükben.
Ami pedig a helyesírásodat illeti, fusd már át légy szíves, mielõtt elküldöd a kommentedet, mert hemzseg a hibáktól. Köszi.
10/10
Voldemort 2011 júl. 21. - 18:30:29 10/10 Előzmény Túrin
(457/725)
Én azért olvasom a könyvet hogy kapja plusz, és ezt most neked íróm.

Ez a tiéd :)

Na az azért nem hiszem hogy dráma szempontból jóbb volt a könyv, mert más láttni, és más olvasni.
A másik, még olvasta a hírekben, kritikusok azt mondják hogy a filmben a finálé jóbb mert az író nem tudta megalkottni az atmoszféráját, ezért könyvben lapos lett a finálé. De nem ittélek elõre, mert még ott nem tartok, csak a négyedik künyvet olvasom, és eddig valóban sokat adott, ez tény...
offtopic
fordvagyok 2011 júl. 21. - 18:02:45
(456/725)
Hát igen. ;)
tom991 2011 júl. 21. - 17:48:57
(455/725)
ez várható volt :)
offtopic
fordvagyok 2011 júl. 21. - 17:20:05
(454/725)
A HP viszi a pálmát.
csincsilla72 2011 júl. 21. - 16:42:02
(453/725)
Szívembõl szóltál!!
Pedig ez a jelenet az egyik legfontosabb az egész történetben, kár volt elcseszni. Az írónõ vagy nem mondta ezt, vagy ráhagyta a rendezõre, hogy igen, nagyon jó volt....
csincsilla72 2011 júl. 21. - 16:40:31
(452/725)
Tudod, én nagyon örültem volna, ha a könyveket - pusztán pedagógiai okokból - soha nem filmesítik meg. Évek óta gyakorlatilag az egyetlen történet, amit gyerekek milliói olvasnak. Ami nagy szó, tekintve, hogy egy kiskamasz már abba is belehal, ha 5 oldalt el kell olvasnia. Nem véletlen, hogy érettségin feladat az értõ olvasás (ami egy szégyenletes gyalázat egyszerûen, mert még így sem megy sokaknak). Most, hogy megvannak a filmek, sokan nem fogják elolvasni a könyveket, egyszerûen csak megnézik a filmet és szabadon rajonganak:-(
Ha filmet nézel, nem a te világodat építed fel, nem a te fantáziád száguld, mint írta valaki. SOKKAL szegényebb leszel ezáltal és még csak nem is tudsz róla. És ez az igazán szomorú.
KurtWagner 2011 júl. 21. - 16:30:16
(451/725)
És láthatatlan köppenybõl van egy pár, de ez a láthatalan köppeny csak egy van. A Fõnix rendjében több is szerepel benn, mert a rend tagajai láthatalan köppeny rejtekébõl vigyázák a jóslások termét. Rémszem panaszkodik is, hogy az egyikük még nem hozta visza a tartalék köppenyét és így másikat kell használnia, de mint arra, ha jól emlékszem a hetedik részben Dumbledore kifejti Harrynek, a láthataná tevõ köppenyek egy idõ után, azért megkopnak, veszítenek a varázserejükbõl, de ez a köppeny évszázadok során is úgyanolyan tökéletesen müködik és apáról-fiára szál. Szóval Ronak nem híszem, hogy látva, egy - fõleg a számára . ritka és értékes holmit, egybõl egy náluk Piroska és a farkas szintû mesére aszociálna.
Túrin 2011 júl. 21. - 16:27:42
(450/725)
"Csak" a Nagyterembe tette? :D
Ez vicces. Miért, dramaturgiailag szerinted jobb volt, hogy a Roxfort elõtti kihalt romkertben lõdözték egymást, miközben az egész suli odabenn pihizett? Ebben mi volt katartikus?

Már bocsi, de Rowling fináléja kenterbe veri a filmest, ráadásul filmdramaturgiai szempontból is. A harcoló feleket körbeállja az egész suli, mindenki visszafogott lélegzettel várja a végkifejletet, és a varázspárbajt megelõzi Harry és Voldi szócsatája, ahol Harry gyakorlatilag szétalázzaé s teljesen megsemmisíti Voldit, akit aztán a saját halálvarázslata üt ki. Na, kb. mindössze ennyit kellett volna a filmbe berakni, és nem valami kígyós üldözést, meg Harry - Voldi légi-birkózást.
Rommi 2011 júl. 21. - 14:59:11
(449/725)
Eddig egyik HP-film se tetszett, némelyiken a fejemet fogtam, amiért úgy elrontották, de ez az utolsó végre majdnem teljesen bejött. Persze itt is az effektek domináltak, de ezúttal ez nem volt káros. Különösen tetszett a Herceg meséje, jól oldották meg. Azt a nyolc film alatt sem sikerült eldöntenem, hogy a három fõszereplõ jól/rosszul játszott-e, vagy csak a szájukba adott mondatok voltak néha lehetetlenek.
10/10
RixosWalerius 2011 júl. 21. - 13:52:16 10/10
(448/725)
Igen, igazad van, hogy csak a Pálcák urának volt szerepe. De a könyvben azért (meg az egész sorozatban) nagyon fontos szerepe volt a Láthatatlanná tévõ köpenynek.

Nekem egyébként minden passzolt a filmben, az a néhány változtatás nem szúrta a szememet, de kitartok amellett, hogy a könyv jobb. Mindenesetre életem egyik (ha nem a) legnagyobb filmélménye volt.

Egyértelmû 10/10 a filmre, és 100% a teljes franchise-ra könyvben, filmben egyaránt!!!
Csirik 2011 júl. 21. - 13:22:02
(447/725)
Érdekes látásmód, hogy film értékesebb mint a könyv. Szerintem sokan viszont úgy vagyunk vele, hogy a könyvet nem lehet felülmúlni. Egy könyv olvasása közben szabadon száll a képzelet a szellem, ott lehetsz, te magad is belebújhatsz a fõhõs bõrébe. A film az kötöttebb jóval. Nem tér ki az aprólékos dolgokra és ott más képzeletét nézed, nem a sajátod gazdagságát használod. De mindenkinek szíve-joga, hogy úgy szeresse a mûveket ahogy éppen tetszik.
sZAbIkAAA 2011 júl. 21. - 12:50:47
(446/725)
"mert a filmek értékesebbek, mint a könyv"


ez mi?:)