offtopic
robicsek2 2011 júl. 28. - 21:49:38
(505/725)
Am ez nem újdonság, nem is vártam mást, Amerikában persze , majd nézd meg egyéb országokban. Egyrészt Amerikai képregény, Amerikai szimbólum, Még a neve is Amerika kapitány :PPP A HP nél sokkal régebbi, több ideje volt rajongókat szerezni. Míg a HP "Fõleg a fiataloknál" népszerû, addig az Amerika kapitány a középkorú képregény rajongok hada is várta.

Plusz mondom mit vársz Amerikában egy Amerikai hõsrõl szóló film :PP Az amcsik amúgy is nagyra vannak magukkal ez a film csak hizlalja a májukat, Csak úgy mint a többi Amcsi szuperhõs :)))

De mondom ez mind Amerikában.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 28. - 21:39:01
(504/725)
Amerika kapitány kenterbe verte Harry Pottert!

A 2011-es év a szuperhõsök éve és a harc nem csak a mozivásznon testesül meg. Egy hétig a Harry Potter és a Halál Ereklyéi szerepelt az elsõ helyen a bevételek listáján Amerikában. Ott egy hete debütált az utolsó rész. Azonban az elmúlt hétvégén a mozik mûsorára került az USA-ban a szuperhõsök egy új képviselõje, Amerika Kapitány. Ez az akciófilm olyan népszerûségi dömpinget indított el, hogy a megjelenést követõ néhány napban 65,8 millió dollár (12,3 milliárd forint) értékben váltottak jegyet a kasszákban Észak-Amerikában. Így ezzel a számmal a Harry Potter befejezõ része csak a második helyen szerepel. A John Johnston rendezésében készült Amerika Kapitány: Az elsõ bosszúálló produkció nem várt sikereket hozott, és fogadtatása felülmúlta a stúdió várakozásait. Don Harris, a Paramount filmstúdió fõnöke úgy fogalmazott, hogy õt Az elveszett frigyláda fosztogatóira emlékeztette az Amerika Kapitány eddigi sikere. Hozzánk a jövõ héten érkezik meg a film és kezdi meg másik 22 ország is a vetítését. Nyilván nagy szerepet játszott a népszerûség ilyen mértékû megnyilvánulásában az is, hogy Amerika Kapitány – a nevében is benne van – amerikai, és mint tudjuk, az amerikaiak némi egoizmussal szeretnek élni, bár ezt folyton tagadják. Egy olyan hõst kaptak most a vászonra, aki ízig vérig amerikai és tökéletesen tükrözi mindazt amiben hisznek: Amerikát.
Móni Póni 2011 júl. 28. - 21:17:15
(503/725)
Akkor ne nézd! :)
csincsilla72 2011 júl. 28. - 19:51:49 Előzmény Móni Póni
(502/725)
Tudod, én sem fognám a fejem, ha nem lennének bõdületes baromságok a filmekben, amik inkonzisztenssé teszik az egész HP világot. De vannak. És AKKORA rajongó nem vagyok, hogy csak azért lelkesen tapsoljak, mert Harry Potter film megy éppen. A sz@rt azért nem lehet lenyomni a torkomon.
csincsilla72 2011 júl. 28. - 19:41:24 Előzmény Naphinel
(501/725)
Már az is gondot okozott nekik, hogy Harry zöld szemû legyen.....
Csekély értelmû medvebocs 2011 júl. 28. - 17:29:48
(500/725)
A legjobbtól a legrosszabbik:
1.Harry Potter és a Titkok Kamrája
2.Harry Potter és a Bölcsek Köve
3.Harry Potter és a Halál ereklyéi 1.rész
4.Harry Potter és a Félvér herceg
5.Harry Potter és a Halál ereklyéi 2.rész
6.Harry Potter és a Tûz Serlege
7.Harry Potter és az Askabani fogoly
8.Harry Potter és Fõnix Rendje.
7/10
kadar1995 2011 júl. 28. - 14:04:32 7/10
(499/725)
Szerintem elégé elkapkodták ezt a filmet, jó pörgött és nem volt unalmas, de szerintem néhol túl giccses.

Mivel jó kritikákat kapott gondoltam nem csalódok, de még így is jobb, mint a lehengerlõ 5. rész (nálam 6 pont) és a fárasztó 6. rész (3 pont).
Még kiskoromba szerettem az elsõ négy rész és most a 7/1-be is kellemesen csalódtam (nálam mind 8 pont).

A 7/2 se rossz, de csak 7 pont.
10/10
mushi 2011 júl. 27. - 22:59:52 10/10
(498/725)
vicces, hogy sokan viszont pont hogy Rupertre mondják, hogy egyáltalán nem változott a színészi tudása a 10 év alatt, míg a másik két színészbõl legalább lett valami.
10/10
Naphinel 2011 júl. 27. - 14:04:10 10/10
(497/725)
Spoileres!

Én is tegnap láttam. Összességében nagyon tetszett, a zene fantasztikus lett.
A legjobb jelenet számomra a Roxfort erõterének felállítása volt (hátborsózás végig). Többször majdnem elsírtam magam rajta (sárkány, Fred, Remus és Tonks halála, Piton emlékei, a Feltámadás Kövének jelenetsora), máskor izgultam, mi lesz, és örülök, h azért néhol kissé poénosra vették.
Jó, McGalagony szobros beszólása nagyon gáz volt, abszolút hazavágta a csatába hívós hangulatot, de Scabiorék és Neville jelenete hatalmas. Elõbb kigúnyolja õket, aztán jön a pofára esés; akkor azt hittem, Neville-nek annyi. Voldemort röhögése meg: jaj istenkém, a fejünket fogtuk közben.

Ami zavart:
Bella halála nagyon gáz volt, szerintem.
Voldemort és Harry párbajánál elmaradt a katarzis. Úgy gondoltam, h mindenki ott áll körülöttük, lélegzetvisszafojtva figyeli õket, erre... hát ez van. :(
Harry kettétöri a pálcát. Az okés lenne, de szánhattak volna rá fél szót, h ja, amúgy megjavítottam a pálcám. Így tök az jön le, h neki nincs fegyvere.
A Lilt játszó BARNA szemû kislány. Áááá, könyörgöm, miért nem lehetett egy ZÖLD szemû lánykát keresni???
Harry érzi a horcruxokat... mi van? Persze, muszáj volt így megoldani, de akkor is.
Az elejét eléggé elkapkodták.

A színészek játéka fantasztikus volt; itt külön kiemelném Alant és Ralphot. Daniel változatlanul pocsék, hármójuk közül még Rupert a legjobb, rajta legalább látszanak az érzelmek, a változások. Emma sem rossz, csak kissé egysíkú.

Összességében 10 pont, méltó befejezése a sorozatnak, bár itt-ott összecsapott, másutt viszont jó.
Kattrin 2011 júl. 26. - 21:08:53
(496/725)
Utólag belegondolva lehet, hogy csak azért tetszett, mert régen olvastam a könyvet, de ettõl függetlenül elégedetten távoztam a moziból. Tény, hogy jobb lett volna egy könyvhûbb verzió, de ezt már a 3-4. résztõl elfelejthettük.

McGalagony és Piton fantasztikusak voltak. :)
offtopic
kuudenvalo 2011 júl. 26. - 16:40:58
(495/725)
Off. És neked miért jó, hogy hozzászólásokat írkálsz? Te így nyilvánítod ki a véleményed, más pedig veszi a fáradságot és kreatív videót szerkeszt belõle, csak meri is adni hozzá az arcát.
Kattrin 2011 júl. 26. - 15:34:00 Előzmény csibiur
(494/725)
OFF: Neked miért jó, hogy felteszed magad a netre?
A videó lehetett volna hosszabb is, kb. olyanra sikerült, mint A tûz serlege.
offtopic
Bigpapa 2011 júl. 26. - 14:49:32
(493/725)
Azért HP-n moziban sírni :)
...Soha sem értettem,miért HP a sztár, amikor folyton megmenti valaki. Kb. olyan,mint ha Indiana Jones helyett más találná meg a kincseket, de õt sztárolnák.
csibiur 2011 júl. 26. - 10:46:36
(492/725)
Sziasztok!
Készítettem egy videót, mely leginkább a filmmel kapcsolatos gondolataimat tartalmazza, ha gondoljátok, vessetek rá egy pillantást: http://www.youtube.com/watch?v=S2CxJ5GCEV8

Hozzáteszem spoiler alert, mégha ezesetben oly sokat nem is számít :)
Üdv
Kattrin 2011 júl. 25. - 21:19:11
(491/725)
Én elégedett vagyok ezzel a résszel. Így a filmek közül az 1., a 2. és ez tetszett, kicsit még a 3., de a többi szerintem el lett szúrva.
Selena 2011 júl. 25. - 18:24:23
(490/725)
Nekem csalódás volt a film. Katarzist vártam, érzelmeket, drámát és ezek folyamatos fokozását. De én csak szimplán végig néztem, és ennyi. Nem akarok ezzel senkit felháborítani, de nekem ez a véleményem. Többen leírták már elõtte mi a probléma a filmmel, így nem írom le sokadjára én is. Sajnálom, hogy így kell búcsúzni ettõl a történettõl.
10/10
mushi 2011 júl. 23. - 23:47:32 10/10
(489/725)
Na végre én is eljutottam odáig, hogy megnézhettem. Korábban kivétel nélkül azt hallottam, hogy micsoda fantasztikus zárása ez a film az egész Harry Potter jelenségnek, és hogy hosszú perceken keresztül lehet rajta sírni; egyrészt a jelenetek szomorúságán, másrészt a gondolattól, hogy az utolsó, és mégiscsak egy egész korszak lezárása (nekem biztosan az, a gyerekkorom zárult le ezzel ténylegesen). Nos akkor.. Igazából az a helyzet, hogy csak tegnap néztem meg, de gyakorlatilag alig emlékszem rá. Na jó, talán mégse ennyire tragikus a helyzet, de tény, hogy nem tudnám elmondani idõrendi sorrendben, mit is láttam. (pedig a könyvet háromszor is elolvastam.)

*** a következõ sorok SPOILERt tartalmaznak!!!! ***
A szám az egész film alatt sírásra állt, a torkomat fojtogatták már a könnyek, de sokáig azt gondoltam, én a nagy mindenen sírós, hogy túlélem könnyek nélkül.. Mikor a sárkánynál jártak lent a Gringottsban, és csörgették azokat a micsodákat, na az volt az elsõ olyan jelenet, amikor azt gondoltam, kezdõdik a szomorúság.. Ott egy szegény sárkány, tele véres sebekkel, és hallhatóan nyüszít, mikor meghallja a csörgést.. Na meg mikor kiszabadul, és mély levegõket vesz.. Volt benne valami roppant megható..
Azt hittem, Piton halálakor fogok megállíthatatlanul sírni, de nem.. Valahogy én a könyv alapján jóval kegyetlenebbre számítottam, vagy nem is tudom... Persze megható volt az is, de valami mégis hiányzott abból a jelenetbõl. Piton emlékeit viszont szépen megcsinálták, fõleg az õzsuta-patrónusos rész volt nagyon szép. Bár ott talán maga a tudat volt torokszorító, hogy Perselus Piton képes valakit ennyire, élete végéig, a halál ellenére is szeretni...
A mécses viszont ott tört el ténylegesen, mikor a Weasley család gyászolta Fredet.. Az a sok feltörõ zokogás.. Viszont hiányoltam csatajeleneteket, tudom, hogy esetleg már unalmas lett volna, de például mutathatták volna, hogy küzdenek Tonksék, vagy Percy, Fred... Az nem tetszett, mikor Harry csak sétál keresztül a termen, kétszer is, és kb semmi érzelem egyik féltõl se.. Harry is csak nézi, hogy ott fekszik Remus meg Tonks, meg még rengeteg barát.
A falról leugrós Harry-Voldemort jelenet viszont abszolút nem kellett volna, már a trailerben is nagyot néztem, hogy na az meg micsoda.. Voldemort halála is furcsa volt, semmi Avada Kedavra, most hogy már halandó..
A kígyó megölésénél meg már "vártam", hogy mást tesznek oda hõsnek, annyit ugrált mindenki a szerencsétlen kígyó körül baziliszkuszfoggal, de szerencsére a készítõk azért nem ferdítették el a cselekményt.. Ez a Neville gyerek meg kis szerencsétlenbõl egész pofás srác lett.. :)
Amúgy amit hiányoltam még, az Aberforth patrónusa, amivel magyarázkodik a halálfalóknak, és a Gellert Grindelwald sztori, esetleg jó lett volna vele egy visszaemlékezés, mondjuk a portréra nézve..
Na a pálca kettétörése meg szerintem fölösleges volt..
*** SPOILER VÉGE ***

Talán ennyi, összességében tetszett, de igazából nem voltam/vagyok hanyattvágódva tõle.. Pedig nagyon szerettem a könyveket is és a filmeket is. Szerintem jobb lett volna kicsit részletezni egyes jeleneteket, cselekményeket, belefért volna, hiszen így csak 2 órás volt a film... A látványvilág elõtt azonban le a kalappal, de ezt már megszokhattuk a korábbi 7 filmnél is. Inkább nem értékelek most, még töröm rajta a fejem.. Perpillanat nem érzem 100 százalékosan úgy, hogy olyan hajjdejó és pöpec zárása lett volna az érának, de talán még le kell ülepednie a látottaknak, esetleg megnézem mégegyszer..
offtopic
robicsek2 2011 júl. 23. - 15:29:50
(488/725)
"A másik: a kritikusok értenek valamihez, mert akkor az Oscar-díjakat is rosszul osztják ki, nem?"

Hát némely filmnél szerintem eléggé :)
Móni Póni 2011 júl. 23. - 14:54:32
(487/725)
Én is nagy HP rajongó vagyok, de nem fogom a fejem filmnézés közben, h "úristen, ezt is, meg ezt is kihagyták". Mindenki tudhatná, hogy kevés olyan adaptáció van, amit tökéletesen át tudnak ültetni a filmvászonra. Aki nem tud elvonatkoztatni, az miért nézi? :S Mintha direkt keresné a "hibákat"...
csincsilla72 2011 júl. 23. - 14:38:14
(486/725)
Kedves Voldemort!

"Aki elõbb olvasta a könyvet és utána nézi meg a filmet, akkor nem a színészt képzeli Harry Potter bõrébe?"

Természetesen nem! Gondolj bele, elolvastam az elsõ 5 könyvet, némelyiket többször is, mire láttam az elsõ filmet. Nagyon kevés olyan szereplõ van, aki Rowling leírásainak megfelel. Hermione borzas hajú és lapátfogú, Ron szeplõs langaléta, Harry meg kicsike és égnek áll a haja. És akkor a többiekrõl nem is beszélve. A helyszíneket már inkább eltalálták.
Ez a lényege az olvasásnak. NEM KELL mankó, teljesen lényegtelen, hogy meg van-e filmesítve egy történet, az ott él a fejemben. Minél többet olvasol, annál inkább kialakul ez a képességed. Ezért nem értem, hogyan állíthatja egy sokat olvasó és könyvszeretõ ember, hogy kell neki a film látványvilága.

"Sõt, amikor egy kívül álló, aki elõbb a filmet látta és utána olvasta a könyvet; onnantól, hogy látta a filmvásznon a Harry Pottert játszó színészt, azt képzeli oda, amikor olvas Harry Potterrõl."
Persze, vagy legalábbis zavaró lesz, hogy más a színész és más az igazi szereplõ.

"Szerintem a film fontos, olyan fontos, mint a könyv. A megvalósítás sokat számít."
A film egyáltalán nem fontos. Színes képes kivonata a könyvnek, sõt, a négyestõl már más történet. A könyv rajongóinak a könyv számít, nem a film. Max. a fejünket csóváljuk, ha valami köszönõviszonyban sincs az eredeti történettel.

"És megint a helyesírásra mentél rá, de miért? A billentyûzet becsapós tud lenni... Laptopon írok és ott kicsi a hely."
Nem hiszem el, hogy nincs fél perced visszaolvasni, amit írtál. A sok hiba zavaró és igénytelenséget sugall. Mi több, kurvára irritáló.

"A másik: a kritikusok értenek valamihez, mert akkor az Oscar-díjakat is rosszul osztják ki, nem?"
A kritikus egy ember, saját véleménnyel. Sok közülük ökörségeket ír. Ha neked is saját kiforrott véleményed lesz, majd te is így látod. Na, ezért számít, hogy hány éves vagy. Minél idõsebb leszel, annál kevésbé számít, hogy mit mond a világ.