10/10
Naphinel 2012 aug. 11. - 16:57:18 10/10 Előzmény Pretty Loser
(625/725)
Egyértelmûen túldramatizáljátok, tekintve, hogy a film sehol nincs a könyvekhez képest.

Na, a könyvön én is végig bõgtem, meg a hideg rázott egyes részeknél, ott tényleg nagyon sajnálom, hogy vége lett.

A filmet is szeretem, de kizárólag, hogy nem veszem figyelembe, hogy könyvadaptáció. Úgy azért elég jó. :D
Pretty Loser 2012 aug. 05. - 11:29:55
(624/725)
Moziban néztem meg, és, amikor vége lett, a közönség némán ült a helyén. Köbö fél percig tartott, utána elkezdtek pakolászni. Mikor mentünk a már kivilágított folyóson, nem csak egy embernek láttam az arcán, legördülõ könnycseppeket. Lehet, hogy túl dramatizálom ezt a Potter cirkuszt, de engem megviselt, hogy vége lett.

Amúgy nagyon jól meglett rendezve, jól tették, hogy 2 részben adták le. :)
8/10
Kármán96 2012 júl. 31. - 16:04:44 8/10
(623/725)
Ez egy nagyon jó sorozat, csak kár érte, hogy ilyen hosszú!? Amikor megnéztem az utolsó részt, sajnáltam, hogy vége van, mert nagyon szeretem a Harry Potter filmeket, s még jobban megtetszett, mikor ismét megnéztem az összeset. Elsõ látszatra nem nagyon jöttekbe az újabbak, de másodjára megnézve tetszettek, azon kívül, hogy van egyhangúságuk (az utolsó részeknek). Amit nehezen hitem el a filmnek, az a szerelem szálak. Nem hittem el, hogy Harry szereti Gini-t. Még azt is nehezen hittem el, s jött át, hogy Ron szereti Hermione-t. Ezek lehetek volna intenzívebbek, mert nagyon jó ötletek voltak. Nem azt mondom, hogy ilyen nyálas filmet kellet volna belõle csinálni, csak ha már van benne szerelmi szál, akkor az legyen is benne rendesen, ne csak kis semmilyen utalások legyen rá. Amúgy még egyszer mondva, tetszett az egész sorozat, és sajnálom, hogy vége lett. Kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz (ha lesz egyáltalán), még egy olyan sorozat, ami így meg fog, a Star Wars filmek, az Indiana Jones filmek, és a Harry Potter filmeken kívül.
Z(é) 2012 júl. 22. - 20:27:19 Előzmény Sinci005
(622/725)
Az oscár kerüli Harryt? Mármint a filmet vagy Radcliffet? Mert ha utóbbit, nem tudom mire kellett volna oscárt kapnia, talán sûrûn mozgatta a bozontos szemöldökét? Mert attól függetlenül, hogy nagyjából szerettem a Potter filmeket, Radcliffe színészi játéka nem volt túl meggyõzö. Mondjuk szomorúan nézni jól tud.
Z(é) 2012 júl. 22. - 20:17:32 Előzmény agarik
(621/725)
Teljesen egyetértek, dvd-n néztem meg, szerintem a könyv meggyalázása, és sok ember el van szállva, hogy mekkora egy film. Pedig rohadtul nem. *SPOILER* Mi volt ez a jelenet a végén Voldemortal?? Hol volt a nagytermes jelenet?? A hatalmas párbeszédük (pl. próbáld meggbánni a tetteidet még nem késõ Denem stb) ?? És a brutálisan sok kihagyott részlet, a 7-ik rész elsõ és második felébõl is, amik helyett jelentéktelen vagy pofátlan módon átírt jelenetekkel pakolták tele a filmet. Ezért teljesen kár volt két filmet csinálni...
ercypici 2012 júl. 18. - 14:23:29 Előzmény ennyi baromságot...
(620/725)
Nem olvastam minden kommentet ,hogy válaszoltak e neked, és látom rég kérdezted, de válaszolok!:)
SPOILER:
Na hát Harry az egyetlen véletlen csinált horcruxa Voldemortnak. A többirõl,tudomása volt,és direkt csinálta. Hét lélekdarabot szeretett volna,mert a hét a legerõsebb mágikus szám. Na-mármost, Harry véletlen lett horcrux róla nem tudott,amúgy megcsinálta (bizonyos varázslattal amit a könyvben nem említenek,mivel Harryék sehol nem találják meg ,hogy kell készíteni "annyira gonosz"..) a mardekár gyûrûjét elõször ehhez az apját ölte meg,aztán a naplóját ehhez hisztis myrtle-t ölte meg, aztán mardekár nyakláncát és hugrabug poharát ezeket Hepzibah Smith-tõl lopta,de nem tudom ,hogy kit gyilkolt még meg. Ezután megakarta ölni Harryt és ezért, majdnem maghalt,de lelkének egy darabja beleköltözött harrybe. Míg Albániában bujkált Hollóháti diadémját is horcruxá tette,és késõbb mikor testet öltött nagginit.
A könyvben errõl vitatkoztak,hogyha kettõbe vagy háromba szakította volna a lelkét érezné e ,hogy gyilkolják a horcruxait,de mivel 8db-ra szakította a lelkét nem is érzi,ezért nincs tudomása róla, addig amíg el nem lopják a poharat harryék. De még akkor is úgy gondolja,hogy nem tudhat minden horcruxról harry,(a diadém és naggini) és naggini különben is vele van õ vigyáz rá.Azt hiszi csak a pohár,a gyûrû és a medál tûnt el. És mikor elmegy roxfortba a pálcáért,már utána egybõl csata van. Gondolom,úgy gondolja ,hogy majd utána gyárt még:D
10/10
shfanfic 2012 jún. 29. - 21:28:44 10/10 Előzmény cellasto
(619/725)
Én szándékosan nem olvastam el a könyvet a film elõtt. Úgy viszont nagyon jó volt!:) Egyébként, a filmet Alan Rickman viszi el a hátán a Herceg meséjével (Piton emlékei). Az még akkoris ott van veled, azon jár az agyad, miután kiléptél a moziból. :)
10/10
shfanfic 2012 jún. 29. - 21:25:00 10/10 Előzmény Sinci005
(618/725)
Nem jelölték Aranymálnára. Az a Twilight. :) A díjai száma 30 fölött van, mert bezsebelt 3 újabbat, amit még az imdb nem rögzített. És még jelölték 10 kategóriában a "Fantasy Oscarra" is.
3/10
agarik 2012 jún. 29. - 20:39:03 3/10
(617/725)
Hát ez k***ra el lett cs*szve.

Az elsõ film egy gyerekfilm volt, a második egy Conan-utánérzés (legbénább), a harmadik már érdekes, a 4-6 király, de ez mindennek a szégyene. Kiheréltek benne mindent amitõl a történet jó (lett volna).
Kivették:
- Dudley nagy pillanatát
- Sipor szövetségkötését
- Crakot
- Nigel halálát
- a Mardekár helytállását
- mi volt az a kavarás a végsõ harccal? B-É-N-A!
És az egész unalmas volt. Komolyan, a teljes elsõ "rész" az volt, hogy Blai Witcheset játszanak az erdõben. Pfff

A sárkány azért tetszett.
BBali06 2012 máj. 24. - 11:51:47
(616/725)
A technikára én is 10/10-et adnék, de a film történetére egy nagy 2-est. És csak az eleje miatt, az hiteles volt. Most adták a második részt hétvégén, azt bármikor megnézem, nagyon jó, talán a legjobb egyébként (izgalom, könyv alapján, stb.), de a többit, pláne az ötödiktõl meg se bírom nézni.
borkasztik 2012 máj. 19. - 18:18:01 Előzmény szmarci8
(615/725)
Teljesen egyet értek. Yates nem tud Harry Potter filmet rendezni és csata jelenetet sem. Kár hogy így elcseszték. Mivel a könyvet imádom sokáig bevallóm elfogult voltam a filmekkel, de mindig keserû szájízzel hagytam el a mozikat utánna rájöttem nekem csak is a könyvek kellenek én nem tudom ezeket végig nézni, ahogy tönkre teszik a könyv hangulatát és érzéseit.

Vannak jó pillanatai filmnek jó hangulatok, de aztán megtörik a folyamatokat mindig. Egyszerûen nem mûködik nálam. A második részben egyedül a banki betörés tetszett aztán hogy vissza tértek a suliba onnantól zuhant a figyelmem.
Szóval Technikailag lehet toppon van, de hogy engem a film nem tudod magával ragadni az is biztos és engem csak ez érdekel, nem a sok trükk benne.
8/10
szmarci8 2012 máj. 03. - 16:23:02 8/10
(614/725)
egyébként a csillagokat elírták nálam.
8/10
szmarci8 2012 máj. 03. - 16:22:24 8/10
(613/725)
Úristen!
Az elsõ film ehhez képest 10 Oscar-díjas alkotás!
Ekkora szar rendezõt!
Yates, ezt jól elcseszted.
Chris Columbus-nak kellett volna megcsinálni az összeset.
A negyedik film még egész jó volt szerintem, de az öt. Onnantól csak lefelé megy a filmek színvonala.
El kezdem nézni. Reménykedtem benne hogy jó lesz. De aztán a végén: "MI VAN?!"
"Mekkora seggfej a Harry." De Yates is mert jól elrontotta.

10/1
(határozottan)
pillangókisasszony 2012 ápr. 18. - 03:15:55
(612/725)
Értem,köszönöm.Szerintem sokkal jobb lett volna úgy,ahogy a könyvben van.Számomra érthetetlen miért kell megváltoztatni valamit,pláne olyat,ami jó.Nagyon bosszantó.Jobb lett volna ha hûek maradnak a könyvhöz,a végét illetõen mindenképpen.Rowling miért egyezett ezekbe bele?!Tudom,ez csak költõi kérdés.Ezt csak õ tudja.Köszi mindhárom HP filmnél a segítséged :)
BBali06 2012 ápr. 17. - 19:56:59 Előzmény pillangókisasszony
(611/725)
SPOILER
Míg a filmben Voldemort és Harry kint az udvaron harcolnak, és Voldemort eltûnik(...) , addig a könyvben az van, hogy miután Hagrid behozza a Tiltott Rengetegbõl, bebújik a láthatatlanná tévõ köpeny alá, de nem veszik észre. A beinduló csata közben bekerülnek a csarnokba, és ott leveszi a köpenyt, és egy kis beszélgetés után összecsapnak. Voldemort csak holtan esik össze, nem tûnik el. És mindenki odarohan hozzá. Csak hogy értsd, mennyi a különbség... :)
pillangókisasszony 2012 ápr. 16. - 21:10:25
(610/725)
Nyolc hónappal ezelõtt már írtam véleményt,miután elõször láttam.Most újra megnéztem.Azt a kommentemet visszaolvasva látom hogy akkor nem tetszett annyira,mint most második nézésre.Akkor a 7.elsõ fele tetszett jobban,most ez,a 2.,sokkal.
***spoiler***
A véleményem mellett még mindig kitartok miszerint nem tetszik a vége.Teljesen érzelem mentesen fogadják a többiek Harryt.Nyilván nem lehet bulit csapni,erre rengeteg áldozatot követelt az egész,de akkoris.Valami hiányzott.
Sajnálom hogy nem látjuk Lupin és Fred halálát,illetve szerintem túl könnyedén végez Molly Weasley Bellatrixxel.
A vége,mikor 19 évvel késõbb vannak,szerintem nagyon gagyi.Ahogy Malfoy meg a kis családja,meg a többiek is ott a családjukkal bambán mosolyognak...Áhhh,nagyon rossz!Szerintem úgy kellett volna vége lennie hogy állnak ott hárman a sulinál. :)
A filmen egyébként gyakran meghatódtam,izgultam sokat.Hermione és Ron nagyon aranyos,fõleg mikor összeölelkeznek mert azt hiszik megöli õket a kígyó.
Sajnos nem olvastam a könyveket,ahhoz nem tudom hasonlítani.De ahogy visszaolvasgattam a kommenteket,látom hogy sok mindent kihagytak és megváltoztattak amit nagyon sajnálok.Fõleg a végsõ csatát Voldi és Potter között.
***spoilervége***
Rupert Grint valami iszonyú helyes pasivá nõtte ki magát :)
Érdekes hogy maga az egész Harry Potter sokkal jobban tetszik,és megérint,mint gyerekként.Nem különösebben voltam oda érte,most úgy érzem nagyon megszerettem.

10/10 :)
10/10
SirDöme 2012 ápr. 01. - 22:43:23 10/10
(609/725)
Sosem voltam óriási HP fan, de férfiasan bevallom, hogy a végén az erdei jelenetet (amikor Harry találkozik a szüleivel/barátaival a halála elõtt) megkönnyeztem, majd amikor a végén, a 19 évvel késõbb résznél elindult a Leaving Hogwarts zenéje, akkor rám jött a sírás. A könyvek nyomába se érhet a film, nem is ez a lényeg. Hanem ott éreztem azt, hogy basszus vége van, ennyi. A gyerekkoromhoz hozzátartozott a Harry Potter széria, és ez csak akkor tudatosult bennem, amikor már vége lett.
cellasto 2012 márc. 22. - 01:37:08
(608/725)
az utolsó két részt már úgy láttam,hogy elõtte olvastam a könyvet..no comment..
elõtte sem voltam elájulva a filmektõl,de miután olvastam..hát tré mindegyik kivétel nélkül...
BBali06 2012 márc. 21. - 19:41:50
(607/725)
Teljesen egyetértek. Nagyjából, 90%-ban én is így vélekedek. Yates elb..ta az egészet.
borkasztik 2012 márc. 21. - 11:54:52 Előzmény Sinci005
(606/725)
Te sose érezted a filmek alatt hogy unalmasak és vontatottak? Nem volt hiány érzeted hogy ezt sokkal jobban is megtudták volna csinálni?

Nem csodálom hogy nem kaptak sok díjat.. ha kap is mindig a legjobb sminkes effekt stb de legjobb forgatókönyvíró vagy történet stb az ilyen díj messze elkerüli és nem véletlen. Az a baj hogy egy jó számítógépes türkökkel összerakott Tv film sorozat szintû lett. Nem az volt a bajom hogy voltak változtatások hanem az hogy teljesen értelmetlen és felesleges volt néhol.

Ahhoz képest hogy vagy 10 évet vártunk erre a csatára szerintem szegényes lett (és mielõtt leszúrnátok nem a látványra gondolok hanem tartalmilag), újat nem mutattak mint amit már láttunk az elõzetesekben is.
Nem is azt várom hogy most teljesen pontos legyen a könyvel mert az se jó, de azért ez nagyon minimum volt csata téren amit kihoztak.

Ugye ez volt a legrövidebb film a 8 közül plusz azért hagyták ki a 6. részbõl a könyvvégi csatát mert nem akarták utánozni magukat és ugye elvileg fél órás ostromot igértek -.-.. háát akkor meg végképp nem értem miért ne lett volna több idejük a részletekre is ráfeküdni. Hol volt a fél órás ostrom?

Akik meghaltak többségét megse mutatták hogyan történt csak odarakták a testét nesze elégedj meg ennyivel rajongó xD pl Fred vagy George most nem tudom melyik xD Elhiszem hogy így kényelmesebb volt megcsinálni na de akkor is...

Akkor a 6. végén is feleslegesen hagyták ki mivel ott a csata az iskolán belül zajlott itt meg nagyrészt csupa olyan jelenet volt ami kint zajlott az is két három képkockában a csata állásásról.
Sokkal nagyobb hatással volt rám a Fõnix rendjében az a kis csata mikor megjelentek különféle fényhatásokkal a rend tagjai a minisztériumban és ott egymásnak estek én ott jobban izgultam abban az egy percben mint az egész ostrom alatt ebben a részben xD

Hiányoztak a kentaúrok Gróp a manók a csatából. plusz Kingsly, Minerva harca Voldemorttal , Harry Ron Herione patronusai a dementorok ellen stb. Csupa olyan dolog ami színesítette volna a csatát.

Méltó az arany málna díjra. Egyedül az elsõ fele tetszett a banki betörés. Elhiszem hogy nehéz volt megcsinálni de nem Yatesre kellett volna bízni, aki már az elõzõfilmekben is bebizonyította nem tud Harry Potter t és csatát csinálni