farzso 2012 jan. 05. - 14:40:52
(586/726)
Nagyon szeretem a Harry Potter könyveket, és a filmeket is. Igaz, hogy sok mindent kihagytak, megváltoztattak benne, viszont még így is voltak bennük szép részek, amelyek miatt érdemes volt megnéznem õket. Mindig izgatottan vártam, hogy láthassam a sorozat újabb részeit, és bár mindig volt bennük, amit én másképp csináltam volna, azért mégis nagy élmény volt mindegyiket látnom.
Ami a nagy finálét illeti: nos a hetedik rész elsõ fele is nagyon tetszett nekem, sok fontos dolog benne volt könyvbõl, bár a lényeget nem tudták teljes egészében belepasszírozni. Legfeljebb annyi negatívumot mondhatnék a 7/1 részhez, hogy sok helyen kissé vontatott volt, néhol túl lassan peregtek az események, úgy kellett várni, hogy végre történjen már valami. Ha viszont végre történt valami lényeges esemény, az igazán jól lett megcsinálva (ha nem is a legjobban).
A 7/2 is tetszett, bár itt is sok mindent kihagytak. Én például szívesen beleraktam volna a könyvbõl azt a részt, amikor Dumbledore öccse elmeséli Harry-éknek, mi történt a húgukkal. Ez a rész szerintem fontos lett volna, mert sok minden kiderül belõle. Legalább néhány percet igazán szentelhettek volna neki a filmbõl, és ugyanígy Dumnledore is szóba hozhatta volna a dolgot a végén, akárcsak a könyvben.
Amúgy én se raktam volna bele azt, hogy Harry, mielõtt elindul meghalni, találkozzon Ronnal, és Hermione-val, hiszen õk meg próbálták volna akadályozni, hogy Harry ezt tegye, mert nem tudták volna megérteni a dolgot.
Sokan panaszkodtak még Harry és Voldemort végsõ csatájára is, hogy a könyvhöz képest milyen gyengén lett megoldva. Hát, valahogy én is jobb szerettem volna, ha a filmben is ugyanúgy lenne, mint a könyvben, bár úgy nem ártott volna kettejük párbeszédet kissé meghúzni, mivel az így is jó néhány lapra kiterjed, és filmben talált nem hatott volna ugyanolyan jól.
Másrészt viszont a párbeszédbõl az összes többi ember, aki ott harcolt körülöttük, tudomást szerezhetett volna néhány dologról, pl. a horcruxokról, amelyek "halhatatlanná teszik" az embert, és hogy Voldemort is így "tett szert a halhatatlanságra". A készítõk bizonyára úgy vélték, hogy jobb, ha errõl senki más nem tud, mert akik ezt hallanák, azok közül néhánynak esetleg kedve támadna késõbb valami hasonlót tenni (Voldemort mintájára horcruxokat létrehozni), ami nem lett volna túl kívánatos. Emellett az is nyilvánvalóvá vált volna, hogy a pálca, amit Harry végül megszerzett, a leghatalmasabb pálca a világon, és késõbb valaki esetleg megpróbálta volna megszerezni magának (még Dumbledore sírjából is kilopta volna.)
Ezért talán nem is volt annyira rossz ötlet Harry részérõl, hogy eltörte a pálcát (bár a sajátját igazán megjavíthatta volna elõbb vele).
Amúgy a végsõ csata ilyetén megoldása ellenére jó volt megnéznem a filmet. A Gringotts-ból való szökés, a kehely megsemmisítése a Titkok Kamrában, no meg a Piton emlékeirõl szóló jelenetek nagyon tetszettek, azok elég jól lettek megcsinálva. A csata is részletesebben van bemutatva, mint a könyvben.
Szóval összességében jó film lett ez is, még ha nem is teljesítette az összes elvárásomat. A Harry Potter filmek, minden hibájuk ellenére részévé váltak az életemnek, és most hogy a sorozat véget ért, vele együtt az életem egy hosszú idõszaka is lezárult.
Még csak annyit mondhatnék, hogy ha valamikor a jövõben újraforgatnák a könyveket, reméljük hogy az új Potter-sorozat majd kijavítja a "régi" hibáit.
1/10
Fuoco 2012 jan. 03. - 20:45:44 1/10
(585/726)
Nem tudod, hogy az alatt hogy nem vagy Harry Potter rajongó körülbelül mit kell érteni... de valószínûleg nem olvastad a könyveket mert akkor tudnád, hogy az igazi fanatikusoknak, akik tényleg olvasták, talán nem is egyszer a könyvet, iszonyatos nagy csalódás volt valamennyi film, a 3. részt leszámítva.

SPOILER

Hiába szedték két részre a könyvet, hogy még több bevételhez jussanak, így is elszúrták. És nem költséges dolgokba: pl.: a könyvben- véleményem szerint- az egyik legdrámaibb rész, ahogy Harry, Piton emlékeibõl megtudja a sorsát, és vállalva azt elindul, hogy feladja magát. De nem csevegi el a legjobb barátainak, akik SOHA nem engednék el az életük árán se, ha tudnák mire készül. Ezzel a könyvben tisztában van és a láthatatlanná tévõ köpenyben megy ki a rengetegbe és adja fel magát... Longbottonnak meghagyja hogy ölje meg a kígyót. Senkihez rajta kívül nem szól...épp ez a lényeg. Amikor Harryt odaviszik a vert sereg elé, akkor öli meg lonbotton a kígyót nem peig utána, és amikor ez megtörténik, õt megmentve "támad fel" Harry. A párbaj közte és Voldemort közt a nagyteremben zajlik mindenki elõtt... és itt mondja el mindazt amit addig megtudott: hogy Perselus szívességbõl, és Dumbledore kérésére ölte meg õt, és hogy végig az igazgató talán legigazibb híve maradt, mert sosem szûnt meg Harry édesanyját szeretni. Ez a könyv fõ mondanivalója amit a film teljesen háttérbe szorít, hogy Piton is szeretett... azaz a szeretett ereje gyõzte le Voldemortot, amiben õ sosem hitt. Ezért nevezi el róla a fiát Harry! Arról nem is beszélve hogy nem eltöri a Pálcák Urát, mivel azt nem is tehetné meg, hanem összeforrasztja vele a saját pálcáját, és visszateszi oda ahova való, Dumbledore kezébe. Mivel a pálca senki mást nem fog teljes mértékben szolgálni, mert utolsó Urát nem ölték meg.
A film látványos meg minden, csak épp a lényeg hiányzik belõle.
7/10
h.tibi91 2012 jan. 03. - 14:20:30 7/10
(584/726)
Sosem voltam egy Harry Potter rajongó, azonban nem rég láttam az összes részt, így ezt is.
Látványos volt, effektes, meg kissé érzelmes is. A történeti része rendben volt, bár, ha jól tudom elég sok minden kimaradt a könyvhöz képest. Néhány helyen (talán pont emiatt) gyors lett a történetek zajlása, és kissé talán nehezen volt követhetõ. Pörgõs, lendületes film, ami a fanatikusoknak elképesztõ izgalmakat, a laikusoknak pedig 2 óra kikapcsolódást nyújt.
A rajongóknak mindenképpen kötelezõ, illetve akik szeretnék tudni, mégis mi a vége az elmúlt évtized legfelkapottabb, és legsikeresebb könyv-mozi sorozatának.
7/10
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 25. - 14:16:03 7/10 Előzmény gab2010
(583/726)
Ez elég nagy túlzás, hogy a legjobb volt, nem gondolod??
1/10
Petirock 2011 dec. 25. - 14:08:04 1/10
(582/726)
Hát szerintem borzalmas volt. Azt már nem is számítom, hogy alig volt köze a könyvhöz, ez a HP filmeknél úgy látszik megszokás, hogy a történet fele eltûnik a süllyesztõben. De egyszerûen annyira unalmas , és vontatott volt, a végén még reménykedtem, hogy jó lesz, de az a nagy csata kimerült annyiban hogy két ember egymásra nézett, meg néhány óriás rohangált a placcon :S. Mint egy harmad osztályú film , olyan volt mintha az Assylum studió csinálta volna. Egyszerûen ez nem ugyanaz a történet mint a könyvben. És ez még nem lenne magában baj de unalmas is. Ezért nem kellett volna ezt a sorozatot Brit rendezõre bízni.
9/10
Mr.Stájsz 2011 dec. 14. - 13:23:06 9/10
(581/726)
Én nem olvastam a könyvet, csak a filmeket láttam! Szerintem remek a történet! A látványvilág megvalósítása pedig pazar! Nekem minden része tetszett! Aki meg nem bírja a varázslós, mesébe illõ történeteket, hanem mindenben a realitást keresgéli, az meg ne nézze meg. Annak ajánlom az Ifjú Merlin kalandjait a TV2-n!
10/10
gab2010 2011 dec. 12. - 12:30:11 10/10
(580/726)
10/10 ez volt a legjobb rész
3/10
Zedka 2011 dec. 01. - 15:48:33 3/10
(579/726)
Förtelmes.
7/10
Rahar 2011 nov. 28. - 17:29:41 7/10
(578/726)
Számomra annyira sajnálatos, hogy a könyvbõl készült filmek forgatókönyvében miért kell változtatásokat eszközölni? A 4, 5 és 6. részekhez képest sokkal jobban sikerült. Viszont, ahogy elõttem többen is már jelezték, a történet egészének és részleteinek jobb megértése igencsak megoldhatatlan. A színészek jól játsszák a szerepeiket, a látványvilágra sincs semmi panaszom. Nem vagyok rajongó, de a könyvek kifejezetten tetszenek, csak az utolsó kötet tetszik kevésbé, viszont a film a hibái ellenére tetszik.
10/10
zora 2011 nov. 20. - 20:59:08 10/10
(577/726)
Nagyon tetszett ez is, meg az elõtte lévõ is. Kár, hogy vége!
3/10
Meklód fia 2011 nov. 20. - 13:21:23 3/10
(576/726)
Az 5.-tõl tényleg nagyon unalmas, bár a 4. is ide vehetõ még, mert abban is sok a nyálas rész. Túl komoly fimnek lett beállítva az 5.-tõl, pedig egy olyan filmtõl amiben varázs seprûvel és pálcával hadonásznak, attól nem ezt várnánk.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 20. - 13:03:30 7/10
(575/726)
csak az elsõ 4 rész nem unalmas :D ahogy nõttek az emberkék úgy komolyodtak a részek, és örülök hogy én is abba a bizonyos korosztályba tartozom akiknek az életkora kb párhuzamos a 3 fõszereplõ életkorával, de valóban, ez a rész unalmas volt, az 5. résztõl szerintem már unalmas
1/10
avsk 2011 nov. 20. - 12:33:04 1/10
(574/726)
Hát ez most komoly?Majdnem olyan dögunalom volt mint az halál ereklyéi 1. rész.1/10 és most jóindulatú voltam.
4/10
ennyi baromságot... 2011 nov. 18. - 06:27:04 4/10
(573/726)
Részemrõl még mindig tartom, hogy az elsõ két részt kellett volna folytatni, meghagyni meseregénynek és nem akció-horrort csinálni belõle.
4/10
ennyi baromságot... 2011 nov. 18. - 06:23:17 4/10
(572/726)
Van választásod: megveszed DVD-n.
Egyébként akárki, akármit mond, a feliratozás a moziban, kifejezetten rontja a film élvezhetõségét, mert ha nem érted a film eredeti nyelvét, kénytelen vagy folyamatosan olvasni, ahelyett, hogy a képet néznéd.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 10. - 11:05:49 7/10
(571/726)
részben egyetértek, de kell a szinkron, mert vannak akik nem nagyon szeretnek feliratot olvasgatni film közben
10/10
Mike088 2011 nov. 04. - 02:47:27 10/10
(570/726)
Ha gyerekek a célközönség akkor pláne jobb minthogy szenvedjenek a felirattal. Egyébként nem értek egyet. Nagyon is jók tudnak lenni a szinkronok nálam csak akkor zavaró igazán, amikor egy színészt a szokásostól eltérõ ember szinkronizál.
Ford Mustang 2011 okt. 26. - 16:57:42
(569/726)
Szívesen :) igen, kb annyi, pontosabban 16 nap :D
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 26. - 16:31:24 7/10
(568/726)
köszi :D már csak kb 2 hét? ezazzz :D
Ford Mustang 2011 okt. 26. - 15:45:08 Előzmény _Freddy_
(567/726)
November 11-én BD-vel együtt.