Sinci005 2012 márc. 15. - 16:43:41
(605/725)
Hát, végülis teljesen lehúzni egy filmet könnyû, de ahogy itt olvasom, elég sokan bele sem gondolnak a dolgok esetleges hátterébe. Nem lett könyvhû? Az igaz, hogy volt benne egy-két eléggé látványos ferdítés, de végülis a valódi cselekmény megmaradt, ahogyan a dolgok lényege is, ha másképpen lett is levezetve. Átalakították? Kissé, de ha teljesen könyvhûre akarták volna, akkor még nagyon az elején tartanánk. Több helyen is olvasható volt, hogy Rowling látta a filmek forgatókönyvét és nem sok helyen volt komolyabb kifogása.
Az Akadémiának meg tudok gratulálni. Igazán "méltó" befejezést biztosítottak az eddigi legsikeresebb franchisenak és ennek tetejében még aranymálna jelölés is van. Úgy látszik, hogy az Oscar immáron véglek kerüli Harryt és ezen több híres magazin is fennakadt. Nem volt ez olyan rossz, csak sokan élezik rajta a nyelvüket.
Rommi 2012 márc. 13. - 22:41:24 Előzmény borkasztik
(604/725)
Igen, nekem is mindig nagyon tetszettek a trailerek, aztán a film csalódás lett :D
BBali06 2012 márc. 05. - 20:36:35
(603/725)
Már a film esõ fele se tetszett (néha azt se tudtam, a könyv melyik részén vagyunk), de amit azután mûveltek, hogy Hagrid a karjában hozta Harryt , szánalom. 0-t adnék a filmre.
borkasztik 2012 febr. 23. - 10:59:37 Előzmény Rommi
(602/725)
Igen de lehet, hogy neki is még a bemutatók elõtt nem a teljes filmet vetítették le hanem csak részleteket. Én is nagyon ámuldoztam a bemutatók meg itt ott megtekinthetõ jelentektõl. CSak az a baj hogy ha egyszerre nézed az egész filmet valahogy nem mûködik az izgalom xD és már ebben is megmutatkozik a jelenek egymás utáni zûrzavarossága, mert külön élvezhetõek de együtt valahogy nem xD
Rommi 2012 febr. 22. - 19:42:21
(601/725)
Nem hiszem, hogy a zsérõl volt szó, az volt Rotlingnak már a filmek elõtt is épp elég. Szerintem ez valami alázatféleség lehetett, úgy gondolta, õ a könyvíráshoz ért, ezek a fiúk meg a filmkészítéshez, a dolgát õ már elvégezte, beleszólni nem fog abba, amihez nem konyít. Mondjuk ha a végeredmény tényleg nem tetszett neki, akkor marha jó színész, mivel az interjúkban mindig olyan lelkesen nyilatkozott ezekrõl aaaa hmmmmm... érdekesss filmekrõl... Mondjuk nekem azért fájna, ha a szellemi gyermekemet így széttrancsíroznák, de hát õ tudja...
borkasztik 2012 febr. 22. - 15:50:19 Előzmény Bob19
(600/725)
Ez az :D Ezt én se értem miért engedte. Szerintem már az egész stáb meg mindenki úgy volt vele ugyan hagyjuk elég lesz így is a rajongók úgyis megnézik xD Háát ja :/
miénkittatér 2012 febr. 21. - 21:58:56 Előzmény mariejoel
(599/725)
Ennyi zséért lehet még adta is alájuk a lovat,ahol csak lehetett :D
mariejoel 2012 febr. 21. - 21:48:34
(598/725)
Én az írónõ helyében ott kotyogtam volna bele a filmek készítésébe, ahol csak tudok :D. Nem néztem volna végig, h "megerõszakolják" a könyvemet...
1/10
Bob19 2012 febr. 21. - 20:57:20 1/10 Előzmény borkasztik
(597/725)
Nem, nem olvastam a könyvet.
Ha tényleg ennyire eltér a könyvtõl, mint azt lejjebb is írtátok, akkor nem értem, hogy az írónõ miért engedte, hogy vászonra vigyék? Gondolom az író kapja meg ilyenkor elsõként a forgatókönyvet. Én biztos nem engedtem volna.
borkasztik 2012 febr. 20. - 20:05:49
(596/725)
Teljesen egyet értek veled. Valóban a filmek nagyon rosszak.. nem is értem miért nem cserélték le ezt a Yates-t
A könyvben szépen kidolgozták hogy miért is halt meg Piton és miért történtek ezek a dolgok. Szóval nem tudom olvastad e könyvet de teljesen megtudom érteni hogy nem sok mindent értettél ebbõl a katyvaszból... valóban a film összevágott jelenethalmaz volt amik nem következnek egymásból és hangulatban se stimmel.

A könyvet imádom de ezt komolyan nem is értem hogy akik rajongók és mármint a könyvet szeretik hogyan vették be ezt a filmet mivel ez a könyv lejáratása volt. Teljesen érzelem mentes volt az egész.
Az oké hogy látványos volt, de amúgy meg történetileg 0. Mondjuk ez hála a forgatókönyvírónak. Sokkal jobban is meglehetett volna csinálni minimum egy GYûrûk Ura szintre kellõen összetettre. A Csata is mi volt elvileg azért hagyták ki a 6. részbõl is a végét mert nem akarták lelõni a poént.. háát ha tényleg csak ennyi tellett tõlük akkor csak sajnálni tudom õket xD Egy csomó minden kimaradt ott is .. csak ilyen ellipsziseket kaptunk az állásról, de igazi csata jelenet nem sok volt és azokat is mind lelõdtek a bemutatókkal.

Mindenki maradjon a könyvnél különösen azoknak ajánlom akik a film alapján próbálják megítélni ezt az egész világot.. mert ezek a filmek nem mérvadóak csak unalmas vontatottság jellemzi õket.
1/10
Bob19 2012 febr. 20. - 11:44:19 1/10
(595/725)
Ebbe az utolsó részbe jó sok hülyeséget összegyúrtak! De a vége volt a legrosszabb: 19 év múlva is ugyanúgy néztek ki a szereplõk, semmit sem öregedtek. Piton meg nem értem miért halt meg, és miért dolgozott Voldemort-nak, teljesen értelmetlen volt a halála.
Nagyon túlértékelt film, ezért adtam csak 1 pontot, egyébként 5 pont. Az egész Potter mizériát már a 3. résznél abba kellett volna hagyni, a többi már csak érthetetlen baromság volt.
Kaliff 2012 febr. 19. - 10:03:58
(594/725)
Nem akarok megsérteni senkit, de fel vagyok háborodva.

Megnéztem a Harry Potter utolsó részét 7/1 és a 7/2-t és fel vagyok háborodva. Egy rakás szar ez a gyerek, nem színész. Le kellett volna cserélni, az elsõ rész után! Na jó, mély levegõt veszek, de a trimágus-kupás film után akkor is le kellett volna cserélni.

Szörnyen rossz Daniel Radcliff, nem színész, fingom sincs mi a fenét csinált a két utolsó részben! 600 forintomba került egyenként ez a két rész és olyan szinten volt unalmas, hogy azt el sem lehet mondani! Lövésem sincs ki mit eszik ezen a gyökéren, de hogy a Harry Potter egy óriási átbaszás az is biztos!

David Yates meg nem rendezõ hanem egy impotens barom!
A jelenetek szánalmasak voltak, a forgatókönyv pocsék, bölcselkedõ semmitmondásokkal.

Nekem sokszor dejavu érzésem volt, például amikor bemennek Bellatrix széfjéhez, az teljesen olyan volt mint a Csillagok háborújából a szemétzúzós rész. Borzalmas, ahogy szétlopkodott jelentekbõl akartak összefüggõ filmet csinálni!
Sokszor viszont olyan érzésem volt mintha a Király visszatér jeleneteit láttam volna!

Nem olvastam a könyveket, de ezután nem is fogom, ezért a fosért nem adok ki többet egy petákot sem!

A Bölcsek köve nagyon tetszett, de utána meredeken esett a színvonal! Jól átverve érzem magam.
Rommi 2012 febr. 11. - 20:32:13 Előzmény ercypici
(593/725)
Ez a jelenet tényleg szörnyû... már a moziban is néztem, hogy mi ez az újabb ökörség, hogy Harry itten Dugonics Tituszt játszik Voldemorttal. Azt már valaki megoldotta, jobban. Miért nem volt nekik elég a Rowling kínálta megoldás? Az valahogy mérföldekkel értelmesebbnek tûnt...
Rommi 2012 febr. 11. - 20:23:50
(592/725)
Többé-kevésbé egyetértek az elõzõ két kommentelõvel. Annyi különbséggel, hogy nekem egyetlen HP-film sem tetszett. Mondjuk ennek nyilván az az oka, hogy már elõtte olvastam a könyveket, és csak nehezen tudtam elfogadni, hogy valaki merészelte máshogy megoldani a jeleneteket, mint ahogy én elképzeltem. CC-vel annyi volt a bajom, hogy a filmjei néha egyszerûen megálltak, Harry vagy valamelyik másik szereplõ csak nézett maga elé percekig. Plusz voltak bennük teljesen idióta jelenetek (pl. 2. rész, vonat fölött kilógunk a repülõ autóból... STB).
Viszont az elsõ kettõ legalább tényleg gyerekfilmek voltak, megvolt a varázslatos hangulatuk.
Alfonsó Cuarón szerintem alkalmatlan egy gyerekfilm levezénylésére. A harmadik rész számomra kínszenvedés volt, az örjöngõ Harryvel, a visongó Hermionéval együtt.
A negyedik filmre alig emlékszem, leginkább a gáz jelenetek maradtak meg (karácsonyi bál...)
Az ötödik a szellemi mélypont volt. Iszonyat semmitmondó párbeszédek, pocsék jelenetek, nem is folytatom.
A hatodikra sem emlékszem túl jól, de azt csak egyszer láttam, nem mondok róla véleményt.
A két utolsó szerintem felívelés volt, de könyvben olvasni sokkal jobb élmény volt, mint filmen végignézni. Talán azért tetszettek jobban az elõzõeknél, mert a három fõszereplõ kezdett belerázódni a színjátszásba, végre mutattak valami tehetségfélét.
9/10
rosickyz 2012 febr. 01. - 16:26:22 9/10 Előzmény mariejoel
(591/725)
"Az sem kifogás, h lehetetlen visszaadni a könyvet, mert Chris Columbusnak sikerült érdekes módon". Ezt nagyon szépen leírtad, én is teljesen így gondolom. Az elsõ két rész varázslatos hangulata után jött a még jobb Azkabani fogoly, amit Alfonsó Cuaron rendezett, és nagyon sajnálom, hogy nem közülük az egyik folytatta a munkát a további részekben, és miért kellett ilyen tehetségtelen egyénnek adni a rendezést (ráadásul már alaposan megemelt költségvetéssel). Számomra a 4.,5., és 6.film, mint egy trilógia, az abszolút mélypont (közülük is talán a Tûz serlege). Ezek után a 7/1 abszolút felüdülés volt, és 7/2 nagy része is, mivel az eszközölt változások többnyire a könyvekhez képest végre valahára a filmek színvonalának emelését szolgálták (pl amikor Harry megjelent Piton elõtt a nagyteremben.) A záróepizódban már csak az utolsó negyed óra csípte a szememet. Szóval, befejezésnek nem volt olyan rossz.
mariejoel 2012 jan. 30. - 12:26:28 Előzmény ercypici
(590/725)
Sziasztok! (biztos tele lesz lesz SPOILERREL szóval óvatosan olvassátok :D)
Én kissé lemaradva, de csak most láttam a filmet, ezért csak most szeretnék róla és az egész sorozatról egy összegzést írni :) Nem olvastam minden kommentet, de akikét igen, õk nagyon jól leírták az én véleményemet is a pozitívumokról, negatívumokról.
Nem a legjobban megoldott film volt az biztos, benne voltak a szokásos átalakítások, mert igaz, h ott egy könyva miben szintem megvan a párbeszédek és jellemek nagyrésze, de a forgatókönyvíró, szövegíró meg stb túlbuzgó és õ "csakazértis" átformálja, mert nincs elég dolga.... -.-" Na jó tudom kissé nyers,de engem mint rajongót ez nagyon dühített mindig.
Most kicsit elkalandozok a hetediktõl...Az elsõ két rész fantasztikus volt, a jellemek, az öltözékek, helyszínek és minden párbeszéd....13 évesen láttam az elsõ részt és valósággal oda voltam fagyva a székbe, h basszus most én épp otthon olvasok csak túl élénk a fantáziám és egy moziba képzelem magam? :D Szóval annyira jóél meg volt csinálva...Erre Chris Columbus nem rendezte tovább a filmeket és onnantól minden hanyatlott.De még a színészek is...Hermionéra pl szavam sincs, mekkora liba lett, például a harmadik részben a hajas jelenettel, mikor hátulról nézi a múltbeli önmagát ugye...A kastélyból valami horrorpalotát csináltak, a birtokkal együtt(jó lehet nem kapták meg a régi helyszínt, nem tudom)...a jelmezek is silányabbak lettek és nem elég, h nem követték a sztori lényegét,de felesleges barom jelenetekre bezzeg volt energia, pl mi az az elcsépelt tinifilm jelenet a pincércsajjal és Harryvel a 6. rész elején?!? Harmadiktól felfelé minden olyan szerencsétlen, esetlen, nincs egy értelmes párbeszéd, mivel nincs jelleme a színészeknek. Kicsit hosszú lenne minden jelenetet kielemezni,h itt ez ezt csinálja rosszul ez meg ezt. Az sem kifogás, h lehetetlen visszaadni a könyvet, mert Chris Columbusnak sikerült érdekes módon...Miért nem lehetett azt a szálat folytatni? De még a színészek is idomultak a rendezõk hülyeségéhez...
A hetedik film már egyfajta felüdülés, de nem csinálhatták igazán jóra és részletesre ha egyszer az elõzõ részeket a harmadiktól elcseszték :/ Én szerettem volna a végsõ harcot a könyvbeli módon látni, más filmekben is mindig van olyan jelenet ahol az egyik szereplõ a másiknak meséli, h mi hogy volt, h lett átcseszve és azokban sem unalmas..itt se lett volna az. Helyette egy szenzációhajhász hû de látványos béna akciójelenetet kaptunk. De igazából az összes film erre hajazott...a rajongók meg kb kapják be. Érdekes, h Chris úgy aratott sikert, h a könyvbõl csinált látványos filmet. Nem átköltötte a könyvet, h fitogtassa a legújabb filmes technikákat meg egyéb látványos baromságokat mutasson be.
Egyébként én is sok helyen sírtam a hetediken, a Piton szál nagyon jól meg lett csinálva...stb stb, de nem írok már többet, örülök, ha ezt is elolvassátok :)
4/10
ennyi baromságot... 2012 jan. 18. - 00:54:45 4/10
(589/725)
Lehet, hogy SPOILER következik...

Nem tudom, volt-e már, de számomra nagyon nem tiszta (sem a könyvbõl, bár azt még akkor olvastam, mikor megjelent, már nem nagyon emlékszem rá), hogy hogy is van ezekkel a horcrux-nak nevezett izékkel...
Rosszfiú gyilkol, a lelke kettéhasad, a lehasadt rész beköltözik valamibe, ami épp kéznél van.
OK. De az utolsó részben Voldemort uraság folytatja a gyilkolászást, miközben tisztában van vele, hogy a srácok ezeket a horcruxait irtják. Tételezzük fel, hogy ezek nem automatikusan keletkeznek, hanem még valamit tenni kell a keletkezésük érdekében. Miért nem kezd újabbak gyártásába, legalább az utolsó részben? Hiszen van hulla, dögivel! :)
10/10
mushi 2012 jan. 13. - 05:52:11 10/10
(588/725)
Júliusban már írtam egy rövidebb élménybeszámolót a filmrõl. Akkor nem nyerte el a tetszésemet túlzottan. Most viszont újra megnéztem. Talán erre a filmre is vonatkozik az, hogy ha nem tetszik elsõre, nézd meg még egyszer. És az eredmény? Kábé az egészet végigsírtam, mint egy kisgyerek. Minden halált, minden emlékezést, minden falleomlást. Tényleg mindenen jöttek a könnyek. De úgy elég szépen. Biztos hozzájátszott, hogy most itthon néztem, nincs feszélyezettség a mozis környezet miatt.. Elõjött a fejemben, hogy egy korszak zárult le, tíz év, és mennyi minden változott az alatt. Ezt erõsítette már az elején a szomorú zene, gratulálok a zeneszerzõnek. Aztán meg az, hogy valószínûleg a következõ nemzedék már nem fogja tudni, ki is volt akár McGalagony, akár Dumbledore, vagy fõleg Harry Potter... Azért ha belegondolunk.. az elsõ film csupa szépség, kis elsõsök, csillogó kastély, mindenki él, csupa élmény a tanulás. És a végén? A kastély romokban, Harryék bujdosnak, terror az iskolában, és rengeteg halott az ismerõsök közül. Iszonyat szomorú ebbe belegondolni. Még csupán az elmúlás, a változás tényébe is... Még így a film vége után is fojtogatja a torkomat a sírás.. Másodszori nézésre maradandó élmény volt.

SPOILER
Az viszont megint megragadta a szemem, mikor Harry a végsõ csata után végigsétál a termen, mindenki láthatóan megkönnyebbülve ül ott, de senki se olyan arccal köszönti, hogy õ volt az, aki végülis megmentett mindenkit.. "Megölted Voldemortot? F*szt érdekel."
ercypici 2012 jan. 09. - 03:41:13
(587/725)
én,nem tudom nem tudok túllépni rajta ,hogy a könyvben teljesen más, egy bugyutaságnak tûnik a film a könyvhöz képest. És a karakterek is másképp viselkednek,mások a tulajdonságaik,mint a filmben. Egyedül Voldemort lett jó!
és hát nekem ez a jelent leír mindent a filmrõl.... ez mi??? borzalom...:D:D:D
http://www.youtube.com/watch?v=tpGDKTMqM_o
farzso 2012 jan. 05. - 14:40:52
(586/725)
Nagyon szeretem a Harry Potter könyveket, és a filmeket is. Igaz, hogy sok mindent kihagytak, megváltoztattak benne, viszont még így is voltak bennük szép részek, amelyek miatt érdemes volt megnéznem õket. Mindig izgatottan vártam, hogy láthassam a sorozat újabb részeit, és bár mindig volt bennük, amit én másképp csináltam volna, azért mégis nagy élmény volt mindegyiket látnom.
Ami a nagy finálét illeti: nos a hetedik rész elsõ fele is nagyon tetszett nekem, sok fontos dolog benne volt könyvbõl, bár a lényeget nem tudták teljes egészében belepasszírozni. Legfeljebb annyi negatívumot mondhatnék a 7/1 részhez, hogy sok helyen kissé vontatott volt, néhol túl lassan peregtek az események, úgy kellett várni, hogy végre történjen már valami. Ha viszont végre történt valami lényeges esemény, az igazán jól lett megcsinálva (ha nem is a legjobban).
A 7/2 is tetszett, bár itt is sok mindent kihagytak. Én például szívesen beleraktam volna a könyvbõl azt a részt, amikor Dumbledore öccse elmeséli Harry-éknek, mi történt a húgukkal. Ez a rész szerintem fontos lett volna, mert sok minden kiderül belõle. Legalább néhány percet igazán szentelhettek volna neki a filmbõl, és ugyanígy Dumnledore is szóba hozhatta volna a dolgot a végén, akárcsak a könyvben.
Amúgy én se raktam volna bele azt, hogy Harry, mielõtt elindul meghalni, találkozzon Ronnal, és Hermione-val, hiszen õk meg próbálták volna akadályozni, hogy Harry ezt tegye, mert nem tudták volna megérteni a dolgot.
Sokan panaszkodtak még Harry és Voldemort végsõ csatájára is, hogy a könyvhöz képest milyen gyengén lett megoldva. Hát, valahogy én is jobb szerettem volna, ha a filmben is ugyanúgy lenne, mint a könyvben, bár úgy nem ártott volna kettejük párbeszédet kissé meghúzni, mivel az így is jó néhány lapra kiterjed, és filmben talált nem hatott volna ugyanolyan jól.
Másrészt viszont a párbeszédbõl az összes többi ember, aki ott harcolt körülöttük, tudomást szerezhetett volna néhány dologról, pl. a horcruxokról, amelyek "halhatatlanná teszik" az embert, és hogy Voldemort is így "tett szert a halhatatlanságra". A készítõk bizonyára úgy vélték, hogy jobb, ha errõl senki más nem tud, mert akik ezt hallanák, azok közül néhánynak esetleg kedve támadna késõbb valami hasonlót tenni (Voldemort mintájára horcruxokat létrehozni), ami nem lett volna túl kívánatos. Emellett az is nyilvánvalóvá vált volna, hogy a pálca, amit Harry végül megszerzett, a leghatalmasabb pálca a világon, és késõbb valaki esetleg megpróbálta volna megszerezni magának (még Dumbledore sírjából is kilopta volna.)
Ezért talán nem is volt annyira rossz ötlet Harry részérõl, hogy eltörte a pálcát (bár a sajátját igazán megjavíthatta volna elõbb vele).
Amúgy a végsõ csata ilyetén megoldása ellenére jó volt megnéznem a filmet. A Gringotts-ból való szökés, a kehely megsemmisítése a Titkok Kamrában, no meg a Piton emlékeirõl szóló jelenetek nagyon tetszettek, azok elég jól lettek megcsinálva. A csata is részletesebben van bemutatva, mint a könyvben.
Szóval összességében jó film lett ez is, még ha nem is teljesítette az összes elvárásomat. A Harry Potter filmek, minden hibájuk ellenére részévé váltak az életemnek, és most hogy a sorozat véget ért, vele együtt az életem egy hosszú idõszaka is lezárult.
Még csak annyit mondhatnék, hogy ha valamikor a jövõben újraforgatnák a könyveket, reméljük hogy az új Potter-sorozat majd kijavítja a "régi" hibáit.