borkasztik 2013 okt. 07. - 09:50:53
(665/725)
Igen azt az egyet csinálták meg de lényegében az se úgy zajlott xD
De semmi mást hasonló dolog nem volt, meg annak a körbe állásnak is jelentõsége volt ott tisztázták mindeki elõtt a dolgokat.
De ez jó volt kivételesen ez a megvalósítás, de csatlakozom az elõdtem szólóhoz én se izgultam érte.
E mellett ott volt egy csomó varázslény harca kentaúrõk , manók, óriások, theszralok stb amiket szépen mind nem valósítodtak meg és még sorolhatnám.
Dr. Apafej 2013 okt. 03. - 08:58:17
(664/725)
Az rendben, de azért azzal baj van szerintem, hogy az egész mindent felraktak arra a kis harcra... egyszerûen nem aggódtam Harryért...
borkasztik 2013 okt. 02. - 20:08:22
(663/725)
bocsi javítás
azért hagyták ki a csatát mert nem akartak ismétlést
borkasztik 2013 okt. 02. - 20:06:58
(662/725)
Értem én :) De akkor is egyet értek apukáddal is :D Meg azokkal is akik szerint is a csat nem volt eléggé kidolgozva :/ MOSt olvastam el újra és hihetetlen hogy miket kimertek hagyni pedig mekkora ütõs epikus csatát lehett volna ebbõl csinálni, Nem csak ilyen bejátszásokat az állásról. Elvileg ugye két részre szedték szóval bõven lett volna idejük ilyen aprólékosabb dolgokra is. Plusz azért hagyták ki a 6. rész végén is csatát mert elvileg ott akartak ismétléstn ahoz képest nem nagyon erõltették meg magukat ilyen téren. Pedig ha ezt nézzük 10 éve erre vártunk :D
Silver doe 2013 szept. 20. - 21:39:34
(661/725)
Direkt nem olvastam a könyveket, mert korábban már elkövettem ezt egy másik történet kapcsán, és nagy csalódás volt a könyv után a film. Az HP - HE I. része kicsit eseménytelennek tûnt számomra kevésbé izgalmasnak, talán oda több mindent "bepakolhattak volna", de a második rész egy (vagy nagy kritikusan kettõ) momentumot leszámítva rendben volt.

Az egyik momentum, ami a Gyûrûk Urában nagyon is kidolgozott volt - a csaták jelentei (gondoljunk csak Gimli és Legolas külön kis versenyére). A HP-ben kicsit instant volt számomra, mintha pillanatképeket kaptunk volna, vagy mintha több csatornán össze-vissza kapcsolgatna az ember, és így lemaradna a történésekrõl. Frappáns volt azonban Minerva elszólása, hogy már alig várta, hogy elsüsse a varázslatot az épület szobrainak aktivizálására.

A másik momentum a 19 évvel késõbb, amiben azért megmutattam volna az újonnan felépült varázsló és boszi iskola épületét, mondjuk a távolba integetõ Hagriddal, vagy valami ilyesmivel.

Talán a készítõknek kicsit többet kellett volna magára hagynia Harry-t, és akkor a csatajelenet jobban kidolgozottra sikerülhetett volna, de úgy vettem észre, hogy nagyon a horcrux- és Voldemort-elpusztító vonalat állították a középpontban.

Ezeket leszámítva izgalmas és érdekes volt.

Ami nagyon jó volt az a Herceg meséje és halála, ami mély és érzelmes szálat kölcsönzött az egész filmnek. megáldott színész). Nagyon sajnáltam, hogy Perselus meghalt, de ha nem hal meg, akkor nyilván elmondta volna Harry-nek, hogy mit kell tennie (megöletnie magát a Sötét Nagyúrral), talán megemlíti, hogy tégla volt Voldinál, de azt kötve hiszem, hogy beszámolt volna Lily és a közte lévõ kapcsolatról. Szóval Rowling inkább a halált és az érzelmi (és katarzis) szálat választotta, amit azt hiszem jól tett. A szerelmi szálak valóban kissé kidolgozatlannak tûnnek, de végül is ez egy fantasy, és a végén tudjuk nagyjából, hogy ki kivel jött össze.

10/8,5
offtopic
robicsek2 2013 szept. 18. - 09:47:34
(660/725)
Na ezennel hivatalosan is lezárult a HP, most hogy az RTL is végig leadta.

"Sötét volt" Persze hogy az ezzel is illusztrálni akarták a filmben hogy átmentek keménybe :PPP

A film nem volt rossz ,de a könyv jobb volt. Viszont a part1 ben a legunalmasabb részeket zsúfoltak bele és sok mindent kihagytak.
borkasztik 2013 szept. 18. - 07:58:57
(659/725)
Az a baj hogy annak ellenére hogy akciókis voltak benne tele volt vontatott részekkel is. Szóval részben egyet értek apukáddal. Mikor néztem a moziba egyik ismerõsömmel, olyan alapvetõ kérdéseket tett fel amik egyertelmûnek látszodtak a film nem képes önálló magyarázatot adni a könyv nélkül :)
borkasztik 2013 szept. 16. - 10:16:07
(658/725)
Igen az Rtl klub mindig mesterine vág ki jelenteket és rak bele 20 milló reklámot gyakran pont a legizgalmsabb jelenteknél xD
Én úgy tudom hogy ez a film nem nyert 30 nál több díjat csak jelöölések voltak, de szinte semmit nem nyert el csak a legjobb vizuális effekteket. Volt is egy oyan cikk hogy Pottert elkerüli az Oscar :)
Annak ellenére hogy itt végre jobban magára talált a rendezõ, sajnos nekem annyira mégse ütött akkorát. A legnagyobb hibát még mindig a csata hiányosságában látom alig muattak valamit, pedig ugye a 6 rész végén is azért vágták ki a végi harcjelenteket hogy ne legyen ismétlés. enenk elleneére itt alig valósítodtak meg valamit. Szinte csak fellett mondva az elbeszélés ahelyett hogy megmutaták volna. Azt se tuddtuk hogyan halltak meg fontosabb szereplõk.
Szóval nekem csalódás volt és még midig sajnálom hogy Yates kapta a rendezõi szerepet mert szeritnem elcseszte az egész sorozatot. A könyv még mindig hallhatatlan a számomre ^^ de a film sajnos nem lett olyan részletgazdag mint ahogy megédemelte volna pl Gyûrûk Ura Hobbit.
9/10
Andrew8 2013 szept. 15. - 22:48:04 9/10
(657/725)
Ja hát igen erre sokan gondolhattak, nem tudom miért nem adtak a filmhez még összesen kb 5-6 percet, amiben ezt a félreértést kiköszörülik. (A Herceg meséje részbe vagy az erdõs 'köves' részbe).
offtopic
cellasto 2013 szept. 15. - 21:25:39
(656/725)
amiért a többit is megvágják :D
10/10
offtopic
shfanfic 2013 szept. 15. - 21:21:13 10/10
(655/725)
Valaki árulja el nekem, hogy miért kellett megvágnia ezt a filmet az RTL Klubnak?
10/10
shfanfic 2013 szept. 15. - 20:39:16 10/10
(654/725)
És még

SPOILER

az is, hogy kimaradt a filmbõl Piton és Lily szakítása, így James gaz csábítónak tûnik fel a filmben. Elég sok mindent megváltoztattak A herceg meséjében egyébként a könyvhöz képest.

SPOILER VÉGE
10/10
shfanfic 2013 szept. 15. - 20:35:06 10/10
(653/725)
SPOILER

Aki nem olvasta a könyvet, annak az jött le, hogy Piton Harry apja. Amikor meg a moziból kijövet próbálták felvilágosítani az embereket olyanok, akik olvasták a könyvet, azok, akik Piton apasága mellett voltak azt mondták, hülyeség, a filmben nem így volt. Vicces jelenet sor volt. :) Megkérdeztem egy ismerõsömet, aki szintén erre a következtetésre jutott, és õ azt mondta, hogy Dumbledore megjegyzése is erre vezette rá azokat akik nem olvasták a könyvet...Mikor Harry megkérdezi Dumbledore-t, hogy különös, hogy Piton és Lily patrónusa ugyanaz volt, az igazgató azt válaszolja, ebben igazán nincs semmi különös. Plusz, mikor a Tiltott Rengetegben találkozik a családjával és a barátaival, James-re rá sem néz, nem mond neki semmit stb.

SPOILER VÉGE

Hogy lehet ilyen idióta helyre tenni a reklámot? A kulcsjelent kellõs közepére? Istenem, ez az Retek Klub. Megszakították a film dinamikáját.
9/10
Andrew8 2013 szept. 15. - 19:49:56 9/10
(652/725)
Ezt hogy érted? Az apaságot? :) Fura okfejtés. :)
10/10
shfanfic 2013 szept. 15. - 19:17:23 10/10
(651/725)
Nagyon szeretem ezt a részt. Méltó befejezése a sorozatnak. Alan Rickman zseniálisat alakít. A Herceg meséje, vagyis Piton története az, ami értelmet ad mindennek. Ez az, ami választ ad minden kérdésre, ami a könyv olvasása vagy a film megnézése közben felmerült az emberben. Gyönyörûek a képi megoldások. Nem véletlenül nyert ez az utolsó rész 30 díjnál is többet, és kapta a legjobb kritikákat (Rotten Tomatoes-on 96%). Persze, vannak hiányosságok, de azokon túl kell lépni és a filmet önmagában kell értékelni. Úgy pedig szerintem nagyon jó.

SPOILER

Érdekes volt, hogy mikor a moziból kijövet belehallgattunk néhány beszélgetésbe, többeknek is Piton apasága jött le a végén. Ez nyilván a könyvek elolvasásának hiányából adódhatott, de ha én is kizárom a könyveket, akár ez is lehet. Olvastam olyan interjút Yatestõl, amiben a riporter felteszi neki ezt a kérdést, õ pedig azt válaszolja, hogy ez már a nézõ képzeletére van bízva. Nincs kimondva semmi, bármi lehetséges.

SPOILER VÉGE
uüvwxyzzs 2013 jún. 26. - 17:13:27 Előzmény denilson
(650/725)
Spoiler:
Ha jól emlékszem, akkor valamelyik könyvben Dumbledore utalt arra, hogy ha a horcruxok már nem lesznek (akkor még ugye nem derül ki, hogy Harry is horcrux), nagy valószínûséggel meg lehet ölni Voldemortot. Szerintem Dumbledore bízott a sikerben, hogy a halálpálcát elnyeri Harry és emiatt nem fog megahlni, de ha nem is így történt volna, egyszer úgyis felemelkedett volna egy nagyobb mágus, aki végül végez Voldemorttal. A horcruxai nélkül õ is halandóvá vált.
borkasztik 2013 jún. 16. - 14:42:09 Előzmény Sz Peter
(649/725)
Megértem :)
Sz Peter 2013 jún. 03. - 17:34:56 Előzmény borkasztik
(648/725)
Inkább csak arra céloztam, hogy volt egy furcsa, sokat sejtetõ (bár nem egyértelmû, ezért is kérdeztem rá) párbeszéd.
Spoiler
Mikor Dumbledore és Piton arról beszélgetnek, hogy Piton szerette Harry édesanyját és a prof megjegyzi, hogy "a szeme az anyjáé"
:)
borkasztik 2013 jún. 03. - 09:42:10 Előzmény Sz Peter
(647/725)
Aki mindig is volt. James Potter.
Na pont errõl beszélek mikor szidom a filmet :D Még egy ilyen alap dolog se jön le a filmrõl, mert nem egyértelmû :)
Sz Peter 2013 jún. 01. - 15:16:55
(646/725)
Spoiler

Akkor tulajdonképpen, ki volt Harry igazi (vér szerinti) apja?