borkasztik 2014 ápr. 26. - 22:10:36 Előzmény cellasto
(681/721)
"honnan tudod,hogy meghalt?
amikor pottert megpróbálta megölni elõször,akkor is mindenki azt hitte egy darabig,hogy meghalt... :D"

Igen de amikor elsõnek megtámadta még megvoltak a horcruxai :)

Én is sajnálom hogy vége lett :) De nem biztos hogy jót tenne ez a könyvsorozatnak ha írnának hozzá valami plusz erõltetett kötetet, ami nem is volt betervezve.Ez pont így volt már az elején kitalálva hogy 7 rész lesz. Így volt felépítve ezért volt olyan jó minden kötet :) Sajnálom mert hiányzik hogy nincs mire várni, de a könyveket még így is a mai napig olvasom és nem tudom megunni. Amikor újra olvasom mindig találok bennük valami kis apróságot, amiken valamiért régebben elsiklottam, de most jobban értem a késõbbi fontosságát is :)
Szóval véleményem szerint nem tenne jót egy plusz kötet hozzá :)
offtopic
cellasto 2014 márc. 30. - 18:41:07
(680/721)
rawling képes rá,hogy feltámassza,nyugi :)))
csak tenné is meg :P
offtopic
cellasto 2014 márc. 30. - 17:56:36
(679/721)
hát persze,higgyünk el mindent a wikipédiának :D
cellasto 2014 márc. 30. - 17:34:39
(678/721)
honnan tudod,hogy meghalt?
amikor pottert megpróbálta megölni elõször,akkor is mindenki azt hitte egy darabig,hogy meghalt... :D
offtopic
cellasto 2014 márc. 30. - 17:13:34
(677/721)
szerinted lehet nem,de néhány millió rajongó szerint pedig igen :)
offtopic
cellasto 2014 márc. 30. - 17:11:05
(676/721)
inkább pottert folytatná rowling...
BBali06 2014 jan. 12. - 14:00:07
(675/721)
Szerepel. Igazából ekkor derül ki, hogy Ronnak van Bill nevû bátyja... :)
8/10
Meril 2014 jan. 03. - 18:00:21 8/10
(674/721)
Húh ezt a filmet is csak hosszú kihagyás után néztem meg.Azt hiszem a 6 rész volt az ami véglegesen csalódás volt a számomra és nem is siettetem az utolsó részek megnézését.Eleve nem értem miért volt szükséges a 2 rész megmondom õszintén könyvbe is eléggé erõltetettnek éreztem a Halál ereklyéit.Elég sok minden nem is jön át egyébként tény és való igazából csak a felszínt kaparássza a film és nagyon mozis kicsit(vagy nagyon) hatásvadász lett.Ez a túlretusálás vagy túlsminkelés nem tudom mi ez amivel "megszépítik" a színészeket de lassan annyira átesnek a ló túloldalára a mai filmekben hogy inkább röhejes...na mindegy én régimódi vagyok.Tudom az elsõ rész is már szinte retrónak számít de anno mikor az én korosztályom megnézte...nem kellett még ez a sok effekt így is élveztük.Talán ami leginkább pozitívum és ez az összes részre érvényes az a zene.Az tényleg magával ragadó.Na de lényeg a lényegbe olyan lett amilyen azért egy két krokodil könnyet én is eleresztettem tekintve hogy ezen nõttem fel. :-)
Ottofan1 2014 jan. 01. - 00:41:53
(673/721)
Nagy csalódás volt a film.
4/10
Ottofan1 2014 jan. 01. - 00:39:44
(672/721)
Ez a film egyszerûen rossz.
Mint mindenidõk egyik legsikeresebb film-szériája befejezése egyenesen katasztrófális.
Az alkotók azt gondolhatták, hogy az akció-jelenetekbõl mutatunk egy kicsit a többit képzeljék el a nézõk, de így, hogy pont akkor haggyák abba amikor elkezd epikus lenni, már idegesítõ.
Az egyik Imdb kommentben olvastam, hogy mi nem tetszett az illetõnek a filmben, nekem is ugyanaz nem tetszik, mégpedig az, hogy: Túl sok Harry Potter volt benne.
Tudom ez most baromságnak hangzik, de mégis, a HP filmeknek egyik legnagyobb erõssége a mellékszereplõk voltak.
Ebben a filmben ezt teljesen hanyagolják.
A film szerekzete szerintem így valahogy néz ki: HP, 5 perc látvány, HP, 5perc látvány stb., végül egy elcseszetten elsminkezett öregebb szereplõk.
Nagy HP rajongó voltam, gyermekkorom egyik kedvenc filmjei, a 7 könyvbõl 6-ot elolvastam.
Sinci005 2013 dec. 08. - 18:08:59
(671/721)
Azért valljuk be, hogy akármilyenek is a filmek az igazi, kemény fanok beültek rájuk és megnézték a kötelezõt. :D
borkasztik 2013 dec. 07. - 18:31:42
(670/721)
Egyet értek. :)
De azért itt kicsit merész állítás hogy a Harry Poter rajongótábornak részét nem is érdeklik a könyvek, mert itt ebben az esetben a könyv sikerébõl nõtt ki ez az egész. SZóval szerintem az igazi rajongók igen is olvassák a könyveket a mai napig. Sõt én szinte csak azokat olvasom mert a filmek szerintem eléggé vontatottak lettek :)
persze azt nem is lehet elvárni hogy mindent belevigyenek, de itt sok esetben még az alap történéseket is elferdtették a könyvhöz képest. Össze ségében technikailag szép munka, de sajnos össze se lehet hasonlítani egy olyan fanatsy adaptációvalm mint a Gyûrûk Ura . Ott is sok mindent kihagytak a filmbõl , de sokkal részletgazdagabb volt. Pedig ott is elég vastag a könyv.
BBali06 2013 okt. 21. - 16:48:22
(669/721)
Nekem meg pont ezzel volt a bajom. Annak, mikor körbe állnak, és 200 ember veszi õket körbe (nem kellett volna a nagyterembe zsúfolni), kint is jó lett volna), az lett volna az igazi, hogy más is szemtanúja lett volna :) Mert így eltûnt, és hol hiszik el? Bellatrix dettó... Holtan össze kellett volna esnie, mint Dumbeldore-nak, akinek megamaradt a teste, és nem tûnt el. Na ez volt a fõ probléma.
borkasztik 2013 okt. 07. - 10:04:45
(668/721)
Annak örülök hogy tetszett :) Én is csak azért vagyok mérges a filmre mert tudom hogy sokkal jobb is lehetett volna :/ és most már nem lehet újra csinálni ezekke a szereplõkkel :/

A könyv etalon persze és örök kedvenc. Bármikor újraolvasom ^^
borkasztik 2013 okt. 07. - 09:59:38
(667/721)
Ez így van de pl nekem a GYûrûk Ura adaptáció sokkal jobban tetszett. Ott is olvastam a könyvet és ládtam a filmet, Ott is voltak eltérések és kihagyások, de amit megalkodtak sokkal részlet gazdagabb volt és nem csak felszínes utalás. Ez mind csak hozzáállás kérdése.
borkasztik 2013 okt. 07. - 09:57:37
(666/721)
Egyszóval vérszegény volt az egész, ennél sokkal több lehetõség volt az egész történetben és nem csak a csatára gondolok.
borkasztik 2013 okt. 07. - 09:50:53
(665/721)
Igen azt az egyet csinálták meg de lényegében az se úgy zajlott xD
De semmi mást hasonló dolog nem volt, meg annak a körbe állásnak is jelentõsége volt ott tisztázták mindeki elõtt a dolgokat.
De ez jó volt kivételesen ez a megvalósítás, de csatlakozom az elõdtem szólóhoz én se izgultam érte.
E mellett ott volt egy csomó varázslény harca kentaúrõk , manók, óriások, theszralok stb amiket szépen mind nem valósítodtak meg és még sorolhatnám.
Dr. Apafej 2013 okt. 03. - 08:58:17
(664/721)
Az rendben, de azért azzal baj van szerintem, hogy az egész mindent felraktak arra a kis harcra... egyszerûen nem aggódtam Harryért...
borkasztik 2013 okt. 02. - 20:08:22
(663/721)
bocsi javítás
azért hagyták ki a csatát mert nem akartak ismétlést
borkasztik 2013 okt. 02. - 20:06:58
(662/721)
Értem én :) De akkor is egyet értek apukáddal is :D Meg azokkal is akik szerint is a csat nem volt eléggé kidolgozva :/ MOSt olvastam el újra és hihetetlen hogy miket kimertek hagyni pedig mekkora ütõs epikus csatát lehett volna ebbõl csinálni, Nem csak ilyen bejátszásokat az állásról. Elvileg ugye két részre szedték szóval bõven lett volna idejük ilyen aprólékosabb dolgokra is. Plusz azért hagyták ki a 6. rész végén is csatát mert elvileg ott akartak ismétléstn ahoz képest nem nagyon erõltették meg magukat ilyen téren. Pedig ha ezt nézzük 10 éve erre vártunk :D
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás