Lajos Toth 2023 dec. 08. - 23:36:05
(13/13)
OK. Viva Harsányi Gabor 1945.-2023. Age: 78. Hungary Actor.: Linda, Kabarek stb. Budapest./Hungary 1970.-1980.-1990.-2000.
9/10
Johann 2012 dec. 15. - 09:34:43 9/10
(12/13)
Valamilyen okból itt, a port.hu-n nem jelenik meg ez az elõadás, de Harsányi Gábor holnap este is színpadra lép a Straub Dezsõ rendezte Randevú Párizsban c. komédiában, a Klauzál Gábor Mûvelõdési Központban: http://www.klauzalhaz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=351:louis-velle-randevu-parizsban&catid=44:szinhaz&Itemid=83
A darabban szerepel többek között Csala Zsuzsa is.
Hátha valakit érdekel.
9/10
Johann 2012 febr. 21. - 12:13:00 9/10
(11/13)
Az itt is feltüntetett ma esti Mindent a kertbe elõadás az Eötvös10-ben sajnos elmarad! (http://www.eotvos10.hu/programs/213/eless-szin-mindent-a-kertbe)
Tegnap pedig még úgy gondoltam, hogy újra megnézem Harsányi Gábort színpadon, s miután láttam itt, hogy ma este játszik ebben a darabban, elhatároztam, hogy úgy alakítom a napomat, hogy ez is beleférjen. Többeknek jeleztem is ezt, hátha õket is érdekli. Csak mostanra sikerült mindenkinek jeleznem, hogy mégse mehetünk ma erre a darabra. Azért is írok ide errõl, hátha mást is érint a dolog. Talán az okostelefonok és mobilinternetek korában még volt valami értelme jeleznem ezt gyorsan. (Nekem is jobb lett volna, ha korábban kiderül számomra ez a fontos körülmény, de sajnos a port.hu egyáltalán nem jelzi, hogy elmarad ez az elõadás.)

Ami viszont jó hír: az itt feltüntetett egyetlenegy Pesti srácok elõadással szemben valójában négyszer is elõadják majd a következõ hetekben, hónapokban ezt a musicalt Harsányi Gáborék (és tegnap is volt egy elõadás, ami itt szintén nem szerepelt). Minderrõl az Újpest Színház oldalán értesülhetünk: http://www.adymk.hu/newsite/index.php?option=com_content&task=view&id=915&Itemid=1
9/10
Johann 2011 nov. 04. - 08:43:20 9/10
(10/13)
November 12-én, azaz jövõ szombaton újra látható lesz az Újpest Színházban Sarkadi Imre Elveszett paradicsom címû drámája. Sebõk szerepében Harsányi Gáborral. Sajnálom, hogy itt mindez egyáltalán nem jelenik meg. Mindez azért is különösen sajnálatos, mert már a legutóbbi Újpest Színház-beli Harsányis darab, a Pesti srácok sem volt itt megtalálható (aminek pedig egyik szerzõje is õ). Nem tudom, miért került "indexre" Harsányi Gábor. Remélem, nem azért, mert kiállt Dörner György mellett!

Mindenesetre jó szívvel ajánlom mindenkinek ezt az Sarkadi darabot (a szerzõ utolsó drámáját), tavaly láttam, szerintem kiváló, itt pedig olvasható róla egy rövid kritika is Pósa Zoltán tollából: http://mno.hu/migr_1834/a_megtalalt_paradicsom-246012
9/10
Johann 2011 okt. 13. - 20:16:00 9/10
(9/13)
Sajnos itt, Harsányi Gábor oldalán úgy látszódik, mintha õ sehol nem lépne színpadra a közeljövõben. Pedig október 29-én lesz az Újpest Színházban a Pesti srácok címû musical õsbemutatója, amiben nem csak hogy szerepel, de egyik szerzõje is õ!
Nem akármilyen ünnepi alkalom lehet ez Dózsa Lászlónak, az Újpest Színház fõrendezõjének. (Köztudott '56-os múltja, tömegsírba lõtték, csodával határos módon élte túl, lényegében visszajött a halálból!)
9/10
Johann 2011 szept. 14. - 20:40:12 9/10
(8/13)
Legutóbb múlt héten láttam színpadon Harsányi Gábort, Gyurkovics Nagyvizit címû tragikomédiájának egyik fõszerepében (az Újpest Színházban). Igazán emlékezeteset nyújtott/nyújtottak a színpadon a társulat tagjai. Szívbõl ajánlom azt az elõadást mindenkinek! Legközelebb október 1-én lesz látható a darab Újpesten.
Harsányi Gábor viszont legközelebb Tétényben lesz látható színpadon: jövõ héten szombaton, szeptember 24-én a Klauzál Gábor Mûvelõdési Központban Ray Cooney Pénz áll a házhoz címû vígjátékában játszik. Sajnos ez az elõadás egyelõre nem jelenik meg itt, a port.hu-n. Remélem, ezt a hiányt mielõbb sikerül pótolni!
9/10
Johann 2011 ápr. 16. - 21:24:34 9/10
(7/13)
Ha már Dózsa László fórumába beírtam, ide is bejegyzem: nagy örömömre múlt hónapban, a nemzeti ünnep kapcsán kitüntették mindkettejüket, vagyis immár Harsányi Gábor is Érdemes Mûvésznek mondhatja magát! Szívbõl gratulálok neki is! Igazán megérdemelte! Valójában inkább az a furcsa, hogy mindez ilyen sokáig váratott magára. Igaz, kétszer is megkapta a Jászai-díjat az elõzõ rendszerben (tehát az "átkosban"), és ennek állítólag az volt az oka, hogy a második alkalommal elvileg egy rangosabb díjat kellett volna kapnia, de végül azt valamiért letiltották, és ahelyett kapta meg még egyszer a Jászai-díjat.
A lényeg, hogy most jó helyre került a díj, s talán az sem véletlen, hogy Dózsa Lászlóval egy idõben kapta meg ezt a kitüntetést. Hiszen õk ketten oroszlánrészt vállaltak az Újpest Színház megszervezésébõl (Cs. Németh Lajossal együtt), és vállalnak a mai napig mûködtetésébõl.
Szerencsére nem csak Újpesten lehet látni, hanem néha másutt is: a Száguldó Orfeum jóvoltából például bemutatták idén januárban Tétényben is, illetve néhány hete Szentendrén is Sarkadi Imre Elveszett paradicsom címû drámáját, amiben az egyik fõszerepet játssza. Sajnálom, hogy itt a port.hu-n a Száguldó Orfeum elõadásai az utóbbi idõben nem jelennek meg... (Most április 30-án is lesz egy elõadásuk Szentendrén, a PMK-ban, Fizetek, Fõúr! címmel, az sem jelenik meg valamiért itt...)
Én mindenesetre alig várom, hogy újra láthassam színpadon is Harsányi Gábort! Tudtommal az Újpest Színház legközelebb egy Gyurkovics-darabbal fog elõrukkolni, feltételezem, abban is szerepet fog kapni.
10/10
ariskerase 2011 jan. 14. - 22:36:24 10/10
(6/13)
Egy jó magyar színész.
9/10
Johann 2010 dec. 29. - 19:47:46 9/10
(5/13)
Egyetértek az elõttem szólókkal: kiváló színész. Õ is méltatlanul kevés lehetõséget kap mostanában, filmekben alig-alig látni. Színpadon szerencsére itt-ott láthatjuk, az Újpest Színházban például több darabban is szerepelt az elmúlt években, illetve önálló estekkel is jelentkezett. Legközelebb pedig jövõ januárban lesz látható a Tétnyi Mûvelõdési Központban, ahol a Száguldó Orfeum bemutatja Sarkadi Elveszett paradicsomát. Mindenkinek a szíves figyelmébe ajánlom ezt az elõadást! Az Újpest Színházban is ugyanebben a rendezésben, ugyanezzel a szereposztással ment nagy sikerrel tavaly ez a darab, én magam is láttam, és kell mondanom, hogy felemelõ élmény volt! Harsányi Gábor fõszerepel benne!
screwface 2010 okt. 05. - 17:03:23
(4/13)
A Jó estét nyár, jó estét szerelem c. filmmel bizonyította, hogy a legnagyobbak között volt a helye, s manapság is bizonyítja, hogy még mindig ott van és nem csak ami a színészetét illeti.
A fent említett alkotásban valóban utánozhatatlan, persze, ahhoz, hogy így átjöjjön filmen kellett egy Szõnyi G. Sándor is.
10/10
toshiba321 2010 jan. 03. - 21:29:43 10/10 Előzmény crazyforyou
(3/13)
köszönöm
crazyforyou 2009 dec. 08. - 23:37:32 Előzmény toshiba321
(2/13)
Egyetértek!

Én visszasírom azokat az idõket,amikor ilyen nagy színészek közremûködésével készültek jó kis tv-mûsorok!

Most jó ha színházban kapnak lehetõséget,ha kapnak egyáltalán!
10/10
toshiba321 2009 aug. 25. - 12:35:15 10/10
(1/13)
szerintem egy nagyon jó színész bár a magyar színészekkel az utóbbi idõben elég rútul bánnak