Téma: Hasadás

1/10
antdomi 2013 nov. 16. - 21:26:23 1/10
(80/120)
Kedves dina26! Ha már annyira a „film mögé látsz”, adhatnál néhány választ pár kérdésemre?
Kik a fészkes fenék a sugárvédelmi szerkóban flangáló, állig felfegyverkezett katonák? Mi a céljuk? Miért rabolják el a gyereket és mást senkit? Konzerválják, mint a befõtteket? Tartósítják õket az utókornak? Miért is hegesztik le a kijáratot? Miért építenek védõalagutat a kijáratig, amikor van védõruhájuk, és amikor készítik, hogy nem veszi észre senki, csak úgy odaterem? Pincébe pottyantós, méghozzá alagutas? Láttál valaha ilyet a valós életben, valamint hány életveszélyben lévõ embert láttál szadista állatként viselkedni, ha az élete reménytelenné válik? Ép elméjû ember olyanokat nem tesz bármi is történjen, mint ami a filmben látható és ezt a való életben is számtalan példa igazolta már (bányába vagy egyéb helyekre rekedt emberek, stb). A pszichopatának mindegy, hogy milyen helyzetben van, az ilyen tevékenységbe leli örömét, nem kell reménytelenné váljon az élete. Ki szereti a pszichopatákat? Én nem! A filmet nagyon megbántam, hogy megnéztem. Alacsony költségvetésû, hasadásos film, nem épelméjûeknek való. Elmeproblémásoknak (hasadt elméjûeknek) viszont kiváló film lehet. Az épelméjûek és azok közül is a gyengébb idegzetûeknek nem ajánlott megnézni a filmet, habár nagy valószínûséggel nem is fogják.
Milyen elméje lehet annak, aki ilyen filmet szül, és milyen elméje van annak is, aki kedvelni tudja? Az ilyen egyéneknek esetleg nem-e valami elmegyógyintézetbe lenne a helyük?
dina26 2013 okt. 31. - 09:16:56
(79/120)
Tavaly láttam elõször a filmet. Miután megnéztem, ültem a számítógép elõtt és teljesen sokkot kapva bámultam magam elé. Az elsõ reakcióm az volt a döbbenet után, hogy letöröltem a filmet a géprõl és megfogadtam, soha többé nem akarom látni. Azóta megnéztem még vagy 3x. :)
Szerintem az egyik legjobb film, amit életemben láttam. Bemutatja, hogy mit mûvel az emberrel a bezártság. Az a film lényege, hogy mennyire elveszíti az ember, azt amire annyira büszke...saját magát. Minden átértékelõdik. Ami ellen az elején küzdöttek, természetes lesz késõbb. És ami a legjobban tetszett benne...a vége. Megmutatkozik az ember igazi oldala, ha a saját élete a tét, gázol át mindenkin. Elegem van azokból a filmekbõl, amikor tök mindegy milyen krízis van "nem hagyunk hátra senkit" jeligével ment mindenki mindenkit. Ilyen a való életben nincs, maximum az anya a gyermekét. Aki életben akar maradni, az nem fog gondolkodni és mindent megtesz, hogy túléljen. Ilyen az ösztön, ez van emberbe és állatba belekódolva.
Aki szerint meg "elmebeteg" az aki ezt a filmet készítette, megnézte, semmit nem ért a filmbõl. És ahelyett, hogy aberráltnak titulálja azokat, akiknek tetszik, kicsit magába szállhatna. Nem szégyen beismerni, hogy nem érted a filmet és nem látsz mögé...van ilyen. :)
10/10
Joci86 2013 szept. 25. - 18:10:56 10/10
(78/120)
Én bevallom õszintén engem elég rendesen elborzasztott ez a film, ami valahol jó, valahol rossz, de tény hogy van egy lélektani hatása. Sci-finek én sem nevezném. Ami viszont nem tetszik, hogy a filmnek ilyen alacsony a pont száma, szerintem nem tükrözi a milyenségét. Ennél sokkal hiteltelenebb alkotások is kaptak már jobb pontszámokat. Csak azért mert amit bemutat éppenséggel nem nevezhetõ „ízlésesnek”, hogy finoman fogalmazzak, még nem lesz rossz maga a film, ha meg valaki ezért pontozta le az gondolkozzon el rajta, hogy mennyire volt hiteles. Igazi érétke abban mutatkozik, hogy groteszk módon, de nem köntörfalazva, hanem nyersen és világosan tálalva megmutatja, hogy bizonyos emberekben milyen torz vonások vannak, melyekkel nem is biztos, hogy teljesen tisztában van, és hogy azok milyen szörnyûségeket eredményeznek. Számomra legalábbis ez lett a konklúzió a végére. A lényeg valahol nem is az atomtámadáson, hanem az abból származó kilátástalanságon van. Nem mellékesen megjegyezném, hogy szerintem is elég sok beteg dolog kerül bemutatásra, melyet semmilyen szinten sem tekintek senki számára sem pozitív, vagy ne agy isten követendõ példának. Ami meg az atomtámadást elõidõz körülményeket, „részleteket” illeti (mert szerintem nem ez az igazi ok-okozata a filmnek), én kimondottan örülök, hogy nem derült ki minden. Gondoljunk csak bele egy ilyen helyzetbe fontos ez? Szerintem legfeljebb csak a nézõ számára, de az ott lévõk szemszögébõl látjuk az eseményeket, akik be vannak zárva. Ha közülünk bárki ott lenne, lent szerintem ez sokadlagos lenne, legfeljebb akkor lenne fontos, ha már túléltük és sikerült valamelyest feldolgoznunk az eseményeket. Megint máskérdés, hogy kicsit fárasztó számomra, hogy sok filmben mindig van egy szál, amin keresztül mindig minden kiderül és világossá válik, mindegy hogy nézõ vagy szereplõ számára. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kell ennek meglennie egy filmben, sõt!!!!!! Még mielõtt valaki utólag ki találja forgatni a szavaimat.
Pupus 2013 szept. 13. - 22:28:41
(77/120)
Nem teljesen értem, h mi ebben a sci-fi, Számomra ez inkább egy pszichothriller volt. Mindenesetre baromira kiborított a film, ami vhol jó, de többet biztos nem nézem meg és ajánlani se nagyon fogom senkinek. Az én agyamat egy napra teljesen lekapcsolta és csak ezen kattogtam.
9/10
elfuego55 2013 szept. 02. - 00:12:01 9/10
(76/120)
ez egy nagyon ütõs film, sok minden nem derül ki a filmben, de viszont nem is az ok, okozatokon van a hangsúly hanem az emberi elme teljes megbomlásán, röviden tömören fogalmazva üt a film, 9/10 de csak is azért mert pár dolog nem volt világos benne :) a filmet csak erõs idegzetû 18+ nézõknek ajánlom :)
cbs 2013 aug. 19. - 15:13:26 Előzmény antdomi
(75/120)
mi az, hogy a dráma nem fikció? egy drámai eseménysor bármilyen közegben létrehozható.
egyáltalán nem akarod/tudod felfogni, hogy például az elõtted lévõ mit írt, a filmrõl ne is beszéljünk. ami amúgy szerintem felejthetetlen, szerinted nem - mindez lényegtelen. hasonlóan ahhoz, hogy ki bombázott, és ezt hány képkockán lehet csodálni. hogy számodra ebben hol vannak kusza történetek, mellékszálak, az is jó kérdés, de ami a legelborzasztóbb butaság, az az a nézõpont, mely szerint csakis agyilag beteg lehet a megálmodó, és az ezt élvezõ. nem a filmbeli gyerekfeldarabolás a szörnyûség, hanem a dilettantizmusod mélysége.
1/10
antdomi 2013 jún. 21. - 19:59:44 1/10 Előzmény zord01
(74/120)
Dráma… A dráma nem fikció! Ezt a filmet inkább pszicho-thriller, horror keveréknek titulálnám, kezdõ, elmebeteg filmesektõl, alacsony költségvetésbõl.
A film sztorija egy semmitmondó hulladék. Talán egy esetleges észak-koreai atomtámadást szeretett volna feldolgozni, ami nagyon gyengére sikerült. Kontinensromboló atomcsapás, pinceszintû, pár személyes megnyilvánulása, irreális bemutatása.
Az atomcsapásból csak a film elején és végén lehet pár képkockát látni. Ez, ami a film legköltségesebb része lehetett és a film csupán néhány %-át képezi. A többit bárki el tudná készíteni. Tiszta szappanoperaszerû pár szobás, értelmetlen jelenetek, amelyek kitalálójának az elméje nagy valószínûséggel hasadt volt. Nem csupán a pszichopata játékmenetbõl levont következtetések alapján, hanem maga az összefüggéstelen, értelmetlen, kusza, rejtélyes történetek alapján. Nem áll szándékomba ezeket most részletezni, mert talán túlságosan hosszú lenne.
Aki látta a filmet és tetszett, esetleg kifejthetné az egyik számomra legrejtélyesebb, legvisszataszítóbb részt, az elrabolt gyermekfeldolgozást.
Aki még nem látta a filmet, szerintem jobban teszi, ha nem is nézi meg. Ritka rossz film, minden szempontból.
zord01 2013 jún. 17. - 21:19:40 Előzmény antdomi
(73/120)
Spoiler

Ez nem egy Science Fiction. Aki arra számít, meg se nézze. Ez egy kõ kemény dráma.
A film, pont hogy az elme megbomlásáról szól, de nem hinném, hogy elmeháborodottaknak.
Pontosan azt mutatja be, hogy mikén szûnik meg ember lenni az ember, ha nincsenek már korlátok, törvény, erkölcsi norma, az erõs elnyomja a gyengét, de közben õ maga is megváltozik.
Gondold el, milyen lehet az élet a megszokott normák, a rend, a büntetéstõl való félelem nélkül, társadalmi elvárások, szabadság, sõt az élet reménye nélkül. Mert hát amikor SPOILER... elkezdett hullani a hajuk már sejthették, hogy nincs sok hátra. Olyankor már minden mindegy... odalent mindenkinek...

Persze ezt már korábban is sejtették. Az átélt traumát csak fokozták a katonák (és pont itt jön be, hogy szerintem értem, hogy a film szempontjából mi értelme volt ezt a szálat beletenni). Pontosan az volt a szerepük, hogy megzavarják a big picture-t, amire mondtam, hogy sajnálom, hogy mi nézõk sem tudtuk meg.

Mert hát mi történik, ha egy, vagy akár néhány várost atomtámadás érne? Mire számítanak a túlélõk? Hogy pár nap múlva megkezdõdik a mentés. Lehet eltartani x ideig míg kiássák õket, lehet nem élnék túl addig, de menne a segítség, így vagy úgy.
De itt nem volt segítség. Sõt. A "mentõcsapat" valami olyasmit mûvelt, amirõl soha senki nem is hallott, hogy ilyet lehet.
Ez mire utal? Arra, hogy valami borzalmas szörnyûség történt odakint. Valami, ami meggátolja a többi embert (itt nyilván a hivatásosokra, katasztrófavédelmisekre, tûzoltókra, mentõkre, NEST team-ekre kell gondolni), hogy segítsenek.
Sõt, nem elég, hogy nem segítenek, de látszólag teljesen etikátlan dolgokat mûvelnek. Miért?
A túlélésért a teljes kihalás lehetõségével szemben?

Ilyenkor az a kérdés is felvetõdik, hogy ki bombázta szét õket. Jelenleg 6-7 atomhatalom létezik, ebbõl 3 (USA, Oroszo, és Kínána) rendelkezik (hivatalosan) annyi robbanófejjel, hogy egy egész kontinenst letaroljon. Hogy teljes kihalás érjenek el vele. De ezek közül mégis ki, és miért tenne ilyet, méghozzá tök váratlanul, szó nélkül? Mert a filmbõl kiderült, hogy semmiféle elõzmény nem volt.
Pláne úgy, hogy egy teljes kontinest elpusztító atomcsapás rájuk nézve legalább olyan súlyos veszteségeket jelent, amikor a szél elkezdi ide oda sodorni a radioaktív felhõt a világon mindenfelé.
Örültség, öngyilkosság. A válaszcsapásról már nem is beszélve.

Az sem kizárt (ha már SF vonalon mozgunk), hogy nem földi eredetû támadás történt. Mert hát melyik földi lakosnak állna ez érdekében?

Igen. Ez a szál is kellett ahhoz, hogy a túlélõk utolsó reménye is oda legyen, s mint tudjuk cél, és remény nélkül az ember sem ember többé. Ez a szál is kellett ahhoz, hogy az emberi psziché megkezdte azt a mély és sötét utazását, amirõl maga a film szól végeredményben.

Nagyon jó film, csak nem arról szól, amit az ember elsõre várna tõle.
1/10
antdomi 2013 jún. 05. - 18:08:24 1/10
(72/120)
A sci-fi filmeket kedvelem és a leírás alapján gondoltam, hogy érdekes film lehet, de sajnos hatalmasat csalódtam.
A haverjaim még félig sem bírták megnézni, letörölték. Gyakran én is meg akartam állítani a filmlejátszást, de néhány megválaszolatlan kérdés miatt végigkínlódtam a nézést, majd a végén erõsen bántam még azt az idõt is, amit a film nézésére pazaroltam.
Ha valakinek a sorsa megromlik, akkor pszichopatává kell váljon? Másokon kell kiélvezze beteges ösztöneit? A kémiai védõruhába öltözöttek az helyett, hogy megmentették volna a „pincelakókat”, gyermekeket kutatnak fel, hogy szétdarabolhassák. Ötletes megoldások, mondhatom… Elmehasadtaknak való film, más nem is kedvelhet ilyet.
zord01 2013 jún. 05. - 00:18:41
(71/120)
Ez egy nagyon jó kis poszt apokaliptikus film, bár igazából nem az a lényeg, az csak afféle katalizátor, ami elindítja az emberi psziché bomlását (és adott esetben fejlõdését is).
Meglehetõs naturalizmussal mutatja be, miféle elfajzott perverzió lakik az emberben, és hogy ez egy-egy traumatikus eset után miként tör a felszínre.

Azt hiszem, fogtam a film lényegét. Amit viszont nem értek, hogy ha errõl szól a film, akkor miért van benne olyan sok megválaszolatlan kérdés, illetve miért szánnak rá ennyi idõt, illetve ha meg már beletették, akkor miért zárják le olyan hirtelen. Persze részben ez is egyfajta katalizátor, és a "realitást" fokozza, hiszen az "átlagpolgár" egy tetves pincében gubbasztva még jó hogy nem látja át a "big picture-t", sõt a military szál nyilván fokozza (számukra) a sokkhatást. Elvégre válaszok nincsenek, csak még több kérdés, és immáron a - talán titkon remélt - külsõ segítségrõl is lemondhatnak a bent rekedtek. Bizony, ez mind-mind a katalizátor része számukra.
Csak én mint nézõ, szeretnék megtudni pár részletet, és bár tudom, hogy nem ez a film lényege, mondhatni tök mellékes, én akkor is kíváncsi vagyok a háttérre.
Nyilván pontosan annyira kapjuk meg, mint a filmbéli karakterek, azaz semennyire. Ez talán így igazságos, engem mégis zavar egy kicsit.
Ebbõl a szempontból pont ugyan azt éreztem, mint a Cloverfield után. Kár.

Ha a saját kíváncsiságunktól el tudunk tekinteni, és azt nézzük, hogy mirõl akar szólni a film, akkor viszont csillagos ötös. A színészi alakítások (mindenkié), a zene a hangulat, és maga a téma ábrázolásmódja, nekem mind nagyon tetszett.

Nálam 10/10-es. (10-es alá a megválaszolatlan kérdések miatt, de mint mondtam, a film pont nem arról szól).
1/10
antdomi 2013 jún. 03. - 21:13:12 1/10
(70/120)
Az elmehasadás cím helyesebb lett volna. Ez a film egy pszichopata szar. Akinek az ilyen film tetszik, annak ajánlott az elmegyógyintézet. Normális ember ilyen filmet nem készít/néz.
10/10
csuszokotes 2013 máj. 29. - 00:31:37 10/10 Előzmény BK89
(69/120)
Valahogy én is így vagyok ezzel, sokat agyaltam a film után, elõször nem tetszett, aztán egyre jobban átjött minden. Mint film, a színészek jók szerintem, a zene nagyon illik hozzá, kellõen feszült film, nagyon jó, max pontot adok neki. Ja és az elején én is így voltam azzal a "semmi nem derül ki" dologgal, hogy milyen tré, de csak bele kell gondolni, hogy Te sem tudnál meg szinte semmit, mint egy túlélõ ilyen helyzetben, itt nem lehet eljátszani egy bunkerben a TV- vagy rádióadás segítséget.

---SPOILER---
Egyedül talán csak az nem volt világos, hogy miért hagyták életben a katonák az embereket, bár ha bevágtak volna pár gránátot, akkor hamar vége lett volna a történetnek :)
10/10
maki1970 2013 márc. 12. - 00:17:42 10/10
(68/120)
Egyszer nézhetõ,felejthetõ film?
Szerintem az ilyen alkotás, amely ennyire megosztja
az embereket nem fog egyhamar feledésbe merülni.
Igenis jó film! Nem az elvarratlan szálakról szól,
hanem az ember kivetkõzése önmagából ilyen szituációban.
Lehet szeretni, lehet utálni, de az biztos, hogy
mindenkinek megmozgatja az agytekervényeit.
Ez az, amire szükség van a sok agyoncsépelt tucatfilmek között.
Szerintem elgondolkodtató.
Mindenkinek ajánlom, mert ha az emberiség így folytatja lehet, hogy
hamarosan már nem kitaláció lesz, hanem színtiszta valóság.
Akkor aztán majd lehet azon gondolkodni, mi hogy viselkednénk....
BK89 2013 márc. 09. - 18:49:02
(67/120)
Nagyon beteg és gyomorforgató film, és általában nem szoktam ilyet megnézni. Utána sokáig nem tudtam eldönteni, hogy tetszett-e, de szó szerint beleégett az agyamba, ami nem sok film esetében történik meg nálam. Óriási hatással volt rám, és itt nem az undorító részekre kell gondolni, hanem az egész történetre.

Tehát azt kell mondjam, hogy igenis TETSZETT, és visszagondolva: az egyik legjobb színészi alakítást láttam benne, a filmzene pedig zseniális.

Nyilván akinek nincs gyomra ehhez, az ne nézze meg, de ettõl el kell vonatkoztatni, és a film valódi üzenetét látni, ami igen, nagyon furcsa és szokatlan, és lehet szidni, de akár az egész még meg is történhet (jó, tény, hogy ritka nagy barmokat sikerült összezárni a pincében).

Engem az se izgat, hogy a háttérsztori elég kusza maradt, évek óta ez az egy film az, amit elejétõl a végéig vissza tudok pörgetni az agyamban, pedig csak egyszer néztem meg, kb. 1 hónappal ezelõtt. Nálam 10/10.
nikoletta793 2013 márc. 09. - 11:37:52 Előzmény TugiBalint
(66/120)
uh hat ez nagyon kemeny volt! vagy lehet hogy csak en vagyok az ilyesmire erzekeny.
nem lesz a kedvencem de engem sokkolt az tuti.
nagyon tetszett a zeneje. most megzenez miert kapott csak 6.7 et
7/10
TugiBalint 2013 febr. 27. - 16:00:16 7/10
(65/120)
NYOMOKBAN SPOILERT TARTALMAZHAT!!!
Én elõször csak Milo V. miatt néztem meg ( egyik kedvenc szinészem ). A téma nem is igazán fogott meg, de adtam neki egy esélyt. Azt kell mondjam hogy örülnék ha legközelebb is ennyire kellemesen kellene csalódnom hasonló helyzetekben. Átkozottul tetszett a film, a nyomasztó és beteg légkör mindent vitt. Teljesen bele tudtam magam élni a filmbe, és tetszett hogy az emberség szinte teljesen eltünt a szereplõkbõl. Ha lenne 2. rész, azt is szivesen megnézném.
csontfej 2013 febr. 22. - 05:20:02
(64/120)
Feliratosan néztem meg, elejétõl a végéig izgalmas volt, szinkronnal is meg kell néznem, még másfél óra csücsülést simán megér.
kavipeti85 2013 febr. 22. - 00:30:12
(63/120)
Szerintem teljesen egyre megy, hogy amerikaiak vagy angolok vagy magyarok kerülnének hasonló helyzetbe... Én inkább azt mondanám hogy az EMBEREK kerülnének hasonló helyzetbe, a kicsinyes egoista uralkodós alaptermészetünkbõl adódik (ami mindannyiunkban jelen van, ha más nem mélyen eltemetve, várva a kellõ pillanatot, hogy elõtörhessen) hasonló helyzet lenne belõle egy idõ után. Persze mindannyian különbözõek vagyunk természetre, és ez nagyon kiütközne, és nagyban függnek tõle, hogy ki hogyan reagál. Jó példa erre a szigeten lakó gyerekek története: A Legyek Ura, vagy jó pár regény és film is szólt már errõl. Hiába tûnik úgy, hogy tök intelligensek vagyunk, 21. század meg minden, ha ezeket lehántják rólunk, akkor már csak önmagunk leszünk. És az minden, csak nem intelligens, csak közel van hozzá. A túlélõösztönrõl már ne is beszéljek...

Ami a filmet illeti nagyszerû volt, úgy indultam neki hogy ugyan egy csapat összezárva biztos elhúzós unalom lesz, de nem. Végig izgalmas volt, lekötötte a figyelmemet, feszültséget keltett és néha már azt is elérte, hogy magamban beszéljek "Lõdd már fejbe MOST!" :-D
perry 2013 febr. 19. - 15:28:13
(62/120)
Ezt már mástól is megkaptam :)
Nekem így jött le.
5/10
Gottfried 2013 febr. 17. - 21:52:28 5/10
(61/120)
A filmbõl levonható egyetlen, bár téves konklúzió az, ha eljõ az apokalipszis és emberekkel leszel bezárva meghatározatlan idõre, akkor rövid idõn belül végezz mindegyikkel, mert megõrülnek és akkor neked reszeltek!
A filmet egyszer végig lehet szenvedni, ha a folyamatosan gyülemlõ kérdésekre választ akarunk kapni, de nem kapunk! Ha a kerettörténettel fele annyit foglalkoztak volna, mint az aberrált elkorcsosult emberi viselkedés bemutatásával, akkor ez egy remek film lenne. Az egyetlen elismerésre méltó munka a filmzene készítõé, mert a zenéje jobb filmet érdemelne.
Nincs kétségem afelõl hogy hasonló módon viselkednének hasonló körülmények közt mondjuk az agymosott, idióta amerikaiak. Pánikba esnek és kiborulnak ha egy lift elromlik. Nálunk is vetített dokumentum film sorozat szól arról, hogy amerikaiak hogyan készülnek a filmekbõl látott világvége helyzetekre. Hogyan képezik ki a családot fegyverhasználatra, halmoznak élelmiszert bunkerekbe, készülnek a fosztogatásra.
Velük ellentétben a mi kis kontinensünkön egyenlõre még más felfogás az uralkodó. Gondolom nem csak én éltem már túl napokig tartó áramszünetet, vagy voltam napokig vezetékes víz nélkül, és mégsem vadásztam a szomszédra és ettem meg. Azt vettem észre az ilyen problémák inkább összehozzák az embereket, családokat. Az õseink is túléltek már háborúkat,járványokat, rabságot, éhezést, nélkülözést, és ha állattá váltak volna kétlem hogy beszélhetnénk még civilizációról.