Téma: Hasadás

afarkasbence 2013 febr. 01. - 18:03:11
(40/120)
Elöször is kaktusznéhez szólnék :
Pont az ilyen emberek miatt mint te próbálom magam megóvni a forumoktól. Mért szóltál le valakit alpári módon mert vár folytatást a filmtõl ? Bevallom halkan én is örülnék ha tudnám mi következik ez után de szerencsére minden fallouttal játszottam ahhoz hogy elképzeljem saját magam. A másik pedig örülök hogy annyira ismered saját magadat és az összes kedves kis barátod mély lelki világát minden kis sötét zugával együtt hogy kivételnek tartod magad .

fercsi055: Én képzeld a barátnõmmel és az anyukájával néztem végig.

Alexjevic : a kiút vége is valszeg be volt zárva és ha kinyitják bejön a por. azért nem égettek el semmit mert valszeg megfulladnának a füsttõl :). utolsó kérdésedre a válasz : SOKK .

spidermeeeeen : te vagy az aki miatt regisztráltam ide. nem is tudom hol kezdjem. az 1ik kommentbe a egy másik ember életkorárra hivatkozol most én is ezt teszem veled. 40éves létedre érdekes hogy neked a filmbõl annyi jött le hogy egy egy órás nemi erõszak. aki ezzel a filmel képes volt azonosulni az egyszerûen nem dúgja homokba a fejét az elõl hogy a világ szar az emberek többsége gonosz és hogy a pánik és az elkeseredettségi mit tud kihozni belõlünk. Nekem is tetszett a film és nincsenek ilyen álmaim max rémálmaim. ez egy mély hangsúlyozom NAGYON MÉLY lélektani film nem sci fi nem horror.


perry : a hosszú IGEN hosszú okfejtésed után amivel egyébként maradéktalanul egyetértek csalódtam a 2 kérdésedben. nincsenek elvarratlan szálak . amikor rájuk törnek a kiscsajt meg vizsgálják hogy fertõzött e aztán beadnak neki valamit (sugárfertõzik) és berakják egy inkubátorba valszeg azért hogy megfigyeljék hogy fog rá hatni/meg tudják e akadályozni. az ajtót azért heggesztik be hogy ne jusson ki többet senki.

A film szerintem a maga mûfajában 10/10 es lett. ezzel a filmel kapcs is mint oly sokkal 3 vélemény van : aki szereti, akinek nem tettszett és aki agresszívan tagad. Az embernek túl nehéz belegondolni hogy 1 másodperc alatt kirángathatnak minket a kis fotelünkbõl és felborulhat az egész szaros kis társadalmunk ami szabályokon meg erkölcsön alapszik. ebbe kurva szar belegondolni aláírom én is. de kedves emberek ideje kihúzni a fejeinket a saját seggünkbõl és rájönni hogy amit itt láttunk ( igen az 1órás nemi erõszak :) ) ez a szín tiszta valóság. nem mondom azt hogy bármelyik ember így viselkedne ha ide kerülne de emberek ... végülis hányan is viselkedtek "rosszúl" 2en. mirõl is beszélünk akkor ? 2 ember vált agresszívá és "gonosszá" .
perry 2013 jan. 30. - 19:34:13
(39/120)
Valamint miért viszik el a gyereket?
Arról nem is beszélve miért hegesztik le a bejáratot?
Tény, vannak elvarratlan szálak.
6/10
nosek 2013 jan. 30. - 19:04:27 6/10
(38/120)
Csak mi a szart kerestek a filmben a vegyvédelmisek,plusz 5 perc idõtartalom a filmnek?
perry 2013 jan. 30. - 00:22:52 Előzmény acer7520
(37/120)
Azt elég nehéz tudomásul venni, hogy bizony tényleg ledobtak Hirosimára és Nagaszakira atombombát, ebbõl következõen szerintem az ember az a teremtmény a földön aki tudatosan képes borzalmakat elkövetni.Bizony meg is teszi története és történelme során, megfeszít az ige nevében, üldöz és megtorol, háborúzik az,az kiirt érdeke, kedvetelése, célja érdekében.
Mondjuk ilyenkor a cél szentesíti az eszközt és sorolhatom a vallásháborúkat, az ideológiai háborúkat és ezek édestestvéreit. Mert ugye a költõ szavaival élve "Oly korban éltem én e földön, mikor az ember úgy elaljasult, hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra, s míg balhitekben hitt s tajtékzott ..."
Hölgyeim és uraim ! már meg is érkeztünk a Hasadás címû pszichotrop thrillerhez mert az én olvasatomban ez a film az.
Akkor gondolkodjunk el azon, hogy bestiális-e ezreket lemészárolni önös érdektõl vezérelve?
Mert ha csak a Hasadást vesszük kiindulási alapnak akkor az elõbbiekhez képest "lányos cserkész csapatnak tûnik a történetben szereplõk egymáshoz való viszonya.
Máris ott vagyunk a következõ kérdésnél: mi jobb, egy atomtámadás ahol ha szerencséd van egy másodperc alatt por és hamu "vogymuk", vagy a lassú haldoklás az emberi elme perverzitása, mert képes rá, hogy megtegye a BÛNT a másik ellen.
Már pedig az ember ha tetszik, ha nem domináns és elfogadó egyedekre van kalibrálva, azt nem tudom , hogy ezt a természet vagy a Teremtõ rendezte-e be így?
Minden esetre ki nem csapta be a másikat, ki nem áskálódott a másik hasznára, gerjesztett pártos honfivért felebarátja ellen?
Persze léteznek szentek , mártírok és tiszta emberek, a történelem során a példák viszont azt bizonyítják kevesük
halt természetes halált.
Az sem újdonság, hogy az összezártság olyan pszichológiai folyamatokat nyit meg az emberekben melyek a tanult és felvett viselkedési formákat lebontja és rejtett, mai napig meg nem fejetett " ösztön" állapotokat produkál.
Még egy kis kitérõ a film elõtt, mostanság sokat beszélünk a gyûlölet-bûncselekményekrõl.
Talán érdemes elolvasni a Wikipédia ide vonatkozó passzusát:
"Gyûlölet-bûncselekmény (angolul hate crime) alatt olyan bûncselekményeket értünk, amelyekben a tett elkövetésének indoka az áldozat valamely társadalmi csoporthoz tartozása. A gyûlölet-bûncselekmények áldozatai legtöbbször a faji, etnikai, nemzeti, vallási, szexuális orientáció, nemi identitás vagy fogyatékosság szerinti kisebbségi csoportok tagjai közül kerülnek ki. A gyûlölet-bûncselekmények elsõsorban erõszakos cselekményeket foglalnak magukba, de kiterjesztett értelemben a zaklatás és a gyûlöletbeszéd is ebbe a kategóriába tartozik.
A film nem errõl szól, talán mondhatnánk azt is a szereplõk csak úgy lazán lemodellezik a mindenkori társadalom
félelmét a magára maradás dilemmáját, a vezetés hiányát, a társadalmi széthullás kicsiny és zárt "lombikját".
Olyan a film mint egy kísérleti laboratórium, csak itt szerencsétlen állatok behelyettesíthetõk emberekkel.
Megjegyzem, ez sem igazán új keletû tevékenység volt erre példa a II. Világháború során.
Akkor én is ajvékolnék mint pókember001 ha nem naponta szembesülnék a médiákban a megvert, megalázott, megerõszakolt, emberek garmadájával, akiknek csak az volt bûnük, hogy éppen rossz helyen voltak , rossz idõben.
Elvileg civilizációban élünk és boldogok vagyunk , hogy velünk ilyen nem történhet, aztán egyikünk idõs édesanyjához betörnek, megkínozzák, kirabolják , míg mi mély együttérzéssel bólogatunk, léteznek ilyen ocsmány személyiségû emberek?
A Hasadás nem tesz többet mint felmutat egy élethelyzetet, az tény nem szokványosat.
Megmutatja azt mi lehetne akkor, ha....., már pedig a civilizáció törékeny valami, elég ha kikerülünk a komfort zónánkból és már nem biztos, hogy ugyan azok a humanista elvektõl vezérelt emberek leszünk mint elõtte.
A fázisok az irányítottságtól, a vezetõ megjelenésén át a teljes széthullásig vezet.
Az azért a filmen meglátszik, hogy nem egy amerikai szuperprodukció -szerencsére- nem nyomták tele digitális effektekkel, maradt az "alagsori" jelleg és ez pöpecül jót tett az atomszféra teremtésnek.
Arról nem is beszélve, hogy a színészek 1000-l ott vannak a szeren /alakításon/ , ha nem tudatos szerepformálással tennék a dolgukat akkor ez a mozi is egy lenne a sok sikoltozós, trancsírozós "Motel" filmek közül - bár ezzel nem szeretném a Motelt megbántani-.
Az igazi feszültséget õk keltik azzal, hogy képesek átlényegülni olyan valakivé akit messze képtelenek vagyunk igazolni magunkban, hogy léteznek.
Tudatunk nem akarja elfogadni, ember lehet ilyen?
Órákig lehetne írni azokról a személyiség átalakulásokon amely lezajlik a fimben, amikor a szereplõ elindul egy "emberi" ponttól és megérkezik az állat önmagába. Közben maga mögött hagyván emberségét, személyiségét alakul át szervilis lénnyé, vagy õrült zsarnokká.
Valamint ennek a visszafordulására is láthatunk példát a filmben.
Meg kell említenem a zenét, amely úgy teljesíti küldetését mint az a nagykönyvben meg van írva.
Hátborzongató és tökéletes kísérõje a hangulatkeltésnek.
Azt nem tudom mit tennék egy ilyen szituációban?
Azt tudom , hogy engem megerõsített abban a hitben , hogy szeretnék ember maradni, aztán persze ki-ki mit tenne nem tudom.
Egy bizonyos az emberiség rövid történelme alatt jó néhány kataklizmát végig élt, ne adasson meg , hogy totális atomháborút is át kelljen.
Végül pedig, lehet, hogy többen meg fognak kövezni: nekem a sokaz apokaliptikus világvége stílusban készült film között a Hasadás élményt jelentett.
Arról nem is beszélve, hogy mikor a lány kilép az óvóhelyrõl azt gondolnánk ettõl már nem jöhet rosszabb, és igen jöhet, a semmi szembesülés a véggel, a magány teljes fájdalmával.
Addig is örüljünk "kedvenc" fórumozóm szavaival:
"Gratulálok, hogy sikerült megtalálnod életed fõ mûvét és hogy tudod melyik réteghez tartozol."
acer7520 2013 jan. 29. - 18:12:38
(36/120)
Olvasva a hozzászólásokat.. ez a film azért szar, mert szavak nincsenek rá, hogy ebben az elképzelt szituációban mennyire kifordulnak az emberek magukból. Mindenesetre film címet most a magyarok remekül eltalálták és nem fordítottak baromságot. Érzéketlen ember, akinek nem fordul meg a gyomra azon a két patkányon, hogy lekötözött halott emberrel mit mûvel. Inkább az atom, mint ilyen férgekkel tengõdjek egy pincében.
4/10
spidermeeen001 2013 jan. 28. - 00:12:10 4/10 Előzmény jmisi31
(35/120)
Hiába ennek a filmnek is megvan a közönsége...de hát a mein kampfnak is megvan.
De ha már személyeskedsz annyit hozzátennék, mindent elmond rólad hogy ha azonosulsz ezzel a filmmel és a földkerekség legjobb filmjének kiáltod ki. Az én éretlen szintem más mûvekre mondja, hogy 10/10. Az 1 órás nemi erõszak legyen bármilyen brutális, nem ide tartozik...lehet vannak ilyen álmaid és a képernyõ elõtt kiélted...nekem ez nem fér bele a világomba, ahogy ilyen emberek se. Aki egy picit is mozgolódott életében a kultúra környékén az pontosan tudja mit jelent a földkerekség legjobb filmje. Ez a film egy szélsõséges rétegnek készült.
Gratulálok, hogy sikerült megtalálnod életed fõ mûvét és hogy tudod melyik réteghez tartozol.
Az érettségedet figyelembevéve...pont nem értetted a filmet. :)
Hogy jól játszottak a színészek? Nem, nem játszottak jól, csak a film brutalitása elvitte mindenrõl a figyelmet. Sõt tele volt életszerûtlen logikai hibával...bármennyire be voltak zárva.
Egy értelmes elem volt benne a vége felirat.
Nem baj ha tetszik valakinek. Hiszen ízlések és pofonok, de azért ezeket érdemes a helyén kezelni.
1/10
ledi 2013 jan. 27. - 16:46:59 1/10
(34/120)
Régen láttam ilyen undorító filmet Ha tudom elõre, hogy ilyen meg se nézem.
1/10.
jerome86 2013 jan. 27. - 10:47:19
(33/120)
Durva egy film! Megmutatja mit hoz ki az emberekbõl a kiszolgáltatottság, a klausztrofóbia és az elkeseredettség. Többen írták, hogy miért viselkedtek így meg úgy az emberek, azért mert ezt hozta ki belõlül ez az egész.
Belegondolni is rossz milyen lehetett amikor Japánban ledobták az atomot...


SPOILER

A végén meglepõdtem, hogy a csaj otthagyta a pasiját meg a gondnokot, bár sok értelme nem lett volna kivinni õket, mert úgyis meghaltak volna a sugárzástól.
9/10
real_madrid 2013 jan. 26. - 22:20:07 9/10 Előzmény jmisi31
(32/120)
éretlen az anyád, baromarc.
Balfars 2013 jan. 26. - 12:50:19
(31/120)
Elcsépelt, unalomig ismételt sztori. (Speciel a Vakság címû film is betûrõl betûre errõl szól) Igen, vannak be durva, feszültség keltõ jelenetek, amik egy kalap szart szart sem érnek mivel a kiinduló helyzet nincs jól megmagyarázva.
jmisi31 2013 jan. 25. - 13:40:33 Előzmény spidermeeen001
(30/120)
Az írásodból látszik.... ÉRETLEN vagy!

A film nem indul perverz módon, sõt...
Az idõ múlásával kezd egyre durvább és hitelesebb lenni.

SPOILER

Az elején csak nagy arca van Milo Ventimigliának, mégis könnyezik, amikor megtalálja a kislányt és nem tudja visszavinni magával. Majd szépen lassan, amikor a tükörben észreveszi az ínyén a változást kezd el egyre mélyebbre süllyedni, mert tudja, hogy meg fog halni... onnantól meg csak egy hajszál kellett(víz- és élelemhiány), hogy elmebeteg legyen!!!

SPOILER VÉGE

Nem ez a földkerekség legjobb és legtutibb filmje... de legalább nem akar hollywood-i "magasságokba" meg nyálas mitudoménmibe emelkedni!!! Már csak ezért is megérdemli...
4/10
spidermeeen001 2013 jan. 24. - 02:33:51 4/10 Előzmény real_madrid
(29/120)
Hehe...éretlen mi?
Ez a film egy f*s...egy abszulút perverz hatásvadász. Egy gyökér író vad mocskos álma...és egy szar rendezõ aki nem akart mást tenni mint feszültséget kelteni.

SPOILER

Mit gondoltok ha egy nõt 1 órán keresztül erõszakolnak, elrabolnak egy kislányt és kivésik a szemét a képernyõn az mit idéz elõ? Feszültséget...Ez a kafa film? Se eleje, se vége...
Az a mondanivalója, hogy mi emberek mindent el tudunk szarni? Ejha. Ennél jobb alkotás nehezen képzelhetõ el errõl a témáról.

SPOILER VÉGE

10/10? Ezek szerint ez a földkerekség, minden idõk legjobb filmje?
Hát szerintem egy nagyon halvány 4-est kap.
jmisi31 2013 jan. 24. - 02:16:32
(28/120)
Ez a film csak azoknak nem tetszik, akik képtelenek látni a fától az erdõt!!!
A film nagyon jól mutatja be, milyenek is vagyunk/lehetünk valójában egy adott szituációban.
A színészi alakítások - különösen Milo Ventimiglia - nagyon ott voltak.
Ennek a filmnek a mondanivalója volt a lényege és nem az, hogy éppen mire kapunk illetve nem kapunk választ...
Nekem a brutalitása, a megvalósítása mind-mind átjött!!! 10/10
9/10
real_madrid 2013 jan. 23. - 03:28:23 9/10
(27/120)
nagyon erõs film, rettenetesen jó alakításokkal. aki éretlen, annak nem fog tetszeni. nehezen emészthetõ film, és még annál is nehezebb.
b.adri1007 2013 jan. 23. - 00:09:46
(26/120)
még talán annyit, h nagyon lehangolta a kedvemet miközben néztem. kár h nem derül ki, h a kislánnyal mit csináltak a vegyvédelmisek, meg mi lesz a csajjal, miután kijutott, talán lesz második része. De azt tuti nem nézem meg. Sajnálom h ez is elvett az életembõl 1,5 órát :S :(
b.adri1007 2013 jan. 23. - 00:02:52
(25/120)
Hát nem tudom, én tegnap este néztem meg, nem vagyok egy ijedõs, de ettõl a filmtõl megijedtem. Vagyis nem is ettõl, hanem attól, h a két pasi h megváltozott. Olyanok lettek, miután leborotválták a hajukat, mint a patkányok. Meg amit Marilyn-nel, csináltak.. amikor a végén ott feküdt az ágyon, és valamelyik mondta a másik csajnak, h csak pihen( de már meghalt) nekem az jött le ebbõl a képbõl, ha a csaj, mintha terhes lett volna, és h még szerintem halála után is közölsültek vele :S
Azthiszem nem szeretnék hasonló helyzetbe kerülni soha. Kár h nem mutatta néha, h hány napja élnek már bezárva a pincébe.
DrAgy 2013 jan. 22. - 16:57:08
(24/120)
Értelmetlen baromság,azoknak való akik számára gügye lózungok és
hülye közhelyek jelentik a hatalmas mondanivalót.
8/10
zozy79 2013 jan. 21. - 18:21:28 8/10
(23/120)
Nem más ez a film, mint színtiszta pszichológia. Egy kalap alatt van szerintem pl. a Kísérlet címû filmmel. Bemutatja, hogy egy társaság kényszerûen zárt közösségben milyen változásokon megy keresztül. Hogy formálódnak a karakterek és kibõl mit hoz ki a bezártság, a kétségbeesés és a közelgõ halál tudata. Egyértelmû számukra is, hogy ezt egyikük sem éli túl. Megfigyelhetõ hogy hullámokban jön rájuk az elborulás (ezért a talán laposabb jelenetek). A film hangulata valóban nyomasztó de nagyon is hihetõ. Szerintem jól sikerült kis film. Erõs 8-at kapott tõlem.
7/10
Alexejevic 2013 jan. 21. - 14:43:23 7/10
(22/120)
Megmondom õszintén, hogy a beharangozók alapján én egy kemény sci-fi-re számítottam. Ehhez képest az emberi természetet mutatja be vészhelyzetben. Maga az ötlet jó, a megvalósítás/bemutatás brutális. Vannak benne erõsen elgondolkodtató részek.
***SPOILER***
Bennem nagyon sok kétség maradt meg...Szerettem volna megtudni, hogy kik dobtak atomot New York-ra. Kik voltak a "felmentõcsapat" tagjai? Mivel kísérleteztek? Miért zárták be az embereket? Lehet benne volt a válasz, de hiába figyeltem, én nem jöttem rá...Szóval ezekre azért jó lett volna választ kapni.
Az emberi érzelmek/gyötrelmek kifejezése tetszett. A színészek játéka tetszett.
De sok volt benne a logikai bukta is:
- miért nem mondta el a fickó, hogy van kiút? (Akkor megszabadult volna a többiektõl)
- miért nem égették el a holttesteket?
- az érett nõbõl miért lett "kurva", majd miért jött meg az esze?
Ezek nem tetszettek.
***SPOILER VÉGE***
Szóval én teljesen más vártam ettõl a filmtõl, de érdekes alkotás. Nálam ez 7 pontot ér:)
6/10
Ze74 2013 jan. 21. - 13:48:12 6/10
(21/120)
Brutális egy film.
Elgondolkodtatott,hogy ha tényleg egy atomháború után egy maroknyi emberrel össze lennék zárva,és nem lenne kiút,akkor vajon mit hozna ki belõlem,és mennyire maradnák meg ember.
Nem szeretném ki próbálni.