10/10
pneklara 2011 jan. 10. - 17:26:56 10/10
(18/18)
Ó, nem is róvom én fel neki, sõt, annyira jól alakította annak a tenyérbemászó képû tininek a figuráját, hogy már-már kivetíttem a karaktert rá is. Örömmel látom, hogy neki sikerült, ami más sorozathõsnek nem mindig: érett színész lett, jó hanggal, jó mozgással, hiteles, és jóképû:)
Pünkösdi Kató 2011 jan. 10. - 17:26:17
(17/18)
El ne felejtsem megemlíteni, hogy örültem, hogy kiírták a szerzõket, a dal címét és minden alkalommal az elõadók nevét. Nem ismerhetünk mindenkit, minden dalt, de a mûsor óta már biztosabban ismerjük az elõadókat. Örültem annak is, több új dalt hallhattunk, láthattunk. Sok minden tetszett, az is, amikor az elején hosszú percekig csak dalok voltak egymás után, nagy teljesítményt követelt meg a táncosoktól, elõadóktól, akik meg is feleltek mindennek.
Pünkösdi Kató 2011 jan. 10. - 17:19:01 Előzmény pneklara
(16/18)
Dósa Matyi már nem BK-s, felejtsük el, mindenkinek van idõnként egy-egy kitérõje... Mindig örülök, hogy szilveszterkor láthatjuk énekelni, nagyon jó helyen van õ.
Pünkösdi Kató 2011 jan. 10. - 17:18:01 Előzmény Valaci
(15/18)
Hol volt politika a mûsorban?? Komolyan írom, hogy én nem emlékszem...
10/10
hanna86 2011 jan. 10. - 12:16:35 10/10
(14/18)
Elég szomorú, hogy egyesek mindenben csak a politikát látják, és az, hogy valaki hazaszeretõ ember mintha bûn lenne... sajnálom az ilyeneket. Én is szeretem a hazám, érdekel a történelme, büszke vagyok a hagyományaira.
Én csak részletet láttam a mûsorból, de a Szép vagy, gyönyörû vagy Magyarország c. dalt hiányoltam (ami ugye mint tudjuk a Hamburgi menyasszony c. operett egyik dala), mint operett betétdal teljesen az operett mûsorokba illõ lenne, de valahogy mindig kihagyják, mintha bûn lenne a "témája".
10/10
kata740914 2011 jan. 10. - 11:39:45 10/10 Előzmény Valaci
(13/18)
Már ne is haragudj de a Székely himnusznak és a Hiszek egynek mi köze a politikához...én nem tehetek róla, hogy politikusok is használják eme "dalokat", a kokárdát épp úgy kirakom büszkén március 15-én, szeretem és tisztelem a magyar hagyományokat, büszke vagyok rájuk, fõleg a saját faluméra, nem politizálok, szavazni elmegyek, de a lapot üresen hagyom, mert egyik párt sem felel meg... nem tudom neked minek kell ezt idekeverni.
Az már más kérdés, hogy Te gyakorlatilag bunkó módon lekritizálod, gagyizod az ízlésemet, mert nekem tetszik, neked meg nem. Véleményem szerint minden igaz magyar embernek fáj pl. Erdély elvesztése, arról nem beszélve, hogy én szerencsére többször is voltam határon túl élõ magyaroknál, szinte csak Duna tv-t néztek, és biztos vagyok benne, hogy örültek egy ilyen "gesztusnak".
Egyébként nem vagyok vallásos!!!
offtopic
Tudodki 2011 jan. 10. - 07:43:18
(12/18)
nekedse lehet nagyon ha így beszélsz róluk:(
10/10
pneklara 2011 jan. 10. - 07:04:50 10/10
(11/18)
Ja, így akartam írni: Kölcsey aktuális 'szózatát'- a Huszt-ot.
De Vörösmarty Szózat-a is remek volt a fiatal színésznõ elõadásában, akinek nevét nem írták sajnos ki.
10/10
pneklara 2011 jan. 09. - 23:32:34 10/10
(10/18)
A ValóVilág után átkapcsoltam ide/ gombolyagos cica-Utolsó vacsora?/s a mûsor során az is eszembe jutott, hogy úgy is lehetnek képernyõn heteken, hónapokon át valakik, akik vedelnek, bagóznak, folyamatosan káromkodnak, intrikálnak, más értékük nem is nagyon van. S itt van ez a kitûnõ "vidéki" társulat, s hány percet/ órát kaphatnak egy évben a tv-ben?
Õszinte gratuláció a szolnokiaknak! Kitûnõ mûvészeik vannak.
Nem vagyok az a kokárdakitûzögetõs "magyaros" érzületû ember , de meghatódva hallgattam a Székely himnuszt, Kölcsey 'aktuális' Szózat-át.
Meglepetéssel láttam, hogy Dósa Mátyás-hogy utáltam a karakterét a BK-ban!-milyen jó hangú mûvésszé érlelõdött.
Nagy élmény volt a két óra az operák, operettek, daljátékok, musicelek legszebb dallamaiból válogatva, s látszott, hogy szívét, lelkét adta a Társulat minden szereplõje.
Most már csak azt hiányolom, hogy hol volt Rost Andrea?Ígérték:)
Valaci 2011 jan. 09. - 21:25:28 Előzmény kata740914
(9/18)
Van egy ismerõsöm. A nappalija falán az "Utolsó vacsora" gobelinje mellett békésen megfér az olajjal megfestett "Gombolyaggal játszó cicák" éppúgy, mint a "Tóparti naplemente szarvasbõgéssel" címû aquarell.
A Hiszekeggyet õ is meg szokta könnyezni.
Amúgy a mûsor politikamentes része igazán színvonalas volt. Szerencse, hogy abból volt több.
fredi60 2011 jan. 02. - 21:55:54
(8/18)
"egy Tokody Ilonát bárki le"izézzen",több mint arcátlanság"

Látom, immár itt, ezen a fórumon is divat lett a csúsztatás! :D
10/10
kata740914 2011 jan. 02. - 21:24:26 10/10
(7/18)
Szerintem is jó volt, a Székely himnuszt és a Hiszek egy-et szokás szerint meg is könnyeztem, a többi elõadás is tetszett, szórakoztató volt. Inkább ezt néztem mint a celebeket és az agyzsibbasztó humort...
Medea79 2011 jan. 02. - 20:43:26 Előzmény Ghanima
(6/18)
..Tény hogy joga van mindenkinek a vélemény formáláshoz,de hogy egy Tokody Ilonát bárki le"izézzen",több mint arcátlanság!...írja meg hogy önt mikor hallhatjuk színpadon..szívesen megnézném...:)))
Medea79 2011 jan. 02. - 20:41:10 Előzmény tiszafia
(5/18)
...Csak informálnám,hogy vannak táncosaik,mégpedig Budapestrõl vannak profi táncosok alkalmazva...
frici53 2011 jan. 01. - 10:34:54
(4/18)
A tavalyi mûsor folytatása, kiteljesedése.
A Huszt szavalata (?) vetíti elõre ennek a kurzusnak a kultúrpolitikáját?
Elvileg ezt az összeállítást gondolkodó emberek készítették.
Mit akarnak elültetni az emberek fejében ezzel a mûsorral?
tiszafia 2010 dec. 31. - 23:40:08
(3/18)
Pedig az M1-en sokkal jobb volt az ,,ripacskodás"! Én úgy tudtam, hogy a szolnoki színháznak nincs tánckara, és nem is foglalkoztatnak szakképzet táncosokat! De hát Európa mi vagyunk, addig takargassuk a dolgokat amíg lehet! Pedig van egy-két gyöngyszem köztük!
awxdful1 2010 dec. 31. - 23:11:14
(2/18)
Ez az "izé" a legszínvonalasabb, legjobb mûsor ma este, sajnálom, hogy azt a borzalmas ripacskodást néztem Eszenyivel és Kernel az M1-en eddig.
Ghanima 2010 dec. 31. - 22:43:41
(1/18)
Micsoda meglepetés... a Szolnoki Színházból... ki is a vezetõje? A Dunához teljességgel méltatlan egy ilyen izé közvetítése.