10/10
EsztyMinds 2010 jún. 14. - 16:10:46 10/10 Előzmény twillight
(133/253)
"A film 3 órája alatt mindössze két szereplõ van a vásznon: Bruce Willis és a kissrác."

No, eme egy mondatban két bukfenc is fellelhetõ, így nagyon nagy a kérdõjel, hogy milyen filmet néztél is egyáltalán? ;)
A film nincs három órás! A Titanic megvan annyi, de ez nincs. És hát kettõnél azért több a szereplõ a vásznon, reméltem, hogy kettõnél tovább is el tudsz számolni, de tévedtem.
Amúgy meg hiszi a piszi, hogy elsõ nézésre majd pont a második perc után tudtad, hogy mi lesz a csattanó. Lehet, hogy okos vagy? de azért ennyire nem.
offtopic
twillight 2010 jún. 14. - 15:53:13
(132/253)
Nevem?
10/10
EsztyMinds 2010 jún. 14. - 14:51:00 10/10
(131/253)
Hát igen, mert ha este 10 után látunk egy akasztott embert, akkor biztos rosszat álmodunk. Ráadásul a mai szemmel nézve azért ennél sokkal ijesztõbb filmek is vannak. Plusz ha már tényleg este 10 után adták, kár volt ennyire megvágni.
editka 2010 jún. 14. - 11:59:25
(130/253)
Én is csak lestem, anno moziban láttam, és csak az akasztottakra emlékeztem ugyan konkrétan, de tudtam, hogy jó kis ijesztgetõs film, ez meg így részben unalmas, részben érthetetlen volt. Abszolút nem értem, hogyan lehet ilyet megtenni, úgy értem, hogy egy téváadó csak úgy saját belátása szerint tönkreteheti egy rendezõ mûvét...:-(
scottish 2010 jún. 14. - 11:20:53
(129/253)
Atyaég! Így elb@szni egy filmet!
Csak a lényeges és horrorisztikus jeleneteket vágták ki belõle. Még jó, hogy láttam moziban meg DVD-n, mert különben fogalmam nem lett volna mitõl szarja össze magát a kissrác.
Sem a konyhában sertepertélõ nõt nem mutatták, sem a fiókkihúzgálós részt, sem a pisztolyos kisgyerek fejét, sem az akasztott embereket. Sem a biciklis hölgyet. Persze a színházi öltöztetõt meg megmutatják végig. Az égett arc már mehet 16-os akrikával, de az autóbaleset nem?

Már elõre röhögtem, hogy a videokazettás kiscsajt vajon hogy tudják úgy kivágni, hogy végleg ne legyen értelme az egésznek.

Gratula a vágónak!
seemur 2010 jún. 14. - 11:20:33
(128/253)
Miért? Én nem ugyanezt írtam?
Charles Foster Kane 2010 jún. 14. - 09:46:29
(127/253)
Gyakorlatilag lassan felesleges SPOILERT írni ebbe a topicban, mert szinte kivétel nélkül mindenki lelövi a csattanót. De azért!

SPOILER

Cole az elsõ perctõl tudta, hogy a pasi szellem. Amikor elõször meglátja, megijed tõle, és nem is akar hozzászólni. (Ez a forgatókönyvben is le van írva, hogy az elsõ reakciója az, hogy megijed.) Majd amikor elválnak, azt mondja neki: legközelebb nem fogok megijedni. Persze elsõre betudjuk annak, hogy eleve ijedõs kisfiú. De a többi tény ismeretében, ez bizony elég komoly utalás arra, hogy már akkor is tudta.
10/10
EsztyMinds 2010 jún. 14. - 09:26:07 10/10
(126/253)
Szemezgetvén a hozzászólásokat.. van pár "észrevételem".

***SPOILER PÓTOLVA***
Valaki - vagy páran - említette, hogy vajon Cole miért nem ÚGY közölte a dokival, hogy szellemeket lát, hogy így tulajdonképpen tudatta volna vele, hogy õ csak egy szellem.
Alapjáraton ez egy akkora hülyeség lett volna, hogy csak na!
Mert elsõ nézetre ez a film nagyon nagyot csattan! Utólag már persze, hogy sok dolog leesik. Hogy Dr. Malcolm tulajdonképpen csak a kisfiúval kommunikál, hogy tényleg csak azt lát, amit akar.. de elsõ blikkre mindez nem tûnik fel, nekem legalábbis nem esett le az a bizonyos tantusz, és meg merem kockáztatni, hogy sokan vannak ezzel.
Ha a kórházban a kisfiú lelövi a poént, mit kaptak volna a nézõk? Semmit!
Ebben a filmben pont az a fantasztikus, hogy miután megjelenik az END felirat, arra készteti a nézõt, hogy gondolkodjon.
Vajon Cole tudta, hogy a doki csak egy szellem? Miért bízott meg benne? Mit jelképezett a templom..? És még lehetne sorolni, ráadásul több mint 10 év eltelte után sincsenek konkrét válaszok, de mégis egy gyöngyszem ez a film, bár javaslom, hogy aki eddig csak az RTL-es alaposan megnyirbált verziót látta, az szerezze meg DVD-n is, mert sokkal nagyobb élmény, mint a szerkesztett változat.
buncow 2010 jún. 14. - 03:49:58
(125/253)
Miért kéne válogatás nélkül minden filmet megnézni? Egyáltalán minek kell annyit filmezni? Egészségtelen. Te általában mi alapján nézel meg egy filmet? Az alapján, hogy egy fórumban mit mondanak róla? Engem túlzottan sosem érdekelt mások véleménye, én általában elõször meghallom a film címét, vagy meglátom valahol, ez felkelti az érdeklõdésem, elolvasom a tartalmát, és ha azt is érdekesnek találom, akkor megnézem mások véleménye nélkül. Ha nagyon lehúznak egy filmet, akkor már csak azért is megnézem, szóval teljesen mindegy ki mit mond. Vagy a másik verzió, hogy ismerõsök mondják, hogy érdemes megnézni, olyan emberek akikkel hasonló az ízlésünk, azok véleményére talán hallgatok. Viszont azok a szerencsétlen debilek, akik másokat lefaszoznak, lebarmoznak, csak mert voltak olyan bénák, hogy fórumokat olvasgatnak abban a naiv reményben, hogy nem lövi le valaki a csattanót, elég szánalmas. Ráadásul kötve hiszem, hogy azok akik azt állították, hogy még nem látták a filmet, valóban ne látták volna, tisztelet a kivételnek.. mindegy, fölösleges drámázás és károgás az egész, egy meccset sem kizárólag a végeredményért nézed, hanem mert szeretsz meccset nézni, és ha nem akarod tudni az eredményt, akkor nem kezdel el foci fórumokat olvasni, hogy milyen volt a meccs.. nem is emlékszek, hogy régen fórumokon ennyire ment volna a spoilerezés, én már attól vagyok rosszul ha látom..
LordVader 2010 jún. 14. - 02:01:06
(124/253)
Apamaci, az a legszebb, hogy sokszor a Port-on a filmek leírásában is lehet találni spoilert. Egyébként meg, az akinek annyi ideje van, hogy válogatás nélkül mindent meg tud nézni, igen csak irígylésre méltó figura. Legalább a film adatlapját néha néha megnézi az ember, és óhatatlanul is belepillant 1-2 hozzászólásba. De ha ez nem lenne elég, becses figyelmedbe ajánlom eme fórum szabályzatát:

Üzenõfal
A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók.
jelölése:
***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***
Az offtopic szó jelentése: témán kívül esõ, a fõ témától eltérõ.
Ha egy felhasználó egyetlen üzenet, azon belül is egy-két mondat erejéig szándékosan eltér a fórum témájától, azt a hozzászólás offtopic megjelölésével jelezheti. Üzenet elküldésekor "Elküld (Offtopic)" gombra kattintva a hozzászólás offtopic megjelölést kap.
Offtopic üzenetek megjelenítése kikapcsolható az offtopic elrejtése gombra kattintva.

Nem én találtam ki. Le van írva. Nem bonyolult, és az ész osztás helyett, egy kis odafigyeléssel mindenki happy, nemde???
buncow 2010 jún. 14. - 01:17:14
(123/253)
látom még mindig megy a spoiler téma... aki nem akarja megtudni a csattanót az nem olvas a film megnézése elõtt ilyen fórumokat, az egész fórumnak az lenne az értelme, hogy akik már látták, azok megvitassák egymás közt a filmet, aki meg még nem látta az utánaolvasgatás nélkül nézze meg oszt szevasz, volt már úgy, hogy szinte mindenki lehúzott egy filmet, aztán nekem mégis tetszett, semmi értelme utánaolvasgatni.. Szóval a sok barom aki ennyire szívén viseli mások szórakozását, máshol recskázzon sztem és mossa ki a pofázmányát egy nagy adag szappannal, mielõtt más torkának esik egy ekkora faszság miatt..
10/10
foltosboci 2010 jún. 14. - 00:44:46 10/10
(122/253)
SPOILER

Többen kérdezték, h Bruce W.-nak nem tûnik fel, h senki sem szól hozzá, a felesége sem?

1. a kis srác mondja, h a szellemek azt képzelnek maguk elé amit akarnak.
2. Willis megemlíti, h megromlott feleségével a viszonya, már nem is beszélnek.

Különben szerintem, Cole az elején nem tudja, h Crowe halott, de a végére rájön, pl. azt tanácsolja, h akkor beszéljen a feleségével, amikor már alszik. Miért tenné ezt, ha nem tudná, h már halott?
The Man Who Laughs 2010 jún. 14. - 00:32:48
(121/253)
Ez egy remek thriller. Sajnálom is, hogy nem láthattam jó 10 éve bármilyen elõtudás nélkül (irigylem aki, az internet korszakában képes elkerülni a klasszikusok spoilerjeit). Ugyanis a film legnagyobb erénye a jó színészi játékok (Willis végre bizonyíthatta, hogy több min egy másnapos akcióhõs, Haley Joel Osment meg olyan alakítást hozz aminek számos felnõtt színész örülne, ha ilyet tudna játszani) mellett, A zseniálisan megírt forgatókönyv amiben végig kapunk utalásokat a végére mégsem egyértelmû teljesen, de elkerül minden logikai buktatót. A film elsõ fele kelõen feszültség dús , a vége pedig érzelmileg nagyon erõs. Lehet rá mondani, hogy az egész, csak a végsõ csavarra van kihegyezve. De olyan jó lett, hogy még így is, hogy tudtam a végét nagyon jó volt.

8/10
10/10
foltosboci 2010 jún. 14. - 00:26:14 10/10
(120/253)
Én most láttam elõször ezt a filmet. Hál Isten csak film után néztem ide, és meglepõdtem amikor olyan részeket írtak elõttem szólok amik benne sem voltak a filmben. Pl a konyhás szellem... Szóval vki lenne oly szíves priviben leírni, milyen jeleneteket vágtak ki, és h érdemes e megvennem DVD-n? Köszönöm
Bigpapa 2010 jún. 14. - 00:25:16
(119/253)
SPOILER:Ha nem láttad a filmet,ezt ne olvasd el :)

A poén az, hogy 1999-ben,Haley Joel Osment a Jay Leno show vendége volt. Akkor mutatták be a filmet kb 1 hete amcsiban.Leno kérdezte a srácot,nem félt e,stb.Erre a kis srác elnyögte, hogy áááá,nem,na meg az is jó pofa, hogy Willis végig szellemet játszik,mivel halott. :))))))))))))))
A stáb gondolom nem dicsérte meg szegényt.
Aztán 2001-ben Spielberg már beleíratta Haley Joel Osment szerzõdésébe, hogy a bemutató után X hónapig nem adhat interjút,vagy ha mégis, nem beszélhet a filmrõl. :)))) Gondolom parázott, hogy ott is lelövi a poént.
Blacksheep36 2010 jún. 14. - 00:17:36
(118/253)
Valószínûleg az volt a gond hogy a durvább részek ( amik állítólag vannak benne még láttam ez elõtt) ki voltak vágva így nekem annyira nem jött be... Nem mondom rossznak de azér nem jobb mint "Az ügyfél" ami a másikon volt ... SOILER - LÉGTERELÕ/ELRONTÓ Eleve tudom régóta hogy Willis szellem ,de az sose mondott nekem eddig semmit ,most meg hogy belegondoltam miközben néztem a filmet elég kiszámítható ... Tehát mikor az étterembe van és a felesége 1 szót se szól akkor is kissé egyértelmû meg egy idõ után kissé gyanus hogy willis nem beszél senkivel ...
Majd egyszer megnézem a teljes filmet extra jelenetekkel aztán meglátom :D ... Ha a toronyszobás jelentnél még jobbak akkor tetszeni fog .... Ott attól a hangtól már elõre gondoltam hogy kiugrik valami fekete ruhás hóhér barom valami baltával :D
LÉGTERELÕ VÉGE ...
LordVader 2010 jún. 13. - 23:58:11
(117/253)
Reggelente szolgálatodra:P
Bigpapa 2010 jún. 13. - 23:57:39
(116/253)
Nah, ez jó volt. Még kicsit jobban megvágják és a Minimaxon is le lehet adni :)))))))))))))))) a büdöskurvaanyjukat nekik! :D
10/10
moles78 2010 jún. 13. - 23:55:05 10/10
(115/253)
éljen éljen király ez az rtl klub alig várom a mónikát
10/10
moles78 2010 jún. 13. - 23:33:43 10/10
(114/253)
mitõl van jobban?
talán hányt? vagy csak böfizett? vagy írjak az rtl-nek?nem értem