kocamama 2010 aug. 25. - 16:35:41 Előzmény tricse
(173/253)
Bruce Willis már unalmas.
tricse 2010 aug. 25. - 14:40:31
(172/253)
Üdv! Ezt a filmet csak Bruce kedvéért kezdtem el nézni és mivel rendkívül türelmes emberke vagyok,nem álltam fel a felénél a TV elõl! És milyen jól tettem!Ennek a filmnek a vége,amikor is leesik a tantusz a fõszereplõben és a nézõben egyaránt hát,hogy is mondjam katartikus! Rajongó lettem !:)
10/10
duckshoot 2010 aug. 25. - 12:33:35 10/10
(171/253)
A egy egyszerû megoldás a reklámok a megvágás és a korhatárjelzés ellen.
Radián 2010 aug. 25. - 11:19:21
(170/253)
Ne legyen igazam, de gondolod, hogy van nekik két verziójuk is? Az utóbbi sugárzásokkor vágott volt... :( Mondjuk arra, hogy az elõzõ alkalmakkor mik voltak a kezdési idõpontok, nem emlékszem.
ilyés 2010 aug. 25. - 00:19:00
(169/253)
Remélem azért adják le ilyen késõn, mert végre nem lesznek kivágva a film mondanivaló jelenetei!
Radián 2010 aug. 24. - 21:27:17
(168/253)
Megörültem, hogy megint adják a filmet, de azután rájöttem, hogy ezen az adón egy vágott verziót adnak, ahogy azt a korábbi hozzászólásokban írtátok. Vágottan nem mindig érthetõ, mert sok hozzászólás egy kivágott szellemes részre utal, és így nem is olyan thrilleres már sajnos.
10/10
FaTraktor 2010 aug. 18. - 18:11:45 10/10
(167/253)
Zseniális film. Ez volt az elsõ thriller amit életemben (még pár évvel ezelõtt) láttam. Nagyon jól borzongatott, még másnap is kicsit a hatása alatt voltam. A színészi játék is tökéletes.
10/10
bittermoon1992 2010 aug. 03. - 01:12:31 10/10
(166/253)
Csodálatos film. Sokadik megnézésre is borzongató és felkavaró.
10/10
Viky 21 2010 júl. 05. - 01:49:39 10/10 Előzmény tyúktojás
(165/253)
Isteni film, 10/10. A fiú is és Bruce Willis is nagyot alakít benne. Mondjuk én elfogult vagyok, mert Bruce Willis mindig is a szívem csücske volt, de attól még nem lesz kevésbé jó.

SPOILER
És nekem úgy jött le, hogy a sérülést akkor szerezte, amikor a két fiú belökte oda a toronyba. Nem a szellemek bántották, az biztos.
xshampster 2010 júl. 02. - 11:14:08 Előzmény ClaraSwarley
(164/253)
én meg filóztam rajta hogy megnézzem e az rtl klubbon, jó hogy nem tettem és utólag megnéztem dvd-én

tv-be nem is érdemes filmet nézni, az ortt miatt minden durvább részt kivágnak hogy ne kapjanak büntetést. pedig ebbe a filmbe nincs is annyi ijesztõ rész

a filmrõl: shymalan remekül teremti meg a feszültséget és az izgalmat. ezt a filmet csak egyszer érdemes megnézni, de akkor minden momentumra figyelni kell. 2.szorra már nem lesz izgi ha tudod mi a vége
10/10
Smonika 2010 jún. 18. - 15:11:32 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(163/253)
Egyetlen egy értelme van: megfelelni az Ortt elõírásainak. Nem lehet egyszerre eleget tenni az Ortt-nek, és a nézõknek is, és még a nézettségi szintet is hozni.
Ha nem vágnák meg ennyire, akkor csak késõbbi idõpontban játszhatnák, de akkor meg senki nem nézné meg.
Így sokan nézik, és hogy utána dühöng a nézõ, kit érdekel!
Fõ a nézettség! Juhéé!
10/10
Smonika 2010 jún. 18. - 15:01:12 10/10 Előzmény tyúktojás
(162/253)
SPOILER

Én is ezen vagyok kiakadva! Hisz az anyja nyilván nem küldi el a szülinapi buliba szakadt pulcsiban!!!
Szóval hogy is került rá az a sérülés???

Na jó, nagyon leragadtam ennél az egy momentumnál! Jó lesz minél hamarabb megnézni újra, akkor talán megoldódik a rejtély :))
tyúktojás 2010 jún. 16. - 13:54:46
(161/253)
SPOILER



Igen az mondjuk igaz, de akkor sem értem, ha nem akarják bántani, akkor mért van széthasítva a pulcsija és mért van a bõrén karmolás.

Egyébként egyetértek veled, csak ezt az egyet nem értettem a filmben, hogy valahogy mégis csak bántják. Vagy nem tudom :-))
Charles Foster Kane 2010 jún. 16. - 13:47:47
(160/253)
SPOILER

Nem akkor bántották. Hanem általában. Azt nem mutatják, hogy bántják, de le lehet vezetni, ráadásul elég egyszerûen - ahogy lentebb megtettem.

A szellemek nem tudják, és nem is akarják bántani a srácot. Segítséget akarnak, ugye.
tyúktojás 2010 jún. 16. - 12:26:05 Előzmény Charles Foster Kane
(159/253)
SPOILER:

Szerintem nem az iskolában verik. Amikor a két fiú bezárja õt abba a kis lukba akkor a pulóverén még nincs semmi sérülés és úgy fogják meg hogy nem is okozhatták. De amikor az anyja hazaviszi és az ágyban megnézi a pulcsiját az szét van hasítva. Hát csak ebbõl gondolom.

SPOILER vége
Charles Foster Kane 2010 jún. 15. - 23:25:33
(158/253)
SPOILER

Az még senkinek nem jutott eszébe, hogy az RTL - vagy akitõl megvette - vágószobáiban egy olyan fickó dolgozik, aki valaha filmrendezõ akart lenni, csak nem jött neki össze?

Gondoljatok bele! Õ tulajdonképpen egy alternatív értelmezést akart adni a filmnek. Mivel az összes szellemes részt kivágta, már korántsem olyan biztos, hogy a gyerek nem simán gyagyás. Látott valaki szellemet? Nem. Hát lehet, hogy ott sem voltak!!

Szóval szerintem simán mûvészi hajlamait élte ki a vágó, mert kizárt, hogy egyébként bármi értelme legyen minden szellemet kivágni egy 16+os filmbõl.
10/10
Noncika 2010 jún. 15. - 17:45:23 10/10
(157/253)
Pff az rtl jól megvágta a filmet és a reklámok is idegesítettek. De magát a filmet nagyon szeretem, többszöri nézésre is alkalmas, persze elsõ nézésre hat igazán a vége miatt.
10/10
Smonika 2010 jún. 15. - 16:28:43 10/10
(156/253)
Ahogy mondod. Már csak azért is, mert rohadtul idegesített a cenzúra és a reklámok. :(
Valahogy mindig belefutok ebbe a csapdába, és utólag dühöngük!
Muszáj kiküszöbölni ezt a hibát.
8/10
Rahar 2010 jún. 15. - 14:55:49 8/10 Előzmény twillight
(155/253)
"Szvsz a cselekményvezetés borzalmas, a színészi játék egyáltalán nincs is, a történet vontatott és túlontúl el van nyújtva. Az alaptörténet max. egy gyengébb Alkonyzóna-epizódra lenne elég (45 perc), a lehetõségek pedig egyáltalán nincsenek kiaknázva."
Szerettem az Alkonyzóna sorozatot, de számomra egyik rész sem ér fel vele. Ez azért összetettebb.
"Ilyen zsánerben a magyarul "Hetedik érzék" c. film hozott egyedül elfogadhatót, de az is csak 6/10-et ért - szemben ezzel a förmedvénnyel, ami csak a végén lévõ kedves megoldás miatt kap 3/10-et."
Nem láttam még a filmet, de pár napon belül igyekszek megnézni.

"Mibõl lehet rájönni a csattanóra?
***SPOILER***
Hát ugye ott a bemutató szlogenje: "Halott embereket látok." Tehát vannak benne "élõ halott emberek" (aka. szellemek)."
Te elõfeltételezed, hogy más ember megnézi a bemutatót és/vagy megjegyzi a szlogenjét. Például én úgy szeretek a legjobban filmet nézni, hogy egyáltalán nincs róla semmi információm.
"A film 3 órája alatt mindössze két szereplõ van a vásznon: Bruce Willis és a kissrác."
A film hossza 109 perc, a film végi stáblista hossza megközelítõleg 5 perc, tehát 104 perc a film, bõven két óra alatt.
"Dany de Vito karaktere írt egy ilyen krimit az egyik filmjében, és jól ki is dobták érte az írókurzusról..."
Az csak egy film, ebbõl szerintem nem célszerû ilyen következtetést levonni, mivel nem megtörtént, nem valós eset.
"Noszóval be van ígérve a szellem-dolog, és akkor Bruce-t (nem, nem Bruce Campbellt) az 5. percben lelövik. De már elõtte is látszik, hogy itt nem lesz költségvetés invesztálba CGI-re."
Engem nem zavarnak a nem akciófilmek, melyekben nem a látvány a lényeg, pedig azokat is szeretem. Tehát nem értem, hogy miért probléma, hogy nincs annyi pénz befektetve. Attól még lehet jó film. A kettõ között nincs lineáris összefüggés.
"És hát ó jajj mi lehet olyan "nagyon meghökkentõ csattanó a film végén" (amiben két szereplõ van, és más semmi visszatérõ elem)?! Na vajon!"
Ez így igaz, csakhogy ez hipotézis, mivel nem kikövetkeztetted, hogy ebbõl és ebbõl következik ez, melynek folyománya ez, ez meg csak így lehet. Hanem arra alapozod, a film végi fordulatot, hogy kevés szereplõ miatt így lehet. Én láttam már elég sok gagyi filmet, melyben ez úgy lett volna megoldva, hogy nincs is a végén csattanó. Tehát már a meglepõ fordulat megléte is hipotézis, mivel az sem kötelezõ egy filmben, de bejött.
***SPOILER***
Bruce karaktere nem is szellem, vagy a kisgyerek szellem, vagy mind a ketten szellemek vagy egyikük sem.
***SPOILER VÉGE***

Én elfogadom a véleményedet, hogy neked egyáltalán nem tetszik, gagyi filmnek tartod, nincs ezzel semmi baj. Én nem vagyok se Bruce Willis, se Hatodik érzék rajongó, engem nem zavar a véleményed. Sõt nekem korrektül és egyáltalán nem bántóan válaszoltál, valamint még a véleményedet is kifejtetted.
8/10
Rahar 2010 jún. 15. - 14:31:49 8/10 Előzmény kawitan
(154/253)
Én is láttam, valóban jó film, gondolom mások már a harmadik pikomásodpercben rájöttek hogy mirõl szól az egész, de én a végéig, amíg ki nem derült nem. Természetesen most a Jakob lajtorjája címû filmrõl írtam. Egy másik hasonló film amit ajánlani tudok az a Más világ. Nem kell nézni egyik filmhez sem leírást, hozzászólásokat csak le kell ülni hozzá. Azért a 18. életév legyen betöltve.